Vidi rezultate ankete: Hoće li Bruna Esih biti nova gradonačelnica Zagreba?

Glasači
15. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Hoće

5 33.33%
  • Neće

10 66.67%
+ Odgovori na temu
Stranica 127 od 127 PrviPrvi ... 27 77 117 125 126 127
Prikaz rezultata str. 2,521/2533

Tema: Neovisni za Hrvatsku

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Pise na twitteru.
    A, mozemo i tu ubaciti tekst, ubrat ce netko.

Jedna od sedam jahačica

Rada Borić, svima dobro poznato ime.
    Nekima izaziva gorčinu, dok kod drugih izaziva lavinu pozitivnih reakcija.
    O dotičnoj gospođi, nadam se da sam pogodila spol s obzirom na izraslne na bradi, uglavnom u našim medijima čujemo riječi hvale, no tko je doista Rada Brada?
    Istinska borkinja za ženska prava ili još jedan cirkusant na političkoj sceni.
    Kada se u životu ne ostvariš kao žena, tada se u trećoj životnoj dobi ostvaruješ kao feministica.
    Isto je s našim poznatim narančastim čuperkom, no malo tko zna da ista ta feministica ne grakće jednako za prava svih žena.
    Prava dotičnih projugoslavenskih, svi znamo koga i čega, prioritetnija su od prava ostvarenih žena, majki, studentica ili domaćica.
    Nepoznata je činjenica da naša vrla feministica po određenim facebook grupama vrijeđa, kao što i podržava vrijeđanje svojih političkih oponentica?!
    Nije li to seksisam Rado ili je samo Predsjednik, koji te za razliku od svih naših vrlih desničara vratio na tvorničke postavke?
    Boriti se za prava žena i “ugroženih” peder-lezbo-trans nakupina stanica na dvije noge, ne znači nužno biti dobar čovjek, ili u ovom slučaju žena. Najčešće, na taj način sodomitske nakupine stanica koje nisu na vrijeme odstranjene vješalicom, iskazuju svoje frustracije zbog neprivlačnosti, kako unutarnje, tako i vanjske.
    Prava žena nisu prioritet modernog društva, jer trenutno u modernom društvu žene nisu u niti jednoj stavci ugroženije od muškaraca.
    No u glavama feministica poput Rade Brade stvar je bitno drugačija.
    “Prodavanje magle” o bijelim hetero muškarcima na poziciji moći, od kojih je svaka žena ugrožena, čut će te samo od onih žena koje ne ugrožava nitko, ni na koji način.
    Opasnost zvana žena-feministica izjeda mozak svakog normalnog bića bajkama o emancipaciji, suosjećanju, aktivnosti i idoliziranjem momaka u pregačama i suknjicama.
    Takva je i naša Rada, a o tome svjedoči isto prezime oca i muža, očito emancipiranog ugroženog bića nepoznate seksualnosti.
    Da, udaram ad hominem, uzvraćam tako reći, a “poštovana” zastupnica za razlog za isto.
    Vjerujem da će vrla lektorica i znanstvenica naći mnogo gramatičkih grešaka u ovom izljevu misli “Hercegovačke Lolite”, no lijepo je znati to da jedna borkinja za ženska prava ne voli jednako sve žene, bića koja imaju menstruaciju.
    Često mi prođe kroz ovaj moj mali hercegovački mozak Radino stručno mahanje LGBTŽNJOP zastavama, ispričajte me ako sam zaboravila koje slovo, s obzirom na to da je gradila svoje feminističko iskustvo “pomažući” ženama koje su nastradale u ratu.
    Iskreno, ne znam kojim je to ženama pomogla, kao ni o kojem se ratu radi, jer se dotična feministica nikada nije osvrnula na četnička silovanja za vrijeme Domovinskog rata.
    Nije li pomalo selektivno, seksistički ili da tako kažem, primitivno, žmiriti na tragediju žena za čija se prava navodno boriš, samo zato jer ne odgovaraju tvojem političkom spektru?!
    Da Rado, primitivno je.
    Ne voli svaka od nas Jovanku i Tilu koji je “dao” ženama pravo glasa da ga zaokruže na “demokratskim” izborima u Jugoslaviji.
    Bila si u Finskoj, valjda znaš što je demokracija, za razliku od jugoslavenske demonkracije?
    Znaš, ali mudro šutiš, baš kao i svaka tvoja vikarica i promotorica abortusa i menstrualnih čašica.
    Vitezico Bijele Ruže Finske, nije li jadno prozivati jednog muškarca za seksizam samo zato što je rekao istinu o tebi i tvojoj kvazi koaliciji koja bi ponovno pred streljački odred dovodila sve neistomišljenike?
    Demo(n)kracijo duginih boja i ženskih prava, nadasve simpatičnog narančastog čuperka prozreli smo tvoju igru.
    U Sabor si ušla zahvaljujući par tisuća sodomita ispranih mozgova koji ne znaju gdje su šuplji, čim im jedna štab komandirka treće životne dobi predstavlja moralnu vertikalu.
    Kada te ugledam s petokrakicom na glavi, širokih ramena, sjetih se bake tvoje drugarice i ostalih revolucionara koji su metcima rješavali pastire i civile ppd krinkom slobode, a jame su punili ženama i djecom.
    Ponesi se viteški pa o tome pričaj, ali znamo da se viteški nikada neće ponijeti oni koji su svoje potomke ostavljali na Kozari da bi na koncu širili mitomaniju o onima koji su ih spasili, Finska seksistička bijela ružo od sto kila.
    Iva Svaguša
    Ovo je predobro! Svaka čast Ivi jer je pogodila u srž.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

"Šta će mi život ako Hrvatska nije slobodna". (Nikola Antonac)

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Pa, ako bi znao da ce forum opstati pozvao bi je tu, neka objavljiva. Ako hoce naravno.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Neovisni za Hrvatsku

Bujica se znači isto uključila u hajku prema Sučiću. Izgleda da je bila dobra odluka da ju nikako ne pogledam odkad su razvalili NHR, jedinu potencijalnu stranku u HR koja je mogla nešto dugoročno promjenit u Hrvatskoj. Njega uopće ne branim, gledam reakcije drugih "desnih" stranaka. On je svojevrsno poniženje doživio.

jebote jel razumite, zamišljam sebe u saboru i da reagiram ko Mlinarić. Umjesto da pitam jel istina da je direktora memorijalnog centra u Vukovaru privodio u lisičinama bivši pripadnik milicije tzv RSK, pa ako je istina , kako je to moguće a ako nije onda provesti istragu zašto se šire lažne glasine a sigurno mi ne bi palo napamet da to banaliziram floskulom " da je Sučić nasrnuo na institucije RH" što je mantra jugodesničara oko ćirilice u Vukovaru. Taj su argument koristili kod Marijana Živkovića.

Ovo uopće nema veze sa Sučićom kao osobom nego kao s fenomenom.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Bujica se znači isto uključila u hajku prema Sučiću. Izgleda da je bila dobra odluka da ju nikako ne pogledam odkad su razvalili NHR, jedinu potencijalnu stranku u HR koja je mogla nešto dugoročno promjenit u Hrvatskoj. Njega uopće ne branim, gledam reakcije drugih "desnih" stranaka. On je svojevrsno poniženje doživio.

jebote jel razumite, zamišljam sebe u saboru i da reagiram ko Mlinarić. Umjesto da pitam jel istina da je direktora memorijalnog centra u Vukovaru privodio u lisičinama bivši pripadnik milicije tzv RSK, pa ako je istina , kako je to moguće a ako nije onda provesti istragu zašto se šire lažne glasine a sigurno mi ne bi palo napamet da to banaliziram floskulom " da je Sučić nasrnuo na institucije RH" što je mantra jugodesničara oko ćirilice u Vukovaru. Taj su argument koristili kod Marijana Živkovića.

Ovo uopće nema veze sa Sučićom kao osobom nego kao s fenomenom.
    Nije "Bujica" razvalila NHR, nego su to odradili sami. Pred EU izbore bahato (a zapravo glupo, jer nisu imali što za izgubiti, a moglo se dobiti puno) odbijaju zajednički izlazak na izbore. A doslovno su ih moljakali da se pridruže, ali oni srca kamenoga. Rezultat toga - odlazak u EU parlament Freda i Flege. Nakon potopa, ne izlaze sa isprikom prema svojim biračima i desnoj političkoj sceni, nego se opet bahate, jer kao "ti izbori nisu bili važni". E pa bili su važni. Šefica stranke, kada već nije dala ostavku, nije ni svoj mandat dala na ponovni izbor članovima - nego izvodi čuda. Rezultat toga - raspad stranke i sramoćenje. Za razliku od npr. sada gđe Krišto koja grize kao pit bull, šefica stranke javila se u 4 godine svog saborskog mandata - 6 puta, od toga u aktualnom satu 2 puta, a njena saborska fotelja - najčešće prazna. Komunikacija sa biračima, ocjena nula (web stranica, saborska govornica ....., pa u krajnjoj liniji i ovaj Forum). Nakon svih tih autogolova, sada pak desna scena nije htjela s njima, pa čak nisu bili u stanju niti uskladiti se sa generalom Glasnovićem oko izbor za dijasporu. I nekako, sve te njihove "nespretnosti", "nesnalaženja" i gafovi - na kraju budu u korist HDZ-a. Tako da za njihovu sudbinu, najmanje je kriv Bujanec (čiji nisam oduševljeni sljedbenik), koji ih u krajnjoj liniji nije proklinjao, nego - ignorirao.
    Nakon svega, u "Bujici" sada gostuju i Hasanbegović i Jonjić, kao primjeri kako se sve može oprostiti i izgladiti.

Nažalost, nemamo na desnici baš intelektualne kapacitete (nema ih ni na ljevici, a niti u "centru") i težište je trebalo staviti na to, kako Sučiću te njemu sličnima (HDZ družina) nije smetao četnik u MUP-u dan ranije (i sve drugo, licemjerja, što s tim u paketu ide), nego problem počinje kada takvu veličinu MUP izbacuje iz birtije (po nalogu HDZ vlade). Ako je to zaista bio bivši četnik, pa to nije moja želja ni odluka, nego Plenkovićeve vlade - koju Sučić podržava. I nakon svega, neće Sučić otići ni na Goli otok ni u Sibir, nego na neku novu uhljebničku funkciju ili solidnu mirovinu. Uostalom, koliko vidim, ni Sučić, ni direktor memorijalnog centra, nisu ošinuli po Plenkoviću, četnicima u MUP-u i tsl. Nego polako, zataškaj, za par tjedana sve će se zaboraviti, pa po starom. Tako da DP zaista napada sa krivom argumentacijom, ali da dotičnog ne treba napasti zbog stare slave?!

Ma s kim su mogli u koaliciju za EU izbore. S rasturačicom desnice Ružom " dajem mandat Bruni Esih ako ga osvojim" Tomašić. Pa što nije dala mandat Robertu Pauletiću na listi DP koji je iza nje osvojio najviše preferencijalnih glasova za parlamenatrne izbore nego je insistirala na tipu iz svoje stranke koji je osvojio ne znam 50 preferencijalnih. Eto koliko vrijedi njezina riječ. Još bi se i tužila da Pauletić nije odustao. I s takvima ići u koaliciju. Koja je prije 13 godina za račun HDZ-ea zajedno sa Tadićem i Rožičem rasturila HSP.

Da su išli u koaliciju s Ružom bili bi rastureni, ovako ih je rasturio Bujanec koji ih je da, ignorirao, i pljuvao da, ne mora ih proklinjat, samo je tračao Hasanbegovića pa ga snimio onaj Vlahović. Da bi mu Hasanbegović dopuzao nazad i samoponizio se ili je to sve bio dio plana. Jer Hasan nije netašti lik bez ega, pa da on tako lako pređe preko toga da ga ovaj ogovara ko baba tračara i naziva ga dosadnjakovićem. Nije trebalo ništa drugo nego da ih ignorira i usput ogovara da bi se se naši politički pametni desničari okrenuli Ruži. I gdje je sad Ruža?

Gdje je Hasan?

i gdje je sad koalicija "desnice", tko sad smeta, opet NHR? pa ne mogu imati zajedničkog kandidata za Zagreb nego će DP imati svoga a Suverenisti svoga a MOST svoga. Tko sad smeta. Tko je sad egoističan.

Glasnović se složio da se Bruna izbaci iz kluba jer je to egoistični Hasan tražio. Tada mu je ego zaigrao a kod Bujaneca nije.

Upravo su i Hasan i Jonjić svojim odlaskom kod Bujaneca pokazali tko su i što su. I kako će se onda dogovorat s Glasnovićem. I Glasnović nije prošao za 11 glasova. Ja njega poštujem ali ti si Željko za račun Hasana pristao izbaciti Brunu iz kluba.

NHR je i trebao ići sam a ne sa prišipetljama i profesionalnim rasturačima. Bujanec je odradio svoj dio posla, politički pismeni Hrvati koji vjeruju u sve što Bujanec kaže ( zamisli tog jada i čemera) su odradili svoje pa sad imaju to što imaju.

Išao je, satrala ga mašinerija i politički nepismeni Hrvati a Karolina vidjet ćemo, draga mi je, vidjet ćemo dokle će je profesionalni rasturači trpit.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 03-12-2020 at 17:41

Ma s kim su mogli u koaliciju za EU izbore. S rasturačicom desnice Ružom " dajem mandat Bruni Esih ako ga osvojim" Tomašić. Pa što nije dala mandat Robertu Pauletiću na listi DP koji je iza nje osvojio najviše preferencijalnih glasova za parlamenatrne izbore nego je insistirala na tipu iz svoje stranke koji je osvojio ne znam 50 preferencijalnih. Eto koliko vrijedi njezina riječ. Još bi se i tužila da Pauletić nije odustao. I s takvima ići u koaliciju. Koja je prije 13 godina za račun HDZ-ea zajedno sa Tadićem i Rožičem rasturila HSP.

Da su išli u koaliciju s Ružom bili bi rastureni, ovako ih je rasturio Bujanec koji ih je da, ignorirao, i pljuvao da, ne mora ih proklinjat, samo je tračao Hasanbegovića pa ga snimio onaj Vlahović. Da bi mu Hasanbegović dopuzao nazad i samoponizio se ili je to sve bio dio plana. Jer Hasan nije netašti lik bez ega, pa da on tako lako pređe preko toga da ga ovaj ogovara ko baba tračara i naziva ga dosadnjakovićem. Nije trebalo ništa drugo nego da ih ignorira i usput ogovara da bi se se naši politički pametni desničari okrenuli Ruži. I gdje je sad Ruža?

Gdje je Hasan?

i gdje je sad koalicija "desnice", tko sad smeta, opet NHR? pa ne mogu imati zajedničkog kandidata za Zagreb nego će DP imati svoga a Suverenisti svoga a MOST svoga. Tko sad smeta. Tko je sad egoističan.

Glasnović se složio da se Bruna izbaci iz kluba jer je to egoistični Hasan tražio. Tada mu je ego zaigrao a kod Bujaneca nije.

Upravo su i Hasan i Jonjić svojim odlaskom kod Bujaneca pokazali tko su i što su. I kako će se onda dogovorat s Glasnovićem. I Glasnović nije prošao za 11 glasova. Ja njega poštujem ali ti si Željko za račun Hasana pristao izbaciti Brunu iz kluba.

NHR je i trebao ići sam a ne sa prišipetljama i profesionalnim rasturačima. Bujanec je odradio svoj dio posla, politički pismeni Hrvati koji vjeruju u sve što Bujanec kaže ( zamisli tog jada i čemera) su odradili svoje pa sad imaju to što imaju.

Išao je, satrala ga mašinerija i politički nepismeni Hrvati a Karolina vidjet ćemo, draga mi je, vidjet ćemo dokle će je profesionalni rasturači trpit.
    Na EU izborima se nije (po stoti put) radilo o koaliciji, nego o zajedničkom izlasku. Znači na listi bi dobili 2 mjesta i u čemu je bio problem? Jedino ako napuhana ambicija nije njima udarila u glavu, pa su računali pokupiti svih 8 mjesta?! Postoci bi se zbrojili (+ sinergija) i u EU parlament bi otišla barem još dvojica sa desne opcije. Ruža je nebitna. Ona bi kao "desničarka" i "spasiteljica ribara" (nezasluženo) pokupila svoje preferencijalne glasove i otišla u EU parlament, ali bi tamo otišli i drugi domoljubni desničari. Moguće baš iz NzH (preferencijalno glasanje). Zahvaljujući NzH ludoriji, tamo su otišli Fred i Flego. Ono njihovo budalasto "odmjeravanje snaga", ionako bi mogli dobiti iz rezultata preferencijalnih glasova. I eto, odmjerili su se... Ovo pišem kao njihov glasač (na EU i ZG izborima), koji je vidio kuda to vodi, ali evo, mislio sam kako oni valjda znaju bolje i time indirektno glasajući za NzH, zapravo dao glas za HDZSDP koordinaciju (također i glasovi moje obitelji). Ispriku nisam-smo dobili i sada bi trebao imati razumijevanje za tu glupost i bahatluk?! Nego vele oni "nisu to bili bitni izbori"?! Pa što sam onda ja išao na biralište dati njima glas na "nebitnim izborima"?!!!!!
    Iako nitko tu nije svet, oko raspada stranke više krivim Brunu, nego Hasanbegovića. 4 godine nije joj bilo dovoljno da napiše pošteni detaljni stranački program, iz kojeg bi vidjeli što bi nam značio NzH na vlasti, lijenost u Saboru, čudnovat odnos prema simpatizerima (biračima), katastrofalne odluke i na kraju muljaže oko izbora za čelno mjesto...
    Gdje je Hasan? U Saboru! Bolje on nego neki HDZ-ovac, SDP-ovac, ćuprijaš....
    Glasnović? Pa što je bilo važnije, vratiti Glasnoviću milo za drago ili Hrvatska? Opet fail!
    I NHR je išao sam. Ostao sam. Vratio im se bumerang. Na parlamentarnim izborima, iako sam ih (NHR) smatrao najmanje lošim, glasao sam za DP (Prkačin), kalkulantski, jer sam smatrao kako nakon svih tih autogolova nemaju šanse i da bi glasajući za NHR zapravo svoj glas bacio u HDZSDP vreću. I to nije bilo zato jer mi je Bujanec sugerirao ovo ili ono....
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 03-12-2020 at 19:36

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Na EU izborima se nije (po stoti put) radilo o koaliciji, nego o zajedničkom izlasku. Znači na listi bi dobili 2 mjesta i u čemu je bio problem? Jedino ako napuhana ambicija nije njima udarila u glavu, pa su računali pokupiti svih 8 mjesta?! Postoci bi se zbrojili (+ sinergija) i u EU parlament bi otišla barem još dvojica sa desne opcije. Ruža je nebitna. Ona bi kao "desničarka" i "spasiteljica ribara" (nezasluženo) pokupila svoje preferencijalne glasove i otišla u EU parlament, ali bi tamo otišli i drugi domoljubni desničari. Moguće baš iz NzH (preferencijalno glasanje). Zahvaljujući NzH ludoriji, tamo su otišli Fred i Flego. Ono njihovo budalasto "odmjeravanje snaga", ionako bi mogli dobiti iz rezultata preferencijalnih glasova. I eto, odmjerili su se... Ovo pišem kao njihov glasač (na EU i ZG izborima), koji je vidio kuda to vodi, ali evo, mislio sam kako oni valjda znaju bolje i time indirektno glasajući za NzH, zapravo dao glas za HDZSDP koordinaciju (također i glasovi moje obitelji). Ispriku nisam-smo dobili i sada bi trebao imati razumijevanje za tu glupost i bahatluk?! Nego vele oni "nisu to bili bitni izbori"?! Pa što sam onda ja išao na biralište dati njima glas na "nebitnim izborima"?!!!!!
    Iako nitko tu nije svet, oko raspada stranke više krivim Brunu, nego Hasanbegovića. 4 godine nije joj bilo dovoljno da napiše pošteni detaljni stranački program, iz kojeg bi vidjeli što bi nam značio NzH na vlasti, lijenost u Saboru, čudnovat odnos prema simpatizerima (biračima), katastrofalne odluke i na kraju muljaže oko izbora za čelno mjesto...
    Gdje je Hasan? U Saboru! Bolje on nego neki HDZ-ovac, SDP-ovac, ćuprijaš....
    Glasnović? Pa što je bilo važnije, vratiti Glasnoviću milo za drago ili Hrvatska? Opet fail!
    I NHR je išao sam. Ostao sam. Vratio im se bumerang. Na parlamentarnim izborima, iako sam ih (NHR) smatrao najmanje lošim, glasao sam za DP (Prkačin), kalkulantski, jer sam smatrao kako nakon svih tih autogolova nemaju šanse i da bi glasajući za NHR zapravo svoj glas bacio u HDZSDP vreću. I to nije bilo zato jer mi je Bujanec sugerirao ovo ili ono....
    Ja ne znam kojom si matematikom došao do količine tih zastupnika u EU parlamentu, to mi više slići na onu, što se babi tilo to se babi snilo. I oni koji se malo više razumiju u tu izbornu matematiku srušili su taj mit da si dao glas nekome iz SDP-ea ili HDZ-ea ako si glasao za one koji nisu prešli prag. Vele da se ti glasovi faktički brišu tako da si miran s te strane.

Evo npr ja ne bi glasovao za NHR u koaliciji s Ružom tako da ne zbrajaj prosto sve glasove koje su te stranke dobile. TO NIKAD TAKO NE IDE NITI SE MOŽE TAKO PROSTO RAČUNAT.

Ruža bi tu koaliciju ili nazovi kako želiš ubrzo rasturila, ljudi ne bi gledali tko je kriv, kao što nisu gledali ni kod rasturanja HSP-ea, samo bi rekli. aaaaa koji su to bezveznjaci, vidiš kakvi su ne mogu zajedno, ma svi su isti.

Tako je eto i tebi Bruna krivlja od Hasana iako je on iz aviona se vidjelo želio sprašiti iz NHR i samo tražio opravdanje. Otišao kod Bujaneca poljubio mu ruku i sve u redu. Tebi je u redu što on sad sjedi u saboru i šuti, čkomi tamo a Bruni to isto zamjeraš. Čudno.

Rekao mi je Kartelo, njemu je samo bitno da se dočepa sabora i strah ga je da neće moći to sa NHR. I da tamo šuti kao što je šutio i prošli saziv. Šutila je i Bruna da, greška, ne znam radi čega.

Uglavnom , što ono reče, glasao si za Prkačina koji je govorio u Zagrebu na obljetnici 17-te krajiške koje je zavila u crno Hrvate Srednje Bosne.

Je, NHR je spao na 0,5% a znaš kolika je razlika između 0,5% i 5% . Dlaka. Dovoljan je jedan tekst ili jedna emisija da poput tebe netko prelomi i kaže, neću radi njih baciti glas dat ću ovome, a sve se to usmjerava, fino se tka preko Bujanca.

Ja ne znam kojom si matematikom došao do količine tih zastupnika u EU parlamentu, to mi više slići na onu, što se babi tilo to se babi snilo. I oni koji se malo više razumiju u tu izbornu matematiku srušili su taj mit da si dao glas nekome iz SDP-ea ili HDZ-ea ako si glasao za one koji nisu prešli prag. Vele da se ti glasovi faktički brišu tako da si miran s te strane.

Evo npr ja ne bi glasovao za NHR u koaliciji s Ružom tako da ne zbrajaj prosto sve glasove koje su te stranke dobile. TO NIKAD TAKO NE IDE NITI SE MOŽE TAKO PROSTO RAČUNAT.

Ruža bi tu koaliciju ili nazovi kako želiš ubrzo rasturila, ljudi ne bi gledali tko je kriv, kao što nisu gledali ni kod rasturanja HSP-ea, samo bi rekli. aaaaa koji su to bezveznjaci, vidiš kakvi su ne mogu zajedno, ma svi su isti.

Tako je eto i tebi Bruna krivlja od Hasana iako je on iz aviona se vidjelo želio sprašiti iz NHR i samo tražio opravdanje. Otišao kod Bujaneca poljubio mu ruku i sve u redu. Tebi je u redu što on sad sjedi u saboru i šuti, čkomi tamo a Bruni to isto zamjeraš. Čudno.

Rekao mi je Kartelo, njemu je samo bitno da se dočepa sabora i strah ga je da neće moći to sa NHR. I da tamo šuti kao što je šutio i prošli saziv. Šutila je i Bruna da, greška, ne znam radi čega.

Uglavnom , što ono reče, glasao si za Prkačina koji je govorio u Zagrebu na obljetnici 17-te krajiške koje je zavila u crno Hrvate Srednje Bosne.

Je, NHR je spao na 0,5% a znaš kolika je razlika između 0,5% i 5% . Dlaka. Dovoljan je jedan tekst ili jedna emisija da poput tebe netko prelomi i kaže, neću radi njih baciti glas dat ću ovome, a sve se to usmjerava, fino se tka preko Bujanca.
    Koalicija - ugovor, zajednički program, čelna osoba ili stranka... Zajednički izlazak, pretpostavimo ideološki sličnih stranaka - podijele se mjesta na izbornoj listi (u ovom slučaju 8), a dalje je sve na biračima (preferencijalni glasovi), bez nekih postizbornih međusobnih obaveza. Nikakva Ruža u EU parlamentu ne bi njima dominirala i naređivala. I vjerujem kako bi se rezultati (postoci) zbrojili + sinergija (konačno imamo ujedinjenu domoljubnu desnicu!!!). Koalicija nije na EU izborima bila u igri. Na valu te pobjede išlo bi se u parlamentarne izbore, NHR ne bi bili "rušitelji jedinstva na desnici", Hrvatska bi danas bila bolja. Realnost mi (nažalost) daje za pravo.
    Na tim izborima, Vi bi glasali za NHR-ovca, na toj zajedničkoj listi, ne za Ružu, a moguće je kako bi ga čak i Ruža za sobom "povukla" u EU parlament. Ni ja ne bi glasao za Ružu.
    U redu mi je što Hasanbegović sjedi u Saboru, ako su alternative HDZ, SDP i sl. I nije baš da čkomi (https://www.youtube.com/watch?v=A4Im-a0R6nQ, https://www.youtube.com/watch?v=35Q5Kjm-udo), a javi li se Saboru više od 6 puta (u 4 godine mandata), biti će to nešto za pohvaliti.
    Glasao sam za Prkačina, jer mi je izbor bio Prkačin ili HDZ, SDP, Radnička fronta, ćuprija...., dobro sam procijenio i izabrao sam najmanje lošeg.

NHR 0,5%? Prvi bi bio sretan, da se vrate, ali trebaju se mijenjati. Od čelnice, do načina političke borbe. Meni se ne da više bacati glas u bunar. A na izbore ću izlaziti redovito i učiniti što je u mojoj moći.

Ako je netko toliko politički plitak a većina nažalost desnih birača su prvoloptaši i politički nepismeni i ako su oni stvarno vidjeli NHR kao rušitelje na desnici samo zato jer nisu htjeli rasturačicu Ružu u bilo kojoj opciji ( koalicija-suradnja) onda oni ni ne zaslužuju ništa bolje od HDZ-SDP-SDSS-a

Ako je netko toliko politički plitak a većina nažalost desnih birača su prvoloptaši i politički nepismeni i ako su oni stvarno vidjeli NHR kao rušitelje na desnici samo zato jer nisu htjeli rasturačicu Ružu u bilo kojoj opciji ( koalicija-suradnja) onda oni ni ne zaslužuju ništa bolje od HDZ-SDP-SDSS-a
    Zamislimo da ste Vi bili kandidat (npr. NzH) na zajedničkoj listi - ne koaliciji i preferencijalnim glasovima stigli u EU parlament. Kakvu bi to moć imala Ruža nad Vama (da Vam naređuje ili nameće bilo što)? Koga bi bilo briga što ona priča?
    Tadašnja priča NzH bila je da ne žele zajednički na izbore, jer žele "odmjeriti snage". Što je glupost samo po sebi, ali da se ne ponavljam. Iracionalno bi se to moglo tumačiti svakako, a racionalno, kako su se precijenili, polakomili i "pucali" na više od 2 mjesta u EU parlamentu ili da su zaista bili rušitelji jedinstva na desnici (kakvoj takvoj).
    Za demontažu HDZ-a zaista treba jedinstvo na desnici, a do toga neće doći dok se traži dlaka u jajetu i napuhavaju taštine. Ne vole se međusobno ni na ljevici, ali se pred izbore znaju slizati i dogovoriti.
    Ruža je hodajuća šteta, ali ima imiđ "desničarke" i "spasiteljice ribara", svoje ljubitelje i sljedbenike (čitaj glasače), pa se i iz toga može izvući neka korist. Malo oportunizma nije naodmet.

Mislili su da su postali najjača stranka desnice i zato su išli samostalno, jer su mislili da će pobrati puno glasova. Probali su, nisu uspjeli, Hasanbeg, Jonjić i Glasnović su uvidjeli svoju zabludu i odlučili krenuti putem udruživanja, a Esih je odlučila i dalje forsirati dokazano neuspješnu politiku.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Zamislimo da ste Vi bili kandidat (npr. NzH) na zajedničkoj listi - ne koaliciji i preferencijalnim glasovima stigli u EU parlament. Kakvu bi to moć imala Ruža nad Vama (da Vam naređuje ili nameće bilo što)? Koga bi bilo briga što ona priča?
    Tadašnja priča NzH bila je da ne žele zajednički na izbore, jer žele "odmjeriti snage". Što je glupost samo po sebi, ali da se ne ponavljam. Iracionalno bi se to moglo tumačiti svakako, a racionalno, kako su se precijenili, polakomili i "pucali" na više od 2 mjesta u EU parlamentu ili da su zaista bili rušitelji jedinstva na desnici (kakvoj takvoj).
    Za demontažu HDZ-a zaista treba jedinstvo na desnici, a do toga neće doći dok se traži dlaka u jajetu i napuhavaju taštine. Ne vole se međusobno ni na ljevici, ali se pred izbore znaju slizati i dogovoriti.
    Ruža je hodajuća šteta, ali ima imiđ "desničarke" i "spasiteljice ribara", svoje ljubitelje i sljedbenike (čitaj glasače), pa se i iz toga može izvući neka korist. Malo oportunizma nije naodmet.
    za početak bi Te zamolio da me ne persiraš. To "Vi" i "Vam" mi je utegnuto i usiljeno i osjećam se sputan u razgovoru. Naravno ne smatram to tvojom namjerom, vjerojatno je riječ o dobrom odgoju ali ovdje je to stvarno višak.

Sad ću probat odgovorit npr u epskoj npr Prkačinovoj naraciji.

U vremenima kad NHR bijahu percipirani kao najveća opasnost po duboku državu i njezine medijske pesnice a pred reklo bi se nevažne europske izbore odjednom izroni iz magle priča o koaliciji koju forsiraše pomalo već zaboravljena Ruža nudeći sveudilj svoj još neosvojeni mandat što bi se moglo bi rastumačiti i porukom da ga NHR ne mogu samo osvojiti nego im ga Ruža sveudilj nuđaše, što se na prošlim izborima viđaše kao farsa jer nije htjela prepustiti svoje mjesto onome koji je osvojio poslije nje daleko najviše pref. glasova, (a ona odjezivši u eu parlament na isto ono mjesto koje tako velikodušno nuđaše NHR-u) nego guraše nekog anonimca iz svoje stranke, . Ja u tome svemu vidjeh i naslutih njezinu podvalu i želju za rasturanjem NHR-a noseći NHR-u danajske darove kao kad je s Rožičem i Tadićem koji se percipiraše umnim pravašem sruši HSP taman uoči izbora pa HSP ne dobi planiranih 15 mandata nego spade na jednog, Đapića. Od tog unutrašnjeg udara HSP se do današnjeg se ne oporavivši. Bacivši HSP u prah i pepeo Ruža rečena Tomašić kao pruski grenadir marširala je hrvatskom političkom scenom ostavljajući svaki put iza sebe uništene stranke. Biti na listi s takvom osobom znači pristajanje na vlastito uprahljivanje.

Ništa nema loše u tome da NHR htjedoše provjeriti svoj rejting na prilično nevažnim EU izborima ostavivši mogućnost da se za parlamentarne izbore nađe neka platforma za dogovor tzv desnice koja je najmanje svojom polovinom kontrolirana od duboke države pa je tako i tada veliki protivnik bivanja na zajedničkoj listi, Hasanebegović zapitkivao " a što HDZ i SDP ne idu na zajedničkoj listi" što je bilo duhovito i logično pitanje, kojeg se on vjerojatno više ne sjeća. U tome ga svjesno podržavaše i Tomislav Jonjić.

Bivanje i na zajedničkoj listi s rasturačicom stranaka je po onoj narodnoj " s kim si- takav si" je greška jer iz toga ništa dobro ne bi moglo izići.

kad su NR odbili tu Ružinu akciju vjerojatno potaknutu iz centara duboke države pod kodnom akcijom" identificirati, biti na zajedničkoj listi, uništiti, rasturiti" krenuo je plan "B". znajući da je dovoljno nevoljnim desnim glasačima podviknuti,ONI NEĆE ZAJEDNO !!!!!!!!!!!!!!, " oni su samoživi egoisti koji ne žele jedinstvo desnice" znajući da to isto glasačko tijelo ne analizira i djeluje prvoloptaški i da je mahom marginalizirano bez svojih medija koji bi ih "educirali" poslalo se špic igrača hrvatske desnice Velimira Bujaneca, tipa koji je dugo imao problem sa izgovaranjem malo kompliciranijih riječi ( rana verzija Mire Bulja ali ipak naprednija) gdje je ovaj opanjkavao NHR i njegove viđenije članove iako su mu svi nekoliko puta prošli kroz emisiju (medijski žbiri nemaju empatije). Usput je favorizirao one koji tada nisu bili ni blizu po rejtingu NHR-u tako da se prvoloptaški prst okrenuo na njihov taster kao i uvijek ne razmišljavši o posljedicama.

NHR-u bijaše namjenjena sudbina propasti u nekoliko verzija a da bi to mogli izbjeći, osim vlastite lijenosti i neaktivnosti trebali su imati i prosvjećeno biračko tijelo koje ne možeš zavarati jednim trikom i jednom priprostom emisijom sa još priprostijim voditeljem.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 04-12-2020 at 14:48

Premjestio sam ovdje postove koji nemaju veze s događanjima u Vukovaru a tiču se NHR-a.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove