+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 3 PrviPrvi 1 2 3 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/57

Tema: Drzavnik Orban

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Orban kritizira Sorosa zbog pokusaja izmjene stanovnistva u Europi, a Njemacku zbog izsisavanja radnika iz rubnih, malih zemalja EU....ki da je mene pita.....

Ima kmetova (bojler) i ima Orbana.....

https://narod.hr/eu/victor-orban-kri...zivjeti-europi
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016
    “Ako neki ljudi žele živjeti u Mađarskoj, oni moraju tražiti odobrenje mađarskog naroda. Ne može postojati međunarodno načelo, norma, sud ili organizacija koja kaže da nije bitno što mađarski narod misli o vlastitoj zemlji i o tome s kime žele živjeti zajedno, te da će to netko drugi odlučiti za nas. To je nemoguće.”

http://narod.hr/eu/victor-orban-migr...njenih-gradana

Datum registracije
    Sep 2016
    Nije vezano za Orbana, ali da ne otvaran novi thread tu cu postavljati i vijesti iz naseg daljeg ili blizeg kulturnog kruga, cisto da malo proshtudiramo sto znaci nacionalni ponos.

Festival pjesme i plesa u Latviji

Festival pjesme i plesa kao nacionalni događaj iznimnog kulturnog značaja datira još iz 1873. Teško je opisati i objasniti kako preko 15 000 pjevača može pjevati u jednom zboru, s izrazitom točnošću, tehnički vješto, uz boju tona i stil. Jednako tako je teško objasniti kako više od 15 000 plesača iz folklornih skupina može plesati i tvoriti oblike inspirirane drevnim latvijskim simbolima.

Suprotno nekim mogućim razmišljanjima, ovaj festival i njegov sadržaj usko je vezan za neka stara vjerovanja, kojih se Latvijci nimalo ne srame. Ta vjerovanja datiraju iz predkršćanskih vremena, pa se i pjesme pjevaju u čast nekim malo znanim božanstvima koja su tek personifikacija sunca, mjeseca ili zvijezda.

Prvih pet festivala, od 1873. do 1910., održano je još za vrijeme Carske Rusije, pa je i pjevanje na latvijskom jeziku tada bilo od posebnog značaja. Slijedeća tri, od 1926. 1938., bila su posvećena slobodnoj državi Latviji. U razdoblju između 1948. do 1985., vladajuća komunistička diktatura pokušala je festival pretvoriti u komunističku propagandu, budući da duh Latvijaca i njihov nacionalni ponos nije bilo tako lako zaustaviti. Suprotno očekivanom, Latvijci su upravo na tadašnjim festivalima izražavali najdublji nacionalni ponos i prkos komunističkoj diktaturi. Dvadeseti festival, održan 1990., predstavlja Treće buđenje, jer su se festivalu pridružili i mnogi Latvijci u egzilu. U razdoblju od 1993. do 2013., festival je doživio i međunarodnu popularnost te priznanje UNESCO-a kao jednog od jedinstvenih događaja i remek-djelo vokalne i neopipljive baštine čovječanstva.

13th Song Celebration. 18-24 July, 1960, along with the 4th Dance Celebration. Festival choir: 11 248 singers.

Latvijske narodne pjesme, ili „Dainas,“ imaju stoljetnu povijest, a procijenjeno je da takvih pjesama ima preko jedan milijun! Tematika pjesama je uglavnom o životu, ljubavi, prirodi, božanstvima, rođenju, braku, ali i smrti.

Glavna svrha ovih festivala je pokazati drugim Latvijcima, a posebno mladima, osjećaj nacionalnog ponosa i identiteta. To je posebno bilo važno u vrijeme kada je pod vladavinom komunizma bilo zabranjeno isticati nacionalnu zastavu i druga obilježja. Međutim, sovjetske vlasti nisu se usudile zabraniti održavanje festivala. Unatoč pokušajima rusifikacije festivala, među Latvijcima je ostalo jasno kako je taj događaj čisti latvijski odraz kulture i samo njihovog identiteta.

Zanimljivo, od 1987. do 1991., pjevanje nacionalnih pjesama postao je jedan od najvažnijih načina otpora protiv sovjetskog režima. Nešto slično događalo se i u Litvi i Estoniji, a to je danas poznatije pod nazivom Pjevajuća revolucija.

Ono što je posebno za ovaj festival pjesme i plesa, gdje je ples uklopljen 1948., je masovnost po broju sudionika. Tako je na primjer 2003. godine u generalnom zboru sudjelovalo preko 30 000 ljudi iz 300 manjih zborova; više od 50 plesnih skupina i 57 limenih orkestara, tri simfonijska orkestra i jedan komorni orkestar. Cijeli taj događaj, zajedno s raznim izložbama i paradama, održao se kroz jedanaest dana.

1888

1960

2013

Datum registracije
    Sep 2016
    ORBAN: Europa mora braniti kršćansku kulturu

Ove godine je pred europskim zemljama povijesna zadaća obrane kršćanske kulture, rekao je mađarski premijer Viktor Orban u razgovoru za list Magyar Idok objavljenom u subotu, prenosi mađarska novinska agencija MTI.

Mađari imaju sva prava sebe vidjeti kao kršćansku naciju, rekao je Orban i dodao da je “činjenica da smo kršćani i naša živa vjera održali su nas u središtu Europe više od tisuću godina”.

Mnogi nas pokušavaju kritizirati kada čuju da ljudi koji se izjašnjavaju kao kršćani ne puštaju ljude iz drugih dijelova da imigriraju u Europu, no Kristova zapovijed “voli bližnjega kao sebe” znači i “obvezati se i čuvati sve što jesmo”, ustvrdio je Orban.

Europljani smatraju kršćansku kulturu izvorom njihovog ponosa i snage, a kršćanska kultura definira njihove svakodnevne vrijednosti, rekao je Orban.

“Ona definira naše viđenje prirode pravde i nepravde, odnosa između muškarca i žene, obitelji, uspjeha, rada i časti”, nastavio je.

Bez obzira idemo li u crkvu “ne želimo da moramo slaviti Božić iza navučenih zavjesa kao ne bi povrijedili nečije osjećaje”, rekao je Orban. “Ne želimo da se Božićni sajmovi preimenuju, i sigurno ih ne želimo staviti iza betonskih prepreka. Ne želimo našoj dejci uskratiti radost Svetog Nikole i tradicija darivanja”.

“Naš način života, naš temeljni svjetonazor dolazi pod ciljani napad. Europski imuno-sustav namjerno je oslabljen. Žele da budemo što nismo. Žele nam oduzeti naš način života i zamijeniti ga nečime što nije naš način života”, ustvrdio je mađarski premijer u razgovoru.

Sve češće se čuje da su utemeljitelji Europske unije “zacrtali put” prije 60 godina, napomenuo je Orban citirajući bivšeg francuskog ministra vanjskih poslova i premijera Roberta Schumana da “Europa treba biti kršćanska, ili ne treba više postojati”.

“U 2017. pred europske zemlje stavljena je povijesna zadaća. Slobodne europske nacije, nacionalne vlade izabrane od njihovih slobodnih građana imaju novu zadaću; one moraju braniti kršćansku kulturu”, rekao je.

“Naše početno stajalište je uvijek bilo da imamo pravo živjeti našim životima. Kada smo imali snage branili smo to pravo. Zato godinama radimo na tome da Mađarsku učinimo snažnijom i ponovno je postavimo na njene vlastite noge”, dodao je.

Orban je zaključio da će, dok je god na vlasti njegova vlada raditi da održi Mađarsku kršćanskom i mađarskom, kao i da će činiti sve što je moguće da održi Europu europskom.

http://priznajem.hr/novosti/svijet/o...ansku-kulturu/

Datum registracije
    Sep 2016

Nezna se ko je veca lola, jel' Orban ili onaj mali Madjar na kraju videa koji ga pozdravlja.

Datum registracije
    Sep 2016
    Orban poručio europskim političarima: „Prihvatite volju naroda ili se maknite“

Mađarski premijer Viktor Orbán poručio je europskim vođama da slušaju volju naroda, koji u sve većoj mjeri daje podršku strankama koje odbacuju masovnu imigraciju i podupiru zaštitu kršćanskih načela.

Na novinarsko pitanje „zašto bi nakon samo dvije godine od početka imigrantske krize progresivni i liberalni vođe počeli slušati volju naroda“, Orbán je odgovorio: „Zato što su se u međuvremenu održali mnogi izbori diljem Europe.“

„Oni koji su zagovarali i hvalili se da će miješana populacija zamijeniti društvo temeljeno na nacionalnim i kršćanskim osnovama, te pretvoriti ga u multikulturalno društvo, gube tlo pod nogama na nacionalnim izborima.“

„Europski narodi nametnuti će svoju volju. Promotrite izbore koji su se održali diljem Europe posljednjih mjeseci. I mislim da će se taj trend nastaviti.“

„Moramo pričekati dok zapadni Europljani ne počnu pratiti središnju Europu, te postanu dovoljno jaki da počnu ozbiljno koristiti svoje demokratske institucije, svoje izbore, da natjeraju vođe da počnu slijediti politiku koju narod želi, politiku koja odbacuje masovnu imigraciju.“

„Narod se nije približio svojim vođama, već su vođe bili primorani shvatiti da ako nastave inzistirati na svojem pristupu, da će morati pokupiti svoje prnje i otići.“

„Taj proces se stalno odvija. Siguran sam da će se prije ili kasnije volja naroda i politika njihovih vođa morati zbližiti.“

„To je prirodna stvar kod demokracije. U određenim trenucima može postojati razlika između volje naroda i ciljeva vladajućih političara, ali dugoročno je ta situacija neodrživa.“

http://tribun.hr/orban-porucio-europ...da-se-maknite/

Datum registracije
    Sep 2016

Datum registracije
    Sep 2016

Danas izbori u Mađarskoj, do 11 sati rekordna izlaznost od čak 29,9%...Što manja izlaznost više ide u prilog Orbanu ako ide preko 65% gubi 2/3 većinu u saboru...

Zašto bi mala izlaznost bila saveznik Orbana? Kaj nema on većinsku podršku u narodu?

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Zašto bi mala izlaznost bila saveznik Orbana? Kaj nema on većinsku podršku u narodu?
    Jer bi se u tom slučaju oporba sva ujedinila od ekstremne desnice do ljevice, cilj je rušenje Orbana i promijena izbornog zakona, pa onda opet na izbore iduće godine...Rastavit Višegradsku skupinu i pustiti Soroša da operira. Nažalost, i sam znaš kakvi su ljudi neki nebi vidjeli dobro da ih tjeraš na to, a na lažne optužbe će prvi pristati. Što više ljudi to gora situacija.

Ispričavam se mađarskom narodu, izgleda da je velika izlaznost bila radi toga što su se mnogi pobojali da se nešto nebi promijenilo...Orbanova stranka do sada razbila konkurenciju, citiram našeg Mađara koji živi tamo sa drugog foruma...

U 106 izbornih jedinica:

Fidesz: 91
    oporba: 15

To je brutalna pobjeda Fidesza!!!

Ono dalje što vidim Orban+ "ekstremna" desnica Jobbik preko 80% parlamenta tj 160 najmanje od 199 mjesta, a tu ima još 3 nezavisna koji su nekad bili dio većine...Ostatak 20 ljevica, 9 također ljevica bivšeg premijera, 7 zeleni....

Orbanov Fidesz osvojio dvotrećinsku većinu, izlaznost na izbore rekordna

Na mađarskim parlamentarnim izborima pobijedila je koalicija Fidesz, premijera Viktora Orbana, s Kršćansko-demokratskom narodnom strankom. Nakon prebrojenih gotovo 97 posto glasova, osvaja dvotrećinsku većinu – 133 od 199 mjesta.

Stranka Jobik trebala bi osvojiti 26 mandata, a Socijalisti 20. Čelnici Jobika Gabor Vona i Socijalista Đula Molnar daju ostavke, a Orban je proglasio pobjedu. Izlaznost od 68,80%, veća je nego na trima prethodnim izborima.

Mađarski sustav

Mađarski izborni sustav kombinira natpolovičnu većinu po izbornim jedinicama i proporcionalni sustav, što je prvi put primijenjeno 2014. Od 199 zastupnika, 106 će biti izabrano izravno iz izbornih jedinica, a preostala 93 proporcionalno sa stranačkih lista, piše HRT.

Možda i tu leži odgovor zašto je Hrvatska bila dio Ugarske a ne Ugarska dio Hrvatske.

Samo još kod nas ima toliko tih kvaziljeivčara, u Mađarskoj su oni svedeni na efemeriju.

pa Orbanu je jedina bitna opozicija još ekstremeniji od njega, Jobik.

Yumediji nakon silnih očekivanja u velikom šoku.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 09-04-2018 at 10:18
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od arizin Vidi poruku
    Jer bi se u tom slučaju oporba sva ujedinila od ekstremne desnice do ljevice, cilj je rušenje Orbana i promijena izbornog zakona, pa onda opet na izbore iduće godine...Rastavit Višegradsku skupinu i pustiti Soroša da operira. Nažalost, i sam znaš kakvi su ljudi neki nebi vidjeli dobro da ih tjeraš na to, a na lažne optužbe će prvi pristati. Što više ljudi to gora situacija.
    Vidiš da nije bilo tak. Izgleda da su ljevičarski mediji opet plasirali uobičajene obmane s ciljem rušenja desničara. Ako izađe tiha većina desničari će izgubiti, samo ruralni krajevi glasaju za desnicu itd.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Možda i tu leži odgovor zašto je Hrvatska bila dio Ugarske a ne Ugarska dio Hrvatske.

Samo još kod nas ima toliko tih kvaziljeivčara, u Mađarskoj su oni svedeni na efemeriju.

pa Orabnu je jedina bitna opozicija još ekstremeniji od njega, Jobik.

Yumediji nakon silnih očekivanja u velikom šoku.
    Njihov zemljopisni položaj gdje su smješteni u plodnoj nizini, a leđa su im osigurana Karpatima je možda i najjači razlog. Opet, trebalo je izboriti se za tako dobar položaj. Dakle, oni su od dolaska na ove prostore bili ratnički, borbeni narod. Time su si osigurali plodne krajeve, a Karpati su im osigurali relativan mir od upada osvajača, jedinstvenost naroda i koncentriranje na rad i napredak društva. Svjesni su kakav komad zemlje drže i ljubomorno ga čuvaju.

Datum registracije
    Sep 2016
    Kod njih su prije par godina jurisali na parlament, a to ne uobicajeni NGO guzonji, nego desnicari. I koliko se sican, zauzeli ga.

Madjari jednostavno imaju neki revolucionarni duh, neki radikalizam u pozitivnon smislu.

Hrvati to ocito bas i nemaju, izuzev recimo navijacima. A bojlerovci se zdusno brinu da na desnici ne izrksne taj radikalizam, dok feralovski i jugoslavenski cuvaju.

I tu je bit problema, Madjare zaboli za politicku korektnost, importiranu iz EU.

Datum registracije
    Sep 2016
    Posljedica kad Madjari saznadu za crvenog premijera kako laze narod, kad izadju snimke da su lagali narod. Od tog perioda crveni u Madjarskoj ne postoje vise.

Jos nesto, ovi crveni su se petljali i nesto oko proslave pobune 1956, kao poceli stititi one Madjare koji su bili na strani Sovjeta itd.

I sad zamislite kako bi se u Madjarskoj proveja jedan Pupovac, feralovci, Dejan Jovic itd. Samo zakratko zamislite.

Prosvjednici zauzeli tenk

Gledaj lole od 3:56

Citiraj Prvotno napisano od arizin Vidi poruku
    Ono dalje što vidim Orban+ "ekstremna" desnica Jobbik preko 80% parlamenta tj 160 najmanje od 199 mjesta, a tu ima još 3 nezavisna koji su nekad bili dio većine...Ostatak 20 ljevica, 9 također ljevica bivšeg premijera, 7 zeleni....
    HRT-ov novinar Jobbik etiketira "neo-nacistima" uz neizbježno spominjanje crnokošuljaša i neke incidente u kojima su se napadali Cigani valjda iz čistog mira i radi "boje kože" a ne onih uobičajenih negativnih stereotipa vezanih uz Cigane. Dobro da nije rekao da svojataju hrvatski teritorij što s vremena na vrijeme znaju napisati lijevo-liberalni portali, iako već tradicionalno Jobbikovci u suradnji sa HČSP-om održavaju mimohod hrvatsko-mađarskog bratstva i komemoraciju povodom dana pada Laslova.

Inače, Jobbik ne kotira dobro među mađarskim desničarima to jest nacionalistima ako se pogledaju teme na Stormfrontu, ni Orban se ne gleda blagonaklono, međutim sveukupno gledano, Orban radi odličan posao, ali kao što sam više puta rekao, vlast je ogledalo naroda. Na vlasti u Mađarskoj niti ne može biti netko drugi osim poput Orbana, onaj koji brine o interesima mađarskog naroda.

Hrvati su ovce i zato imaju izrode, veleizdajnike i poltrone od političara na vlasti, pravosuđu ukratko institucijama koje su temelj države, plus nepotizam, korupcija, koja izjeda tkivo hrvatskog naroda poput tumora što posljedično dovodi do raspada sustava i društva.

Uostalom Mađari su narod koji je digao pobunu protiv SSSR-a, Hrvati su imali proljeće i nakon toga tišina. Hrvatske i srpske jugokomunjare su shvatile da moraju malo otpustiti ventile, dati omladini kruha i igara, traperice, žvaka, Coca-Cola, Trst, novi val, socijalizam s ljudskim licem. Nakon svega se srpske komunjare razbahatile, polakomile. Ukratko, hrvatska je slučajna država i dokaz zašto Hrvati stoljećima nisu imali državu i zašto nisu sposobni imati državu nego moraju imati tutora.

"Odlučimo sami o svojoj sudbini" - HDZ.
    ZA DOM SPREMNI !

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove