+ Odgovori na temu
Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 4 5 6
Prikaz rezultata str. 101/115

Tema: Hrvatska kopnena vojska

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Koliko znam nema. Ak ti znaš bolje kaži.
    Nema ih. U planu su. To bi trebala biti suradnja Izraelaca, DOK iNg-a i ĐĐ (ako isti do tada prežive). Tako da sa današnjim danom, ne bi Patrije pomele M80.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Ne znam kako ste došli do "uzlaznog trenda" jer za vrijeme Plenkovićeve vlade, nije povećan broj vojnika, nije uveden vojni rok (pa čak ni u onom reduciranom obliku), nije nabavljeno novo naoružanje, nije se krenulo sa čuvanjem granice, nije usvojena proizvodnja novog naoružanja... A nastavilo se sa pražnjenjem skladišta... Tako da stvarno, ludilo od trenda.

Trenutno ne očekujem da nas susjedi napadnu, ali od nas nisu jači samo Talijani...
    Povećal je vojni proračun za 1,2 milijarde kuna tj. više od 25% u odnosu na prethodnika.

Vratio vojsku u Pulu, Sinj, Varaždin, Vukovar i Ploče.

U njegovom mandatu isporučeno 16 PZH 2000 haubica i 16 Kiowa ratnika helikoptera. Isporučeno jedan obalni ophodni brod.

Dolazi 84 Bradleya, 4 Black hawk helikoptera i potpisat će ugovor za nove avione.

Uzlazni trend.

Povećal je vojni proračun za 1,2 milijarde kuna tj. više od 25% u odnosu na prethodnika.

Vratio vojsku u Pulu, Sinj, Varaždin, Vukovar i Ploče.

U njegovom mandatu isporučeno 16 PZH 2000 haubica i 16 Kiowa ratnika helikoptera. Isporučeno jedan obalni ophodni brod.

Dolazi 84 Bradleya, 4 Black hawk helikoptera i potpisat će ugovor za nove avione.

Uzlazni trend.
    Istina je da je nešto podigao standard vojnika, ali primarno je u tom "povećanju" što su u to ugurali nekakve mirovine koje tu nisu bile ranije. Tako da ima tumačenja, da je ta fora sa mirovinama namjerno odrađena sa ciljem, da se zavara NATO kako bi se prikazalo da se izdvaja više (prema traženih 2%).

Vratio je, ali je zato od negdje i povukao vojsku, pa je više tamo nema. Osobno nemam ništa protiv, ali zapravo radi se ne o ojačavanju, nego o premještanju. Kao da prebacite 100,00 kuna iz lijevog u desni džep, a onda to slavite kao ne znam što...

Sve to, naručeno je i djelomično isporučeno, već prije dolaska Plenkovićeve vlade. Zaslužni su utoliko, što nisu stopirali te poslove (ako bi to obzirom na ranije potpisano uopće mogli). Također za Kiowe nemamo (još) primarnog oružja (Hellfire), kao ni specijalnih granata za PZH 2000 (imamo one zaostale iz DR), sa kojima bi PZH 2000 mogla ostvariti svoje mogućnosti.

Ovo ostalo, pa to još uvijek negdje u futuru.

Bradley je vrhunsko vozilo, bolje je tesko naci, koliko se to sve isplati vizavi ovih dodatnih milijuna eura za moderniziranje i sta ti ja znam... u to ne ulazim.

Krsticevica sam uvijek cijenio iz nekih privatnih razloga, razocarao me ovim ministrovanjem kod Plenkovica da mi se skoro pa zgadio ali suma sumarum, bolje i on nego neki SDP ministar koji bi od svega ovoga sto je Krsticevic uradio, uradio nista.

A tako ce i biti ako SDP opet dodje na vlast.

S ovime kaj imamo nas nitko ne može napasti od susjeda osim Talijana.
    Mi već jesmo napadnuti i to bez oružja. Više ne treba niti oružje za kmetski i u glavu sjebani narod liberalno-demokratskim novogovornim i pravnim poštapalicama, kao "ljudska prava", "azil" i oštrim riječima za preventivno razoružavanje i blokiranje samozaštite odnosno uzimanja pravde u svoje ruke, "rasist", "fašist", "-fob".

https://www.dnevno.hr/vijesti/hrvats...godne-1401688/

https://kamenjar.com/migranti-opljac...li-ustedevinu/

I čemu služi hrvatska vojska kao i brojne druge vojske po Europi osim za biti topovsko meso i plaćenici globalizatora.

Arapi i Turci su bili izgleda idioti kada su stoljećima pokušali pokoriti europske narode, samo su trebali poslati "izbjeglice" koji bi rekli čarobne riječi "ljudska prava", "azil" i na taj način potiho osvojili Europu kao što rade sada, ali to su desničarske bijelo supremacističke teorije zavjere i pokušaj izazivanja panike i paranoje.
    ZA DOM SPREMNI !

To je istina, da smo napadnuti subverzivnim sredstvima i da se uopće ne branimo.

Da, to je drek. Bolje da nam vojnici idu po frontu u neprobojnim tamićima.

Koliko vidim, imamo 2 brigade trenutno. Ništ posebno, ali 500 oklopnih vozila, plus haubice i topovi, 16.000 ljudi. Još nabavimo avione i to je solidna sila.
    koliko tenkova i kojih, koliko drugog oklopa?što je s degmanom, oće bit što od tog?

Mastamo o Leopardu, za sada nista od novih tenkova.

Evo planirjau dici proracun za obranu, podivljala levoliberalna bagra.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Bradley je vrhunsko vozilo, bolje je tesko naci, koliko se to sve isplati vizavi ovih dodatnih milijuna eura za moderniziranje i sta ti ja znam... u to ne ulazim.

Krsticevica sam uvijek cijenio iz nekih privatnih razloga, razocarao me ovim ministrovanjem kod Plenkovica da mi se skoro pa zgadio ali suma sumarum, bolje i on nego neki SDP ministar koji bi od svega ovoga sto je Krsticevic uradio, uradio nista.

A tako ce i biti ako SDP opet dodje na vlast.
    Najbolje kada je Krstičević rekao da se Srbija naoružava, što je to trebalo značiti, opravdanje za naoružavanje ili plašenje Hrvata? Uostalom, zar nije Srbija nama prijateljska nesvrstana zemlja s obzirom da se većina hrvatskih političara i vlada zdušno trudi ugurati Srbiju u EU-ropske integracije i na kraju žele ih u NATO-u? Usput, budući da imamo NATO pakt kišobran nad glavom, onda nas nebi trebalo zabrinjavati naoružavanje Srbije jer će nas prije svega Amerikanci čuvati, poslat će marince u obranu Hrvatske.

Krstičević je dobro omastio brk na državnoj sisi ugovaranjem poslova za m-san grupu, King ICT. Ne laje radi Hrvatske nego radi sebe. Onaj propali posao sa židovskim F-16, njegova tvrtka je trebala servisirati te zrakoplove još malo milijuna u njegov džep.

Hrvatska država i općenito država je dobar servis za odabrane, podobne, snalažljive a za druge, dakle narod porez na budale.
    ZA DOM SPREMNI !

To je istina, da smo napadnuti subverzivnim sredstvima i da se uopće ne branimo.
    Onda ćemu služi vojska osim za vođenje privatnih ratova, stoga i jest profesionalna jer je malo teže mobilizirati i natjerati narod da gine za tuđe interese jer povijest pokazuje da jedino kada se radi o obrani doma ljudi imaju motivaciju ili za više ciljeve (kojih u NATO paktu nema), a ovako, plaćeni ste da budete topovsko meso, nitko vas ne tjera da idete u vojsku.
    ZA DOM SPREMNI !

Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    koliko tenkova i kojih, koliko drugog oklopa?što je s degmanom, oće bit što od tog?
    72 tenka M-84, 128 M-80, 126 Patria, 212 MRAP. Stižu 84 Bradleya i 20 Patria. Degman ne znam.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Mastamo o Leopardu, za sada nista od novih tenkova.

Evo planirjau dici proracun za obranu, podivljala levoliberalna bagra.
    Obvezali su se. Svake godine do 2024. moraju dići vojni proračun za 600 milijuna kuna, ali tu ulaze i vojne mirovine tak da će biti manje za aktivnu vojsku.

Slovenija, CG i Makedonija kupuju novo americko vozilo koje ce zamijeniti vec pomalo zastarjele Humwee, Makedonci ce nabaviti cak preko 100 komada JLTV vozila

Interesantno je da ovo vozilo za sada nema nitko, Americka vojska ce "humvije" ukloniti iz uporabe i donirati ih tamo nekoj Hrvatskoj, JLTV uvode u upotrebu kao osnovno terensko vozilo vojske a prvi kupci su navedene drzave na balkanu. Nimalo slucajno, NATO paktu je stalo da naoruza svoje clanice kojima oponira ruskom izlasku na jadran.

Zasto Hrvatska nece imati ovako moderna kvalitetna vozila... pa, Hrvatska je ionako kanta za otpatke.

To je modernija verzija Oshkosh matv, ista firma ih proizvodi, mi ih imamo 160.

Vježba se desant.

Tema je "Hrvatska kopnena vojska". Ovi što su desantirali na Udbinu, nisu hrvatska kopnena vojska.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove