+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/24

Tema: Trenutak istine

Trenutak istine

Maloprije sam vidjela Gabin odgovor Grunfu na temu smrti S. Hawking-a pa me inspirirao za ovu temu. Grunf je napisao: " Počivao u miru" na što se Gabi našalila da će mu biti veselo kada otkrije da je cijelo vrijeme bio u krivu :jezik

Moram priznati da bi i meni slične misli znale padati napamet kada bi čitala ili slušala neku osobu i razmišljanja u vezi zagrobnog života. Postoje ljudi koji sa sigurnošću tvrde kako ničega nema, kako je sve to izmišljotina i tako su uvjereni u te svoje tvrdnje. Ne mora značiti ni da su u pravu oni koji misle da postoji život nakon života. Vjerojatno i jedni i drugi misle da su suprotni tabori u zabludi. Pa što vi mislite, što nas sve čeka gore? Što da otkrijete kako ste bili u krivu cijelo vrijeme na zemlji? Što mislite kako se osjeća osoba koja tek nakon smrti spozna da je bila u krivu?
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    ako nema ničega poslije smrti, čemu sve ovo sad? da sam ateist, to bi mi bilo dovoljno da počnem razmišljati o Stvoritelju i Njegovom djelu.

ja znam i sad da sam u krivu za mnoge stvari, ali nekako mi se čini da se brinem oko pogrešnih stvari. kad dođem gore, bit će iznenađenja. mislim da se mnogi iznenade kad vide širu sliku. još mi se nitko nije javio odozgo pa ne mogu tvrditi da je tako, ali eto...
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Prema Svetom pismu i drugim pisanim i predanjima prenesenim podacima oko 500 ljudi je vidjelo Isusa i svjedoči po njegovom uskrsnuću da je razapet, da je umro i da je pokopan te da je uskrsnuo... Mnoga od ovih svjedočanstava ne idu iz istih izvora, grupa itd., da ne bi bilo zabune i insinuacija kako je to plod jednoumlja.
    Na planeti su svi ljudi vjerujući, pa i ateisti koji vjeruju da poslije smrti nema ničega, da nema Boga da je iza svega ništavilo.
    Danas među živućim ljudima ima više stotina tisuća ljudi koji su imali neko dokumentirano iskustvo ili susret sa onostranim.
    Bez sumnje je da nakon smrti fizičkog tijela, duša nastavlja svoj put preko čistilišta do raja ili drito u paklene muke.
    Nečisti duhovi se motaju još oko pozemlja, bivših prebivališta, po grobljima ili drugim mjestima od značaja za njihov bivši život i smrt.
    S druge strane poznati su nam i pozitivni i dokumentirani slučajevi svetačkih čuda ozdravljenja, nevjerovatnih velikih dobrih djela, istovremenog boravka na dva mjesta itd.itd.itd.
    Bez sumnje Bog postoji, jer previše je jasnih dokaza da bi se mogli praviti blesavim i to zanegirati...

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Maloprije sam vidjela Gabin odgovor Grunfu na temu smrti S. Hawking-a pa me inspirirao za ovu temu. Grunf je napisao: " Počivao u miru" na što se Gabi našalila da će mu biti veselo kada otkrije da je cijelo vrijeme bio u krivu :jezik

Moram priznati da bi i meni slične misli znale padati napamet kada bi čitala ili slušala neku osobu i razmišljanja u vezi zagrobnog života. Postoje ljudi koji sa sigurnošću tvrde kako ničega nema, kako je sve to izmišljotina i tako su uvjereni u te svoje tvrdnje. Ne mora značiti ni da su u pravu oni koji misle da postoji život nakon života. Vjerojatno i jedni i drugi misle da su suprotni tabori u zabludi. Pa što vi mislite, što nas sve čeka gore? Što da otkrijete kako ste bili u krivu cijelo vrijeme na zemlji? Što mislite kako se osjeća osoba koja tek nakon smrti spozna da je bila u krivu?
    Reče sveti Petar Bogu da ga treba Stephen Hawking, Bog mu reče neka veli da ga nema.
    ZA DOM SPREMNI !

Citiraj Prvotno napisano od imperator Vidi poruku
    Bez sumnje je da nakon smrti fizičkog tijela, duša nastavlja svoj put preko čistilišta do raja ili drito u paklene muke.
    Koliko dugo traju paklene muke s obzirom na zlodjelo? Koja bi bila svrha vječnog paklenog ognja za dušu? Ako je ta duša ionako nepovratno iskvarena zlom, takvoj duši vječna kazna ne predstavlja ništa osim dugoročnog sadističkog iživljavanja onoga koji kažnjava, kada kazna više ne predstavlja odgojnu mjeru nego čisto iživljavanje, uostalom nema te kazne na ovom ili onom svijetu koja bi mogla biti prikladna za neka zlodjela jer u tom slučaju postaješ onaj koji se kažnjava.

Ne može postojati Raj na zemlji, ali može postojati nastojanje da društvo bude što pravednije i ustraje na tom putu. Smeće se mora odstraniti od društva i mora postojati adekvatna kazna za učinjeno zlo a o duši neka Bog sudi i kažnjava.

Karma je puno logičnija, međutim i ona ima manjkavosti jer ispada da u tom slučaju duša zaglibi u vječnom krugu rađanja i umiranja s obzirom da čovjek ne može biti bez grijeha, odnosno da nitko nije savršen (bez obzira što smo stvoreni na božju sliku i priliku, slobodna volja (ili ne?) čini svoje). A mi sami kao ljudi, svatko ima svoj karakter, opterećeni egom (u nedostatku prikladnijeg termina, jer Freud je židovski subverzivni smrad, ovo je jednostavnije za razumijeti) i sukladno tome se ponašamo, podsvjesno noseći teret prijašnjih života, ako govorimo o istočnjačkoj filozofiji života.

Životni vijek je prekratak da bi se uvidjela logičnost karme ali tu i tamo se može na sitnicama vidjeti da karmički zakon vrijedi.

Kakav je pakao za ne-kršćane i što uopće s onima koji nisu kršćani a njihova djela su u skladu s Isusovim naukom? Što s onima koji su živjeli prije Isusa Krista, odnosno po čemu je to kršćanski nauk ispravniji od svih prijašnjih religija ili vjerovanja prije kršćanstva, Zaratustra, Buda itd.?

Narodi diljem svijeta su imali svoje bogove, vjerovanja i prije pojave kršćanstva, ispravan ili neispravan, nije moj problem. Slaveni, mi Hrvati smo imali rodnovjerje. Puno je pripadnika bijelih naroda poginulo radi prelaska na kršćanstvo, to jest bijeli kršćani su ubijali, masakrirali bijele pagane, uništavali paganske objekte radi kršćanstva što je bilo kamen spoticanja i slaba točka (razjedinjenost) radi koje nas je gazio nebijeli ološ sa sjevera Afrike (Mauri, Arapi) i istoka (Mongoli, Arapi, Turci) a danas pojedini kršćani pogoduju istom razvoju situacije ali bez isukanog mača i ispaljenog metka od suprotne strane, nego dragovoljnog podčinjavanja neprijatelju nikad prije viđenom u povijesti.

Danas je na djelu militantni žido-ljevičarski ateistički lijevo-liberalni aktivizam s primjesama kulturnog-marksizma, etnomazohizma u kojem se napada kršćanstvo, ismijavaju i ponižavaju kršćani, ruše crkve a istovremeno se promovira multikulti i islam kao religija mira. Naravno, jer kršćanstvo u Europi nije samo odraz religije, nego i identiteta, kulture bijelog čovjeka.

Ima pojedinih desničarskih ispada uperenih protiv kršćanstva s pozicije predkršćanskog bjelačkog, europskog paganizma, ali to su marginalni slučajevi, kriva meta, ispravne ideje.
    ZA DOM SPREMNI !

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Pa ako poslije smrti nema ništa onda se neću ni iznenaditi ili razočarati jer me jednostavno neće biti,a ako ima,a ja vjerujem da ima, onda bi me jedino iznenadilo ako bi se nakon smrti bavio ovakvim pitanjima.
    The blood of the heroes is closer to God than the ink of the philosophers and the prayers of the faithful.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Pa ako poslije smrti nema ništa onda se neću ni iznenaditi ili razočarati jer me jednostavno neće biti,a ako ima,a ja vjerujem da ima, onda bi me jedino iznenadilo ako bi se nakon smrti bavio ovakvim pitanjima.
    Tim se pitanjima ljudi bave od postanka svijeta ali nitko nije našao konačan odgovor ako se ne uzmu u obzir odgovori iz svetih knjiga i filozofska promišljanja i ako netko nije u potpunosti zadovoljan tim objašnjenjima.
    ZA DOM SPREMNI !

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Tim se pitanjima ljudi bave od postanka svijeta ali nitko nije našao konačan odgovor ako se ne uzmu u obzir odgovori iz svetih knjiga i filozofska promišljanja i ako netko nije u potpunosti zadovoljan tim objašnjenjima.
    Pa prirodno je za života se tim pitanjem baviti,ali kažem,nakon smrti ne bih to volio. Znači valjda smo odna u nekom drugom stanju,ne zamaramo se ovozemaljskim pitanjima.
    The blood of the heroes is closer to God than the ink of the philosophers and the prayers of the faithful.

Pa prirodno je za života se tim pitanjem baviti,ali kažem,nakon smrti ne bih to volio. Znači valjda smo odna u nekom drugom stanju,ne zamaramo se ovozemaljskim pitanjima.
    To sigurno. Ako je vjerovati onima koji su se vratili u tijelo nakon kliničke smrti jer njihove vrijeme nije bilo za odlazak, oni vele da su osjećali spokoj.
    ZA DOM SPREMNI !

Gore nas cekaju 72 djevice, to je sigurno.

virtaulni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku
    Kako niko nije našao konačan odgovor? Eto, npr. mene niko nije ništa pitao s ovim u vezi...

Šalu na stranu... Evo, progovoriću jezikom fizike:
    Mi svojim očima vidimo raznovrstan svet prirode i milione raznih pojavnih oblika materije. A ceo taj svet zapravo sastavljen je od šezdesetak elemenata (Mendeljejev sistem), čija je osnovna čestica atom. A tih šezdesetak elemenata sastavljeno je od raznih kombinacija samo tri čestice: elektrona, neutrona i protona.
    Očigledno je da idemo ka jednoj jedinoj čestici od koje je sastavljeno sve. Naravno ta čestica je elementarna, najsitnija. Kad se te najsitnije čestice izdele na pola, ta najsitnija ima takvu osobinu da se više ne može deliti, nego vibrira između čestičnosti i nečestičnosti, materijalnosti i nematerijalnosti.
    Podsećam da smo ti i ja, priroda i univerzum sastavljeni od tih čestica koje vibriraju između meterijalnosti i nematerijalnosti. A šta bi moglo da bude ta nematerijalnost? Pa budući da atom oslobađa jaku energiju, kad se cepa, i ova čestica nosi sasvim sigurno ogromnu energiju u sebi.
    Budući da su te materijalne-nematerijalne čestice složene ovako, da ispadneš ti, ja, priroda, sve, a mogle su da budu složene i drugačije, mogle su da budu iskombinovane u neku masu istosti a ne raznovrsnosti - ispada je baš ova kombinacija meterijalnih-nematerijalnih čestica koja čini tebe, prirodu itd. ŽELJENA ili VOLJENA; da je neželjena i nevoljena, onda ove kombinacije ne bi ni bilo. Tako, dolazimo do toga da je nematerijalni deo elementarne čestice - VOLJENJE ili LJUBAV koja je potencijal te elementarne čestice usmerila u stvaranje našeg sveta, sveta kojeg vidimo.

Budući da je osobina naše egzistencije i nematerijalnost, ta nematerijalnost ima svoje osobine, kao što i materijalni deo nas ima svoje. Nematerijalni deo nas čini skup nematerijalnih delova svih elementarnih čestica koje nas čine. Kad se materijalni deo nas shodno svojoj prirodi raspadne, upije ga zemlja ili neka druga materija, nematerijalni deo (Duša) nas ostaje u onom nematrijalnom univerzalnom poretku.
    To je ono Isusovo Carstvo od Onoga Sveta. Isus nam otkriva suštinu tog sveta - LJUBAV, a videli smo, i priroda svojim postojanjem o tome svedoči.
    Isus Hrist nam otkriva kako boraveći u ovom svetu što bolje se pozicionirati u njegovom carstvu:
    https://www.youtube.com/watch?v=bvY9-sxy3P4

Isus nam jednostavnim rečima objašnjava tu veličanstvenu mogućnost usklađivanja sebe sa nematerijalnom suštinom. Tesla je npr. upućivao da se za razumevanje univerzuma uvek razmišlja o vibracijama. Hindu mudraci su načeli mudrost usklađivanja sa kosmičkim vibracijama, kroz jogu i meditaciju.
    Otkrili su i savladali su tehniku očišćenja svesti od svega, negativnog i pozitivnog, čime bi za izvesno vreme revitalizovali duševno stanje.

Ali postoji nauka koja čisti samo ono loše iz duše, a ne svaki sadržaj kao što hindu mudraci postižu, ostavlja ličnost, (koja se kroz hindu tehnike poništava i gubi u tzv. ništavilu ili Nirvani), ali ličnost očišćenu od pobune protiv svoje suštine (od Greha) i ispunjenu suštinom (Ljubavlju, Božijom Blizinom).
    Ta nauka se zove Istinsko Hrišćanstvo ili PRAVOSLAVLJE. To je vrhunska duhovnost. Ko god je bio oduševljen efektima istočnjačkih meditacija, još više će biti oduševljen efektima Molitava pravoslavnih Otaca, tihovanjem, liturgijom...
    To je, jezikom materijalizma rečeno, najbolje usklađivanje naših vibracija sa kosmičkim.

Ovo vam ne govori neko ko je oduvek bio pravoslavac, pa tera vodu na svoj mlin. Ne, ja sam bio paganin, ateista, agnostik, pristalica protestantizma, zaljubljenik u istočnjačke mudrosti. Neki to ovde i znaju. Mogao sam dakle da budem bilo šta jer nisam mario za tim da mi poreklo određuje šta ću biti u duhovnom smislu.
    Neke stvari moraju da se iskustveno prođu da ih čovek shvati. Upućujem svakog da ima derznovenija da se uživi u pravoslavlje, barem iskustva radi. Ja sam se uživljavao u svašta nešto drugo, pa evo me. Mnogo je bolje osećanje kad si svestan svoje grešnosti i grehova, i kad tražiš oproštaj za to, nego kad si npr. umišljeni filozof ili ponosni paganin.

Sa ovom spoznajom, taj "Trenutak Istine" ne bi trebalo da bude nešto strašno i neizvesno.
    možda na mom licu nađeš tragove sjećanja...

Citiraj Prvotno napisano od imperator Vidi poruku
    Prema Svetom pismu i drugim pisanim i predanjima prenesenim podacima oko 500 ljudi je vidjelo Isusa i svjedoči po njegovom uskrsnuću da je razapet, da je umro i da je pokopan te da je uskrsnuo... Mnoga od ovih svjedočanstava ne idu iz istih izvora, grupa itd., da ne bi bilo zabune i insinuacija kako je to plod jednoumlja.
    Na planeti su svi ljudi vjerujući, pa i ateisti koji vjeruju da poslije smrti nema ničega, da nema Boga da je iza svega ništavilo.
    Danas među živućim ljudima ima više stotina tisuća ljudi koji su imali neko dokumentirano iskustvo ili susret sa onostranim.
    Nečisti duhovi se motaju još oko pozemlja, bivših prebivališta, po grobljima ili drugim mjestima od značaja za njihov bivši život i smrt.
    S druge strane poznati su nam i pozitivni i dokumentirani slučajevi svetačkih čuda ozdravljenja, nevjerovatnih velikih dobrih djela, istovremenog boravka na dva mjesta itd.itd.itd.
    Bez sumnje Bog postoji, jer previše je jasnih dokaza da bi se mogli praviti blesavim i to zanegirati...
    Pa postoje razni zapisi od ljudi raznih uvjerenja. Nekada su zaista istiniti, a nekada samo senzacionalistički. Nije da samo kršćani imaju bliske susrete sa svojim svetinjama. Netko kaže da tijekom nekakvog vantjelesnog iskustva percipiramo ono u što smo za života vjerovali.

Ja isto vjerujem da postoji život nakon ovoga zemaljskog, ali ne vjerujem u lutanje duša po grobljima i kućama.

Pa jel mi moraš uvijek sabotirati temu

Da, logično je da se nećemo imati što pitati ako nema ništa ali, eto, uvijek me zanimalo kako bi se mogao osjećati čovjek koji je cijeli život negirao duhovnost kada ode na vječni počinak.

Zanimljiv post od Alekse. Dobar argument za ateiste koji traze dokaze.

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Aleksa se obratio

sad kopaj još malo više pa ćeš doći i na našu stranu.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Pa postoje razni zapisi od ljudi raznih uvjerenja. Nekada su zaista istiniti, a nekada samo senzacionalistički. Nije da samo kršćani imaju bliske susrete sa svojim svetinjama. Netko kaže da tijekom nekakvog vantjelesnog iskustva percipiramo ono u što smo za života vjerovali.

Ja isto vjerujem da postoji život nakon ovoga zemaljskog, ali ne vjerujem u lutanje duša po grobljima i kućama.
    Baš zato ja sumnjam u ta vraćanja iz mrtvih, jer Bog je samo jedan i nikakvi Muhamedi ili Bude te neće dočekati kad umreš. Ali kako i ljudi drugih vjera imaju svoja iskustva onda je očito kako se tu ne radi o nečem nadnaravnom nego o mozgu koji se na svoj način nosi sa traumom.

virtaulni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    Aleksa se obratio

sad kopaj još malo više pa ćeš doći i na našu stranu.
    Gabi, ljubavi, kopam ja duboko, ali nažalost, vas na tim dubinama nema.

Episkop Atanasije Jevtić o savremenom svetu, u predavanju pretresa Berđajeva, Junga, Marksa, Dostojevskog itd. Nisam nikada čuo nekog katoličkog predavača da demonstraira tako široku erudiciju...

Ili, Arsenije, običan monah, govori o pop kulturi, Endiju Vorholu i drugima. Takvu obaveštenost nisam čuo od katoličkih predavača, a nije da nisma pratio.

Zapadni svet nema nikoga kao što je bio Dostojevski, a on najbolje svedoči sa kakvom dubinom misli se pravoslavni čovek bavi.

Ili, uzmi vašu temu: Najbolje duhovne pesme. Poslušao sam, nije to ništa ružno. Ali to je lagana pop-muzika uz gitaru i limunadica-tekstove. A reecimo ova jedna jedina pesma, vredi više nego sva ta muzika postavljena na spomenutoj temi, uveri se:

A slažu se i razni komentatori:
    Rus:
    Господи. Помняни народ сербский на Суде Своем. Спаси и Сохрани воинов и детей твоих народ сербский. Аминь.
    Gruzijac:
    Love you beautifull Srbija! Respect from Georgia
    Poljak:
    Divna Ljubojević to najpiękniejszy głos z Serbii !!! Pozdrowienia z Polski
    Neki Grk:
    God bless Serbians. Greetings from Kalamata!
    Verovatno Italijan:
    God bless Serbia defensor Orthodoxa fidei in the Balcan area and his Great Church
    Mađar:
    epic music, very interesting sound! especially around 3:13 you can feel the 'east' in the vocals. cheers from Hungary! 
    Makedonac:
    Ангел на земјата. Поздрав од Македонија
    Neki totalni stranac:
    I did not understand a single word...but it's beautiful!!! 
    Francuz:
    Parfait,comme d'habitude !
    Hrvat:
    Einfach schön! Vrlo lijepo!
    Eto, samo to, dane spominjem koncerte poput ovog:
    https://www.youtube.com/watch?v=FFBCGhb4yu8
    Zatim i druge izvođače (Pavle Aksentijević, npr.) Ili bugarski i ruski monasi... Zatim liturgije i razne besede, to su okeani duhovnosti, da čovek uživa svaki svoj slobodan trenutak, a opet sve da ne cuje i vidi.
    možda na mom licu nađeš tragove sjećanja...

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    A koje katolicke predavace to pratis?

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku

Episkop Atanasije Jevtić o savremenom svetu, u predavanju pretresa Berđajeva, Junga, Marksa, Dostojevskog itd. Nisam nikada čuo nekog katoličkog predavača da demonstraira tako široku erudiciju...

Ili, Arsenije, običan monah, govori o pop kulturi, Endiju Vorholu i drugima. Takvu obaveštenost nisam čuo od katoličkih predavača, a nije da nisma pratio.

Zapadni svet nema nikoga kao što je bio Dostojevski, a on najbolje svedoči sa kakvom dubinom misli se pravoslavni čovek bavi.

Ili, uzmi vašu temu: Najbolje duhovne pesme. Poslušao sam, nije to ništa ružno. Ali to je lagana pop-muzika uz gitaru i limunadica-tekstove. A reecimo ova jedna jedina pesma, vredi više nego sva ta muzika postavljena na spomenutoj temi, uveri se:

A slažu se i razni komentatori:
    Rus:

Gruzijac:

Poljak:

Neki Grk:

Verovatno Italijan:

Mađar:

Makedonac:

Neki totalni stranac:

Francuz:

Hrvat:

Eto, samo to, dane spominjem koncerte poput ovog:
    https://www.youtube.com/watch?v=FFBCGhb4yu8
    Zatim i druge izvođače (Pavle Aksentijević, npr.) Ili bugarski i ruski monasi... Zatim liturgije i razne besede, to su okeani duhovnosti, da čovek uživa svaki svoj slobodan trenutak, a opet sve da ne cuje i vidi.
    Ne kiti se tuđim perjem, ruskim i bugarskim gedžovane. Inače vidim zajedničke crte pravoslavnih duhovnih pjesama neovisno tko ih pjeva i općenito ljepotu ne samo u pravoslavnim nego katoličkim, muslimanskim, budističkim i ostalim duhovnima pjesmama diljem svijeta jer ono što je pisano s ciljem univerzalne istine, pravde i dobrote mora biti dobro i dirnuti te u srce i dušu. Da su Srbi pravoslavci a ne svetosavci, nebi bilo problema niti bi bilo sukoba sa Hrvatima i šire.

Misliš da katolici izvorno pjevaju limunada tekstove sa gitarom?

Valjda dubinom misli kakvom se ruski čovjek bavi. Religija ili vjera je samo nadogradnja na rasno-etničku bazu društva od koje proizlaze društveni konstrukti u što između ostalog spada i religija. Zapadni svijet je imao drugačiju društvenu dinamiku i probleme ili izazove od istočnog svijeta stoga i nešto drugačiji pristup duhovnosti, filozofiji i ostalome.

Neosporno, Rusi imaju velike znanstvenike, umjetnike, književnike koji također pripadaju zapadnoj civilizaciji, međutim isto tako u kontekstu na koji ti aludiraš i svojim komentarom provociraš, ni zapad se ne može podcjenjivati.
    ZA DOM SPREMNI !

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku

... Zatim liturgije i razne besede, to su okeani duhovnosti, da čovek uživa svaki svoj slobodan trenutak, a opet sve da ne cuje i vidi.
    Aleksiću, da si bahat, to smo znali, ali da si baš takva neznalica... to je novo.

jedan prosječan franjevac ili isusovac pojede ostale filozofe za doručak. ako je itko obrazovan i načitan, to su oni, naročito isusovci.

što se glazbe, tiče, jesi li čuo ikad za Bacha, Haendela, Beethovena, gregorijanske korale...?

evo da ti pomognem,

djelo crkvene naučiteljice. koliko žena u tom divnom i savršenom pravoslavlju ima bilo kakvu ulogu?

za čitanje preporučam npr. Hansa Ursa von Balthasara ili G.K. Chestertona. da ne spominjem papu u miru Ratzingera koji je jedan od najvećih teologa današnjice.

a ako si baš lijen čitati...

http://www.ks.hr/novosti/teoloski-ce...ulica-i-krleze

http://www.ks.hr/novosti/teoloski-ce...i-i-autoriteta

na dnu stranica su ti linkovi na video zapise.

i što bi rekla moja bivša mentorica iz Njemačke - dođi ponovo kad nešto naučiš.

יֵשׁ מֵאַיִן

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove