+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 17 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/329

Tema: Agrokor - spas ili propast?

Agrokor - spas ili propast?

Kao što vidite danas je odjeknula vijest o propasti Todorićevog carstva. Naime, već duže vrijeme se špekuliralo o tom krahu i izgleda da smo ovih dana postali svjedoci nekakvih previranja. Što mislite hoće li Agrokor spašavati porezni obveznici ili će ga Vlada prepustiti tržištu? Odnosno, što očekujete da se dogodi po pitanju ove problematike i smatrate li da je Agrokor pokretač hrvatskog gospodarstva ili bolesno tkivo koje je davno trebalo biti uklonjeno?
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Propast agrokora bi za mnoge bilo kao ukidanje ropstva ili kmetstva.ne znam,dosad su mu obilato pomagali,sumnjam da će sad stati.
    Samo dostojanstveno Hrvati!

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    osobno - nek propadne. pa nek netko drugi kupuje dijelove Agrokora kao što je Todorić kupovao za 1 kunu.
    daj Bože da im uzmu dvorac. i da ta bagra mora raditi onako kako njihovi radnici moraju.

naravno, to se neće dogoditi, jer drug Todorić zapošljava 60000 ljudi.
    kako ih plaća i pod kojim uvjetima rade je druga priča.

pitam se zašto nije spašen Dioki, ili tvornice u Sisku, ili...ili...
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Sumnjam i ja, iako sada je malo drugačija situacija jer najviše duguje Sberbanci tj. Rusima. S druge strane, ne znam više na koji način mu država može pomoći s obzirom da je dosada financiran iz svih mogućih izvora poput subvencija, neplaćanja poreza, doprinosa itd. Ono što se sada očekuje bi bilo nekakvo direktno financiranje tj. da država doslovno kaže kako će uplatiti toliko i toliko novca na ime Agrokora, a sve pod krinkom zaštite radnih mjesta što je totalna glupost.

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Pevec navodno dobro posluje nakon stečaja ili što je već tamo bilo.Neka pokušaju isto i sa todorićem.

Cudim se tolikoj pakosti i jalu hrvatskoga naroda...Zafrkavam naravno. Pogan smo narod, uzivamo gledati pad sposobnijih od nas. Eto mu na ciganu, kaj on ima stvoriti firmu od 7 milijardi eura prihoda, dzubre nesposobno. To smo mogli i mi.

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Cudim se tolikoj pakosti i jalu hrvatskoga naroda...Zafrkavam naravno. Pogan smo narod, uzivamo gledati pad sposobnijih od nas. Eto mu na ciganu, kaj on ima stvoriti firmu od 7 milijardi eura prihoda, dzubre nesposobno. To smo mogli i mi.
    Jebiga, ja sam uvijek u životu stao i pomirisao cvijeće,a trebao sam ga prodavati i kupiti sebi dvorac.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Pevec navodno dobro posluje nakon stečaja ili što je već tamo bilo.Neka pokušaju isto i sa todorićem.
    Jasno, otišli u stečaj i krenuli iz početka. Ništa neobično na tržištu. Međutim, kada bi se Todorića pustilo da propadne onda bi i država morala dati odgovor na neka pitanja tipa: tko mu je dozvolio neplaćanje poreza, zašto nije na listi dužnika prema Poreznoj upravi, temeljem čega su mu davani zajmovi i krediti te što Rusi imaju pregovarati s Vladom, temeljem čega je dosada ocjenjivan kao financijski uredan platiša, tko mu je dozvolio neplaćanje dobavljačima, temeljem čega je dobivao subvencije itd.

Također, konsolidirana bilanca Agrokora je katastrofa. Tko ima vremena može vidjeti kako su tokovi novci često bili usmjeravani između uspješnijih poduzeća tipa Jamnica ka nelikvidnijim poduzećima. Takve pozajmice i ne postupanje prema poduzeću pažnjom dobrog gospodarstvenika isto sa sobom vuče zakonske konzekvence. Spomenuta Jamnica je uspješno poduzeće i kao takva je morala ostvarivati bolje rezultate, a ne biti krava muzara za neuspješne projekte. Mislim, ima tu mali milijon prekršaja i što se tiče Agrokora država bi se napokon trebala maknuti od svega. Radnici bi dobili novog gazdu i to je sve što bi se dogodilo. Eventualno bi se firme rascjepkale i ne bi bile dio konsolidiranog društva. Ukinula bi se jedna ogromna rak rana hrvatskog gospodarstva koje bi postalo likvidnije, solventnije i okrenutije manjim poduzetnicima.
    Posljednje uređivanje od pdv : 15-03-2017 at 22:41

Agrokor je neuspješno poduzeće godinama. U tim prihodima koje navodiš su uglavnom utkani novci poreznih obveznika. Sjećam se da sam , čini mi se, 2014. gledala bilancu njihovu i definitivno nesupješno poduzeće koje se održavalo zahvaljujući državnim subvencijama i državoj protekciji. Naš najveći problem je što mislimo da je dobro zadržati i ono što ne valja samo zato što netko ima posao iako bi bolji posao imao da nije tipova poput Todorića tj. da nije države koja štiti određne ljude.

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Koliko je todorić godišnje trošio na oglašavanje? Ako bi njegovom propašću propali i neki mediji to bi bio uspjeh.

Koliko je todorić godišnje trošio na oglašavanje? Ako bi njegovom propašću propali i neki mediji to bi bio uspjeh.
    Ako si mogao primjetiti jutros kada je krenula cijela priča na portalima i nije bilo puno članaka o tome. Tijekom popodneva je krenulo i uglavnom članci koji smatraju kako je to ipak šok za hrvatsko gospodarstvo i kako treba dobro razmisliti. Da, oglašavao se on često...sad jel' im plaćao ili kompenzirao...vjerojatno miks.

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Agrokor je neuspješno poduzeće godinama. U tim prihodima koje navodiš su uglavnom utkani novci poreznih obveznika. Sjećam se da sam , čini mi se, 2014. gledala bilancu njihovu i definitivno nesupješno poduzeće koje se održavalo zahvaljujući državnim subvencijama i državoj protekciji. Naš najveći problem je što mislimo da je dobro zadržati i ono što ne valja samo zato što netko ima posao iako bi bolji posao imao da nije tipova poput Todorića tj. da nije države koja štiti određne ljude.
    Agrokor se odrzava zahvaljuci drzavnim subvencijama? Tih 100 milja kuna Belju na ime zemlje ih je rodilo. Lidl je dobil od Europske banke 500 milja eura kredita po 1% kamata da satare konkurenciju u Hr, Srbiji, Rumunjskoj i Bugarskoj kako bi Njemacka imala rekordan vanjskotrgovinski suficit. Nijemci ruse silom, a mi bi posteno.

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    eto,a grunf kaže da Hrvati zlurado gledaju na sve to i raduju se propasti naše dinastije. Nema većih Hrvata od onih u medijima i ako su oni zabrinuti za agrokor grunfova teza pada u vodu.

Premalo, s obzirom na to da index siri paniku danonocno i trazi reket.

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Ako se todorić kod njih ne oglašava očito smo mi svi dali indexu previše na važnosti.

Agrokor se odrzava zahvaljuci drzavnim subvencijama? Tih 100 milja kuna Belju na ime zemlje ih je rodilo. Lidl je dobil od Europske banke 500 milja eura kredita po 1% kamata da satare konkurenciju u Hr, Srbiji, Rumunjskoj i Bugarskoj kako bi Njemacka imala rekordan vanjskotrgovinski suficit. Nijemci ruse silom, a mi bi posteno.
    Joj, daj kakve veze sada Lidl ima sa Konzumom. Započetak vlasnik LIDL-a je miljarder i sigurno može i bez banke financirati stvari koje želi, ali kao svaki normalan čovjek koristi i druge izvore financiranja. Nadalje, Njemačka ne dopušta LIDL-u neplaćanje poreza, neplaćanje doprinosa i zdravstvenog radnicima, neplaćanje i uništavanje dobavljača i tako stvaranje nekakvog monopola na tržištu itd. O čemu uopće pričaš...uništavanje malih poduzetnika je dovelo do toga da ti gospodarstvo ovisi o Konzumu, pa njegov uvoz jeftine krane i konkurencija hrvatskim seljacima te istodobne subvencije za poljoprivredu, uzimanje robe od tog istog seljaka i neplaćanje robe tom seljaku i na taj način uništavanje svih onih malih poljoprivrednika koji danas grcaju u ovrhama. Mislim pričamo o čovjeku koji je pokušao, uz pomoć gladnih ušiju od političara , progurati zakon koji bi natjerao sve koji ne obrađuju svoju zemlju da je moraju dati u najam. Osobno sam bila prisutna na sastanku kada su njegovi ljudi prijetili i grubo se miješali na tržišne dogovore između dva poslovna partnera. Nelojalna konkurencija je cijelo vrijeme bio i ti bi sada da ga država spašava jer se i Njemačka ponosi LIDL-om. Mislim, ludilo.

Premalo, s obzirom na to da index siri paniku danonocno i trazi reket.
    Index jedini.

Meni nije jasno da se jedan Imoćanin tako zaletio. Djelovao mi je kao razuman čovjek. Bilo je sumnjivo čim je on uzeo kredit od Rusa, to mi je bilo čudno onda kao laiku..jer to može značit da nije mogao dobit kredit na zapadu.

Treba li spašavati Agrokor ili ne. Da je to firma koja je radnika adekvatno plaćala, da je radila u hrvatskom interesu a u to nisam siguran bio bi za to..jer svuda u svijetu država spašava takve sustave iako su svi isto tako bili privatne tvrtke. Da ne spominjem spašavanje banaka.

Ali pošto je on raubao radnike i potplaćivao ih, nije me puno briga. navodno, pošto nisam nikakav ekonomski stručnjak..da je digao Vupik i Belje, pa i Pik Vrbovec, prvenstveno me zanima hoće li to krahirati.

U svakom slučaju eventualna propast Agrokora bi se odrazila na hrvatsko gospodarstvo..no to u krajnjem slučaju ne bi bilo loše ako bi se iz toga izvukle pouke..jer što će ti tobož uspješan gospodarstvenik koji podplaćuje radnike i ne plaća porez. Možda izraste nešto zdravije no s obzirom da kod nas sve ide po interesnim lobijima i da kod nas ne postoji pravna država mislim da će ga samo netko drugi zamjenit.

Nije me briga za njegove dvorce, ne zanima me i nisam zavidan ali sam ljut za radnike koji primaju crkavicu, dobavljači čekaju po 270 dana na novac itd itd..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-03-2017 at 22:58
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    "Vrijeme je za početi nešto novo i vjerovati u čaroliju novog početka."

Poruka dana

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Meni nije jasno da se jedan Imoćanin tako zaletio. Djelovao mi je kao razuman čovjek. Bilo je sumnjivo čim je on uzeo kredit od Rusa, to mi je bilo čudno onda kao laiku..jer to može značit d anije mogao dobit kredit na zapadu.

Treba li spašavati Agrokor ili ne. Da je to firma koja je radnika dekvatno plaćala, da je radila u hrvatskom interesu a u to nisam siguran bio bi za to..jer svuda u svijetu država spašava takve sustave iako su svi isto tako bili privatne tvrtke. Da ne spominjem spašavanje banaka.

Ali pošto je on raubao radnike i potplaćivao ih, nije me puno briga. navodno, pošto nisam nikakav ekonomski stručnjak..da je digao Vupik i Belje, pa i Pik Vrbovec, prvenstveno me zanima hoće li to krahirati.

U svakom slučaju eventualna propast Agrokora bi se odrazila na hrvatsko gospodarstvo..no to u krajnjem slučaju ne bi bilo loše ako bi se iz toga izvukle pouke..jer što će ti tobož uspješan gospodarstvenik koji podplaćuje randike i ne plaća porez. Možda izraste nešto zdravije no s obzirom da kod nas sve ide po interesnim lobijima i da kod nas ne postoji pravna država mislim da će ga samo netko drugi zamjenit.

Nije me briga za njegove dvorce, ne zanima me i nisam zavidan ali sam ljut za radnike koji primaju crkavicu, dobavljači čekaju po 270 dana na novac itd itd..
    Nije mogao dobiti kredit na Zapadu zbog svog financijskog položaja. Kada ti odobravaju zajam onda traže određene garancije koje on nije mogao dati plus cjelokupno stanje koje prikazuje zaduženost i neplaćene obveze je samo po sebi govorilo. Rusima je ekipa poput njega idealna za pranje novca. Recimo, i vile po RH koje realno ne vrijede cijenu za koju se prodaju...npr. neka neodržavana i trošna, a s balkona vidiš što susjed ruča se nerijetko prodaje po više od 1 mil eura što je ekvivalent nekoj urbanoj vili na osami na sličnoj atraktivnoj lokaciji. Takve trošne vile najčešće kupuju Rusi, upravo zbog pranja novca.

Pretpostavljam da će se ići u saniranje, ali to će dovesti samo do daljnjeg pada prihoda onih firmi koje u tom koncernu vrijede jer će se nastaviti po istom principu.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove