+ Odgovori na temu
Stranica 7 od 10 PrviPrvi ... 5 6 7 8 9 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 121/185

Tema: Dramatična situacija u Herceg-Bosni i kako je promjenit.

Ide se na konfrontaciju sa muslimanima oko izbornog zakona iduce godine. Ili cemo ostvariti potpunu ravnopravnost ili FBiH ide u blokadu. Mislim da cemo konacno rijesiti stanje u BiH na svoju korist

Da, ceka se jako dugo na rjesenje o primitku drzavljanstva RH. Neki ljudi cekaju po godinu i vise. Sad, da li bas tri, to nisam cuo, takve primjere.

Mozda imaju ljudi problem jer hrvatski zakon za iseljenike i dijasporu opcenito, ima i zahtjev da kandidat za drzavljanstvo mora imati neki sluzbeni dokument u kojem se izjasnjavao kao Hrvat, po mogucnosti sto starijeg datuma (vojna knjizica, studentski index i slicno). Kako ce takav dokument imati neki Joe iz Toronta, nije mi jasno.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Da, ceka se jako dugo na rjesenje o primitku drzavljanstva RH. Neki ljudi cekaju po godinu i vise. Sad, da li bas tri, to nisam cuo, takve primjere.

Mozda imaju ljudi problem jer hrvatski zakon za iseljenike i dijasporu opcenito, ima i zahtjev da kandidat za drzavljanstvo mora imati neki sluzbeni dokument u kojem se izjasnjavao kao Hrvat, po mogucnosti sto starijeg datuma (vojna knjizica, studentski index i slicno). Kako ce takav dokument imati neki Joe iz Toronta, nije mi jasno.
    ne mora imati neki službeni dokument(iako dobro dođe)

Hrvat koji nema hrv. državljanstvo a ima prebivalište u Hrvatskoj , smatra se hrvatskim državljaninom

U iseljenistvu mora imati.

Drugo su oni koji zive u Hrvatskoj. To mi vec nije jasno, ako cekaju 3 godine. Mada odnos Hrvatske prema iseljenistvu je jasan kao dan, 3 predstavnika u Saboru a i to bi rado ukinuli, dok Srbi imaju dvostruko pravo glasa.

ma ne znam jel pričamo uopće o istim stvarima.

Glasnović valjda govori o potomku nekog našeg iseljenika. Npr poželi se Margita Sarich čiji je pradjed s Brača prije sto i više godina otišao U Chile vratiti u Hrvatsku i dobiti državljanstvo, treba joj tri godine da ga dobije..tako sam ja shvatio generala..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 01-11-2017 at 16:39
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ja mijesam iseljenike, dijasporu i one sto su se vratili, potomci onih koji su nekada otisli.

Zasto oni koji zive u Hrvatskoj cekaju po 3. godine, ne znam, i zvuci mi nevjerojatno. Pa jbn nogometas iz Kameruna dobije domovnicu po kratkom postupku.

Ja mijesam iseljenike, dijasporu i one sto su se vratili, potomci onih koji su nekada otisli.

Zasto oni koji zive u Hrvatskoj cekaju po 3. godine, ne znam, i zvuci mi nevjerojatno. Pa jbn nogometas iz Kameruna dobije domovnicu po kratkom postupku.
    zakon kaže ono što sam rekao u zadnjem postu. inače treba razlučiti iseljenike i pripadnike hrvatskog naroda. to nije isto. isto tako Hrvati u BiH se ne smatraju dijaspora

Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    zakon kaže ono što sam rekao u zadnjem postu. inače treba razlučiti iseljenike i pripadnike hrvatskog naroda. to nije isto. isto tako Hrvati u BiH se ne smatraju dijaspora
    I što si mi objasnio. Ništa.

Pa gle, ja znam bezbroj iskustava Hrvata iz BiH, znam sta govorim, ne mogu dobiti domovnicu ako nemaju dokument starijeg datuma na kojem se izjasnjavaju kao Hrvati.
    Odakle nekom klincu od 25 godina vojna JNA knjizica, ili nesto slicno. Vadi ih samo studentski index. Ako ga ima.

Sramotan je odnos prema Hrvatima izvan Hrvatske, posebno prema BiH Hrvatima, a tisuce bosnjaka i srba imaju tu istu domovnicu. I to bez ikakvog osnova, dakle platili nekome i dobili. To su Hrvati, pisam ja na naa kao narod.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    I što si mi objasnio. Ništa.
    probat ću ponovno. pripadnik hrvatskog naroda koji ima prebivalište u RH a nema smatra se hrvatskim državljaninom, iako ga još nije dobio.

Pa gle, ja znam bezbroj iskustava Hrvata iz BiH, znam sta govorim, ne mogu dobiti domovnicu ako nemaju dokument starijeg datuma na kojem se izjasnjavaju kao Hrvati.
    Odakle nekom klincu od 25 godina vojna JNA knjizica, ili nesto slicno. Vadi ih samo studentski index. Ako ga ima.

Sramotan je odnos prema Hrvatima izvan Hrvatske, posebno prema BiH Hrvatima, a tisuce bosnjaka i srba imaju tu istu domovnicu. I to bez ikakvog osnova, dakle platili nekome i dobili. To su Hrvati, pisam ja na naa kao narod.
    ne mora biti samo nekakav papirnati dokaz. može i npr. sudjelovanje u hrvatskim udrugama, promicanju hrvatske kulture, identiteta i sličnoh
    apropo klinca od 25 godina neka donese dokaze da su mu roditelj(i) Hrvati

To KUD i hrvatski nogometni klub, to je samo opcionalno, u sustini nepotrebno.

Kazem ti, u formularu kao jedan od nuznih dokumenata, trazi se dokaz o izjasnjavanju pripadnosti hrvatskom narodu. Nekada ranije bio je dovoljan dokument iz crkve. Ali kako je Hrvatska danas moderna EU drzava, u kojoj katolibani nisu pozeljni, onda...

Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    probat ću ponovno. pripadnik hrvatskog naroda koji ima prebivalište u RH a nema smatra se hrvatskim državljaninom, iako ga još nije dobio.
    To ja nisam ni pitao. Moje pitanje se odnosi na iseljenike u trećoj četvrtoj i svakoj daljnjoj generaciji koji se požele vratiti u Hrvatsku a nemaju hrvatsko državljanstvo. Kako se oni tretiraju kao pripadnici hrvatskog narod ili kao Chileanci, Argentinci i sl.

To KUD i hrvatski nogometni klub, to je samo opcionalno, u sustini nepotrebno.

Kazem ti, u formularu kao jedan od nuznih dokumenata, trazi se dokaz o izjasnjavanju pripadnosti hrvatskom narodu. Nekada ranije bio je dovoljan dokument iz crkve. Ali kako je Hrvatska danas moderna EU drzava, u kojoj katolibani nisu pozeljni, onda...
    prenosim što piše u zakonu, a ti kako hoćeš

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To ja nisam ni pitao. Moje pitanje se odnosi na iseljenike u drugoj trećoj i daljnjoj generaciji koji se požele vratiti u Hrvatsku a nemaju hrvatsko državljanstvo. Kako se oni tretiraju kao pripadnici hrvatskog narod ili kao Chileanci, Argentinci i sl.
    onako kako sami sebe smatraju, samo što to moraju na neki način dokazati

haha..dobro..

a kakav bi ti odgovor??

ovo je apsolutno nadrealno..

http://www.tomislavcity.com/index.ph...sti-600-000-km

na razini onih svečanih otvaranja liftova u Hr..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 05-11-2017 at 15:58

Pa dobro, 2 milijuna kuna je ulaganje, nije to ni malo, ali opet je svečano otvaranje pokazatelj koliko je taj kraj zbog odvojenosti od matice ekonomski izgubio. Da je dio RH to otvaranje ne bi ni vijest bila.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove