+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1 2 3 4 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/111

Tema: Diplomacija Republike Hrvatske-bilanca

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    diplomacija ove države je po mjeri ove države.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Jel mogu, ja da se uključim. Nije Vučić ispeglao odnose s Mađarima nego su vas Mađari ispeglali metaforički i doslovno. Metaforički i politički a doslovno kad su vam novinare mlatili i na granici a vi se niste usudili pisnut o tome. Jer nisu vam Mađari Hrvati da tamo šaljete Vuline i ostale klaunove. Na pamet vam ne pada . Dobro vi znate s kim možete kako.

Još su vam sabili ogradu duž granice, pisnuli niste.

Da su vam Hrvati prebili novinare na granci i posadili žicu duž granice izbila bi priča o genocidu tipa onog u NDH. Znamo se jelda.

Što se tiče ovog u Vojvodini dal je i tko počeo što..to je skoro nebitno, bitno je da se Hrvati ne smiju javit da su živi a ako je Žigmanov trabant Zagreba, koja mu je stvarna moć?. Jel slična Pupovčevoj. Mislim nećemo vrijeđat osnovnu inteligenciju,..to ipak ostavi za forum hr..ono stvarno..
    Sest meseci smo im liferovali stotine hiljada izbeglica, bukvalno svi su isli tamo, niti jedan u Hrvatsku... onda su digli ogradu, doveli policiju i vojsku, i polivali su smrkovima pre svega te migrante, i potkacili malo novinare koji su bili tamo... predstavljas kao da su oni Srbe polivali namerno... gluposti, hermeticki su zatvorili granicu da im ne bi vise niko usao...

Ovo dalje sto pises... napad na Makedoniju 1991, NATO bombe... to su gluposti, nikakav ni plan nije postojao da se okupira Makedonija... to sto postoje problemi sa Hrvatskom, kao da je to pozeljno i sa ostalima, sta mi imamo uopste da se svadjamo sa Madjarima, Rumunima, Bugarima i Makedoncima... nema razloga...

Bolje obratite paznju u kakvim ste odnosima sa susedima, i Srbima, i u BiH, i Slovencima, i Madjarima... sa svima imate ozbiljne probleme, i to je stvarno umetnost vase diplomatije... treba biti virtuoz pa se posvadjati sa svima...

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Srbi su prema Mađarima ko mačići. Kaže poziva Orban da glasaju za Vučića Mađare u Srbiji. Pa naravno, kad im je dao više nego što i treba s obzirom na brojnost. Nek dirne u Mađare na bilo koji način. Neće jer su im dominantni u svemu a ne znam koji je razlog naše snishodljivosti naspram Srba, osim poznatog hrvatskog mazohizma.

Zatvore im granicu ograde se od njih strujom, dođu novinari to snimat isprebijaju i njih i vrate zajedno s migrantima i nitko u Srbiji pisnut ne smi.

Naši su političari kmetovi a ni narod nije daleko. Kad su u ono vrijeme Vučić i ostali srpski političari govorili kako je bolje Hrvatima u Srbiji nego Srbima u Hrvatskoj a to ponavljao Pupovac, pa ja bi im odmah ispunio tu želju i iznivelirao prava Srba u Hrvatskoj sa onima koje imaju Hrvati u Srbiji a to je nula, ništa, zero.

Pa eto ti sad kad si htio.

Oni njih trolaju ko zadnje budale jer znaju da im ovaj neće vratit kako spada. Nek probaju trolat Orbana? Nek stisnu petlju.

Ubijeno je 25 Hrvata u Vojvodini, nitko kažnjen, nitko osuđen..da su ubili 25 Mađara..Orban bi ih tlačio dok zadnji ne dobio najveću presudu i dok Srbija ne bi platila odštetu obiteljima.

Nit mi imamo političara, nit državnika nit imamo narod. Znaju da nas mogu zajebavat i zajebavaju nas. Ne samo Srbi nego svi, pa čak i anadolijski ostaci se osjećaju superiorniji nama. Oni se nama osjećaju superiorni i nisu u krivu. Ubijaju naše ljude tamo po polukalifatu i jel se tko pobunio. Nije nitko.

Srbija je frustriana, Ne smije ništa nijednom susjedu. ne smiju Makedoncima tamo se još 90-tih stacinirao NATO, pa kažu, Srbi Makedoncima pustili smo vas da odete bez problema..nisi nisi nego tamo nisi smio dirnut jer bi dobio NATObombe još 91-ve. Ne smiju ništa Kosovu zna se, ne smiju ništa ni Bugarima, ne smiju Rumunjima, ne smiju Mađarima..sa svima su ufino jer oni priznaju samo snagu..ako im pokažeš snagu tihi su..ako ti nanjuše slabost, u problemu si..ne smiju ništa ni onom protektoratu BiH jer se ne smiju zamjerat Americi a i ne kvarit svoje odnose sa Erdoganom koji im se u dijelu zemlje dočekuje kao domaćin..u N. Pazaru ne smiju ni radi svojih arapskih "prijatelja" jer tko će radit kule po Beogradu npr..dakle tko im ostaje..pa Hrvatska..idealna boksačka vreća..i opet velim ne samo za njih..

Voda krči put tamo gdje je mekše
    Ma kaze onaj njihov glavni srpski policajac da Madjari jednostavno migrante izbacu na srpski teritorij, svejedno oklen su stigli. Znaci srbijanska policija to zna a nikakva reakcija Beooograda sljedi.

Njima Srbi tribaju kao odlagaliste migranata i zbog juznog toka, energetskog pitanja, bumo vid ' li kad tu nesto zasteka kako ce to izgledati.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Sest meseci smo im liferovali stotine hiljada izbeglica, bukvalno svi su isli tamo, niti jedan u Hrvatsku... onda su digli ogradu, doveli policiju i vojsku, i polivali su smrkovima pre svega te migrante, i potkacili malo novinare koji su bili tamo... predstavljas kao da su oni Srbe polivali namerno... gluposti, hermeticki su zatvorili granicu da im ne bi vise niko usao...

Ovo dalje sto pises... napad na Makedoniju 1991, NATO bombe... to su gluposti, nikakav ni plan nije postojao da se okupira Makedonija... to sto postoje problemi sa Hrvatskom, kao da je to pozeljno i sa ostalima, sta mi imamo uopste da se svadjamo sa Madjarima, Rumunima, Bugarima i Makedoncima... nema razloga...

Bolje obratite paznju u kakvim ste odnosima sa susedima, i Srbima, i u BiH, i Slovencima, i Madjarima... sa svima imate ozbiljne probleme, i to je stvarno umetnost vase diplomatije... treba biti virtuoz pa se posvadjati sa svima...
    Sa Madjarima imamo /imali smo problem zbog neslaganja oko politike spram migranata(glupav Milanovic i Ostoja Rankovic) i zbog energetskog pitanja.

To ste vi rijesili i postali odlagaliste.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Sa Madjarima imamo /imali smo problem zbog neslaganja oko politike spram migranata(glupav Milanovic i Ostoja Rankovic) i zbog energetskog pitanja.

To ste vi rijesili i postali odlagaliste.
    I tu su ovi vasi kukali... ladili ste jaja 6 meseci, mislili nece... pa kad su Madjari zatvorili, i oni krenuli ka Hrvatkoj, jer nemaju gde drugde... onda kuku jao, zatvaranje granice, popizditis... kao, sto samo nama salju... a kad su svi isli prema Madjarskoj, onda se nisu pitali zasto tamo samo idu...

Diplomatija vam je lipov q...

Datum registracije
    Sep 2016
    Slazemo se. Diplomacija za plakati.

A opet ste vi odlagaliste.

Slazemo se. Diplomacija za plakati.

A opet ste vi odlagaliste.
    Kakvo odlagaliste... ovde je par stotina njih, dok i oni ne odu...

Diplomacija je mirnodobsko oružje. S oružjem mo'š napast neprijatelja, branit se ili upucat sam sebe. Naša diplomacija konzistentno služi za ovo zadnje.

Datum registracije
    Sep 2016
    Kakvo odlagaliste... ovde je par stotina njih, dok i oni ne odu...
    Pa dobro kad niste, znaci ako stigne novi val vi se dogovarate sa Madjarima oko propusta. Bumo vid'li.
    Jos da Hrvatska zatvori granicu...

Ne treba biti nikakva virtuoz, dovoljno je da oni namirišu da si slab. Ko hijene. Kad si jak nitko te neće napadat. Kad si slab, svi strvinari se okome na tebe ( to je i neki zakon prirode realno). Ali to već više nije toliko vaš problem , to vama samo paše, problem je naš.

Naravno da niste pisnuli al da su vam Hrvati premlatili novinari, sjetili biste se Jasenovca i 2. svj. rata. Ovako ste šutili ppsssst..nitko riječ da kaže.

I inače..

Naravno da niste imali ni u primisli napast Makedoniju jer se tamo NATO stacionirao..prvo tamo..inače da nije bilo NATO-a bila bi priča..prva srpska država, Mrnjavčevići, Dušanovi carstvo..i slične trice i kučine kojima je započinjat rat s ove strane Drine..

Udarali bi vi u na Bugarsku i na Rumunjsku i Mađarsku da vam je pusto.. da ne znate da je tvrdo. Udarate tamo di vidite da je meko.

Da naši imaju muda ko što nemaju i da nisu takvi slugani ko što jesu, što je opet naš problem..sveli bi razinu prava koje imaju Hrvati u Srbiji a to je ništa isto takvo prava da imaju Srbi u Hrvatskoj . E i naravno Vulina i Božovića zabrana ulaska..i svim huškačima..Linti i ekipi..sad ide politički domjenak SPC.-ea pa ćemo vidjeti i čuti vjerovatno nove prijeteće poruke Hrvatskoj. Tko će sada biti izaslanik predsjednika Vučića..možda Šešelj

Sve to alada koja ima naznake muda riješi u 24 sata. kakve note i bakrači. Reciprocitet bato, a ne da ti mene jebeš ko mladog majmuna a je sa pravim da me škaklješ. To je Orban uradio i sad ste mirni ko bubice.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 30-12-2017 at 18:44
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Jel mogu, ja da se uključim. Nije Vučić ispeglao odnose s Mađarima nego su vas Mađari ispeglali metaforički i doslovno. Metaforički i politički a doslovno kad su vam novinare mlatili i na granici a vi se niste usudili pisnut o tome. Jer nisu vam Mađari Hrvati da tamo šaljete Vuline i ostale klaunove. Na pamet vam ne pada . Dobro vi znate s kim možete kako.

Još su vam sabili ogradu duž granice, pisnuli niste.

Da su vam Hrvati prebili novinare na granci i posadili žicu duž granice izbila bi priča o genocidu tipa onog u NDH. Znamo se jelda.

Što se tiče ovog u Vojvodini dal je i tko počeo što..to je skoro nebitno, bitno je da se Hrvati ne smiju javit da su živi a ako je Žigmanov trabant Zagreba, koja mu je stvarna moć?. Jel slična Pupovčevoj. Mislim nećemo vrijeđat osnovnu inteligenciju,..to ipak ostavi za forum hr..ono stvarno..
    Mogu li ja da se uključim? A da ti ostaneš staložen u eventualnom odgovoru?
    Dakle, odakle teza da se Mađari drže nešto čvršće prema nama nego vi? Kad su nam to Mađari pripretili da su oni članovi NATO-a i EU i upozorili nas da vodimo računa kako se ponašamo prema njima? Nisu nikad, a vi jeste, i to jeste vaša strateška prednost, i baš zbog toga što vi time pretite, veća je kuraž ići protiv vas nego protiv Mađara.
    Novinari - žica? Šta je trebalo? Da se zbog toga svađamo sa Mađarima, iako je to incident, iako se po drugim pitanjima odnosi popravljaju?
    Da se razumemo (iako nemate baš talenta za neko teoretisanje) ona teorija o lokalno-svađalačkoj prirodi vašeg pravaškog nacionalizma koju sam objasniona temi o Pernaru sve pozivajući se na Oca Domovine, doživljava potvrdu i na upisima sa ove teme. To je dakle, to - traži nasitniji povod da se svađaš sa Srbima, kod vas je preraslo, izgleda u svađanje sa svima oko sebe. Ništa drugačije od toga vam nije jasno, nije smisleno. Ako se Srbi odmah zbog novinara ne posvađaju sa Mađarima, to nije ništa drugo nego kukavičluk. Pa nije to baš tako. To što pobornici pravaškog nacionalizma ne znaju za nešto drugo, ne znači da to drugo postoji.
    Evo, pre dan dva, baš je Džoniimao raspravu na fhr o tome jsu li nam Grci prijatelji. Sa likom koji traži svaki incident u odnosima između Srba i Grka da bi, ako zbog tog incidenta prijateljstvo nije prekinuto, govorio kako Srbi nešto mazohistički trpe od Grka. Hrvatski pravaški nacionalisti ne poznaju pojam prijateljstva među narodima, i rugaju se zbog toga Srbima koji takve veze održavaju. Dakle, kad je prijateljstvo između dva naroda u pitanju, onda se radi obrnuto vašoj lokalno-svađalačkoj praksi. Sitni incidenti se ignorišu u ime nečeg vrednijeg, i to je objašnjenje odnosa sa Mađarima, dok se kod vašeg loklano-svađalačkog nacionalizma ni najsitnii incidetn ne propušta kao povod za svađu. I u tome je tajna uspeha vaše diplomatije u svađanju sa svima oko sebe - barem se tako u vašoj javnosti tvrdi, da ste posvđani sa svim susedima.
    Budući da pravaški nacionalisti ne poznaju ništa dublje od lokalnog-svađanja, onda i srpsko funkcionisanje na nekom drugom nivou vide uvek kao nešto nečasno, kukavičko...

Datum registracije
    Sep 2016
    Ja neman pojma sto se vi Srbi pravite pametni, da nisu latentni Jugoslaveni bili na vlasti dok je bila izbjeglicka kriza na full snazi, koja uvik misli za interes "regijona" a ne misli na hrvatski interes jednostavno bi Hrvatska zatvorila granice poput Madjarske pa bi se vi fino jebali sa Afghanistancima do sudnjeg dana a Hrvatska bi izbjegla trzavice sa Madjarima.

Hrvatska diplomacija bi procjenila da su odnosi sa Madjarima vazniji nego odnosi sa vama.

Kakve veze to ima sa pravasima....mislin ono.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Ja neman pojma sto se vi Srbi pravite pametni, da nisu latentni Jugoslaveni bili na vlasti dok je bila izbjeglicka kriza na full snazi, koja uvik misli za interes "regijona" a ne misli na hrvatski interes jednostavno bi Hrvatska zatvorila granice poput Madjarske pa bi se vi fino jebali sa Afghanistancima do sudnjeg dana a Hrvatska bi izbjegla trzavice sa Madjarima.

Hrvatska diplomacija bi procjenila da su odnosi sa Madjarima vazniji nego odnosi sa vama.

Kakve veze to ima sa pravasima....mislin ono.
    Ima utoliko veze što i ti sve objašnjavaš rečju "Jugosloveni". Eto, pravaštvo je u tome što je poborniku te priče potpuno nezamislivo da hrvatski interes može da bude istovremeno i regionalni, i da, ako je neko vodio računa o regionalnom, da je istovremeno imao na umu i hrvatski interes.
    Ne kažem da u konkretnom slučaju jeste tako, ali mora se raskrstiti s tim da je moguće nekad da se hrvatski i regionalni interes poklapaju.

Rado se pozovam na starčevićevštinu jer objašnjava mnoge stvari. Pa i slabost diplomatije. Diplomatija kod pravaša se svodi na kulturni identitet sa moćnima - i od tog identiteta se onda očekuju neke beneficije. Ali diplomatija ne funcioniše samo na kulturnom identitetu, nego i na interesima, pa i na vezama između kulturno različitih koje su ostvarene u prošlosti.

Datum registracije
    Sep 2016
    O cemu pricas ti covice....vi parazitirate na tome da su u hrvatskoj diplomaciji dosada bile dominantne struje koje su mislile u prvoj liniji na region, jedna jugoslavenski obojena a druga brüsselsko berlinski obojena. I vi i Muslimani parazitirate na tome, a kad se taj lanac prikine poslozit ce se stvari sa vama i sa njima.

Pravastvo tu ne igra ikakvu ulogu.

Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    O cemu pricas ti covice....vi parazitirate na tome da su u hrvatskoj diplomaciji dosada bile dominantne struje koje su mislile u prvoj liniji na region, jedna jugoslavenski obojena a druga brüsselsko berlinski obojena. I vi i Muslimani parazitirate na tome, a kad se taj lanac prikine poslozit ce se stvari sa vama i sa njima.

Pravastvo tu ne igra ikakvu ulogu.
    Punti, da ti odgovorim u tri koraka:
    1. Nadam se da se razumemo u jednoj stvari. Kad ja govorim o pravaštvu, ne govorim o nekoj od postojećih haespeova, niti govorim o strankama. Govorim o mentalitetu. Principi mišljenja koje otkrivamo u Starčevićevom pisaniju, postaju mentalitet, nacionalni koncpet. Društvena karakteristika. I taj mentalitet nekada manifestuje i Plenković (opisao sam na drugo temi) koji nije pravaš ali jeste pripadnik društva. I taj mentalitet ima svoju manifestaciju u politici i diplomatiji. Sve vreme ja dakle govorim o tom starčevićevskom mentalitetu kao društvenoj karakteristici, a ne o strankama prava ili pojedincima koji sami sebe označavaju kao pravaše.
    2. Ti tvoji "jugosloveni" sasvim razumno, nekada misle da se hrvatski i regionalni interesi nekad poklapaju. Kod pravaških nacionalista to nije moguće nikada, ali to je nerazumno polazište. Jugoslovenstvo je kod vas ipak odgajilo i Budimira Lončara, legendu diplomatije. Vaša strana nema takvog. Tuđman je dobro odigrao u datom trenutku, ali ni on nije bio dobar diplomata budući da je verovao da neke istorijski uspostavljene relacije kao pravilo ostaju zauvek. Sa jugoslovenske strane pokazana je i hrabrost. Protivljenje Milanovićeve vlade nemačkim zahtevima oko Perkovića. Uvođenje blokada na srpskoj granici. Jugoslovensko krilo je imalo Vesnu Pusić kao kandidatkinju za GS UN. Dakle, oni su uspešniji od vas, ali vi to nikada nećete priznati, budući da ste opsednuti lokalno-svađalačkom matricom kako prema spolja tako i prema unutra.
    3. Što se tiče naših odnosa, od Starčevića, a kako on lično opisuje, to datira koji vek i ranije, vi se bavite tužakanjem Srba Zapadu. Tada Beču, kasnije Londonu, Vašingtonu... To traje i za vreme Jugoslavija kada tražite pomoć i žalite se na velikosrpsku hegemoniju. Mi smo na razmirice sa vama, gledali kao svađu u familiji, kao na prljav veš koji ne treba pokazivati okolo i nikada vas nismo tužakali. Tako je bilo naročito za vreme Jugoslavija. To vama nije smetalo da potpuno neutemeljeno tvrdite da smo mi osednuti potrebom da vas negde ocrnimo i uopšte da se bavimo vama na takav način. E sad, kad ste samostalna država, više nismo familija i više nema razloga da nesuglasice s vama krijemo kako porodičnu sramotu. Ja pretpostavljam da će vam srpska strana sada dati pravi razlog za tu tvrdnju da se previše bavimo vama. Dakle, tek će Srbija da se bavi vama i da vas drži u dilpmatskom presingu, tako će opsatnak tog lanca više zavisiti od toga, nego od toga dali su vam na vlasti vaši Jugosloveni ili neki drugi.

Datum registracije
    Sep 2016
    Konkretan slucaj bise propustanje migracijskog vala, zbog cega je Hrvatska isla u okrsaj sa Madjarima, a da je pametnije odigrala koordinirala bi se sa Madjarima i ostavila vas da i dalje glumite velike humaniste i dobricine, da se doslovce gusite u humanosti.

Bilo bi zanimljivo gledati kome bi vi uvalili taj val, nebi valjda braci Srbima u drugin drzavama? Ili pravoslavnoj braci u Rumunjskoj....vama je bilo u interesu da se oni izliju iz Srbije, bil' oni kampirali sto godina u Zagrebu, to bi vas bas puno brigalo. Jel'te. Vama je najbolja solucija bila da se izliju u Hrvatsku.

A Hrvatskoj ce biti najbolja opcija da ostanu kod vas ako se to ponovi. To je jasno.

Jugoslaveni su hrabri kad je u pitanju zastita njihovih, taj krug Jugoslavena, oni nikuda ne pokazuju tu hrabrost kad je u pitanju sveopci hrvatski interes. Dapace, oni vode vise racuna o interesima tog regiona nego icega drugoga.

U biti je ta ''hrabrost'' dokaz da sa njima nema ozbiljne hrvatske diplomacije, ljudi iz tog kruga su svjedocili u Haagu protiv hrvatske drzave, Pushichka i danas tvrdi da je Hrvatska kriva za rat sa Muslemanima, ti ljudi ne osjecaju ikakvu emociju spram Hrvatskoj.

Nije to Rusija di se ne izkljucuje biti crven i nacionalist.

Sva ova prica se svodi na to da su oni popustljivi spram vama, da tu postoji sentiment spram vama, da su slabi na ''region''. Zbog toga vama i leze idioti poput Pernara, jer su naivne budale koje bi izvrsavale vase misli i vase projekcije kako bi se morale posloziti kockice na ovin prostorima.

Ovaj tvoj zadnji passus je posebno zanimljiv, uzmemo li samo vasu danasnju politiku u obzir, di se svako malo vracate na NDH.

Reci cu ti jos nesto, da ne zivin u Njemackoj mozda bi cak i promislija da vi stvarno ne ocrnjavate Hrvate, ali ja pratin sto se tu pise o Hrvatskoj, a kad god se pjavi nesto kriticno o Hrvatskoj u pitanju su ''hrvatski Jugoslaveni'' ili vi, Srbi, kao resurs. Nesto manje Muslemani, ali i to ce se prominiti.

A meni najljuce je da kukate onima koji su vas dobro pobrijali na suvo, Njemcima.

Svi tvoji upisi tu ciljaju na obmanjivanje, lazes, svjestno, kako bi stvorija sliku o postenin Srbima, koji igraju sa Hrvatima fer a Hrvati to nece.

To vi rado radite kako bi stvorili u Hrvatima osjecaj krivnje, a Hrvati su osjetljivi na to, Hrvati nazalost puse takve pricice i sa strane Muslimana.

Hrvati se moraju osloboditi tog komplexa, i aktivno rusiti pokusaje Srba izigravati silu.

Nisu Hrvati na kugli zemaljskoj da bi licili vasu ranjenu i uvridjenu dusicu sto su vas prvo Njemci, pa onda Ameri prozvakali i izpljunuli, necete vi lijeciti komplexe zbog toga sto su vas Americani kastrirali u vezi Kosova, koje vas jedino boli zbog ponizenja, ne zbog realnog gubitka.

To sto ste vi zamislili da ce to ici uvik tako dalje, to je vas problem.

Sto se tice diplomatskog pressinga, tvoja zemlja i tvoja vlada hoce silno u EU, tvoja zemlja i tvoja vlada ce morati objasniti Kremlju ako bude usla u NATO oklen sad to.

Vi i vasa vlada je u celicnon zagrljaju i Amera i Rusa, to sto neki od vas i neki sa hrvatske strane dijagnosticiraju vama vijesto plesanje izmedj' zapada i istoka....

Zapravo, Hrvati su vama jedini ventil, sto ce to biti kad taj ventil otpadne, kad dodje jedna hrvatska opcija na vlast....ja bi procjenija da ce se vas politicki sistem urusiti, jer sto moze i sto ce doci nakon Vucica? Implodirati ce srpska politicka scena.

Te vase pizdarije oko ''ceracemo se jos'', to prdekanje Dacica da ratovi na ovin prostorima nisu gotovi, taj vas diplomatski pressing....

Vi sad jos imate plus da ste pristali biti hot spot za migrante, bumo vid'li kako ce se to sve okrenuti ako pocmete traziti da imate svoju suverenu politiku.

Koliko su vama pouzdani saveznici Njemci i Madjari.

Bit ce to sve veselo, a budi siguran Hrvatska nece izvuci deblji kraj.

Šta ovaj priča da oni nisu iznosili prljavi veš vanka a uši su cijelom svijetu probili sa NDH i pričom o Jasenovcu. Mislim stvarno moraš bit lišen ikakvih skrupula pa tako nešto izjavit.

Ako je itko dežurna svjetska narikača onda su to Srbi. Tolika narikača da nekad pomislim, ima li tamo ijedan muškarac.

Nije tamo slučajno nastao fenomen profesionalnih narikača.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 31-12-2017 at 10:46

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Mogu li ja da se uključim? A da ti ostaneš staložen u eventualnom odgovoru?
    Dakle, odakle teza da se Mađari drže nešto čvršće prema nama nego vi? Kad su nam to Mađari pripretili da su oni članovi NATO-a i EU i upozorili nas da vodimo računa kako se ponašamo prema njima? Nisu nikad, a vi jeste, i to jeste vaša strateška prednost, i baš zbog toga što vi time pretite, veća je kuraž ići protiv vas nego protiv Mađara.
    Novinari - žica? Šta je trebalo? Da se zbog toga svađamo sa Mađarima, iako je to incident, iako se po drugim pitanjima odnosi popravljaju?
    Da se razumemo (iako nemate baš talenta za neko teoretisanje) ona teorija o lokalno-svađalačkoj prirodi vašeg pravaškog nacionalizma koju sam objasniona temi o Pernaru sve pozivajući se na Oca Domovine, doživljava potvrdu i na upisima sa ove teme. To je dakle, to - traži nasitniji povod da se svađaš sa Srbima, kod vas je preraslo, izgleda u svađanje sa svima oko sebe. Ništa drugačije od toga vam nije jasno, nije smisleno. Ako se Srbi odmah zbog novinara ne posvađaju sa Mađarima, to nije ništa drugo nego kukavičluk. Pa nije to baš tako. To što pobornici pravaškog nacionalizma ne znaju za nešto drugo, ne znači da to drugo postoji.
    Evo, pre dan dva, baš je Džoniimao raspravu na fhr o tome jsu li nam Grci prijatelji. Sa likom koji traži svaki incident u odnosima između Srba i Grka da bi, ako zbog tog incidenta prijateljstvo nije prekinuto, govorio kako Srbi nešto mazohistički trpe od Grka. Hrvatski pravaški nacionalisti ne poznaju pojam prijateljstva među narodima, i rugaju se zbog toga Srbima koji takve veze održavaju. Dakle, kad je prijateljstvo između dva naroda u pitanju, onda se radi obrnuto vašoj lokalno-svađalačkoj praksi. Sitni incidenti se ignorišu u ime nečeg vrednijeg, i to je objašnjenje odnosa sa Mađarima, dok se kod vašeg loklano-svađalačkog nacionalizma ni najsitnii incidetn ne propušta kao povod za svađu. I u tome je tajna uspeha vaše diplomatije u svađanju sa svima oko sebe - barem se tako u vašoj javnosti tvrdi, da ste posvđani sa svim susedima.
    Budući da pravaški nacionalisti ne poznaju ništa dublje od lokalnog-svađanja, onda i srpsko funkcionisanje na nekom drugom nivou vide uvek kao nešto nečasno, kukavičko...
    Te štoseve i možete prodavati tamo na fhr-gdje obitava prosječan rashrvat.

Čuj mi svađalački raspoloženi a vi razdrljene košulje. Ko da se ne znamo. Sa svakim bi zadjevali kavgu da znate da ste jači. I za najmanju pizdariju. jer znamo da ste takvi. Od muhe slona napravit dok si keks reko. I izmislit totalno sve ako treba. Kad znate da niste jači onda je tišina. Onda se mogu i novinari prebijat, onda se šuti. Da ste vi nadređeni Mađarima drečalo bi se do Budima. Ovako muk. Stave žicu. ..muk..muva se ne čuje.

Znamo se dobro. Te tvoje pizdarije o pravaštvu kojeg si se uhvatio kao pijan plota a o kojem izgleda ne znaš ništa jer je se ono držalo maksime " Ni pod Bečom ni pod Peštom" a ne da cinka tamo neke Srbe koji su tad raja koja nema zgradu pokrivenu nečim osim slamom i šindrom..to je nečuveno precjenjivanje..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 31-12-2017 at 10:45

Super ugledni član Dobri Pastir avatar
    Datum registracije
    Nov 2015
    Blog Entries
    1
    Ne može to biti junačka nacija ako im se nacionalna mitologija sastoji od kukanja nad genocidom koji se nije dogodio.

Radi se o izrazito podloj i, dakako, lažljivoj naciji.

Gdje su vam bili četnički vojvode da spriječe “genocidl” nad servskom nejači?! Ah, da, neki od njih su skončali upravo u logoru Jasenovac.

Mladi Majore!
    A troll & a gentleman

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    diplomacija ove države je po mjeri ove države.
    Ova država - nema svoju diplomaciju! I to od 2000-te godine!

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove