+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/20

Tema: Je li Zemlja ravna ili okrugla?

Je li Zemlja ravna ili okrugla?

Konačno jedna prava znanstvena rasprava kakve dosad nismo imali na forumu, a tiče se našeg planeta. Je li Zemlja ravna ili okrugla? Pobornici obje teorije imaju dobre argumente, što vi mislite tko je u pravu?

Ravnozemljaši?

Ili okruglozemljaši?

Stvarno će to bit rasprava...

Debil onaj ki viruje a i sumnja u to...

Sekstante, ti si plovio morima svijeta. Tebi vjerujemo, kakvog je Zemlja oblika?

Ocu reci sumnjan da nije okrugla

Bas zato i govorin. Kako loksodroma i ortodroma?
    Di sunce nestane iza horizonta ako je ravna a druga polovica ga ima?

Pozdrav sa South China sea

Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    Ocu reci sumnjan da nije okrugla

Bas zato i govorin. Kako loksodroma i ortodroma?
    Di sunce nestane iza horizonta ako je ravna a druga polovica ga ima?

Pozdrav sa South China sea
    Da, dobro pitanje na koje ravnozemljaši očito imaju spreman odgovor: https://wiki.tfes.org/images/9/9a/RenderedFE.jpg

Pozdrav u ravnu Kinu i ravno kinesko more. Snimi malo neke fotke, da i nama guzica vidi svijeta.

Ne da mi se citati, vrime je vecere. Uglavnon nebuloze, ti likovi bubaju teorije na temelju nicega.

A sta bi ti? Kineske ribare, sporki dok, kineske nebodere, termoelektrane, "prekrasno" more?

I ja budala sta pitan kad bi ti koosoke

Citiraj Prvotno napisano od Sekstant Vidi poruku
    Ne da mi se citati, vrime je vecere. Uglavnon nebuloze, ti likovi bubaju teorije na temelju nicega.

A sta bi ti? Kineske ribare, sporki dok, kineske nebodere, termoelektrane, "prekrasno" more?

I ja budala sta pitan kad bi ti koosoke
    Ma kakve kosooke, koga to zanima? Daj nebodere.

Onda dogovoreno, za te idu neboderi.
    Za jace igrace mozda bude necega. Nista eksplicitno, prosla su me ta vrimena...

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Samo ti nabaci, da vidimo kako izgleda tamo kod cika riza...
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Nemojte mi pretvarati ovu temu iz ozbiljne znanstvene rasprave u bludiliste. Nastavimo gdje smo stali. Ako je Zemlja ravna ploca, zasto je riza okrugla?

Član u nastajanju kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    ja ipak mislim da je Zemlja ravna...
    gdje god da se popenjem,na bilo kojuj visinu i pogledam oko sebe,sve je ravno...
    nema na vidiku nigdje tog zakrivljenja...
    “Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
    Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici,samo nije izdajici”.

Pa da. Zemlja je ravna ko daska, ali naborana kao Sharpei.

Citiraj Prvotno napisano od kiler Vidi poruku
    ja ipak mislim da je Zemlja ravna...
    gdje god da se popenjem,na bilo kojuj visinu i pogledam oko sebe,sve je ravno...
    nema na vidiku nigdje tog zakrivljenja...
    https://www.youtube.com/watch?v=PEH8iLjlodM

https://www.youtube.com/watch?v=vvbN-cWe0A0

Znao sam nekada točnu visinu, na kojoj kada se čovjek popne moguće je vidjeti zakrivljenost Zemlje. U to se mogu uvjeriti i turisti koji polete u MIG-29.
    Uostalom, čak je lakše objasniti svemir, putanje satelita i sl. Zemljom, kao kuglom, nego ravnom pločom. Ako je to i neka fora praviti se glup - i izmišljati zavjeru - nije mi smiješno. Samo glupo.
    Kakva bi to samo zavjera bila, da šačica ljudi uvjeri mase da je Zemlja lopta, a "nije" i s kakvim ciljem? Dodatno me iritira, kada se ta teorija veže uz desničare, kao dokaz kakve su to budale.
    Ljudi, klonite se toga.

U radijskoj emisiji Andromeda ponekad najavljuju prelete satelita i oni stižu točno kada su najavljeni. Tako sam u znao dočekati svojedobno i Mir i Alfu.

Zaboravio sam naslov, knjigu sam čitao prije 20 godina, ali u njoj je bio jedan srednjovjekovni tekst o čovjeku kojega je u nebo poveo Đavao svojom "letećom kočijom". Ali ono što je zanimljivo, je kako putnik opisuje visine u koje se diže, sa detaljima koji su zapravo točni. Tako da na određenoj visini (koja je naknadno izračunata kao točna), on opisuje Zemlju kao kuglu, tj. vidi zakrivljenost. Pa dalje se uspinje do svemira i tvrdi da je nebo crno (iako je dan), te da se na crnoj pozadini vide zvijezde (nema atmosfere da rasprši sunčevu svijetlost - što je kao teorija postavljeno u 19. stoljeću, a dokazano tek svemirskim letovima). Bilo je još detalja koje sam zaboravio.

Ovdje su svi glavni argumenti za ravnu Zemlju.

Južni pol bi objasnio i razjaznio jel Zemlja okrugla ili je ipak ravna. Ali odlazak na Južni pol je strogo zabranjen a na ravnoj zemlji Južni pol ne postoji.

Na koji nacin bi mogli napraviti pokus da bez putovanja morima ili nebom jednom za uvijek rijesimo ovu dilemu? Ajmo najbolji umovi foruma, skupimo mozgove.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Na koji nacin bi mogli napraviti pokus da bez putovanja morima ili nebom jednom za uvijek rijesimo ovu dilemu? Ajmo najbolji umovi foruma, skupimo mozgove.
    Balon sa kamerom koja nema "fish eye" efekt.

Jednostavni navigacijski zadatak, ruta recimo Yokohama-Long beach ce ti pokazati da je ortodromska udaljebost bliza. Loksodroma je na Mercatorovoj karti ravna crta, i iako izgleda krace kad je preslikamo na gnomonsku koja pretpostavlja Zemlju kao ispupceni elipsoid postaje ispupcena- odnosno daje duzi put. U praksi lako primjetno na vremenskoj ustedi puta, potrosnji goriva... I ne razunin zasto bi iko sakriva cinjenicu kakvog je oblika nas planet??
    Posljednje uređivanje od Sekstant : 11-04-2018 at 07:21

dašta je nego ravna
    zar ste mislili drugačije ?
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove