+ Odgovori na temu
Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1 2 3 4 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 41/73

Tema: Hrvatska kopnena vojska

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    A kaj bi tebi ulijevalo povjerenje?
    Hrvatska kao neutralna država, povlačenje iz svih misija (osim UN (plave kacige), a niti u to ne nagliti). Također povlačenje sa tuđih granica, država koje nam nisu neprijatelji i ne predstavljaju prijetnju. Ne petljati se u tuđe sukobe, tj. gledati svoja posla. Surađivati sa svima na obostranu korist. Biti pošteni i pravedni.

7 GBR (smanjenog brojnog stanja u odnosu na ratna vremena) ravnomjerno raspoređenih duž RH + ročni (obavezni vojni rok) i pričuvni sastav (u slučaju rata da je moguće mobilizirati >200000 ljudi). Oprema i naoružanje (lako i teško) spremno (uskladišteno) za sve, s tim da bi najnovije išlo profesionalcima, a starije u pričuvu (do zamjene novim, kada bi to bilo moguće). Pored kvalitete misliti i na kvantitetu.

Sva oprema, pa i ona starija morala bi biti u urednom i ispravnom stanju (po potrebi konzervirana), do modernizacije ili zamjene novim. Tražiti osobnu odgovornost za to. Sve pješadijsko i artiljerijsko streljivo proizvoditi u RH, također pokušati prozvoditi što više vojne opreme u RH (i po cijenu da bude skuplje i slabije kvalitete nego uvozno, naravno u granicama razumnog).

Pored policije na granicu vratiti i vojsku (koja bi za tu dužnost mogla imati i prigodno ime npr. "granična policija"). Ograditi se žilet žicom. Pobrinuti se da ilegalan prelazak naše granice bude loša ideja.

Istupiti iz besmislenih sporazuma (koje ionako drugi ne poštuju), poput zabrane mina, kasetnog streljiva i sl.

Kloniti se birokracije i žena u vojsci. Rješavanje stambenog pitanja svakog profesionalnog vojnika, ovisno o stažu. Izgraditi vojne bolnice i vojni naučni institut. Vratiti vojsku u Istru. Vratiti ONO i CZ u škole (depolitiziranu).

Bilo bi tu još dosta detalja....

Na poligonu blizu Slovenije.

Hrvatski kontigent prvi put s hrvatskom jurišnom puškom u NATO misiji u Afganistanu

Spremnik HR SOKOL avatar
    Datum registracije
    Jan 2016

Udar 17

Najveća godišnja vježba Hrvatske kopnene vojske ove je godine bila vjerojatno najimpresivnija dosad. Nakon petnaestak godina prvi smo put u OSRH vidjeli da je cijela bojna provela napadnu operaciju kroz združenu vježbu bojnog gađanja, no uvjerili smo se i u visoku razinu obučenosti i spremnosti cijele borbene grupe mehaniziranog pješaštva

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    “Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
    Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici,samo nije izdajici”.

Naši u Poljskoj gađaju Ruse.

Jos jedan hrvatski inteligentni potez.

dok nam generale tjeraju pod zemlju, mi im sluzimo u njihovim glupavim sukobima sa Putinom.

Dok nam Slovenci prijete ribarima, mi rokamo rakete po Poljskoj.

Jednom sluge, uvijek sluge. Je da mi istrijana nije ni najmanje zao, ali to je druga tema.

Uvijek smo pucali na najviše. Ovi lokalni sukobi nas ne zanimaju, želimo ostvariti ono kaj nije uspjelo Francuzima i Nijemcima i pokoriti Rusiju.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Jos jedan hrvatski inteligentni potez.

dok nam generale tjeraju pod zemlju, mi im sluzimo u njihovim glupavim sukobima sa Putinom.

Dok nam Slovenci prijete ribarima, mi rokamo rakete po Poljskoj.

Jednom sluge, uvijek sluge. Je da mi istrijana nije ni najmanje zao, ali to je druga tema.
    Danas opet neki lik " e da je pitati ljude uz granicu, sve bi bilo rijeseno za jedan dan"

Ma jeli glupane, jebali te Slovenci.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Združena djelovanje zračnih i kopnenih snaga.

Spremnik HR SOKOL avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Kako Volim Hrvatsku Vojsku!!!,!!!! Jebem ti m...r!!kakve pi..e,kakve sise,guzice?

Naši šire demokraciju po svijetu.

Vježba se i na Slunju.

Potrošnja za vojsku u BDP-u po NATO državama:

Postotak vojne potrošnje koji se troši na nabavku opreme.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove