+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 41 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/809

Tema: Treba li Hrvatska prekinuti diplomatske odnose sa Srbijom?

Treba li Hrvatska prekinuti diplomatske odnose sa Srbijom?

Pitanje je retoričko. Naravno da neće i naravno da bi trebala da je ozbiljna država. Ratne trube koje na dnovnoj bazi trube iz Beograda, huškačko-mrzilačka retorika siplje gore nego krajem 80-tih i početkom 90-tih.

Sulude priče oko naoružavanja. Kao da nekoga briga što Srbija kupuje neke polovne kante od Rusije. Njezino pravo. Izjave kako Hrvatskoj oružje ne treba jer je u NATO-u a Srbije eto treba jer je vojno neutralna???

Priče na dnevnoj bazi u zadnje vrijeme kako Srbija neće više dopšustiti Bljesak i Oluju impliciraju što?. Da će Hrvatska ponovno morati oslobađati svoj teritorij. Inače zašto bi se govorilo da više neće biti mogući Bljesak i Oluja. Jel to Srbija kani napasti Hrvatsku? Ako ne kani onda su izjave idiotske jer Hrvatska i ne kani poduzimati više nikakve Bljeskove ili Oluje.

Konstantno miješanje u unutrašnje stavri Hrvatske, proglašavanje Hrvatske nacističkom tvorevinom, dobro poznata mitomanija koja se reciklira, opet na dnevnoj bazi pokazuje da je jedini smisao postojanja srpstva mržnja prema Hrvatskoj. Nema ni približno takvih poruka prema Kosovu, Albancima, bosanskim Muslimanima, samo je Hrvatska na dnevnom tapetu u Srbiji i to je zadnjih mjeseci ekaliralo tako da skoro ne prođe dan da srpski političari ne komentiraju stanje u Hrvatskoj i ne koriste rječnik mržnje. Sve to stvara napšetost i usađuje, pogotovo u mlađe generacije mržnju prema Hrvatima.

Hoće li takvo stanje trajati unedogled ili će Hrvatska strana poduzeti neki konkretni korak da tome stane na kraj. Čisto sumnjam.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ne, ali treba odgovoriti istom mjerom. Na svaku suludu izjavu Pačića i ekipe uručiti diplomatske note, veleposlanik nek svaki mjesec izvještava o porastu mržnje prema Hrvatima u njihovim medijima i od strane vlade. Ukinuti 3 mjesta u Saboru Srbima sve dok oni ne uvedu ono potpisano jedno mjesto. Ne financirati Novosti i srpske škole sve dok ne tiskaju udžbenike na hrvatskom jeziku. Blokirati poglavlja pravosuđe dok ne skinu univerzalnu jurisdikciju, blokirati poglavlje kulturu sve dok ne maknu hrvatske književnike iz programa srpskog jezika itd.

Sve to pobrojano ne postiže efekt kao prekidanje diplomatksih odnosa. Povlačenja veleposlanika i uskraćivanje gostoprimstva njihovom. Pa kad žele to što rade nek i imaju. Jer to je prešlo sve granice. To je faktička objava rata samo što se još ne puca. Hrvatska šutanja, opjevana i poznata u povijersti je uvijek ohrabrivala srpsku ludost i na krjau rezultirala krvlju i razaranjem.

Dozvoli da imam svoje mišljenje. Ti smatraš da je odgovor rat, ja ne.

Dozvoli i ti da i ja imam svoje mišljenje??

Čuj to.

I nisam spominjao rat nego prekid diplomatksih odnosa.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Dozvoli i ti da i ja imam svoje mišljenje??

Čuj to.

I nisam spominjao rat nego prekid diplomatksih odnosa.
    Pa kaj je prekid diplomatskih odnosa nego objava rata?

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Odakle ti to.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    treba izgraditi zid
    If you must break the law, do it to seize power: in all other cases observe it.

treba, samo nema tko, dok god se hrvatska ustavno bude smatrala "antifašističkom zemljom", kao da tim govnima dugujemo državu, dotle će "bratstvo jedinstvo" ići punom parom naprijed.

http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1215210

kreteni ne prestaju s provokacijama, a najjača je ova zamjena teza kako se provocira žrtve jasenovca pločom hrvatskim braniteljima poginulim u domovinskom ratu s ZA DOM SPREMNI, zato jer jugo partizanku kopilad danas u miru smeta taj pozdrav, a 1991 su bili u mišjim rupama, što im tada nisu išli reći da je to rasisitički fašistički pozdrav, što im tada nisu išli reći da time veličaju "režim NDH", idioti koji i dan danas seru po NDH jasno je da njima niti jedna hrvatska država s bilo kakvim ustrojem fašsitičkim antifašistim demokratskim komunističkim jednostavno nisu oni rušili NDH kako je i onaj biser Tuđman srao zbog fašizma, niti zbog logora niti zbog rimksih ugovora, već zato jer su korisne budale i idioti koji su spremni ubijati vlastiti narod i rušiti vlastitu državu za račun drugih naroda odnosno tuđih nacionalnih interesa, hrvatima odjedanput kao nije bila dobra NDH jer je fašistička država, interesantno kako ovakva govna kojima su puna usta režima NDH, nikada nisu puna usta režima ljubičice bijele dapače još ga besramno veličaju i slave partizane ko nekakve narodne heroje, oni stvarno misle da će 100.000 idiota u ovoj državi što se borio na strani Tita nametati narodu mišljenje o dotičnom, i o NDH, e pa neće.

nije ovaj narod glup kako oni misle, pa da ne zna da drugu Titu ne duguje ama baš ništa osim prijezira, kao i svim tim njegovim usranim "antifašistima" čitaj izrodima koji su bili spremni vlastiti narod pokopat za račun amerike rusije i imperijalnih interesa tih sila.

sigurno da u ratu nisu ratovali protiv NDH, zato jer je NDH zločinačka država, jer da je to razlog odlaska te bagre u partizane, sigurno da bi oni u te šugave partizane otišli još i ranije, odnosno ne bi čekali 1991 već bi 1918 otišli u šume i gore i rušili Juogslaivju i režim i diktaturu koju je tada uspostavio srpski kralj, naravno da o tome stoka šuti jer je očito da ti srbijanci hrvastki nisu ništa drugo nego obična petokolonaška govna koja za račun srbije i srba ovdje dižu ustanke protiv hrvatske države, ništa se nije promjenilo od 1941, svi ti kreteni potomčad partizana i plaćenici stranih država nisu ništa drugo nego slavosrbi kako ih je nazvao starčević svojevremeno, kada vidim koliiko tih govana ima u hrvatskoj a pogledam da u srbiji praktički nema jedne stranke i jednog čovjeka koji o hrvatima priča bilo što što je van teme "ustaše" onda znam kakve su posljedice ostavili drug Tito i njegovi idolopoklonici na hrvate, puna nam je država izroda koji seru o antifašizmu čitaj nacionalnu veleizdaju patentiraju ko ustavnu tekovinu zato da bi mogli nastaviti služiti Beogradu i Srbiji kako su im i služili čitavo 20 sotljeće, ponavljam da je ta stoka ikada bila protiv NDH zbog režima, bila bi i prije 1941 protiv karađorđevićevog režima, kao i poslje NDH protiv Titinog, mislim da svi znamo da ta komunistička indoktrinirana bagra nema nikakve namjere otvarati takve teme, ali zato teme hrvatskih nacionalnih simbola i pozdrava koje je ista ta đubrad antifašistička zatirala dugih 45 godina SFRJ, da bi im živjela ta usrana država za koju su se i borili po šumama i gorama, to je njima najmanji problem, kao što je i meni najmanji problem mrzit tu odnarođenu bagru koja misli da batina ima samo jedan kraj, odnosno da mržnja koju oni proizvode u našem društvu ima samo jedan kraj.

nazivati hrvatske branitelje rasistima i fašistima, odnosno čak i ustaše, po čemu su to ustaše rasisti ? rasni zakoni se ne odnose niti na jednu rasu kretnei jedni maloumni, jer Židovi nisu rasa, Židovi su semiti kao što ni Srbi nisu rasa, a ni Romi, nijedna od tih nacija koja je ubijana u jasenovcu nije pripadnik neke rase kretenčine glupe, a te svoje ljevičarske pamflete ljepite po svojim partizanskim srboslavskim skupovima u brezovici srbu i kumrovcu, tamo vam baš priliči dok serete o drugu titu ko predsjedniku i partizanima ko velikim humanistima, dok ćete sve hrvate koji su branili svoj dom i državu, nazivati teroristima i stranim plaćenicima. za sve vas idiote, ide ovaj prilog od Ante Pavelića iz 1941, da još malo škrgućete tim partizanskim zubima.

morki san ljevice i ostale stoke koja se borila na strani saveznika u 2ww, je uništit sve nacije i državne granice između naroda izbrisati kao da nikada nisu postojale, to je njihov "antifašizam" i tome im jedino i služi, samo narod ovdje ne postoji zbog antifašizma niti država postoji zbog kretena koji su je bili spremni uništiti, s petokrakom na glavi, već postoji zbog hrvatskog naroda, a kome se ta činjenica ne sviđa i kome je ta činjenica fašizam i rasizam, slobodno neka preseli u kurdistan ili gazimestan pa neka sa svojim idolima Srbima i muslimanima rade piknini i šire bratstvo jedinstvo duboko izvan granica RH, jer ova država sigurno nije nastala borbom partizana i čuvenih antifašista odnosno pod parolom "smrt fašizmu sloboda narodu". da kreteni koji su pisali ustav, kao i sam Tuđman nisu to smeće uvalili u ustav, sada ova stoka sigurno o tome ne bi mogla ni riječi pisnuti. ali tako to ide, Hrvati se uvijek moraju zavuć u šupak velikih sila, i onda budu propisno posrani i popišani, ne kaže se uzalud kako siješ tako žanješ, da smo 1990ih stvarali državu onakvu kavku sami želimo da bude, ono što je i govorio Tuđman a čega se definitivno nije držao, danas bi ova država bila naša i mogli bi reći da "imamo hrvatsku" a pošto to nije bio slučaj, ja kažem "NEMAMO HRVATSKU" !

Odakle ti to.
    Dobro nije tak, ali nije ni daleko. To su drastični potezi i nesrazmjerni odgovori.

Grunf jbt, ko da si kod Plenkovica bio na satovima politike.

Inace, tema je suvise sbbkbb, nazalost. Nece biti nista, nikakvog odgovora, tako da je bilo kakvo pisanje o tome ravno slaganju Lego kockica.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Grunf jbt, ko da si kod Plenkovica bio na satovima politike.

Inace, tema je suvise sbbkbb, nazalost. Nece biti nista, nikakvog odgovora, tako da je bilo kakvo pisanje o tome ravno slaganju Lego kockica.
    Naravno da se neće dogodit, ali ovdje i pišemo o nemogućim a logičnim stvarima.

Pitanje je retoričko. Naravno da neće i naravno da bi trebala da je ozbiljna država. Ratne trube koje na dnovnoj bazi trube iz Beograda, huškačko-mrzilačka retorika siplje gore nego krajem 80-tih i početkom 90-tih.

Sulude priče oko naoružavanja. Kao da nekoga briga što Srbija kupuje neke polovne kante od Rusije. Njezino pravo. Izjave kako Hrvatskoj oružje ne treba jer je u NATO-u a Srbije eto treba jer je vojno neutralna???

Priče na dnevnoj bazi u zadnje vrijeme kako Srbija neće više dopšustiti Bljesak i Oluju impliciraju što?. Da će Hrvatska ponovno morati oslobađati svoj teritorij. Inače zašto bi se govorilo da više neće biti mogući Bljesak i Oluja. Jel to Srbija kani napasti Hrvatsku? Ako ne kani onda su izjave idiotske jer Hrvatska i ne kani poduzimati više nikakve Bljeskove ili Oluje.

Konstantno miješanje u unutrašnje stavri Hrvatske, proglašavanje Hrvatske nacističkom tvorevinom, dobro poznata mitomanija koja se reciklira, opet na dnevnoj bazi pokazuje da je jedini smisao postojanja srpstva mržnja prema Hrvatskoj. Nema ni približno takvih poruka prema Kosovu, Albancima, bosanskim Muslimanima, samo je Hrvatska na dnevnom tapetu u Srbiji i to je zadnjih mjeseci ekaliralo tako da skoro ne prođe dan da srpski političari ne komentiraju stanje u Hrvatskoj i ne koriste rječnik mržnje. Sve to stvara napšetost i usađuje, pogotovo u mlađe generacije mržnju prema Hrvatima.

Hoće li takvo stanje trajati unedogled ili će Hrvatska strana poduzeti neki konkretni korak da tome stane na kraj. Čisto sumnjam.
    Da smo nacionalsocijalistička ili fašistička tvorevina onda nebi puzali pred Srbijom, budući da smo antifašistička građanija jer je antifašizam u Ustavu (ZAVNOH), istina i monarhizam i kmetstvo (spominjanje kraljevina), ali to je nebitno, onda je najvažnije da nas se ne nazove fašistima, ksenofobima i rasistima te da ispunjavamo svaki nalog iz Washingtona, Londona, Bruxellesa.

Hrvatska strana ne će poduzeti ništa jer nemamo državotvorne političare i u ovom slučaju imamo trenutno cuckservativce na vlasti.
    ZA DOM SPREMNI !

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Hrvatska nema već dvije godine veleposlanika u Rusiji, jesmo li u ratu s Rusijom?

Sve to pobrojano ne postiže efekt kao prekidanje diplomatksih odnosa. Povlačenja veleposlanika i uskraćivanje gostoprimstva njihovom. Pa kad žele to što rade nek i imaju. Jer to je prešlo sve granice. To je faktička objava rata samo što se još ne puca. Hrvatska šutanja, opjevana i poznata u povijersti je uvijek ohrabrivala srpsku ludost i na krjau rezultirala krvlju i razaranjem.
    Glavno da nemamo već dvije godine veleposlanika u Rusiji.

Glavno da Plenković preuzima ulogu mirotvorca te glumeći briselskog aparatčika se miješa u rusko-ukrajinske odnose čime je ugrozio mnoge hrvatske poljoprivrednike koji plasiraju svoje proizvode na rusko tržište.

Zanimljivo kako se hrvatski političari u nekim slučajevima znaju čvrsto, odriješito postaviti, jedino kada treba (o)braniti hrvatske interese, onda se izvlače na višu silu, EU, SAD, antifašizam.
    ZA DOM SPREMNI !

Ali imamo ruskog veleposlanika u Hrvatskoj, s Rusijom imamo diplomatske odnose. Mene se tu sad napada jer zelim srazmjerno odgovoriti srpskim napadima, cak mi se govori i da sam Plenki iako kad bi napravil ove poteze proglasili bi me svi mediji za novog Pavelica.

Ne govorim ti ja da si Plenki, vec kao da si kod njega isao po savjete.

Niti je prekid diplomatskih odnosa objava rata, niti je pretjeran potez. To je sasvim normalan potez koji normalna drzava ucini u slucaju provokacija i neprijateljskih poruka iz druge drzave.

Hrvatska je to trebala uraditi jos onomad kad su joj cetnicke horde spalile veleposlanstvo u Beogradu, ali ne da nije ucinjeno, vec je zaboravljeno totalno... da je spaljeno srbijansko velepolsnastvo u Zagrebu, i danas bi oko njega partizanija plesala kozaracko kolo, Serbedzija drzao tugaljive predstave na zgaristu, Matanic snimao film o tome uz Tomicev scenarij a Dezulovic, Djikic, Jergovic i ostala stoka sitnog zuba, u svakoj bi se kolumni dotakli tog "sramnog cina".

Problem hrvatske drzave po tom pitanju je i vrapcima na grani jasno, ali na zalost nista se ne desava na tom planu, niti ima ikakvih znakova da ce se ikada ista promijeniti. Hrvatska je danas naguzena drolja bez trunke samopostovanja, koju svatko moze jebati u dupe, bez kondoma.

I to dva puta spaljena ako se dobro sjećam. prvi put nakon vaterpola u Kranju a drugi put kad je bilo Kosovo za Patike, Ili je prvi put samo porazbijana ne sjećam se. Uglavnom napadnuta je.

To je objava rata a ne povlačenje veleposlanika. povlačenje veleposlanika je samo protest i davanje do znanja nekih stvari. radi takvih stvari su nekad počinjali ratovi, spališ nečiju ambasadu.

Dalje u zadnje vrijeme je to postalo neizdrživo. naravno da su ovi scenariji u otvaranju teme fikcija ali ne bi bili fikcija da smo mi država. jer Srbija je Hrvatskoj faktički objvavila rat, stvara se ratna psihoza, na dnevnoj bazi se šalju ratne poruke prema Hrvatskoj, kako Srbija neće dopustit ovo i ono, mješaju se konstantno u unutrašnje stvari Hrvatske, dociraju što se u Hrvatskoj smije a što ne smije, bez imalo srama i stida za ono što su radili 90-tih, rađa se nova mitomanija, novo žigosanje Hrvata, stvara se klima u srpskom društvu dehumaniziranja Hrvata, jedino što više Vulin ne krstari Hrvatskom i viče koliki smo nacisti.

Onda kad je govornik iz Gline rekao da je naš križ kukast, tog časa su trebali prekinuti diplomatski odnosi a i sam picousti ih je trebao prekinuti da ima imalo srama. jer što ti imaš imati diplomatske odnose za zemljom za koju kažeš daj oj je križ kukast.

na tom skupu kojem je nazočio Pupovac, to je bila faktička objava rata Hrvatskoj za neko buduće vrijeme. I meni nije jasno kako je nakon toga Pupovac ikakav politički faktor u Hrvatskoj i zašto nije priveden i uhapšen nakon povratka u Hrvatsku. ispitan i obrađen od strane obavještajnih službi s aminimalno zabranom političkog djelovanja.

Druga stvar. Vučić i Nikolić nisu smjeli stupiti na hrvatsko tlo. Trebalo ih je diplomatskim kanalim obavjestiti da će biti uhapšeni ako stupe na tlo Hrvatske. kao što su Srbi upozorili Tačija koji je izrazio želju da dođe u Beograd na neke njihove pregovore. Dođeš li bit ćeš uhapšen poručili su mu Srbi.. Tako isto za Vučića i Nikolića. za drugog postoje osnovane sumnje da je počinio teški ratni zločin u selu Antin a prvi je krstario hrvatskom 90-tih i harangirao za rušenje hrvatske države u stvaranja velike Srbije i tko zna što još.

ovo sve ostalo što nabraja Grunf i što se neće dogoditi..to je sve kurac od ovce..samo i jedina poruka je prekid diplomatskih odnosa. pa fino ako je tako onda je tako. A ne da se događa scenarij kojeg spominje crni. pa oni se prema nama ponašaju ko da smo mi izgubili rat i ko da smo njihova jebena kolonija.

Shvaćam nagomilane frustracije, ali vi bi reagirali impulzivno i temperamentno, a ja razumno i hladno, promišljeno. Moji potezi su državnički, politički, strateški, a vaši vojnički, taktički.

Tak i Plenki divani..

da je on došao smiriti strasti u društvu, ukinuti podjele a učinio je samo to da se naguzio jugolevici.

Oni nas jašu i on sad misli da je mirno.

Jope ti s Plenkijem. Jel Plenki divani da bi uzeo 3 mjesta u Saboru Pupovcu? Prema tome, dosta s Plenkijem. Ja sam više na liniji s Tuđmanom.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove