+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/62

Tema: Je li Zemlja ravna ili okrugla?

Google maps tvrdi da je Zemlja ipak globus. Tako da imamo još jedan super dokaz, samo što je i ovaj put riječ o crtežu.
    https://www.google.com/amp/s/www.cne...ut-to-a-globe/

Kad će nam jednom uslikat Zemlju a da nije CGI fotka urađena u fotoshopu. Ne izgledaju uvjerljivo.

Citiraj Prvotno napisano od Eskel Vidi poruku
    Znači, nije istina da kroz povijest uvjerenje/stav da je Zemlja ravna ploča nije bio dominantan ili općeprihvaćen? Svi su više manje bili uvjereni da ako odeš dovoljno daleko da'š past sa ruba Zemlje Il' lik dezinformira o nečem drugom?

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Znači, nije istina da kroz povijest uvjerenje/stav da je Zemlja ravna ploča nije bio dominantan ili općeprihvaćen? Svi su više manje bili uvjereni da ako odeš dovoljno daleko da'š past sa ruba Zemlje Il' lik dezinformira o nečem drugom?
    O čemu on ovdje konkretno informira?! Spočitava iracionalizam kuglašima i ravnozemljašima. Ništa posebno zanimljivo.

O čemu on ovdje konkretno informira?! Spočitava iracionalizam kuglašima i ravnozemljašima. Ništa posebno zanimljivo.
    da si poslušao ne bi to pitao. Al' kad već pitaš, govori se o razlozima i posljedicama iznenadne velike ekplozije "teorije" na internetu da je Zemlja ravna ploča. A spominju se i neistinite tvrdnje ravnozemljaša da se sve donedavno vjerovalo da je zemlja ravna a ne okrugla. Pa, moja opaska, došla NASA i Google Earth i zajebali cijeli svijet koji sad misli da je Zemlja balun a ne palačinka

Dosta site-ova u zadnje vrijeme ističe Zemlju kao kuglu, promovirajući globus i na stranicama koje su potpuno nevezane za geografiju. Samo primjećujem.

Dosta site-ova u zadnje vrijeme ističe Zemlju kao kuglu, promovirajući globus i na stranicama koje su potpuno nevezane za geografiju. Samo primjećujem.
    Jel' to zato jer ih je NASA i Google Earth zajebali ili zato jer su saveznici NASA-e i Google Earth-a pa nastoje zajebat one rietke koji još imbecilno vjeruju da Zemlja nije ravna ploča?

Ne razumijem što si nameljao, de ponovo.

Ne razumijem što si nameljao, de ponovo.
    Pitao sam te jednostavno pitanje. Ako ga nemo'š razumit ja ti ne mogu pomoć.

U ovom dobu masovnih prijevara i obmana, došlo je vrijeme da se zapitamo je li i priča o ravnoj Zemlji samo skupa obmana.

Javljanje astronauta iz "svemira".

Posljednje uređivanje od Grunf : 14-08-2018 at 10:46

Meksikanci imaju svemirsku agenciju Agencia Espacial Mexicana koja je navodno već poslala satelit a do 2020 planiraju i nekakvo auto sa kamerom koje će poslati na Mjesec.
    Dok njihove zrakoplovne snage nemaju ni jedan jedini moderni ratni avion. Raspolažu sa ovim starim švicarskim pc7. Ovaj ne bi ni u I. svj. bio koristan.
    https://goo.gl/images/Ks9Q4L
    Posljednje uređivanje od Eskel : 14-08-2018 at 16:43

Dakle naprosto sumnjivo. Država koja planira slati nekog robota na Mjesec nema novca za malo bolji avion. Sumnjivo.

Budu i oni snimili ZF film u svojim studijima zvan Put na Mjesec.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Budu i oni snimili ZF film u svojim studijima zvan Put na Mjesec.
    Program Vegas npr. ubio se za istraživanje Mjeseca
    Zalasci i izlasci Zemlje sa Mjeseca, preuvjerljivo da bi sumnjali
    https://m.youtube.com/watch?v=N-ey-MwZfls

Te NASA-ine pizdarije, navodni letovi na mjesec i slično ne mogu biti argument ni da je Zemlja okrugla ni't da je ravna ploča.
    Ja sam (sada bivši) nautičar, neko vrime sam navigava..na novom brodu izgrađenom u SSSR-u kojemu je naknadno ugrađena satelitska navigacija koja je odma cviknula pa smo morali navigavat po starom, manualnom sistemu koji ne bi mogao funkcionirati da je Zemlja ravna ploča. Pa mi je ta "zemlja ravna ploča" priča toliko degenerična.

Kako funkcioniraju te naprave i kako pomoću njih znaš da je Zemlja lopta.

Nisu naprave nego sustav. Za objasnit ti ga triba bi te naučit cilu terestijalnu navigaciju. Al' ima jedna napravica bez koje je nemoguće navigavat pomoću položaja zvijezda. Zove se sextant

Ali ne trebaš znati terestijalnu navigaciju da bi znao da se sa sjeverne polutke ne može vidjeti Južni Križ a sa južne Sjevernjača. Da je zemlja ravna ploča i Južni Križ i Sjevernjaču bi se moglo vidjeti sa bilo koje lokacije na Zemlji.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove