Vidi rezultate ankete: Jeste li za predlozene promjene?

Glasači
8. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • DA

7 87.50%
  • NE

1 12.50%
+ Odgovori na temu
Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 3 4 5 6 7 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 81/195

Tema: Referendum za promjenu izbornog sustava i otkazivanje IK

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Rijeka....ja mislija ti si Krpina.
    Za dom spremni i Slava Ukrajini

Meni je npr bitnija bila Istanbulska. Izborni zakon mi se uopće ne sviđa. I to sam rekao momcima na štandu. Potpisujem vam nešto što uopće ne podržavam.

da ste stavili totalno ukidanje manjinskih zastupnika, onda bi to bilo to. Ovako masa ljudi uopće nije shvatila šta..trlj mrlj..smanjit ih na 6 ne mogu glasat za vladu al im se ne smanjuju prava.

Ukidanje manjinskih zastupnika i točka. Kratko jasno. I garantiram da bi više ljudi potpisivalo.

Plus toga Troskot je u javnosti bio čisti promašaj. Čovjek je apaurinski djelovao. Tu treba netko da digne adrenalin, potakne, animira, napadne, stvori atmosferu pobjede. On je par puta imao šansu da "zakuca" Radina, Kapovića na z1..nije učinio..

Možda ja nisam nikakvo mjerilo ali ja sam to potpisao samo da ne ispadne da eto ne podržavam naše..ali i dalje se mislim ..pa ja sam potpisao da se slažem da postoje manjinski zastupnici u hrv saboru i među njima četnici..a ako se s ničim ne slažem onda se s tim ne slažem..naravno nije to pisalo eksplicite ali to implicira..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 29-05-2018 at 11:52
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

I meni je isto bitnija Istanbulska, ali mi se čini da su bili nekako tromiji u skupljanju potpisa od onih iz druge inicijative.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Troskot je jednostavno iz tih managerskih voda, i takav je tipus, tako se navika prezentirati se, sto ne znaci da taj nema griza kad je stani pani. Nije se navika. I Jonjic je iz prve bija dosadan ki kamilica, dok se u zadnje vrime zaostrija.
    Za dom spremni i Slava Ukrajini

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    I meni je isto bitnija Istanbulska, ali mi se čini da su bili nekako tromiji u skupljanju potpisa od onih iz druge inicijative.
    meni je puno bitnija izmjena izbornog sustava. Nije idealan, nije čak ni dobar al' je puno manje lošiji od sadašnjeg. Jebeš poništavanje IK ako ostaviš govna koja su je ratificirala neugrožena na vlasti. Al', ka šta sam prije reka, daleko najvažniji je referendum o referendumu. Ako se to ne napravi ovi će zabranit referendume o svim relevantnim pitanjima.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Rijeka....ja mislija ti si Krpina.
    U Zagrebu zivim, u to vrijeme sam radio u Rijeci, prciznije malo pokraj Rijeke...

Nemam veze s benkovačkim HDZovcem.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Meni je npr bitnija bila Istanbulska. Izborni zakon mi se uopće ne sviđa. I to sam rekao momcima na štandu. Potpisujem vam nešto što uopće ne podržavam.

da ste stavili totalno ukidanje manjinskih zastupnika, onda bi to bilo to. Ovako masa ljudi uopće nije shvatila šta..trlj mrlj..smanjit ih na 6 ne mogu glasat za vladu al im se ne smanjuju prava.

Ukidnaje manjinskih zastupnika i točka. Kratko jasno. I garantiram da bi više ljudi potpisivalo.

Plus toga Troskot je u javnosti bio čisti promašaj. Čovjek je apaurinski djelovao. Tu treba netko da digne adrenalin, potakne, animira, napadne, stvori atmosferu pobjede. On je par puta imao šansu da "zakuca" Radina, Kapovića na z1..nije učinio..

Možda ja nisam nikakvo mjerilo ali ja sam to potpisao samo da ne ispadne da eto ne podržavam naše..ali i dalje se mislim ..pa ja sam potpisao da se slažem da postoje manjinski zastupnici u hrv saboru i među njima četnici..a ako se s ničim ne slažem onda se s tim ne slažem..naravno nije to pisalo eksplicite ali to implicira..
    Ako manjinski zastupnici ne mogu odlučivati/glasati o sastavljanju Vlade i o proračunu to je praktički kao i da ih nema. Paaa...nisi u ovom slučaju u pravu.

Ukidnaje manjinskih zastupnika i točka. Kratko jasno. I garantiram da bi više ljudi potpisivalo.
    Potpis na ovo.

Trebalo je ići sa jasnim promjenama:
    - cijela RH + dijaspora jedna izborna jedinica
    - ukidanje manjinskih zastupnika
    - smanjenje ukupnog broja zastupnika sa 151 na 101
    - direktan izbor imenom i prezimenom
    .

Takav referendum bi privukao puno veći broj hrvatskih rodoljuba na potpis, te bi ga bilo puno lakše objasniti širem puku.
    Posljednje uređivanje od Crni Božo : 28-05-2018 at 19:32

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    I ove fake accountove bi se moralo postaviti pod kaznu, laznjak profila Esihice izjavi obadva, i evo ti fake news.
    ovo nije baš skroz točno. to je grupa potpore B.E. i oni su prenijeli isto što i ja jučer. isti ovaj citat s neke druge stranice.
    jučer su promijenili ime u Potpora Bruni Esih. valjda ih je netko upozorio da stvaraju zabunu među ljudima.
    Bruna ima fb profil, ali ne piše ništa. da je nisam vidjela svojim očima na Bleiburgu, pitala bih se je li uopće živa.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Ako manjinski zastupnici ne mogu odlučivati/glasati o sastavljanju Vlade i o proračunu to je praktički kao i da ih nema. Paaa...nisi u ovom slučaju u pravu.
    paa nisi normalno ti u pravu. jer oni mogu kroz sto raznih drugih vidova djelovat u saboru i izvršnoj vlasti i razniim saborskim odborima. A dovoljno ih je samo vidit kad provociraju i vrijeđaju da nekom branitelju koji je na kamenu, i zvizdanu, u šumi i na - 30 trpio granate, da mu se smuči i zgadi sve,.

tako daa...ti nisi u pravu.

Zbog Eline i bokala vina

paa nisi normalno ti u pravu. jer oni mogu kroz sto raznih drugih vidova djelovat u saboru i izvršnoj vlasti i razniim saborskim odborima. A dovoljno ih je samo vidit kad provociraju i vrijeđaju da nekom branitelju koji je na kamenu, i zvizdanu, u šumi i na - 30 trpio granate, da mu se smuči i zgadi sve,.

tako daa...ti nisi u pravu.
    Ako ne mogu odlučivati o vladi i o proračunu onda nemaju ni s čim ucjenjivati, tj. nisu potrebni nikome pa ih niko neće morati gurati/primati ni u izvršnu vlast ni u odbore koje veze nemaju sa stvarnim interesima manjina. Kužim ja tvoju poziciju ali kužim i ove šta su formulirali referendumsko pitanje. Oni su se opravdano bojali da će im ustavni sud zabranit referendum jer je "protiv prava manjina". A i ovako to visi.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Ako ne mogu odlučivati o vladi i o proračunu onda nemaju ni s čim ucjenjivati, tj. nisu potrebni nikome pa ih niko neće morati gurati/primati ni u izvršnu vlast ni u odbore koje veze nemaju sa stvarnim interesima manjina. Kužim ja tvoju poziciju ali kužim i ove šta su formulirali referendumsko pitanje. Oni su se opravdano bojali da će im ustavni sud zabranit referendum jer je "protiv prava manjina". A i ovako to visi.
    To nema nikakve veze s pravima manjina. Inače bi u svakoj europskoj zemlji postojali manjinski zastupnici a ne postoje. U 90% njih ne postoje. Čak je preporuka VK da se ukidaju manjinski zastupnici. To i kad bi ustavni sud srušio onda bi tek dao argumente zagovornicima ukidanja prava samo kad bi to tko znao javno artikulirati

To npr da je preporuka VK da se ukidaju manjinski zastupnici nije znao reći Troskot cijelo vrijeme kampanje i polemika po Tv kućama, , nije znao ništa, Kapović ga prekida cijelu emisiju i upada mu u riječ i glupostima difamira inicijativu, a ovaj ga ignorira. Nisi ti tu da ignoriraš nekoga i da se činiš pristojan i dobro odgojen pa k tome nadmoćan nego da ga argumentima pobjediš, ako treba i povišenim tonom.

dakle ovaj prijedlog je najgori mogući truli prijedlog i samo radi toga je na vagi.

da je bilo prosto jasno i konkretno ne bi trebali misliti se imaju li dovoljno potpisa ili ne.

A da nije točno to što govoriš dat ću primjer. Kukurikavcima nije trebao SDSS i manjine za vladu. pa je opet Pupovac bio predsjednik vanjskopolitičkog odbora sabora.

Samo potpuno izbacivanje njih iz sabora je pobjeda normalnosti i jedan od osnovnih preduvjeta za napredak Hrvatske. Sve drugo je trulo kompromiserstvo i kapitulacija.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 29-05-2018 at 11:51

Zbog Eline i bokala vina

To nema nikakve veze s pravima manjina. Inače bi u svakoj europskoj zemlji postojali manjinski zastupnici a ne postoje. U 90% njih ne postoje. Čak je preporuka VK da se ukidaju manjinski zastupnici. To i kad bi ustavni sud srušio onda bi tek dao argumente zagovornicima ukidanja prava samo kad bi to tko znao javno artikulirati

To npr da je preporuka VK da se ukidaju manjinski zastupnici nije znao reći Troskot cijelo vrijeme kampanje i polemika po Tv kućama, , nije znao ništa, Kapović ga prekida cijelu emisiju i upada mu u riječ i glupostima difamira inicijativu, a ovaj ga ignorira. Nisi ti tu da ignoriraš nekoga i da se činiš pristojan i dobro odgojen pa k tome nadmoćan nego da ga argumentima pobjediš, ako treba i povišenim tonom.

dakle ovaj prijedlog je najgori mogući truli prijedlog i samo radi toga je na vagi.

da je bilo prosto jasno i konkretno ne bi trebali misliti se imaju li dovoljno potpisa ili ne.

A da nije točno to što govoriš dat ću primjer. Kukurikavcima nije trebao SDSS i manjine za vladu. pa je opet Pupovac bio predsjednik vanjskopolitičkog odbora sabora.

Samo potpuno izbacivanje njih iz sabora je pobjeda normalnosti i jedan od osnovnih preduvjeta za napredak Hrvatske. Sve drugo je trulo kompromiserstvo i kapitulacija.
    Sa boldanim se apsolutno slažem, naravno. Što se tiče Pupovca, kukurikavaca i vanjskopolitičkog odbora Sabora..to ima neke veze sa činjenicom da je u kukurikavoj Vladi bilo čak 10 ministara srpske nacionalnosti. A što se tiče same referendumske inicijative/formuliranih pitanja..pa i sam sam rekao u replici Grunfu da "nije savršen, nije čak ni dobar"

slušao sam sad konferenciju za medije inicijative na N1. Svi su mislili da će objaviti broj potpisa a oni sazvali konfrenciju zbog izjave nekog Geđe Prbina :zvrko:

Ovi iz inicijative sve više nalikuju na HDZ. Rešeta ih Kosanović pitanjima, naravno i još neki, nisam mu prepoznao glas.

To je sve traljavo ispričavanje, isprika, isprika, ne oduzimamo mi prava nacionalnim manjinama..pa opet Kosanović napada..naravno jer su tako postavili traljavo, umjesto da oni napadaju.

nema od tog brašna pogače..to je HDz br 2.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 29-05-2018 at 14:52

Zbog Eline i bokala vina

slušao sam sad konferenciju za medije inicijative na N1. Svi su mislili da će objaviti broj potpisa a oni sazvali konfrenciju zbog izjave nekog Geđe Prbina :zvrko:

Ovi iz inicijative sve više nalikuju na HDZ. Rešeta ih Kosanović pitanjima, naravno i još neki, nisam mu prepoznao glas.

To je sve traljavo ispričavanje, isprika, isprika, ne oduzimamo mi prava nacionalnim manjinama..pa opet Kosanović napada..naravno jer su tako postavili traljavo, umjesto da oni napadaju.

nema od tog brašna pogače..to je HDz br 2.
    Kako su svi to mislili kad svi znaju da broj prikupljenih potpisa neće moći biti objavljen prije srijede? Upravo sam pogledao snimku te konferencije za medije i mogu reć da su napravili pravu stvar. Naravno, lik je mogao biti oštriji i precizniji ali i ovo je bilo adekvatno. Da je Karamarko ovako sazivao konferencije za medije prije izbora sad bi bio premijer. Mora se reć i da ovi aktivisti/volunteri inicijative "narod odlučuje" nisu vični javnim nastupima pa, ako se i to uzme u obzir, konferencija je bila OK.

Dobro, ljepote je u oku promatrača. Meni su bili katastrofalni tebi su bili odlični.

Zbog Eline i bokala vina

dobro, inkvizitorova letvica je malo previsoka za hrvatsku zbilju, isti sam takav pa stosta ni ne komentiram

ali dok nesto rade, dobro je... kako god to ide, neka ide svojim tokom.

cim Sasa mora doci na koVerenciju da reseta pitanjima, jasna je jugoslavenska histerija

Dobro, ljepote je u oku promatrača. Meni su bili katastrofalni tebi su bili odlični.
    Odlični? Ogromna je razlika između "OK/adekvatno" i "odlični". Šta je tribalo? Pustit Grbavog Peđu da sere, laže i maže? Dobro kaže crni bombarder, tvoja ljestvica je previsoka. Ja bio volia više nego ti da je sve po tvome.
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 29-05-2018 at 15:57

Uopće moja ljestica nije previsoka. naravno da su trebali pustiti Geđu da priča šta hoće. Ovako mu samo daju na važnosti. Šta će sad sazivat presice za svaku izjavu. Marasovu. Dončićevu. Mrakačinu?

A ako već sazoveš konferenciju onda se spremi da te svaka budala poput Kosanovića ne voza i da ispadne da moraš prekinuti konferenciju tj nisi u stanju odgovoriti na njegovo pitanje.

To što su oni nespoeobni ili se ne usude reći da suštinu nego udaraju po nebitnim stvarima to je njihov problem.

i to nije nikakav visoka ljestvica nego su je oni snizili do dna.

zato i jesu postavili onakav zahtjev u pitanju. Jer su dopola igrači, kompromiseri.

kosanovića s emože ušutkati s pet točnih preciznih rečenica. ajde da kažem 10. I da šuti poslije toga. A ne da ispadne pobjednik pred kim su ovi podvili rep. A realno jesu. Nisu mu znali odgovorit na pitanje. niti onom drugom nisma mu prpeoznao glas.

To nije nikakva visoka ljestvica. I moja ljestvica je vrlo nisko. A ispod njihove se gušter ne bi provuko.

Zbog Eline i bokala vina

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove