+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1 2 3 4 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/122

Tema: Novi srpski memorandum tj. deklaracija

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Albanci su puno skromniji, time i uspješniji. Oni kažu "njihovo je do Niš" i oni svoje planove ostvaruju..
    Ma kakvi Albanci, oni su pukli...
    Deo ih je poprimio zapadnu kulturu, pa su tradicionalne žene sklone rađanju skoro iščezle na toj strani. Deo ih se islamizovao i sanja Halifat, i time celoj zajednici pogoršava međunarodnu poziciju. Prvi su u Evropi po broju onih koi napuštaju zemlju. Kako reče Boško Obradović, iako kao i svi balkanski muslimani naduvavaju svoje brojno stanje, njih je trenutko čak manje nego jedan milion na Kosovu, što pokazuje izlaznost na njihove izbore.
    Međunarodno su nepriznati, a tek ih čeka pravi šok sa osnivanjem Kosovskog suda za ratne zločine. Dok smo mi prošli kroz taj mukotrpan proces, njihovih 70 ključnih ljudi čeka na suđenje. Osetiće razornost hrvatskog sindroma "mi pobednici, a sudi nam se, kako to?" posle kojeg nastupa (opšta) apatija.

Ono što sam je predviđao prije par godina mislim da se događa. Uslijed nedostatka hrvatske radne snage i našeg pomodarstva gdje je rad postao sramota.., a pošto je bazen BiH mahom presušio a druge se radne snage odavno nema..poseglo se za radnicima iz Srbije.

Nakon što su trend dadvnih poratnih godine otvorile konobarice po Zap Hercegovini sad mi priča susjedov sin, on je vozač šlepera da u Varaždinu u jednoj velikojšpediterskoj ili sličnoj tvrtci tog tipa.. firmi se upravo zaposlilo 20 Srba iz Srbije. Plaća oko 1300 eura to je za njih san snova..jednom idu kući u Srbiji mjesečno..

dakle..jedini veći bazen za privuć radnu snagu je za Hrvatsku..Srbija..

Obitelji su zasad u Srbiji..ali ako opet krene naseljavanje Hrvatske ko nekad vojnim licima..zato Grunfe pazi..da ti ne budu počeli pričat za 20-30 godina o "vekovnom Varaždinu"
    Pa cek,ako se sve to i dogadja (mada sumnjam da ce se ikada Srbi bas masovno naseljavati po Hrvatskoj kao radna snaga),ko je "kriv" za takvu situaciju?

Mislim,zasto Hrvatskoj nedostaje radna snaga,tj jos zanimljivije zasto postoji "trend" u Hrvatskoj da je sramota raditi?.......ako je zaista tako,i nemaju se odakle drugo uvoziti radnici,sta je onda alternativa za hrvatsku privredu?......da se potpuno ugasi a vecina Hrvata da se odseli negde u EU?

Zasto se cudite onda ako jednom tu bude srpska (ili cija vec) vecina stanovnistva,pa pocnu da svojataju Varazdin?.....po logici "ako ti tu (svojevoljno) neces da zivis i radis,ima ko hoce".....

Doduse,slicno se dogadja i Srbima na Kosovu...pa ponegde i na jugu Srbije......prodaju svoja imanja i kuce albancima i sele se u unutrasnjost i centralne delove Srbije,a posle se kao cudimo sto Albanci postaju aposlutna vecina na Kosovu....

Nedostaje radna snaga jer imamo jako gospodarstvo pa nam trebaju radnici koji dolaze iz nerazvijenijih drzava poput Srbije di ima puno nezaposlenih. Takoder nam je dosta nezaposlenih otislo na gastarbajt u Njemacku. Za 2 godine cemo imati 5% nezaposlenost. Vec sad smo morali izdati 29.000 radnih dozvola za radnike izvan EU.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 04-01-2018 at 11:08

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Grunfi i Inkvi, a gde vi vidite megalomaniju .
    Ja nisam pričao o vašoj megalomaniji nego da su Albanci skromniji i puno učinkovitiji.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Cuj Aleksu, koja je to megalomanija. Sam pazite da vam ovaj put megalomanija ne uzme Vojvodinu.
    nedavno na putu upoznam ekipu oni s bojama Srbije, predstavim se ja iz HercegBosne pitam odakle su, oni ko iz topa Vojvodina Bela Crkva, ono Srbija za muku ka i nama BiH
    u prirodi nam je svima želja za komunikacijom... za snovima..
    i oduvijek su ljudi pronalazili načine da budu povezani jedni s drugima,
    a svako vrijeme nosi sa sobom i svoje konce koji povezuju....
    taj labirint je život..

Albanci jos uzmu Presevo i Bujanovac, i oni se namirili.

Bome s kojim sam god ja Albancom pričao oni kažu da je "aljbansko do Niš". A Kosovo više i ne spominju, to je za njih završena stvar.

Pa srpsko je zapravo samo Beograd i eventualno Sumadija,tj beogradski pasaluk...tu ima jedno 3 miliona Srbalja......(ja zato uvek predlazem da Srbija promeni ime u Beograd)

Sve ostalo nije srpsko...Vojvodina je madjarska ili Vojvodjanska (ko god oni bili),sandzak na jugu je turski,muslimasnki ili ciji vec,aljbansko je do Nis,Kosovo je zavrsena stvar.....ima tamo i neki bugarski deo na jugoistoku zemlje Srbije...

Ne znam da li shvatate kada neki normalni Srbin ovakve gluposti procita ili slusa,koliko god liberalan,demokrartsko EU nastrojen bio,prosto pozeli da ponovo na vlast dodje neki Seselj (ili onaj stari),i da zaista srbocetnicke horde krenu u osvajanja i gore i dole i levo i desno,i da sve te Turke,Siptare,Bugare,Madjare,Marsovce otera iz Srbije u tri lepe pizde materine...
    Posljednje uređivanje od Glavobranski Zrakomlat : 05-01-2018 at 09:26

Koga zanimaju ovakve fantasticne teorije o nesrpstvu Srbije,slobodno neka poseti forum.hr.......tamo se ljudi prosto utrkuju da dokazu kako Srbija i Srbi zapravo nikada nisu ni postojali,a ne postoje ni dan danas....
    Posljednje uređivanje od Glavobranski Zrakomlat : 05-01-2018 at 09:30

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Bome s kojim sam god ja Albancom pričao oni kažu da je "aljbansko do Niš". A Kosovo više i ne spominju, to je za njih završena stvar.
    Šta je to? Ceo razgovor o memorandumima sveo se na citiranje albanskih gluposti? Jesu li to Albanci ostali jedina nada u nošenju sa novim memorandumom?

Albanci prete da će do Niša, kao i vi do Drine. To ne podrazumeva da vi nešto možete sami postići protiv Srba nego vaše pretnje podrazumevaju da će neko mnogo moćan stati na vašu stranu i pomoći vam u vašem naumu. I Albanci, i vi, i mi - svi znamo da drugačije ne biva. U jednom istorijskom trenutku, devedesetih, poklopilo vam, i jednima i drugima, da nešto ostvarite uz tu stranu pomoć. I sad vi to pretvarate kao u nešto što je uvek bivalo u prošlosti i nešto što će uvek biti u budućnosti. Ali to je vaša zabava. Albanci bez te vrste pomoći ne mogu ni održati svoje entitete, a kamoli ih proširiti. Vaša militantna ideologija je u nekoj informativno-propagandnoj opsadi u Hrvatskoj, i ide ka tome da se stavi potpuno izvan zakona.
    Što se nas tiče, kao što rekoh, mi sad radimo sami, odlučujemo sami (iz one baze označene na prvoj karti), nema više jugoslavija pa da sa vama i Albancima odlučujemo o svojim interesima. A kad sami planiramo, sasvim nam dobro ide. Primer ti je Memorandum II i njegova realizacija, u istorijskom smislu, od devedestih do danas nije prošao ni trenutak, a naša politika je potpuno promenila našu poziciju u odnosu na onu iz devdesetih. To je neka indikacija da Albanci i vi, više nikada nećete doći u poziciju kakvu ste imali devdesetih, jer ćemo se mi potruditi da to tako ide.

Znači ti ne bi volio da vi budete naoružani do zuba a mi i Aljbanci bez poštene kubure.

Za ovo bi te Života Panić, Blagoje Adžić i Veljko Kadijević išibali po goloj guzici.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 06-01-2018 at 00:44

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Šta je to? Ceo razgovor o memorandumima sveo se na citiranje albanskih gluposti? Jesu li to Albanci ostali jedina nada u nošenju sa novim memorandumom?

Albanci prete da će do Niša, kao i vi do Drine. To ne podrazumeva da vi nešto možete sami postići protiv Srba nego vaše pretnje podrazumevaju da će neko mnogo moćan stati na vašu stranu i pomoći vam u vašem naumu. I Albanci, i vi, i mi - svi znamo da drugačije ne biva. U jednom istorijskom trenutku, devedesetih, poklopilo vam, i jednima i drugima, da nešto ostvarite uz tu stranu pomoć. I sad vi to pretvarate kao u nešto što je uvek bivalo u prošlosti i nešto što će uvek biti u budućnosti. Ali to je vaša zabava. Albanci bez te vrste pomoći ne mogu ni održati svoje entitete, a kamoli ih proširiti. Vaša militantna ideologija je u nekoj informativno-propagandnoj opsadi u Hrvatskoj, i ide ka tome da se stavi potpuno izvan zakona.
    Što se nas tiče, kao što rekoh, mi sad radimo sami, odlučujemo sami (iz one baze označene na prvoj karti), nema više jugoslavija pa da sa vama i Albancima odlučujemo o svojim interesima. A kad sami planiramo, sasvim nam dobro ide. Primer ti je Memorandum II i njegova realizacija, u istorijskom smislu, od devedestih do danas nije prošao ni trenutak, a naša politika je potpuno promenila našu poziciju u odnosu na onu iz devdesetih. To je neka indikacija da Albanci i vi, više nikada nećete doći u poziciju kakvu ste imali devdesetih, jer ćemo se mi potruditi da to tako ide.
    To sto vi ''planirate'' je da ljubite guzicu Njemackoj i Brüsselu, jace nego Plenkovic. Dobro to ide vama, samo ces mi morati objasniti kako ce Srbijica izdrzati izmedj' pritiska Amerikanaca da prihvati Bejha, da prihvati Kosova Republik, i izmedj' ama pa sigurno rastuceg pritiska iz Kremlja koji ce slijediti ako Srbija 2050 udje u EU.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Konacno da se slozimo s Aleksom. Vise nikad Hrvatska nece doci u poziciju kakvu smo imali prema Srbima kao pocetkom devedesetih.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    To sto vi ''planirate'' je da ljubite guzicu Njemackoj i Brüsselu, jace nego Plenkovic. Dobro to ide vama, samo ces mi morati objasniti kako ce Srbijica izdrzati izmedj' pritiska Amerikanaca da prihvati Bejha, da prihvati Kosova Republik, i izmedj' ama pa sigurno rastuceg pritiska iz Kremlja koji ce slijediti ako Srbija 2050 udje u EU.
    Moj Punti, a šta to vezano za BiH postoji a da je neprihvatljivo za nas. Kontrolišemo oko 60% teritorije i oko 80% političkih tokova. Čović se zalaže da se spoljna politika BiH kreira u Beogradu, Hercegbosanci nas gledaju kao jedini oslonac u savremenim bespućima povijesne zbiljnostil, Bakir pre godinu dana sabotirao obnavljanje BiH tužbe protiv Srbije, Bošnjaci danas raspravljaju da li za 9. januar treba u Banjaluku da idu pripadnici saveznih oružanih snaga, kako predlaže Ivanić, ili da ne idu kako predlaže Dodik.
    Bošnjake smo perfektno doveli u red pa sad samo kidišu na vas (Hrvatsku) - što potvrđuje da se shodno Čovićevom zalaganju, politika BiH zaista kreira u BG.
    Bošnjaci kidišu, a braća Slovenci vas vijaju po EU, i jedni i drugi su na vezi sa nama. Bošnjaci Dubioza kolektiv troprstaše po tvom kraju, tačnije u Šibeniku.

Tako da su nas i tu zamenili da mi ne moramo da trošimo energiju.
    A što se tiče Albanaca, njima možemo da se potpuno posvetimo u narednom periodu budući da ste vi totalno aut. A naredni period je počeo danas, sa američkim upozorenjam albanskim vlastima na Kosovu da ne blokiraju formiranje specijalnog suda za njihove ratne zločince, ili će oni (Ameri) podržati rusku inicijativu u UN da se formira Međunarodni sud za zločine na Kosovu. Ovo drugo bi bilo možda i bolje, jer kad budu uhvaćeni u taj sistem, to će im biti kao da ih je piton zagrlio.

Nakenja ti ovdje svačega, jel to djeluje rakija optimistuša.
    Da ti je netko rekao prije deset godina da će premijerka Srb biti Hrvatica i uz to pederuša ti bi se vjerojatno smijao grohotom. Al' vjerujem nije više smiješno.
    Kad je u pitanju gosp. Dodik koji nema ništa protiv ni da HV izvodi vježbe po BiH a na obilježavanjima stradanja Srba skoro da ga i nema,mrzi i srpske radikale je najnormalniji političar kod vas. Srpska će postat država najvjerojatnije nikad, dok za Vojvodinu ne ne možemo tako nešto reći. Ima toga još al otom potom...
    Posljednje uređivanje od Eskel : 06-01-2018 at 10:29

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Moj Punti, a šta to vezano za BiH postoji a da je neprihvatljivo za nas. Kontrolišemo oko 60% teritorije i oko 80% političkih tokova. Čović se zalaže da se spoljna politika BiH kreira u Beogradu, Hercegbosanci nas gledaju kao jedini oslonac u savremenim bespućima povijesne zbiljnostil, Bakir pre godinu dana sabotirao obnavljanje BiH tužbe protiv Srbije, Bošnjaci danas raspravljaju da li za 9. januar treba u Banjaluku da idu pripadnici saveznih oružanih snaga, kako predlaže Ivanić, ili da ne idu kako predlaže Dodik.
    Bošnjake smo perfektno doveli u red pa sad samo kidišu na vas (Hrvatsku) - što potvrđuje da se shodno Čovićevom zalaganju, politika BiH zaista kreira u BG.
    Bošnjaci kidišu, a braća Slovenci vas vijaju po EU, i jedni i drugi su na vezi sa nama. Bošnjaci Dubioza kolektiv troprstaše po tvom kraju, tačnije u Šibeniku.

A što se tiče Albanaca, njima možemo da se potpuno posvetimo u narednom periodu budući da ste vi totalno aut. A naredni period je počeo danas, sa američkim upozorenjam albanskim vlastima na Kosovu da ne blokiraju formiranje specijalnog suda za njihove ratne zločince, ili će oni (Ameri) podržati rusku inicijativu u UN da se formira Međunarodni sud za zločine na Kosovu. Ovo drugo bi bilo možda i bolje, jer kad budu uhvaćeni u taj sistem, to će im biti kao da ih je piton zagrlio.
    Dobro, kad volis americka upozorenja albanskin vlastima, jos ces vise voliti americka upozorenja vama da se ne moze siditi na dvi stolice, a to van jasno priporucija onaj aziatski American Yee.

Sto mislis ti zasto se Dodik drzi kao ludjak za Moskvu, pa taj udovicu onog vaseg cinkara, krkana Arkana voza u helikopteru ''rs'', kad su ga ono bili uhvatili da voza cash izvan ljubljenje ''rs''.....sto mislis koliko taj daje materijala za skinuti ga iznutra, pa ti vasi SDSovci samo cekaju da ga sjebu. Ima lik putera na glavi za napraviti tonu kolaca, a to sto vi ''kontrolirate'' je tocno nula, vidi se po tome kako Vucko trabunja o tome kako ce se Srbija brinuti za stabilnost Bejha.

To sada kao Dodiku odgovara, jel' to hoces reci....vi ste najobicniji objekt, nikakav subjekt, ja da san na tvojen mistu mene bi bilo strah od toga da Americani nude vama kao nesto u vezi politicara Kosova, to zanci da van na drugoj strani spremaju zesci zajeb.

Ali nije da ti to neznas, kako rece Cosic ''volimo lagati sebe''.

Americani nisu hrvatski saveznik, ali vasi su jos manje, kad onaj Bondsteel stacioniraju u Beogradu, onda ste vi sa njima dobri, a dotlen gledaj kako Vucku jebu kao zadnju kurvu, a kurva glumi baju nad Hrvatima, da laze sebe i taj srpski narod.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Preuvelicavanje znacaja i prvog Memoranduma je ogromno...

Moja majka je radila u SANU, vrlo dobro znam mnoge detalje u vezi ovoga, al to nije za forum... Memorandum samo sluzi danasnjim i bivsim srpskim neprijateljima da sloze mozaik, gde je predhodnica ratu bio nekakav masterplan, tajni spisi u kojima su uputstva za "Veliku Srbiju"... a onda se na to nadoveze i Nacertanije, i time zatvori krug... pitam se dal je i 2% ljudi koji stalno trube o tome, uopste to i procitala...

Svaka ozbiljna drzava ima svoj strateski plan, pravce delovanja, ciljeve, nacine na koje se oni postizu... ali ti papiri nikad nece ugledati svetlo dana... ove deklaracije i sa cime se izlazi u javnost, to je samo paravan, i bacena prasina u oci...

http://www.dnevno.hr/wp-content/uplo...58-660x450.jpg
    Kontrolirate 49% BiH, a ne 60%. Slovenci nas toliko vijaju da ne smiju prijeci crtu koju smo mi odredili. Bosnjaci takoder. Samo vi forsirajte formiranje Medunarodnog suda za zlocine na Kosovu, to ce vam biti jos jedan uvjet koji cete morati ispuniti za ulazak u EU. Znaci jos 3 godine budete duze u cekaonici.

Dok vi pisete memorandume, drzava vam se smanjuje svaki put za 10%.

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Preuvelicavanje znacaja i prvog Memoranduma je ogromno...

Moja majka je radila u SANU, vrlo dobro znam mnoge detalje u vezi ovoga, al to nije za forum... Memorandum samo sluzi danasnjim i bivsim srpskim neprijateljima da sloze mozaik, gde je predhodnica ratu bio nekakav masterplan, tajni spisi u kojima su uputstva za "Veliku Srbiju"... a onda se na to nadoveze i Nacertanije, i time zatvori krug... pitam se dal je i 2% ljudi koji stalno trube o tome, uopste to i procitala...

Svaka ozbiljna drzava ima svoj strateski plan, pravce delovanja, ciljeve, nacine na koje se oni postizu... ali ti papiri nikad nece ugledati svetlo dana... ove deklaracije i sa cime se izlazi u javnost, to je samo paravan, i bacena prasina u oci...
    Procital sam ja sve vase memorandume od Nacertanija do SANU. Memorandum SANU je bil pravna i znanstvena podloga za djelovanje politickih elita Srbije, strateski dokument prema kojem se politika uskladivala i ravnala. Mi smo ugrozeni i osteceni ustavom i djelovanjem Skovenije i Hrvatske i vidimo da to ide prema raspadu Juge. Preduhitrit cemo dogadanja i rastrojit Jugu prema nasim zeljama. Nakon toga su nasli pravog covjeka za to, a to je Slobo.

Slazem se da svaka drzava treba imati strategiju, sam pitam koja bu nasa protustrategija.

Vjerovatno se nama pričinila i agresija ko i memorandum. Uopće je nebitno kako se to zove, bitno je da postoje želja i agresivnost. Mada se biološke mase više nema (Srba je u globalu svake godin samo na odnosu rođeni-umrli -35 000), uostalom zato je Kosovo i izgubljeno. Ali mantre postoje.

Uvijek me to zanimalo, mi smo kao narod mazohisti, za to mogu navest sto primjera, Srbi i bosanski Muslimani a pogotovo Srbi su agresivno sebični kao narod i složni su u tome a opet kad pogledaš naše gradove i njihove..kad prolaziš onim bosanskim kasabetinama ili npr tko je bio u zadnje vrijeme u Srbiji a i inače..kad usporediš s Hrvatskom i njezinim gradovima i uopće naseljima..to je misterij. vValjda bi oni kao složni trebali bolje organizirat svoje društvo od nas očito nesložnih i podijeljenih.

Pa u BiH ne moraš pitat koje je selo hrvatsko a koje muslimansko, znat ćeš mu po izgledu.

Ja kužim da jedno takvo agresivno skoro pa banditsko društvo ne može napredovat pa ni Srbija gdje vladaju kriminalni klanovi ( vladaju i kod nas ali sofisticiranije) ali da bar djelom ne urediš zemlju. Pa poslije odlaska osmanlija srpski knezovi su tražili od Miloša Obrenovića da oni samo zamjene Turke, da im srpski seljaci budu raja.

Unatoč svemu tom saznanju, meni je osobno misterij da mi ovako nesložni, razjedinjeni posvađani imamo koliko toliko uredne gradove sela i naselja a oni tako složni ko da je dijete isprevratalo lego kocke..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 06-01-2018 at 15:23

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove