+ Odgovori na temu
Stranica 8 od 10 PrviPrvi ... 6 7 8 9 10 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 141/185

Tema: Dramatična situacija u Herceg-Bosni i kako je promjenit.

Svako ulaganje ili poboljšanje pobnude je dobro ali federalne vlasti, županijske, općinske...svečano otvorenje automatske praonice auta...

mislim ako ostvari još te dvije investicije super..ali brate..nemoj sprdačinu radit od toga..

Ali on je jedan od rijetkih koji barem nešto ulaže u rodni kraj..Stridon je veliki distributer pića..a možda još nešto radi..imali smo s njima neke poslovne veze..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 05-11-2017 at 20:38
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

jeste i reklama..ali se svejedno drzi naziva teme " ... kako je promjeniti.."...
    Hrs se utvrdjuje u HErcegBosanskoj zupaniji...

http://www.dnevnik.ba/teme/hrs-se-si...covjekoljublje
    HB

Evo krenula su prepucavanja između hrvatskih stranaka u BiH.
    Izgleda da HDZ 90 ozbiljno računa na glasove Bošnjaka, već na prošlim izborima Martin Raguž ih je poprilično dobio, (te je uveo pojam dvostrukog legitimiteta) , ali mi se čini da će ovaj put ići otvorenije koketiranje.
    Dinamo Zagreb, 29 + - 20

Martin Raguž je mala kopija Jadranka Prlića..i on je prije rata bio neka "omladinska" šarža..

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Martin Raguž je mala kopija Jadranka Prlića..i on je prije rata bio neka "omladinska" šarža..
    Osnivač Saveza socijalističke omladine...
    Vrlo omiljen u stranim i bošnjačkim krugovima.
    Osobno imam jako negativno mišljenje o njemu
    Dinamo Zagreb, 29 + - 20

meni je bio onako..markantan, elokaventan..pojava je bio..sad je vjerovatno i ostario ali nekad.

Al vidjelo se da je prilagodljiv, savitljiv...a na zadnjim izborima se pokazao baš takvim..za Hrvate trenutno mislim da nije opcija.

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Dugo nista nisam napisala na forumu a ova tema me pogodi direktno u herc
    Tuga me uvati
    Naravno da hrvati nemaju druge opcije osim hdz-a..niti smojemo sebi dozvoliti cjepkanje po strancicama ...svi znamo zasto
    Ali da se hadezeovci u vecinskim hrvatskim mjestima ponasaju kao dosljedni nasljednici kpj-u je apsolutna istina
    Neodgovorno.neozbiljno i bez trunke svijesti o svojoj odgovornosti prema problemima koje ima obicni covik
    Prije svega bi istaknula nepotizam u najgorem mogucem obliku

Slažem se s napisanim.
    Problem je što uglavnom ovi što prozivaju HDZ za te stvari su isti ili gori od njega, a prozivaju zato što nemaju svoj dio kolača u toj priči.
    Pa gledam optužuju ovi iz Devedesetke HDZ da Hrvati odlaze zbog loše vladavine HDZa, pa ih pitam što su oni napravili u sredinama gdje imaju svoje načelnike da zaustave odlazak. Pa Rama odakle je predsjednik Devedesetke Ilija Cvitanović pliva u novcima, zbog hidroelektrane, pa ljudi odlaze, zašto svog načelnika ne prozivaju za nerad, tako je i u Domaljevcu, tako je bilo i kod nas dok su ili na vlasti...
    Dinamo Zagreb, 29 + - 20

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Na brzinu sam pregledala komentare i moram demantirati @crnog kad kaze da se posusje jos dobro drzi
    Ne drzimo se...situacija sa iseljavanjem je katastrofalna

Stari lisac
    Datum registracije
    Aug 2011
    Citiraj Prvotno napisano od HVO-110 Vidi poruku
    Slažem se s napisanim.
    Problem je što uglavnom ovi što prozivaju HDZ za te stvari su isti ili gori od njega, a prozivaju zato što nemaju svoj dio kolača u toj priči.
    Pa gledam optužuju ovi iz Devedesetke HDZ da Hrvati odlaze zbog loše vladavine HDZa, pa ih pitam što su oni napravili u sredinama gdje imaju svoje načelnike da zaustave odlazak. Pa Rama odakle je predsjednik Devedesetke Ilija Cvitanović pliva u novcima, zbog hidroelektrane, pa ljudi odlaze, zašto svog načelnika ne prozivaju za nerad, tako je i u Domaljevcu, tako je bilo i kod nas dok su ili na vlasti...
    Prvo cu te pozdraviti jer te se sjecam od ranije
    Odlican forumas...realan i onako narodski pises

Ne da su gori..nego su napravili toliko stete za hrvate u sirem politickom kontekstu
    Kad sam vidjela zadnji proglas devedesetke zeludac mi se okrenuo
    Ne mogu reci da nema istine u tom napisanom ali ako imamo problem (hrvati) onda ga treba rjesavati interno a ne kupiti jeftine bodove kod bosnjaka..samo i iskljucivo u interesu dolaska na vlast i samo i iskljucivo zbog pozicija pojedinaca
    Sto se tice iseljavanja iz herc...nisam bas sigurna da su u pitanju samo ekonomski razlozi jer zivimo solidno(moj dojam)
    Nekako imam osjecaj da je ljudima dopizdilo ..pa prelomis jednom i odes..

Citiraj Prvotno napisano od galija Vidi poruku
    Prvo cu te pozdraviti jer te se sjecam od ranije
    Odlican forumas...realan i onako narodski pises

Ne da su gori..nego su napravili toliko stete za hrvate u sirem politickom kontekstu
    Kad sam vidjela zadnji proglas devedesetke zeludac mi se okrenuo
    Ne mogu reci da nema istine u tom napisanom ali ako imamo problem (hrvati) onda ga treba rjesavati interno a ne kupiti jeftine bodove kod bosnjaka..samo i iskljucivo u interesu dolaska na vlast i samo i iskljucivo zbog pozicija pojedinaca
    Sto se tice iseljavanja iz herc...nisam bas sigurna da su u pitanju samo ekonomski razlozi jer zivimo solidno(moj dojam)
    Nekako imam osjecaj da je ljudima dopizdilo ..pa prelomis jednom i odes..
    Hvala na pozdravu i na komplimentu.

Nažalost nisam imao vremena da pišem po forumu, mada sam ga redovito čitao.
    Kako sam se vratio iz Zagreba, počeo sam gubiti interes i volju za pisanjem o općoj politici u HR, već sam se uključio u neke lokalne stvari te sam skontao da nikada nećemo moći spriječiti pojave raznih Sanadera i sličnih izdajica, dok se obični ljudi iz tvoje sredine ne promjene, dok mladi ne budu odgajani da vole, poštuju i izgrađuju svoje mjesto, općinu i sl.

To je točno što kažeš da odlaze ljudi ne zato što su siromašni, nego idu iz razloga što misle da se ništa neće i ne može promijeniti. Svugdje je neka letargija, beznađe. Ne možeš sjesti popit kavu da ljudi ne pričaju o negativnim stvarima.
    Situacija je ozbiljna, ali nije nepopravljiva. Samo stvari u svoje ruke moraju uzeti pravi ljudi i mijenjati svoju sredinu, popravljati stvari od MZ i općina.
    Dinamo Zagreb, 29 + - 20

Meni osobno je najgore sto me prave budalom,a ne možeš ništa poduzeti.Npr.Denis Lasić,ministar prometa,poveća cijenu eko-testa na tehničkom pregledu s 5KM na 36KM za dizel vozila,ustanovi se da nema ovlasti donijeti takvu odluku-sto znači da je odluka nezakonita,ali je i dalje na snazi.To znači da su svakom vlasniku dizel vozila koji je registrirao vozilo u zadnjih godinu dana ukrali 31KM.Ovakvih primjera ima puno.Dobre poslove imamo supruga i ja,ali razmišljamo o odlasku u Norvešku,pošto tamo imam rodbine.

Oprostite ja mogu razumit da netko odlazi zbog egzistencije, zbog nedostatka posla ali otići jer mu se nešto ne sviđa, i to otići gdje u zemlje gdje se uvodi "treći spol", gdje migranti nokautiraju žene i siluju nekažnjeno, gdje postoje cijeli kvartovi gdje policija ne zalazi..u kakvom će okružju generacije odrastat, to je meni obijest, traženje kruva svr pogače..odlazak "iz bisa" reko bi naš narod.

Rješenje je u ovome što je nabrojio HVO 110..poći od kuće, pa od zaseoka, pa od sela, pa od općine jer nisu ti HDZ-ovci teleportirani s Marsa, oni su izrasli tu iz naših obitelji..to su naši rođaci, susjedi, kumovi, prijatelji, prezimenjaci, imenjaci, svuda svagdje i uvijek je vlast samo preslika naroda i nema tu priče..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 09-11-2017 at 20:32

Promijenimo sebe na bolje pa će se i naša država i naš narod promijeniti na bolje.

Citiraj Prvotno napisano od galija Vidi poruku
    Dugo nista nisam napisala na forumu a ova tema me pogodi direktno u herc
    Tuga me uvati
    Naravno da hrvati nemaju druge opcije osim hdz-a..niti smojemo sebi dozvoliti cjepkanje po strancicama ...svi znamo zasto
    Ali da se hadezeovci u vecinskim hrvatskim mjestima ponasaju kao dosljedni nasljednici kpj-u je apsolutna istina
    Neodgovorno.neozbiljno i bez trunke svijesti o svojoj odgovornosti prema problemima koje ima obicni covik
    Prije svega bi istaknula nepotizam u najgorem mogucem obliku
    pa kad nemaju Hrvati druge opcije uzivjate/uzivajmo u toj prelijepoj opciji....

sad bez sarkazma istinski mi je zao procitati ovakav komentar...pogotovo kad dolazi iz 100% hrvatske opcine i 99% hrvatske zupanije....dakle.. nema opravdanja za ovakvo ponasanje hdza..osim da smo mi kao narod mazohisti i uzivamo da nas nasi prave budalama. ... pluralizma mora biti..inace za sta smo se borili?...da jedan komunizam zamijenimo drugim komunizmom?...pluralizma mora biti .. pogotovo u vecinskim hr podrucjima...a tamo gdje je ugrozen vitalni nacionalni interes..tamose mora djelovati preko HNS i dati tom tijelu vjerodostojnost.....hdz se mora mijenjati...ili ce biti veci grobar vlastitiog naroda nego svi komunisti do sada.... ne moze me nitko uvjeriti da se ljudi iseljavaju iz sirokog posusja... duvnna livna. .zbog unitarizacije ili bosnjacke hegemonije....NE!... iseljavaju se zbog nesposbne i pogane lokalne vlasti ( koja je uglavnom hdzovska).. koja ne daje ljudima nikakvu perspektivu...jer je perspektiva rezervirana samo za podobne clanove stozerne stranke.. ostali nek krepaju ili nek isele.....to je danasnja hrvatska politika..i daleko xemo dogurati s njom..
    HB

Jeste, najpametnije je podijeliti glasove, po mogucnosti Lijanovicima, Devedesetki i ostalim patuljak strankama, koje ce kao poslusna kercad otici u Sarajevo i glumiti "hrvatske predstavnike" u nekoj novoj Alijansi.

Ako je vaznije srusiti Covica nego imati hrvatskog predstavnika u predsjednistvu, o cemu dalje... uzimati glasove Hrvata na nezadovoljstvu radom HDZ-a (sto osjecaju mnogi Hrvati) a onda nakon izbora trk u Sarajevo lizati dupeta Lagumdziji i slicnima.

Je li tako veliki problem na drzavnom nivou imati jedinstvenu hrvatsku politiku i stav, a na lokalnoj razini se obracunavati sa HDZ lopovima.. ocito jeste, jer bi svaki politikant guzice dao za fotelju u predsjednistvu ili nekoj novoj Alijansa vlasti.

Jebeni foteljasi. I po cemu su oni drukciji od HDZ-a, osim po tome sto ne mogu racunati na hrvatske glasove, pa se uvlace u guzicu bosnjackim glasacima.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Ni po cemu nisu drukciji, dapace prislika su HDZovaca, dokopaj se zeru vlasti, pa na kakav nacin to bilo. Dobro je to opisa Glasnovic , ima tu nesto u tome, taj titoizam je doveja ono najgore na vidilo u ljudskoj dusi, i nazalost su i neki od onih koji su do jucer bili pod pritiskon titoizma usvojili modus operandi titoista, gazeci vlastite ljude. Homo titoicus.

To je zacarani krug, a jedni proizvode druge.
    Svaki glas za HDZ je glas za HNS!

Ne možete preslikavati situciju iz Hrvatske u BiH.
    Ovo sto west piše nije daleko od istine, ali me ni jedna dosadašnja alternativa HDZ a nije uvjerila da je bolja od njih. Svi su se pokazali puno gori od njih i to puno puno gori.
    Slaven Raguž je ok, slušao sam ga početkom ove godine na HNSu i on dobro govori, samo sto trenutno stranka izvan Mostara nema neku infrastrukturu.
    Ali evo situacije u ZeDo županiji.
    U skupštini ne moze proći ni jedna stranka osim HDZ a i obično budu dva. I mi pravimo liste koje nemaju nikakve šanse da prodju u skupštinu rasipamo glasove, umjesto da napravimo zajedničku listu,na koju bi stavili najkvalitetnije ljude koje imamo iz Zepca, Usore, Kaknja, Zenice, Varesa, Maglaja,Tesnja...,pa bi umjesto dva imali mozda i četiri zastupnika, a ovako raspemo 5-6 tisuća glasova na devedesetke,HSP, NHI a nitko ne predje prag.
    Sto reci nego da je to politička glupost i nepismenost.
    Dinamo Zagreb, 29 + - 20

A gle, HDZ je Hrvatima u BiH, na drzavnom i entitetskom nivou, jedini politicki subjekt koji nece izdati hrvatske osnovne interese. Na stranu sad ekonomija.

To je nesto kao HDZ u Hrvatskoj, nije da poredim dva HDZ-a mada i jesu za poredjenje, nego recimo Krsticevic... Plenkijeva vlada jeste rashrvatska, ali opet taj Krsticevic recimo radi stvari koje SDP ministar ne bi ni u ludilu radio. Dapace, SDP-ovcima se samo dize kosa na glavi kad Krsticevic nabavi novo oruzje za hrvatsku vojsku, kada vrazti HV u Vukovar, kupi helikoptere, zrakoplove. Oruzje kao oruzje, nisam za njega vise sam pacifist, ali kad imas susjede koje imas onda moras imati i oruzje.
    To su te neke sitne razlike koje ipak prevagnu na HDZ. Koliko god bila istina da je HDZ desno krilo KPJ. Ili KPH.

Bar netko od njih, iako ja osobno osudjujem Damira sto je dio te vlade, ali on opet radi svoj posao koliko toliko dobro. Sta bi bilo da je na njegovom mjestu neki SDP-ovac, valjda bi Hrvatska kupovala helikoptere i poklanjala ih Vucicevoj Srbiji.

Zalosno da se moramo zadovoljavati takvim sitnicama, ali jednostavno moras.

Tako je i HDZ BiH, kakav je god, jedini je koji pruza kakvu takvu nacionalnu zastitu Hrvatima. Svi ostali su se uvukli u bosnjacke guzice, i samo im noge vire. I to sa crvenim Bosnjacima, koji su mozda i gori od onih zelenih. Crveni igraju kozaracko kolo po jablanickom muzeju, ispod ratnih zastava Armije BiH koja je u tom muzeju otvorila logor za Hrvate.

Ti bosnjacko jugoslavenski hibridi su gori i od jugoslavena iz Hrvatske, da se njih pita, svaka hrvatska misao bi bila ugusena u casi vode. I onda mi se nekakav Martin Raguz ili nekakav Zubak predstavljaju kao zastitnici hrvatskih interesa.

Necu o ovim novima, jos nepoznati osim po rijecima, ali ne bih se ja kladio na njih. Jednostavno, HDZ alternativama koje su se sve listom do sada ispostavile kao antihrvatske izdajnicke opcije, ne vjerujem.
    Zato sto oni, kako vec rekoh, svjesni da ne mogu uzeti vecinu hrvatskih glasova, na vlast obicno dodju uz pomoc bosnjackih. A to je za mene izdaja.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove