Vidi rezultate ankete: Hoće li Bruna Esih biti nova gradonačelnica Zagreba?

Glasači
13. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Hoće

5 38.46%
  • Neće

8 61.54%
+ Odgovori na temu
Stranica 60 od 104 PrviPrvi ... 10 50 58 59 60 61 62 70 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1,181/2079

Tema: Neovisni za Hrvatsku - Bruna Esih i Zlatko Hasanbegović

Citiraj Prvotno napisano od Nervozni listonoša Vidi poruku
    Za to je sad kasno - danas smo došli do toga - daj što daš. Ili točnije spašavaj bar ovo malo što je ostalo! Jer već sutra - neće ostati ni ovo što je danas. Mislim da je danas ne 5 do 12 - nego je 12 i 5.
    U jednu ruku se slažem da je možda kasno. A u drugu baš i ne. Zamisli da je Tuđman tako razmišlja nakon šta su Hrvati protjerani iz četvrtine teritorija Republike Hrvatske.

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    nisam govorila o ukidanju RS, vrag će je ionako odnijet kako ju je i donio. govorim o biračkim popisima.

da postoji stvarna volja, to bi se lako riješilo. ali naše Mvp služi za antipropagandu a ne na korist Hrvatima.
    Ja sam jasno napisao "kao izborne jedinice" jer RS danas jeste posebna izborna jedinica. Ne govorim o fizickom ukidanju entiteta.

Srbi na to nece pristati, a Srbe se pita, kao sto se pita i muslimane kao sto bi se trebalo pitati i Hrvate.

Ako vec palamude o suverenoj i cjelovitoj, onda bi nasi politicari trebali znati da se u suverenoj i cjelovitoj BiH pitaju sva tri naroda, a zelje su nesto sasvim drugo. I da je ta suverena i cjelovita moguca samo, pravedna ako cemo tako, kao drzava tri entiteta. Ukidanje entiteta ne dolazi u obzir, ostanak ovog frankenstajna od Federacije je nemoguc, sto i stanje na terenu jasno govori... ona ce biti mirna drzava tek kad svaki narod dobije ono sto je u ratu sacuvao, zato smo i ratovali uostalom.
    Nije niti meni milo sto je RS na 49% ali to je vec preko dva desetljeca cementirana cinjenica. Idemo dalje, izboriti sto se da izboriti.

Fantazije sacuvati za privatno misljenje. Ako se Hasanu jurisa na Banjaluku, neka povede svoje muslimane, Hrvati nemaju nikakvog interesa u tome. Valjda je to jasno.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Ne razumijes, nisi u toku Komsic je bio titoist, lazni naravno, dok je bio u SDP-u BiH... tada je i dobio glasove tih titoista, malo kasnije cu objasniti sto bosnjaci podrazumjevaju pod "jugonostalgijom".

Na ovim izborima, Komsic je skinuo masku, on vise nije ni gradjanski ni titoisticki orjentiran, on je otvoreno probosnjacki politicar. Savjetnici su mu ljudi koji su svojedobno stajali uz teroristicke islamske elemente, simpatijama i izjavama, i djelovanjem. U koaliciji je sa Gradjanskim Savezom Emira Suljagica, koliko je Suljagic gradjanin toliko je Sejdo titoist. Nadam se da razumijes. Ako ne, proleti malo po Suljagicevom twitter nalogu, islamist sa dna kace.

SDA i Komsicev DF su dva lica bosnjacke politike, covjece kad hodza u dzamiji zove Hatidzu i Mustafu da glasuju za Komsica, to ti je sve samo ne titoizam. Hasan skriva Komsica iza titoizma, da ga ne bi morao nazvati onim sto jeste, muslimanskim igracem i bosnjackim poltiicarem. Sva sustina.

Bosnjaci njeguju simpatije prema Jugoslaviji koliko njeguju simpatije i prema "srednjovjekovnoj Bosni". Mozda je to Hrvatima u Hrvatskoj tesko shvatiti, ocito jeste jer ljudi se ubijaju od objasnjavanja po netu ali neki nece ili ne mogu razumjeti... njih simpatije i emocije vezu samo prema islamu, i iskljucivo prema islamu, njima je i nacija ili narod nebitna forma, zato tako lako preko noci mijenjaju ime svog naroda, ili se sutradan izjasne Srbinom ili Hrvatom radi fotelje, njima Bosnjak ne predstavlja nista. Osim pokusaja da preko igre rijeci Bosnjak Bosna Bosnjaci bosanski jezik kazu kako je Bosna Bosnjacka. Koliko je njima Bosna mila, govori cinjenica da im srce zatitra tek kad dignu spomenik nekom osmanskom sultanu. Kralj Tvrtko, Kulin ili Katarina, to je za njih kao i Tito, kaurin. Ne vole oni Tita, nego im je Tito dao ovakvu BiH, ovaj okvir, i njih kao nekakav temeljni narod oko kojeg ce se Bosna graditi. Samo zato su neki od njih, cisto pragmaticne prirode, nazovi titoisti.

I najgradjanskiji musliman (takozvani crveni, potomci ili bivsi clanovi Partije), koji organski mrzi katolike ili pravoslavce jer on je gradjanin jelte ateist jelte, ima simpatije prema islamu. Jer "islam je tolerantan", znas vec tu pricu i globalno danas.

Komsic je muslimanski igrac, on to vise ni ne skriva. Samo pogledati ljude kojima se okruzio, jedna dobra islamska teroristicka celija, od Hecimovica do Suljagica i Bajrovica.
    Pa napisao sam ti da je on nitko i ništa i da ga vode samo njegovi osobni interesi. To je najgori soj ljudi. Mali šibicar.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Imaš pravo u jednu ruku. Ja pojma nemam o BiH parlamentu. Ali predpostavljam da se zna ko je ko u tom parlamentu, ko je Hrvat, ko Srbin a ko Bošnjak i da bi se na osnovu toga birali predstavnici naroda a ne po sistemu jedan parlamentarac- jedan glas. A vidim ja veoma dobro i muslimansku šumu i drveće dok ti izgleda ne vidiš ništa osim muslimanske šume.
    Problem je upravo u tome sto se ne zna, jer se Asim iz Gorazda izjasni kao Hrvat i udje u dom naroda kao hrvatski predstavnik.

Mozes li ti, ja ili netko treci, Asimu zabraniti da se izjasni kao Hrvat? ne mozemo. A on moze biti clan SDA koliko mu dusa zeli. Oni su brojniji od Hrvata i to obilato koriste.

Zato trubim da je velikobosnjacka politika temelj problema Hrvata u BiH.

Da se vratim na ovu kvalifikaciju bosnjacke politike kao "kratkovide"... sta to znaci? kratko vide pa ne vide da su Hrvati i bosnjaci prirodni saveznici ili da su bosnjaci zapravo Hrvati?

I jednom ce progledati pa ce prestati biti kratkovidi.

Jedini Hrvati kod muslimana su Asim iz Gorazda i Sead iz Tuzle kad treba uci u fotelju hrvatskog zastupnika u parlamentu

Nego da se maknemo od ove teme, sta je sad u Zagrebu, jesu li Esih i Hasan trajno odstranjeni od strane Bandica ili?

Mene zanima ako maknemo sa strane (neovisne za hrvatsku) koja opcija ostaje za dat glas biracu koji je desno ili neki desni centar. Osin njih ko još trenutno može proc 5%? Nije mi jasno o cemu vi razglabate?
    Torcida old school. 55 g, 150/200(+ -)

Citiraj Prvotno napisano od Nervozni listonoša Vidi poruku

Sada i Kardinal Puljić vidi do čega smo došli. Još malo pa će u Sarajevu ostati samo on, njegovi svećenici i čistačice. A ni ovima u Hercegovini više nije dobro - da ne govorim za Hrvate u Srednjoj Bosni. Njima je Sejdo Komšić već najavio - istrebljenje jučer u večernjem i za to - pazi sad - već okrivljuje ove smušenjake od političara iz Zagreba.
    To bi Sejdo volio, njegovi snovi, ali prije ce iz sredisnje Bosne isceznuti njegovi muslimani.

Hrvati u sredisnjoj Bosni, ekonomski, uglavnom stoje puno bolje od muslimana. Veci su ekonomski problemi u nekim sredinama hrvatske Hercegovine. Ili Livno recimo, TG, gdje koliko sam cuo ne cvjetaju ruze.

Koliko muslimanima smeta ta hrvatska ekonomska nadmoc, govori i ona bomba u FIS Vitezu, zatim "cudna" smrt vlasnika Ovnaka, zatim ataci poreske policije na mocne hrvatske tvrtke poput Economica. Oni zele upropastiti hrvatsku ekonomsku moc u lasvanskoj dolini i Zepcu.
    Zatim njihovi pokusaji da nametnu harac kladionicama, koje kontroliraju Hrvati. Oni se ponasaju kao osmanlije, navika je to, genetika, navikli su da raja radi za njih a oni sjede na minderu i naprdjuju o dnevnoj politici. Nisu navikli raditi.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Mene zanima ako maknemo sa strane (neovisne za hrvatsku) koja opcija ostaje za dat glas biracu koji je desno ili neki desni centar. Osin njih ko još trenutno može proc 5%? Nije mi jasno o cemu vi razglabate?
    To pitaj ovoga bota HDZ BH, koji se tu bori za cast i fotelje rodbine.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Zasto bi micao NZH, oni sa jasnijom politikom mogu biti jaka stranka, moguca je koalicija sa preostalim domoljubnim strankama poput Hrasta recimo, okupiti ljude, Markicku, Tomasicku, ta jednu takvu opciju bi prosjecan domoljub mogao glasovati.

Ovdje raspravljamo o mozebitnom lideru domoljubne opcije koji ne zeli preko usta prevaliti notornu cinjenicu o islamskom radikalizmu i majorizariciji Hrvata u BiH. Nije problem NZH, problem je Hasanbegovicevo politicko muslimanstvo. Sto je nespojivo sa hrvatskim domoljubljem.

Problem je upravo u tome sto se ne zna, jer se Asim iz Gorazda izjasni kao Hrvat i udje u dom naroda kao hrvatski predstavnik.

Mozes li ti, ja ili netko treci, Asimu zabraniti da se izjasni kao Hrvat? ne mozemo. A on moze biti clan SDA koliko mu dusa zeli. Oni su brojniji od Hrvata i to obilato koriste.

Zato trubim da je velikobosnjacka politika temelj problema Hrvata u BiH.
    ne mogu komentiram nešto o čemu ne znam ništa. S tim "domom naroda" si me još više zbunia jer nemam o tome nikakvog pojma nit znam ima li taj dom veze sa Parlamentom il jel' to možda parlament. Ali temeljni problem Hrvata u BiH je i temeljni problem svih Hrvata svugdje i temeljni problem Republike Hrvatske. Nema ni teoretske šanse da će se problem početi riješavati dok u Hrvatskoj vlast ne preuzmu suverenisti. Do sad najveći suverenist se pokazao upravo Haso iako bi ja volija da je to neko ko nije musliman. Kako je Haso točno zamislio da bi se predstavnici naroda mogli birati u parlamentu a da Bošnjaci ne biraju hrvatskog predstavnika..ne znam al' sam siguran da on zna.
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 12-12-2018 at 19:05

Datum registracije
    Sep 2016
    Pa dobro, hocemo li zatvoriti temu onda ili cu dalje citati pizdarije ovog HDZovog bota. Ovo je bizarno.

Meni je najjače kad kažu. Mi sa Srbima nemamo problema, oni nama ne biraju predstavnike.

Pa ne bi ti birali ni Muslimani da te istjeraju komplet iz federacije.

Ono razumim real politiku al s malo manje cinizma.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 12-12-2018 at 19:08
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Pa dobro, hocemo li zatvoriti temu onda ili cu dalje citati pizdarije ovog HDZovog bota. Ovo je bizarno.

Tko je Hdz ov bot? Misliš na crnog. On nije HdZ ov bot, ima svoje mišljenje. Polemiziraj s njim.

Ovo je otvoreni forum, nismo sekta.

Ili je bolje da imamo tri upisa u 7 dana kao obično.

Datum registracije
    Sep 2016
    Ma ja, polemizirat cu sa HDZovcima dok drze vlast i medije, pa cu ja polemizirati jos tu.

Ja cu braniti Hasana na deset strana dok oni svoje nesposobnjakovice bube i cuvaju.

Kako da ne.

ne mogu komentiram nešto o čemu ne znam ništa. S tim "domom naroda" si me još više zbunia jer nemam o tome nikakvog pojma nit znam ima li taj dom veze sa Parlamentom il jel' to možda parlament. Ali temeljni problem Hrvata u BiH je i temeljni problem svih Hrvata svugdje i temeljni problem Republike Hrvatske. Nema ni teoretske šanse da će se problem početi riješavati dok u Hrvatskoj vlast ne preuzmu suverenisti. Do sad najveći suverenist se pokazao upravo Haso iako bi ja volija da je to neko ko nije musliman. Kako je Haso točno zamislio da bi se predstavnici naroda mogli birati u parlamentu a da Bošnjaci ne biraju hrvatskog predstavnika..ne znam al' sam siguran da on zna.
    Pa vidis, ne kuzis sustav vlasti.

I na drzavnom i na federalnom nivou, postoji Predstavnicki dom i Dom naroda, ovaj drugi je zamisljen kao element zastite nacionalnog interesa svakog naroda.

Dok u zastupnickom domu, brojnija stranka ili brojniji narod sto muslimani jesu u Federaciji, moze preglasati malobrojnijeg... Dom naroda postoji da bi to preglasavanje bilo onemoguceno, odnosno Dom naroda mora potvrditi svaku odluku predstavnickog doma.
    U dom naroda ulazi po 17 predstavnika svakog naroda (govorim o Federaciji) plus nekoliko predstavnika Ostalih naroda.

E sad, muslimani odnosno njihove stranke, vladaju bosnjackim klubom u Domu naroda, vladaju i klubom Ostalih jer tamo su listom sve neki Senadi, Esadi, koji se samo izjasne kao Rom, Jugoslaven ili Bosanac, i to je dovoljno da udju u klub Ostalih... koji je inace namijenjen za Zidove, Slovake, Cehe i ostale malobrojne narode. Medjutim, muslimanska politika zloupotrebljava popunu.

Sljedece, oni pokusavaju preuzeti i hrvatski klub u Domu naroda, naime potrebno je da imaju trecinu zastupnika u hrvatskom klubu da bi mogli formirati vlast u Federaciji bez Hrvata odnosno bez politickih predstavnika Hrvata sto HDZ-ovci u vecini jesu. Tu pocinju svi problemi, prije nekoliko godina imali su 5 predstavnika u hrvatskom klubu pa je Visoki predstavnik proglasio nove zakone matematike kako je 5 trecina od 17 i onda su SDP bosnjacki i hrvatske izdajice Lijanovici i HSP formirali vladu bez hrvatskih predstavnika. HSP i Lijanovici su dobili neke mrvice sa stola jer su glumili hrvatske predstavnike... nakon toga vise ih nema u politickom zivotu, Hrvati su ih kaznili, dok je jedan od Lijanovica zavrsio u i zatvoru zbog kriminala, kao ministar u toj "gradjanskoj" vladi je dijelio novac svojim istomisljenicima, bio je ministar poljoprivrede ako se ne varam... inace, Lijanovici su otpadnici od HDZ-a, njih je HDZ stvorio, ali to je neka druga prica.

A kako oni mogu popuniti hrvatski klub svojim ljudima, tu je sva tajna muslimanske hegemonisticke politike, Berijevi amandmani (OESS tocnije receno) od prije 15-ak godina su omogucili da svaka zupanija mora imenovati bar jednog predstavnika svakog naroda. Tu su poceli problemi, jer u Gorazdu zivi u cijeloj zupaniji 20 Hrvata, tamo hrvatske stranke ni ne postoje, a Gorazde imenuje 1. Hrvata u dom naroda. Sa druge strane Posavska zupanija u kojoj zivi nekoliko desetina tisuca Hrvata, imenuje takodje jednog Hrvata.
    I tom politikom, oni imenuju 4 ili 5 predstavnika Hrvata u Dom naroda koji uopce nisu Hrvati, ili se Esad iz Gorazda izjasni kao Hrvat ili nadju nekog Zeljku Komsica iz SDP-a da kakti predstavlja Hrvate Tuzle ili Sarajeva.

Sad se vodi borba, Ustavni sud je usvojio Ljubiceve amandmane po kojima se ruse Berijeve odredbe, i vise nije nuzno da svaka zupanija imenuje po jednog predstavnika svakog naroda minimalno. Tako da vise Esad iz Gorazda nece moci biti biran kao "predastavnik Hrvata" u domu naroda.

Muslimanska politika ne priznaje odluke Ustavnog suda, prakticno opstruiraju drzavu, trenutno je nemoguce formirati vlast u Federaciji jer se ceka odluka Izbornog povjerenstva. Od njih odlucuje hoce li se hrvatski klub popuniti samo istinskim hrvatskim predstavnicima ili ce opet bosnjacke stranke imenovati nekoliko svojih ljudi.

SDA, SDP i ostale bosnjacke stranke sad cak namjeravaju imati 6 predstavnika u hrvatskom klubu, tako bi u potpunosti izbacili hrvatske prestavnike iz vlasti.

Ne radi se tu samo o HDZ-ovcima, i druge hrvatske stranke imaju svoje predstavnike, i svi su izlozeni muslimanskim atacima.

O tome se radi. Malo sam siroko isao.

Zaboravih bitnu stvar, svaki klub naroda moze oboriti odluku zastupnickog doma, pozivajuci se na zastitu nacionalnog interesa. Ali da bi oborio odluku, moras imati dvotrecinsku vecinu unutar kluba. Zato Bosnjaci zele imati tu trecinu predstavnika u hrvatskom klubu, ako imaju 6 predstavnika, onda ostalih 11 ne mogu stititi hrvatske interese. To je sva mudrost.
    Posljednje uređivanje od crni bombarder : 12-12-2018 at 19:25

Pa vidis, ne kuzis sustav vlasti.

I na drzavnom i na federalnom nivou, postoji Predstavnicki dom i Dom naroda, ovaj drugi je zamisljen kao element zastite nacionalnog interesa svakog naroda.

Dok u zastupnickom domu, brojnija stranka ili brojniji narod sto muslimani jesu u Federaciji, moze preglasati malobrojnijeg... Dom naroda postoji da bi to preglasavanje bilo onemoguceno, odnosno Dom naroda mora potvrditi svaku odluku predstavnickog doma.
    U dom naroda ulazi po 17 predstavnika svakog naroda (govorim o Federaciji) plus nekoliko predstavnika Ostalih naroda.

E sad, muslimani odnosno njihove stranke, vladaju bosnjackim klubom u Domu naroda, vladaju i klubom Ostalih jer tamo su listom sve neki Senadi, Esadi, koji se samo izjasne kao Rom, Jugoslaven ili Bosanac, i to je dovoljno da udju u klub Ostalih... koji je inace namijenjen za Zidove, Slovake, Cehe i ostale malobrojne narode. Medjutim, muslimanska politika zloupotrebljava popunu.

Sljedece, oni pokusavaju preuzeti i hrvatski klub u Domu naroda, naime potrebno je da imaju trecinu zastupnika u hrvatskom klubu da bi mogli formirati vlast u Federaciji bez Hrvata odnosno bez politickih predstavnika Hrvata sto HDZ-ovci u vecini jesu. Tu pocinju svi problemi, prije nekoliko godina imali su 5 predstavnika u hrvatskom klubu pa je Visoki predstavnik proglasio nove zakone matematike kako je 5 trecina od 17 i onda su SDP bosnjacki i hrvatske izdajice Lijanovici i HSP formirali vladu bez hrvatskih predstavnika. HSP i Lijanovici su dobili neke mrvice sa stola jer su glumili hrvatske predstavnike... nakon toga vise ih nema u politickom zivotu, Hrvati su ih kaznili, dok je jedan od Lijanovica zavrsio u i zatvoru zbog kriminala, kao ministar u toj "gradjanskoj" vladi je dijelio novac svojim istomisljenicima, bio je ministar poljoprivrede ako se ne varam... inace, Lijanovici su otpadnici od HDZ-a, njih je HDZ stvorio, ali to je neka druga prica.

A kako oni mogu popuniti hrvatski klub svojim ljudima, tu je sva tajna muslimanske hegemonisticke politike, Berijevi amandmani (OESS tocnije receno) od prije 15-ak godina su omogucili da svaka zupanija mora imenovati bar jednog predstavnika svakog naroda. Tu su poceli problemi, jer u Gorazdu zivi u cijeloj zupaniji 20 Hrvata, tamo hrvatske stranke ni ne postoje, a Gorazde imenuje 1. Hrvata u dom naroda. Sa druge strane Posavska zupanija u kojoj zivi nekoliko desetina tisuca Hrvata, imenuje takodje jednog Hrvata.
    I tom politikom, oni imenuju 4 ili 5 predstavnika Hrvata u Dom naroda koji uopce nisu Hrvati, ili se Esad iz Gorazda izjasni kao Hrvat ili nadju nekog Zeljku Komsica iz SDP-a da kakti predstavlja Hrvate Tuzle ili Sarajeva.

Sad se vodi borba, Ustavni sud je usvojio Ljubiceve amandmane po kojima se ruse Berijeve odredbe, i vise nije nuzno da svaka zupanija imenuje po jednog predstavnika svakog naroda minimalno. Tako da vise Esad iz Gorazda nece moci biti biran kao "predastavnik Hrvata" u domu naroda.

Muslimanska politika ne priznaje odluke Ustavnog suda, prakticno opstruiraju drzavu, trenutno je nemoguce formirati vlast u Federaciji jer se ceka odluka Izbornog povjerenstva. Od njih odlucuje hoce li se hrvatski klub popuniti samo istinskim hrvatskim predstavnicima ili ce opet bosnjacke stranke imenovati nekoliko svojih ljudi.

SDA, SDP i ostale bosnjacke stranke sad cak namjeravaju imati 6 predstavnika u hrvatskom klubu, tako bi u potpunosti izbacili hrvatske prestavnike iz vlasti.

Ne radi se tu samo o HDZ-ovcima, i druge hrvatske stranke imaju svoje predstavnike, i svi su izlozeni muslimanskim atacima.

O tome se radi. Malo sam siroko isao.

Zaboravih bitnu stvar, svaki klub naroda moze oboriti odluku zastupnickog doma, pozivajuci se na zastitu nacionalnog interesa. Ali da bi oborio odluku, moras imati dvotrecinsku vecinu unutar kluba. Zato Bosnjaci zele imati tu trecinu predstavnika u hrvatskom klubu, ako imaju 6 predstavnika, onda ostalih 11 ne mogu stititi hrvatske interese. To je sva mudrost.
    Nisi. nego taman..barem šta se mene tiče.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Ma ja, polemizirat cu sa HDZovcima dok drze vlast i medije, pa cu ja polemizirati jos tu.

Ja cu braniti Hasana na deset strana dok oni svoje nesposobnjakovice bube i cuvaju.

Kako da ne.
    A onda nemoj polemizirat s njim. Ja ću.

Iako nije hdz- ovac al nek bude tvoj privatni hdzovac ako ti tako paše.

U jednu ruku se slažem da je možda kasno. A u drugu baš i ne. Zamisli da je Tuđman tako razmišlja nakon šta su Hrvati protjerani iz četvrtine teritorija Republike Hrvatske.
    Pa u jednu ruku - Tuđmanu i je bilo jasno - pazi sad - da Zapad neće dopustiti da Srbi budu poraženi u BiH. Jer im je taj isti Zapad dao ''zeleno svjetlo'' da u Bosni i Hercegovini rade ono što su radili. Sve im je bilo dopušteno i rat je trajao do onoga trenutka dok nisu počeli gubiti - čim su počeli gubiti - rat je od strane Zapada zaustavljen i napravljen je Daytonski mirovni sporazum koji je Srbe nagradio sa 49% teritorija. Dakle - Tuđman je bio u pravu kad je rekao da Zapad neće dozvoliti da Srbi izgube u BiH. Zapad je samo navukao Aliju i Muslimane u rat, a onda ih ostavio dajući im tek deklarativnu potporu, a Srbima su govorili: ''Ma samo ih derite, nećemo Vam ništa zato''.

Alija bi naime prihvatio još onaj prvi mirovni plan Cutillerov i rata u BiH ne bi bilo - a onda su došli Ameri i blago rečeno savjetovali ga da ne prihvati i obećali su mu pomoći. Na što je on nasjeo jer je i tad želi ''građansku Bosnu i Hercegovinu. I onda kad je započelo ubijanje, palež i silovanja Zapad je samo prijetio prstom i vikao Srbima: ''No, no Srbi - mama nije dobro učila''. A Srbi deru li ga deru. Misliš da su toliko hrabri - pa naravno da nisu i da su dobili mig od zapada da mogu slobodno ugasiti svjetlo u bosanskoj krčmi.

Tko se sjeća ovoga. To je bilo još kad rata nije bilo. Da li se Radovan K malo zaletio ovdje. Možda i jest ali govori prilično siguran u ono što govori. Da li je to govorio napamet. Nije. U to ga je ''netko'' uvjerio.

A što je Tuđman radio - radio je što je mogao. Čak je i znao da bi zbog toga mogao biti i na sudu ali je svejedno radio i sad ga optužuju.

Što reći. Danas kažu da je bilo pogrešno to što je radio, ali hajmo uzeti slijedeću varijantu da smo ratovali sa Muslimanima protiv Srba. I da smo ih istisnuli skupa iz BiH. Što bi bilo danas - da li bi imali svoj dio BiH kao nagradu. Ja tvrdim da ne bi i da bi već bili kompletno očišžćeni i BiH cijela Muslimanska. Ovako je Dodik kojeg ja ne volim ali.... dovukao Ruse u RS i to je Beton. Pa ako ga mi i poušimo Muslići neće imati cijelu BiH jel se Srbi neće tako lako dati.

Istina je čak da je Tuđman Hoolbrooku nudio razmjenu Tuzlu za Banjaluku htijući da što više odmakne Srbe i Srpsku od Zagreba (nije bio blesav) ali su Ameri shvatili da bi u Banja Luku došli Muslimani i nisu je htjeli dati Muslimanima - jer jednostavno Hrvati ne mogu svojom brojnošću danas poklopiti a ni onda nisu mogli dva veća grada (regije u BiH).

PS: Muslimani su se htjeli tući do Drine - do posljednjeg Ustaše. I onda kad im ustaše ''naprave posao i očiste države'' nešto će ih izginuti, nešto će otići, a nešto ćemo mi potjerati. To je bio plan.
    Posljednje uređivanje od Nervozni listonoša : 12-12-2018 at 19:39

Najveća greška prošlog rata je što nije uzeta Banjaluka. A bila je ko kruška zrela.

Njezinim vraćanjem slomila bi se kralježnica velikosrpstvu.

I na sve to imas neformalni Hrvatski narodni sabor, tijelo koje okuplja skoro sve hrvatske stranke u BiH, HDZ, HDZ 1990, HKDU, HSS BiH, HSP dva ili tri ja vise ne znam koji je koji, znam samo da je onaj HSP sto je koalirao sa SDP-om eutaniziran ili su promijenili izdajnicko vodstvo... tu je i Republikanska stranka Slavena Raguza.

Oni bi kao trebali biti garant jedinstva hrvatskih politicara, ali kako i sve kod Hrvata, nema tu jedinstva. Sa jedne strane Covic misli da je alfa i omega i da ostali moraju slusati njega, sa druge strane svaka stranka sto je i logicno, ima neke svoje uske interese.

Hrvatima nuzno treba stozerna stranka koja bi zamijenila ovaj ogoljeni Plenkovicev HDZ, medjutim takve nema na vidiku.

Mozda neka koalicija, kad bi bilo pameti. Ali da je pameti do kadije kao od kadije.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove