Vidi rezultate ankete: Jeste li za predlozene promjene?

Glasači
8. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • DA

7 87.50%
  • NE

1 12.50%
+ Odgovori na temu
Stranica 6 od 10 PrviPrvi ... 4 5 6 7 8 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 101/195

Tema: Referendum za promjenu izbornog sustava i otkazivanje IK

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Ako pobjedimo na referendumima biti će to vrijedne pobjede i lijep korak naprijed,ali dok se temeljito ne očiste sve institucije od jugoslavena,dok ta sama ideja ne bude nestala Hrvatska nikad neće biti slobodna.

Moramo shvatiti da su sve institucije u ovoj državi njihove,ne samo što ih kontroliraju nego su ih i stvorili.Oni truju Hrvate od rođenja do smrti.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Uopće moja ljestica nije previsoka. naravno da su trebali pustiti Geđu da priča šta hoće. Ovako mu samo daju na važnosti. Šta će sad sazivat presice za svaku izjavu. Marasovu. Dončićevu. Mrakačinu?

A ako već sazoveš konferenciju onda se spremi da te svaka budala poput Kosanovića ne voza i da ispadne da moraš prekinuti konferenciju tj nisi u stanju odgovoriti na njegovo pitanje.

To što su oni nespoeobni ili se ne usude reći da suštinu nego udaraju po nebitnim stvarima to je njihov problem.

i to nije nikakav visoka ljestvica nego su je oni snizili do dna.

zato i jesu postavili onakav zahtjev u pitanju. Jer su dopola igrači, kompromiseri.

kosanovića s emože ušutkati s pet točnih preciznih rečenica. ajde da kažem 10. I da šuti poslije toga. A ne da ispadne pobjednik pred kim su ovi podvili rep. A realno jesu. Nisu mu znali odgovorit na pitanje. niti onom drugom nisma mu prpeoznao glas.

To nije nikakva visoka ljestvica. I moja ljestvica je vrlo nisko. A ispod njihove se gušter ne bi provuko.
    Tvoje mišljenje o tvojoj ljestvici, čak i da se poklapa sa činjenicama, nije objektivno. Pa nije ni relevantno. Bilo bi lipo vidit i ćut' "ušutkivanje" Kosanovića ali to nije bila poanta ni svrha konferencije za medije. Rekli su šta su imali reć, nisu se sitili reć da ako manjinski zastupnici žele imat ista zastupnička prava kao i ostali zastupnici da bi trebali bit' i birani kao i ostali zastupnici a ne posebnim zakonom utemeljenom na pozitivnoj diskriminaciji..koja je negativna za većinsko stanovništvo. A nisu se sitili jer potrebna reakcija na Peđina laprdanja to nije uključivalo pa nisu na to ni mislili kad su sazivali konferenciju.
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 29-05-2018 at 16:37

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Ako pobjedimo na referendumima biti će to vrijedne pobjede i lijep korak naprijed,ali dok se temeljito ne očiste sve institucije od jugoslavena,dok ta sama ideja ne bude nestala Hrvatska nikad neće biti slobodna.

Moramo shvatiti da su sve institucije u ovoj državi njihove,ne samo što ih kontroliraju nego su ih i stvorili.Oni truju Hrvate od rođenja do smrti.
    Baš zato treba ići u facu. Drito u facu. Samo se tako može nešto promjenit. Al za to nema ni pametnih ni hrabrih ljudi. Ta kritika ide sve nas. A pogotovo one koji uvijek traže dostojanstvo i skloni su najtrulijim kompromisima, oni koji sad zazivaju Stiera.

Trebalo je skupljat potpise za potpuno ukidanje manjinskih zastupnika. Drito u facu. I onda dovest nekog pametnog s mudima koji se neće smijuljiti Radinu nego će mu reć.

Ne seri ( prenešeno, ne doslovno) 23 od 28 zemlje EU nemaju manjine u svom sazivu a osim Hrvatske u nijednoj ni o čem ne odlučuju.

Ne seri (prenešeno, ne doslovno) VK je preporučila ukidanje manjinskih zastupnika

Ne seri ( prenešeno, ne doslovno) u nijednoj zemlji manjine ne odlučuju o vlasti

Ne seri ( prenešeno , ne doslovno) to nema nikakve veze s manjinskim pravima. želiš mi reći da su Francuska, Njemačka, Britanija, nedemokratske zemlje.( tučeš ih njihovom fascinacijom i njihovim sluganstvom i kmetstvom

isto to Kosanoviću sasut kad krene o smanjivanju prava manjina.

naravno oni to ne mogu jer su se smai zapleli u svoje vlastite kučine..mog zastupnici al ne mogu glasat o vladi, mogu srat šta hoće al ne mogu o proračunu, mogu paratizirat po saboru i nosat žute trake ali eto ne mogu o vladi..a inače mogu srat o svmeu drugome što hoće..pa bit i u odborima i javnim poduzećima i u ministarstvima)

dakako oni onda moraju bit u defanzivi pa ih Kosanović prca u njihovoj nedosljednosti i moraju bježat s konferencije umjesto da on bježi..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 29-05-2018 at 16:47
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Tvoje mišljenje o tvojoj ljestvici, čak i da se poklapa sa činjenicama, nije objektivno. Pa nije ni relevantno. Bilo bi lipo vidit i ćut' "ušutkivanje" Kosanovića ali to nije bila poanta ni svrha konferencije za medije. Rekli su šta su imali reć, nisu se sitili reć da ako manjinski zastupnici žele imat ista zastupnička prava kao i ostali zastupnici da bi trebali bit' i birani kao i ostali zastupnici a ne posebnim zakonom utemeljenom na pozitivnoj diskriminaciji..koja je negativna za većinsko stanovništvo. A nisu se sitili jer potrebna reakcija na Peđina laprdanja to nije uključivalo pa nisu na to ni mislili kad su sazivali konferenciju.
    Meni je objektivno i meni je relevantno a ako tebi nije, tvoja stvar.

Ako nije bitan Kosanović, onda ne trebaju držat konferenciju za tisak i nema pitanja.

Ovako su se izbrukali. Kosanović ih otjerao i zatvorio im konferenciju. a nisu rekli ništa. Rekli su da su skupljali odvojeno potpise. Da. I ? jel za to moraš održavat konferenciju. Ako je Grbin u krivu bio bi u krivu i bez njihvoe konferenecije. Šta je sad Grbin neki mastermind od čijeg mišljenja sve ovisi.

Ti misliš da je Ok ja mislim da su se obrukali i šta ću sad ja o tome tri dana naklapat.

Zbog Eline i bokala vina

Meni je objektivno i meni je relevantno a ako tebi nije, tvoja stvar.

Ako nije bitan Kosanović, onda ne trebaju držat konferenciju za tisak i nema pitanja.

Ovako su se izbrukali. Kosanović ih otjerao i zatvorio im konferenciju. a nisu rekli ništa. Rekli su da su skupljali odvojeno potpise. Da. I ? jel za to moraš održavat konferenciju. Ako je Grbin u krivu bio bi u krivu i bez njihvoe konferenecije. Šta je sad Grbin neki mastermind od čijeg mišljenja sve ovisi.

Ti misliš da je Ok ja mislim da su se obrukali i šta ću sad ja o tome tri dana naklapat.
    NAROD ODLUČUJE Grbin zloupotrebljava medijski prostor, a Novosti novac koji dobivaju iz proračuna!
    https://direktno.hr/direkt/narod-odl...racuna-123983/

Ni riječi o Kosanoviću ni o "brukanju". Da ti nisi reka da je ono bia Kosanović ja pojma ne bi ima. Kad se sazove konferencija za medije onda se to radi da bi se prenijela javnosti unaprijed određena poruka i odgovori na pitanja vezana uz poruku a ne da bi se raspravljalo sa "novinarima" o stvarima koje nisu povezane sa porukom.

joj daj sad mi stavljaj direktno to je ko da ja stavim što index misli o Mati Kapoviću..

Zbog Eline i bokala vina

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    NAROD ODLUČUJE Grbin zloupotrebljava medijski prostor, a Novosti novac koji dobivaju iz proračuna!
    https://direktno.hr/direkt/narod-odl...racuna-123983/

Ni riječi o Kosanoviću ni o "brukanju". Da ti nisi reka da je ono bia Kosanović ja pojma ne bi ima. Kad se sazove konferencija za medije onda se to radi da bi se prenijela javnosti unaprijed određena poruka i odgovori na pitanja vezana uz poruku a ne da bi se raspravljalo sa "novinarima" o stvarima koje nisu povezane sa porukom.
    ovo je donekle točno,samo kad dopuštatš pitanja onda moraš biti i spreman odgovoriti na sva pitanja,baš sva,bez obzira o čemu se radi. Ako nisi,onda sazoveš konferenciju,pročitaš što imaš za reći,digneš se i odeš.

U svakom javnom nastupu moraš biti spreman na provokatore,kao što i na internetu moraš biti spreman na trolove.

joj daj sad mi stavljaj direktno to je ko da ja stavim što index misli o Mati Kapoviću..
    Nije to isto. Jer "Direktno" je adezeov portal a Index je i Kapovićev. A Kapović i adeze se protive referendumima. I ja i ti smo "ljuti" na "narod odlučuje" ali iz znatno drukčijih razloga. Ti zbog loše postavljenog pitanja o IZ a ja zbog brkanja prioriteta jer prioritet broj jedan je referendum o referendumu.
    https://narod.hr/hrvatska/bauk-o-pro...-se-ne-protivi

Baš zato treba ići u facu. Drito u facu. Samo se tako može nešto promjenit. Al za to nema ni pametnih ni hrabrih ljudi. Ta kritika ide sve nas. A pogotovo one koji uvijek traže dostojanstvo i skloni su najtrulijim kompromisima, oni koji sad zazivaju Stiera.

Trebalo je skupljat potpise za potpuno ukidanje manjinskih zastupnika. Drito u facu. I onda dovest nekog pametnog s mudima koji se neće smijuljiti Radinu nego će mu reć.

Ne seri ( prenešeno, ne doslovno) 23 od 28 zemlje EU nemaju manjine u svom sazivu a osim Hrvatske u nijednoj ni o čem ne odlučuju.

Ne seri (prenešeno, ne doslovno) VK je preporučila ukidanje manjinskih zastupnika

Ne seri ( prenešeno, ne doslovno) u nijednoj zemlji manjine ne odlučuju o vlasti

Ne seri ( prenešeno , ne doslovno) to nema nikakve veze s manjinskim pravima. želiš mi reći da su Francuska, Njemačka, Britanija, nedemokratske zemlje.( tučeš ih njihovom fascinacijom i njihovim sluganstvom i kmetstvom

isto to Kosanoviću sasut kad krene o smanjivanju prava manjina.

naravno oni to ne mogu jer su se smai zapleli u svoje vlastite kučine..mog zastupnici al ne mogu glasat o vladi, mogu srat šta hoće al ne mogu o proračunu, mogu paratizirat po saboru i nosat žute trake ali eto ne mogu o vladi..a inače mogu srat o svmeu drugome što hoće..pa bit i u odborima i javnim poduzećima i u ministarstvima)

dakako oni onda moraju bit u defanzivi pa ih Kosanović prca u njihovoj nedosljednosti i moraju bježat s konferencije umjesto da on bježi..
    Kosanoviću bi se to najlakše moglo objasniti tako, da mu predoči jedan primjer iz prakse, kako se kvalitetno riješeva pitanje manjina - https://www.vecernji.hr/vijesti/ana-...srbija-1233269

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    tako, da mu predoči jedan primjer iz prakse, kako se kvalitetno riješeva pitanje manjina - https://www.vecernji.hr/vijesti/ana-...srbija-1233269
    Nemo'š ti objasniti likovima poput Kosanovića ništa. Hm..u stvari možeš ali oni se na ta objašnjenja neće obazirati nego će nastaviti po svom ka da te nisu ni čuli.

Evo žena mi, volunterka za oba referenduma, upravo odlazi na brojanje potpisa. Kaže da do jutros svi potpisi iz okolice Rijeke još nisu bili stigli u lokalnu "centralu"

Nije to isto. Jer "Direktno" je adezeov portal a Index je i Kapovićev. A Kapović i adeze se protive referendumima. I ja i ti smo "ljuti" na "narod odlučuje" ali iz znatno drukčijih razloga. Ti zbog loše postavljenog pitanja o IZ a ja zbog brkanja prioriteta jer prioritet broj jedan je referendum o referendumu.
    https://narod.hr/hrvatska/bauk-o-pro...-se-ne-protivi
    Što se tiče referenduma o IK, tu je sve jasno.

Što se tiče promjena izbornih pravila, pitanja jesu slaba, a pomaci minimalni, skoro pa ništa. Ima čak i štetnog (elektroničko glasanje). Međutim uspjeh bi bio važan, prvo jer je taj referendum (kakav takav) uspio toliko iziritirati liberalnu ljevicu, tzv "elitu", manjine, pa su naprosto pomahnitali, a uspjeh referenduma bio njihov znakoviti prvi poraz. Slično kao i prvo bombardiranje SAD-a - Japana u II sv. ratu. Materijalno nebitan, ali psihološki strateški preokret. Drugo narod bi vidio da se neke stvari mogu promijeniti, pa krenuo dalje redom mijenjati stvari. Omililo bi se narodu. Uspjehom bi čak smatrao, da se prikupe potpisi, pa to naknadno onemoguće US, Šeks, HDZ i tome slični, jer vjerujem da bi to kršenje narodne volje ipak imalo posljedica.
    Sa druge strane, neuspjeh inicijative bi "elite" iskoristile za bezbrojne manipulacije, tumačili bi to kao "narod ionako ne želi referendume" (za svaki slučaj bi onda žurno i ustavno onemogućili buduće referendume), zatim kao potporu onome što ionako rade i ohrabrenje da sa svojim svinjarijama hrabro krenu i dalje.

Ovo pitanje "referenduma o referendumu", prevažna je stvar i s tim bi se žurno moralo krenuti, jer (na stranu "sramežljivost" i glumatanje) HDZ-SDP koordinaciji neće biti nikakav problem promijeniti ustav i (praktično) ukinuti referendume jednom za svagda. Treba samo paziti da se ne proguta mamac u vidu "liberalizacije referenduma" tj. smanjivanja broja potpisa i dužeg roka, kada uz to ide ono najvažnije - "lista zabranjenih pitanja", s kojom bi se pokrilo sve i više se ne bi moglo odlučivati o ničemu. Osobno, nije mi jasno ni kako US sada može onemogućiti referendume, kada te liste nema (valjda izmišljaju), a kada tu listu dobiju (uz njihovo kreativno tumačenje) - gotovo, kraj priče.
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 29-05-2018 at 18:07

Nemo'š ti objasniti likovima poput Kosanovića ništa. Hm..u stvari možeš ali oni se na ta objašnjenja neće obazirati nego će nastaviti po svom ka da te nisu ni čuli.
    Nisam ni mislio, u smislu da bi se njega uvjerilo ili okrenulo u našu stvar, nego da se njegov autoritet (srpski premijer) iskoristi, kako bi se na TV-u od njega (Kosanovića) napravilo magarca.

Kosanović, Stazić, Grbin, Pupovac su Srbi, i naravno da će se kao takvi boriti za opstanak dosadašnjeg političkog sustava u RH koji im (čitaj Beogradu) u biti omogućava kontrolu nad izvršnom vlasti u Hrvatskoj.

SDP i slične stranke lijevoga spektra, pune ljudi nehrvatskog i miješana podrijetla, kao i frustriranih kriptokomunista, također naravno da će se boriti za opstanak tog istog sustava koji onemogućava čvrstu prohrvatsku vlast, kao i napredak RH.

A sve to dobiva još tragikomičniji smisao kada im se priključe HDZ-enjaski politički uguzi, koji se boje da će promjenom sustava izgubiti svoj povlašeni politički položaj, a time i utjecaj, odnosno novac.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Što se tiče referenduma o IK, tu je sve jasno.

Što se tiče promjena izbornih pravila, pitanja jesu slaba, a pomaci minimalni, skoro pa ništa. Ima čak i štetnog (elektroničko glasanje). Međutim uspjeh bi bio važan, prvo jer je taj referendum (kakav takav) uspio toliko iziritirati liberalnu ljevicu, tzv "elitu", manjine, pa su naprosto pomahnitali, a uspjeh referenduma bio njihov znakoviti prvi poraz. Slično kao i prvo bombardiranje SAD-a - Japana u II sv. ratu. Materijalno nebitan, ali psihološki strateški preokret. Drugo narod bi vidio da se neke stvari mogu promijeniti, pa krenuo dalje redom mijenjati stvari. Omililo bi se narodu. Uspjehom bi čak smatrao, da se prikupe potpisi, pa to naknadno onemoguće US, Šeks, HDZ i tome slični, jer vjerujem da bi to kršenje narodne volje ipak imalo posljedica.
    Sa druge strane, neuspjeh inicijative bi "elite" iskoristile za bezbrojne manipulacije, tumačili bi to kao "narod ionako ne želi referendume" (za svaki slučaj bi onda žurno i ustavno onemogućili buduće referendume), zatim kao potporu onome što ionako rade i ohrabrenje da sa svojim svinjarijama hrabro krenu i dalje.

.
    Ovo je u biti bio jedini razlog zašto sam ja osobno potpisao. Inače mi se sadržaj uopće ne sviđa.

Dok sam za otkazivanje IK rado potpisao.

Zbog Eline i bokala vina

Izgleda da je prikupljeno dovoljno potpisa za oba referenduma

Izgleda da je prikupljeno dovoljno potpisa za oba referenduma
    Ako je istina onda jedan veliki + ! Znači da u Hrvatskoj postoji snaga koja može mobilizirat ljude.
    Torcida Split old school

Bit će zanimljivo vidjet rekaciju polova SKH. Dimi im oko guzice. Spremaju veliku koaliciju ranije nego su mislili.

A kad smo je mi ovdje nanjušili. Još prije par ohohoho vremena.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 30-05-2018 at 13:29

Zbog Eline i bokala vina

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Ako je istina onda jedan veliki + ! Znači da u Hrvatskoj postoji snaga koja može mobilizirat ljude.
    Izgleda da je istina. Razlog zašto nisu dali broj prikupljenih potpisa je taj što svi potpisi nisu (do sinoć kasno) stigli u glavnu centralu. Iz Rijeke, di je prikupljeno 5% potpisa od birača (, se još uvijek brojalo i nije uračunato u "dovoljno". A vjerojatno je tako i sa nekim drugim mjestima. Sa'će krenit mudrovanja "ustavnih stručnjaka", "boraca" za manjinska prava i "zaštitnika" političke stabilnosti

Čisto sumnjam da će bagaža dopustit referendum ali čak i ako ne dopuste neće se osjećat više tkao sigurnima.

Kuščević već trola sa manjinskim pravima koji su osjetljiva na referendume i spominje nekakve međunarodne ugovore. ( koje međunarodne ugovore, o kakvim se međunarodnim ugovorima radi??)

Zbog Eline i bokala vina

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove