+ Odgovori na temu
Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 5 6 7
Prikaz rezultata str. 121/139

Tema: Hrvatska infrastruktura

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Kinezi će pelješki most izgraditi brže nego što su stvorili covid.

I ja mislim Humphrey.

Ovo nebulozno ispupčenje u sredini smo napravili zbog bošnjačkih zahtjeva. Ali zato izgleda impozantnije.

Neumski Golden Gate još malo pa spojen.

još sto metara do povezivanja sjevera i krajnjeg juga hrvatske, a još sad se sjećam komentara kako je to "sanaderov most", kao da se radi za HDZ i Sanadera a ne za narod na jugu zemlje, konavle i Dubrovnik.

najbolje da opet u nekoj kriznoj situaciji, brodovima šlepamo opskrbu opkoljenog juga hrvatske. sad i da izbije kriza, samo se mora držat neprijatelja što dalje od mosta, kao i onomad kod Maslenice i to je to.

a bit će to lak zadatak, jer na drugoj strani, bez obzira na bošnjakistance i njihov čuveni "izlazak na otvoreno more", žive Hrvati. u Neumu su Hrvati, a mislim da će i ostat usprkos ćaršiji i njihovim težnjama da izađu na more ko Srbi.

tako da u biti zbog Hrvata iz Hercegovine, jug Hrvatske ima tampon zonu, i tu di smo najtanji tu imamo jako "zaleđe", što bi reko Milanović neiskorijenjivo zaleđe.

1991 se nije znalo hoćemo li imat državu, a danas smo sigurni na svim pozicijama, osim političkim, jer nas vode izdajnici i uhljebi. ali generalno, kakva je bila situacija 1990ih, a kakva danas neusporedivo.

i to ne govorim zbog NATO-a i EU, ti globalistički projekti me ne zanimaju ni najmanje. već zbog činjenice, da s infrastrukturom i prometnom povezanosti, danas imamo puno sigurniju situaciju usprkos našim političarima, i europskim i američkim filozofijama na ovom području. imamo puno bolju startnu poziciju, u slučaju bilo kakvih kriza, kojih će biti, ali vjerojatno nas nikad neće pogodit na način na koji nas je to pogodilo 1920ih 1940ih i 1990ih, dakle posljednjih 100 godina sranja smo preživjeli, unatoč bezglavim hrvatskim ludama i karikaturama, opstali smo i sada više ni oni ne mogu dovest u pitanje opstojnost hrvatskog naroda na teritoriju na kojem živi.

dakle nije to više stvar politike, već čiste realnosti na terenu, što je bilo nezamislivo prije 30tak godina, da ne govorim u doba Jugoslavija, i kada se nije ni znalo di su naše granice, i kada su Srbi bili konstitutivan narod. iako danas ko n. manjina imaju gotovo isti status, razlika je samo što ih se ne gura toliko po institucijama kao prije, i u tome što ih nema toliko da se mogu zagurat svuda u sinekure vlasti. iako ih i dalje ima, i petljaju se posvuda uz naše izdajnike jugoviće i orjunaše, plus HDZovske kradoljube koji ih i dalje guraju u institucionalnu mrežu.

no i uz sve njihovo opstruiranje i bulažnjenje, činjenica je da Hrvatsku oni ne mogu dovest u pitanje. mogu je dovest samo globalne sile i mjenjanje poretka oružanom silom, ali to i da se dogodi, kao što sam rekao imamo puno bolju startnu poziciju. može politika kreirat što hoće, ali dok je narod tu di je, njihov utjecaj je minimalan. jedino se mogu dočepat kapitala, zbog kojeg se i guraju u vlast, sve ostalo je ipak na narodu. a to je najvažnije, nije nikada opstojnost naroda bila na političarima, već na samom narodu, on je taj koji bira svoju sudbinu i svoj opstanak, razvoj i put kojim će koračat u budućnost.
    Posljednje uređivanje od LB86 : 16-07-2021 at 09:57

Evo ga Northe, neumski most.

Spajanje Pelješkog mosta uživo, čeka se podizanje zadnjeg segmenta mosta.

Daj spojite ga više...

Iako ne znam zašto se toliko slavi zaobilaženje vlastitog naroda..to je kao da pristajemo na ove neprirodne granice.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

samo treba reći plenkoviću, da nije bilo antifašizma, hrvatska bi kroz neum išla za dubrovnik. pametnom dosta. a on i njemu slični kretenoidi u hrvatskoj, neka i dalje crtaju titine zavnoh granice, i neka tvrde da ne mogu biti drugačije jer ih je on nacrtao.

inače zanimljivo da Tito ko AUgarski vojnik, nacrto granice Hrvatske po uzoru na AU, i po uzoru na Osmanlije, ali da antifašizam nema alternativu, antifašizam je temelj svih temelja. oduzeo nam je teritorije gdje god je mogo prema istoku, a namirio se na talijanima, ko gubitnicima i sada je on velikan i sada je on zaslužan što smo na zapadu nikad veći, a na istoku nikad manji, ima i puno hrvata desničara koji smatraju da je važnije proširit se na zapadu, a zapostavit istok, kao što će nam drina i zemun, bitno da dođemo do ancone.

meni italija ne treba, niti me zanima, ni trst me ne zanima, zanima me isključivo teritorij gdje žive hrvati, pa shodno tome želim da se spojimo s ostalim hrvatima iz herceg bosne i da srijem u nekoj mjeri pripojimo s bosanskom posavinom, ali je svima jasno pa i meni da s ovakvim narodom i politkom kakvu vode trenutne političke elite, bit će dobro ako ne ostanemo bez još jednog djela teritorija, pa onda budemo morali radit još par ovakvih mostova zbog "antifašizma".

srećom Srbi i Muslimani se ipak ne slažu s njima, oni stalno rade na proširenju svojih granica, i nešto ne vidim da ih antifašizam u tom smislu pretjerano zanima kao recimo hrvate.

hrvati se tvrdo drže avnoj linija, dok ovi mic po mic idu prema i ovim našim granicama, da ne govorim da su Srbi umalo povezali "zapadne srpske zemlje" s istočnim 1990ih, ali problem je HOS i ustaše. bravo HDZ antife, sad otvorite most i zahvalite Titu što smo isti morali i gradit.

ljudi su bolesno naivni, a hrvati politički nemaju ni I od inteligencije. znamo se tuć, ali brate politiku vodit to ipak treba imati i malo pameti, koje ovima koji nas vode očito evidentno nedostaje.
    Posljednje uređivanje od LB86 : 28-07-2021 at 14:32

samo za druga PlenKiMuna, Škoro i njegov predivni glas.

jbg, Škoro da se na vrijeme riješio HDZ spavača i antifašizma, sada bi bio premijer, ili u najgorem slučaju na idućim izborima.

ali on je morao talasat kako ljevičari i antife iz HDZa SDPa i Možemo hoće, pa se ne treba čudit što je sada bivši, a ovi otvaraju most kojem je upravo njegov glas dao posebni ton. a kinesko željezo i znoj, oblik.

volim kineze, i neka nam naprave još ovakvih mostova, i neka sve antifašiste iz hrvatske prime sebi i zadovolje ih partijskim iskaznicama. treba njegovat dobre odnose s kineskom kmounističkom partijom, jednog dana ćemo HDZ SDP Možemo IDS i sve ostale hrvatske antife, moći preselit kod njih u humanoj razmjeni stanovništva, a do tada ostaje nam milozvučni glas našeg Škore, i nada da će se desnica u hrvata riješit HDZovih spavača i antifa u svojim njedrima.

da je Škoro bio odlučniji, i da je radio ono što je trebao radit, danas se ne bi PlenKiMun šepurio po mostu Fausta Vrančića, već bi Hrvati imali prednost u maršu. naslikavanje ovog dosadnog, i ljigavog plenkovića pokraj kineza, i neprestano kašljucanje pokvarilo mi je dojam o mostu našeg veliko izumitelja, koji je zadužio cijeli svijet, a još uvijek nema kvalitetnu zahvalu, vrijeme je da Vrančić dobije ono što zaslužuje, Most neka ne bude ćuprija, Most neka bude Vrančićevo životno djelo, a kinezi neka budu veza kojom ćemo se malo pomalo hrvatski antifašista, riješit i prebacit ih u komunističku partiju kine, gdje će se puno bolje uklopit u politički život.

svi će biti namireni, a Hrvati slobodni, i teritorijalno povezani.

evo zašto se most treba zvat po Vrančiću, on je bio izumitelj svog doba, i to jedan od jačih, i imao je planove o izgradnji mostova. kao i koječega drugog, a u isto vrijeme antifašisti od njega ne mogu napravit ustašu, a ni franju tuđmana, da će polemizirat previše o tome, iako bi oni najrađe poznavajući njihovu psihu bezlično ime, kakvo i je pelješki most. meni je ok da se on zvao tako, dok nije napravljen, ali sada kada je napravljen treba ga nazvat po nekom našem velikanu koji je imao konotacije s mostom ili putovanjima, ili marko polo ili vrančić, ne vidim nijedno drugo ime posebno ne bih političare mješao u ovaj most, ni iz dalje kamoli bliže prošlosti jer su svi ćorak.

dakle treba nazvat ga po nekom svijetskom putniku, ili graditelju izumitelju, izbor je u oba slučaja očit i jednostavan, ali znamo kakve debile imamo na vlasti tako da ne očekujem razum po tom pitanju. vjerojatno će se dosjetit nekog antifašista, možda ga nazovu po Titu, ipak je on Neum stavio u Bosnu pa da mu se zahvale još jednom što nas je oslobodio i što je omogućio da ovaj most izgradimo.

a što se tiče mosta, i zaobilaženja hrvata, ovo treba gledat ko kratkoročno riješenje. Hrvati moraju bit povezani preko zavnoh avnoj granica, ali dugoročno kad bude prilika a bit će, u RS se opet kuha, ja uvijek računa na Srbe, oni su ti koji zakuhaju sranje, a kada dođe do sranja treba uzet ono što je naše ovaj put, i to bez ikakvih polemika s amerikancima europljanima turcima i kim sve ne. fino uzmeš ko Srbi svoje, a oni neka trube i neka nas prisile nato avionima ko Srbe da popustimo, uostalom i Srbe su bombardirali 1995 u RS, pa Mladić i ostali nisu ni pedlja uzmakli, i zadržali su u Daytonu granice koje su kontrolirali vojno. prema tome, od Srba se isto može nešto i naučit, vojska je ta koja povlači di su granice, a onda je puno lakše i pregovarat što je čije.

bitno je što kontroliraš, a ne što ti možeš dokazat da je tvoje, od dokazivanja bez kontrole nečega nema ništa. kao što je Tito ušao u Trst, pa onda pregovvarao čiji je Trst, to se tako radi i nikako drugačije, fino uđeš u ono što misliš da je tvoje, to držiš i čekaš pregovore i dogovore, i onda fino na istima naglasiš ovo kontrolira HV ili HVO nebitno, to je naše i mi ne odstupamo od onoga što kontroliramo ako i druga strane neće odstupit od onoga što oni kontroliraju, a posebno nema odstupanja od onoga što je većinski nastanjeno hrvatima. u konačnici problem je samo onda kada nisi vojnim putem sposoban jamčit di su tvoji teritoriji, uvijek je sila oružja određivala granice, i tako će biti i u budućnosti. a Srbi kako stvari stoje, neće dočekat 2045 da bi se oslobodili BiH, mislim da će doći do kuhanja puno prije, tako da samo treba čekat Srbe, moramo biti pametni i pustit ih da zakure frku kao i svaki put do sad, a mi se samo priključit uzet što je naše, i sve ih kolektivno odjebat, od međunarodne zajednice do ovih domaćih izroda koji jedva čekaju optuživat hrvate za zločine genocide i agersiju na BiH, savršeno me nije briga za taj antifašistički ološ, neka budu sretni ako drugi put ne budu djelili sudbinu Krajine.

Hrvati se moraju počet adekvatno postavljat, a ne poput Škore čekat da nas pojedu HDZovci antife i četnici, da bi reagirali, tu bagru treba u startu srezat i odjebat. a ako hoće svi zajedno ratovat kontra političkih hrvata neka ratuju, kao da sad ne ratuju ? ne ratuju puškama, sada ratuju jezicima, a da je rat ubijali bi nas i pucali po nama, to je najbolji pokazatelj da se pametan narod u miru priprema za rat, a ne čeka da ga zaskoče ranije navedeni idioti nespremnog i onda tek da krene s priprema za rat, ko Hrvatska 1991 s šakom branitelja i ono malo oružja što je uspjela maznut od JNA i što su ljudi imali u privatnoj kolekciji. takva idiotarija, nam se nikad više u povijesti ne smije dogodit, zato i jesam za legalizaciju oružja uz strogi nadzor i redovite psiho kontrole onih koji ga imaju, ali narod treba biti naoružan i spreman za sukobe i krizne situacije, a ne da čekamo antifašiste četnike HDZovce i ostalu gamad, da nas brane, jer budu li nas oni branili kako nas brane sve ove godine, ili kako su nas branili u Srbu 1941, znamo kako će nas "obranit".

Most nekima znači više od života.

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Ma Kinezi su stvarno zakon.
    Bez zezanja.

Da se dalo Grcima ili čini mi se Talijanima koji su još bili u igri za gradnju,ne bi se završio most za barem još jednu godinu.

Kinezi,ali i i Japanci također.To su pravi ljudi i pravi narodi.
    Žuta rasa.

Nama su ovdje u Mostaru još prije 25 godina Japanci darovali žute gradske autobuse.
    A mi smo im se zahvalili onim poznatim grafitom koji je u međuvremenu postao viralna šala:

Kinezi,mrš u Japan.
    Vuk dlaku mijenja,potpis nikada.

devar

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Most nekima znači više od života.

Izronio Pelješki za one što ga vole.
    Vuk dlaku mijenja,potpis nikada.

devar

Izgradnja druge cijevi tunela Učke