"Dok se oni tako glasno hvale, da mi to čujemo, dotle su im uši od straha napete preko ograde, da čuju, šta mi govorimo. Za to pazi na svaku svoju riječ. Ona mora biti glasnija i gromkija od njihove riječi. Ona mora biti uvijek ista, muška, otvorena i hrvatska. Ona mora biti tako tvrda, postojana i neumoljiva, da ih jeza uhvati od naše nepromjenljive riječi i volje, da u ovoj zemlji gospoduju samo – Bog i Hrvati!"

Niti gromkije hrvatske riječi, niti jakoga govornika u nas. Kao da su sve veličine i Hrvati pod zemlju otišli. Pravna država ne funkcionira jer Persona non grata se šetka Zagrebom, ispija kavu i navlači masku na lice, kao da se ništa nije dogodilo u zadnjih 27 godina. Krimen ne zastarjeva, nikada, a istraga nije nikada završila...

Ovo jutro sam ustao sa glavoboljom* jer mi mir ne da pomisao da Vučić dolazi u Hrvatsku. Nije li on kao učesnik rata "PERSONA NON GRATA", bez obzira što je predsjednik Srbije? Ja sam kroz svoje školovanje kako srednje tako i životno učio da je krimen, uvijek krimen, i da se izjave koje netko dade pa tako i stajališta, plaćaju glavom (Stjepan Radić, Bruno Bušić i bezbroj hrvatskih emigranata). Zar smo mi dotle došli da moramo ugostiti velikosrbina i četnika, jer je to diplomacija nalagala? Njegova ratna ekskurzija kao i govorništvo je jednako kao i danas...doduše, nije ju zapalila situacija, ali sam siguran da je danas još i gora. Što je sa pitanjima o nestalim braniteljima i logorima u Srbiji? Što je sa pitanjima o ratnoj odšteti? 43 milijarde eura je premalo, i radije bih se držao cjenovnika gen. Slobodana Praljka, koji je daleko veće cijene. Domoljubi ne vladaju Hrvatskom nikako. Ali sam siguran da vladaju UDBA i KOS...pa tako i strane službe. Odakle samo izvlače ove jude i prodane sluge nije mi jasno? Poltronizam, nepotizam, lopovluk, izdaja, prodaja Hrvatske vlada danas, kao da se natječu tko će bolje više prodati izdati...Četnici na svakom koraku, pa i u Vinkovcima srpski prota Azapa pozdravlja srpske zemlje kada čestita Uskrs i Božić srpski...dokle tako? Sada mu je rejting još i više porastao kada je ovaj sotonin sluga Vučić stigao u Hrvatsku. Dokle tako? Pa valjda do kraja krajeva. Nisam toliko dobar kao Bruno Bušić da predvidim kako će teći život u slobodnoj Hrvatskoj, ali me jako zanima što će biti nadalje...Bolja vremena? Od te zamisli nisam odustao, ali sam ostavio nadu u okviru svoga doma. Jer ne želim biti prodan, niti rasprodan na licitaciji. Imam bezbrojne primjere, no to nije razlog da šutim...Ne pristajem na šutnju, jer nije dio moga mentaliteta. Svoj sam na svom. Prema mom viđenju, Vučić je "Persona non grata". Nije imao što tražiti u Hrvatskoj.

Više na:https://hrvatskoobrambenostivo.com