+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1 2 3 4 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/115

Tema: Hrvatska kopnena vojska

Citiraj Prvotno napisano od lightshadow Vidi poruku
    Nije pretjerao , jedino je pretjerao kod toga da je vojska ta koja bi se trebala bavit nekakvim izbjeglicama i tu jedan garonja rješava stvar ako je vec stani pani jer to nije naoružano pa da možemo pricat o vojnom sukobu.

Mig 21 ( upitno je koliko ih je operativno u vojnom smislu ) nemože parirat mađarskim Gripenima ili srpskim Mig 29 u zraku.
    Dok su nas sramotno gazili ilegalni imigranti (koje nam sad čak i vraćaju - zbog "prve registracija"), Kolinda je sramežljivo spomenula HV (koji bi valjda trebao spriječiti da ulaze). Prema viđenom, za to nisu bili sposobni, ali su bili dobri za davanje logistike ilegalnim imigrantima. Znači u praksi 0 bodova.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Od tih 17000 odbijte administraciju, logistiku, žene, "misionare" (ajde njih bi valjda stigli vratiti nazad)... i ostaje koliko vojnika spremnih za borbu? A onda ih krenite raspoređivati od Prevlake do Vukovara, zajedno sa tih 16 haubica (pitanje je da li stigle sve?). I na što bi to ličilo? Pa sve dalje redom - banana. I narod to osjeća, pa tako npr. tko se to bojao Srbije 1999.? Danas u Hrvatskoj histerija i panika kada krene blebetati vojvoda Vojislav, Srbi naprave vježbu 70 km od naše granice ili im Putin nešto pokloni.
    Hrvatska + NATO = recept za našu pušionu.
    Oprosti gdje si ti vidio histeriju i paniku. Na naslovnicama Yutarnjeg??

jel ljudi u Hrvatskoj paničare jer će Srbija dobiti ( ako dobije) par migova 29. Smiješno.

Jel ti gledaš nekad srpske kanale kakava je panika tamo zavladala kad se pričalo da mi tražimo od Amera one balističke rakete. Pa emisije su bile o tome, državni vrh su uzletao..pitali su..koga ćete s time gađati..Vučić, Dačić, danima, tjednima koga ?? Beč, Budimpeštu pa nećete sigurno nego nas.., Vučić, Dačić, ..pa onda....to ima domet do Niša..

To je bila histerija. nisam vidio da je ijedan hrvatski političar ma kakvi god oni bili, da su histerizirali što Srbija nabavlja Mig-ove. dapače Kolinda je ladno rekla..Srbija ima pravo razvijati svoje oružane snage...paf..

Mi se Srbije nismo plašili ni kad je imala par tisuća tenkova a mi ništa..kad su imali 200 borbenih zrakoplova a mi ništa...kad su imali tisuće topova većeg i manjeg kalibra..tako da mi je smiješna ova priča..a kamoli da se plašimo raspadnute vojske Srbije koja nema ni za vojničke odore..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 25-06-2017 at 10:30
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Od tih 17000 odbijte administraciju, logistiku, žene, "misionare" (ajde njih bi valjda stigli vratiti nazad)... i ostaje koliko vojnika spremnih za borbu? A onda ih krenite raspoređivati od Prevlake do Vukovara, zajedno sa tih 16 haubica (pitanje je da li stigle sve?). I na što bi to ličilo? Pa sve dalje redom - banana. I narod to osjeća, pa tako npr. tko se to bojao Srbije 1999.? Danas u Hrvatskoj histerija i panika kada krene blebetati vojvoda Vojislav, Srbi naprave vježbu 70 km od naše granice ili im Putin nešto pokloni.
    Hrvatska + NATO = recept za našu pušionu.
    To je mirnodopski sastav, u slučaju potrebe se to u roku par mjeseci lako udeseterostruči. Još imaš i 20.000 policajaca koji u slučaju rata odmah upadaju u sustav, a tu je i pričuva od 20.000 ljudi. Ne postoji nikakva histerija, osim ako pod pojmom histerija misliš držanje za trbuh da ne eksplodira prilikom smijeha.

Trebamo nastaviti modernizaciju, povećati broj vojnika, nabaviti avione i pzo sustav i to je to.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    To je mirnodopski sastav, u slučaju potrebe se to u roku par mjeseci lako udeseterostruči. Još imaš i 20.000 policajaca koji u slučaju rata odmah upadaju u sustav, a tu je i pričuva od 20.000 ljudi. Ne postoji nikakva histerija, osim ako pod pojmom histerija misliš držanje za trbuh da ne eksplodira prilikom smijeha.

Trebamo nastaviti modernizaciju, povećati broj vojnika, nabaviti avione i pzo sustav i to je to.
    Cijenim opuštenost, optimizam, pa čak i neutemeljeni. Za par mjeseci se ništa ne udeseterostručuje. Nekakva baza hrvatskih gardista se topi. Ni oružja za pričuvu nema. Granica nam je oblikom nepovoljna, kao rijetko kome. Od obavezno vojnog roka se odustalo. Ni duhovno stanje nacije nije isto. Pa tako, danas su dragovoljci tema za isprdavanje, fora je iseliti (nakon što ti Hrvatska plati školovanje), prostačiti, buljiti u mobitel i voditi 2 mala psa (https://www.vecernji.hr/premium/gene...-prava-1167983). To danas nije ekipa koja će nešto udesetorustručiti. Ovo što danas imamo možemo zahvaliti Mesiću, Antunovički, Sanaderu.... Pa sad, ako je to dobro, onda bi bio red i da pohvalimo te velikane.
    Histerični su članci u medijima, a to je i prosjek naše javnosti. Doduše, to se onda i zaboravi, do slijedećeg Šešeljevog ispada.
    Naravno tu je i ono - "braniti će nas NATO", pa možemo bezbrižno da se držimo za trbuh i smijemo. Danci (Dvor na Uni)? Slovenci (uh, previše toga)? Francuzi? Kanađani (Medak, Knin)? Crnogorci? Englezi? Amerikanci?! Turci? Pa dalje redom.... Koji su Vaši favoriti? Koji će nam prvi priskočiti'

Ovakav HV, ne služi ničemu, stvara troškove, pravi štetu, sramoti nas i na kraju svojim budalaštinama, dovodi u ozbiljnu opasnost.

Sa zadnjom rečenicom bi se složio. A NATO je tu da se pobrine da tako ne bi bilo.

Ovakav HV je dovoljan da nas obrani od svih susjeda, ali poslušat ćemo tvoje kritike i malo još pojačati vojsku da se osjećaš sigurno.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 26-06-2017 at 20:35

Jebote nakon one informacije da smo od Amera tražili balističke rakete u Srbiji se mjesec dana samo o tome pričalo..i to najviši državni vrh..Vučić, Dačić-..kad su oni obzananili da će dobiti ruske migove nitkos e po prknu počešao kod nas nije.

nemamo neku vojsku aali imamo srce..tako se i za ondašnju generaciju govorilo da su ovakvi onakvi..čupavci hašišari..pa su dečki uskočili u tenisice i razvaljivali tenkove..tako i mi sad kritiziramo mlade..ne brinem ja za mlade..

neš mi ti srpske vojske..koga ćemo se plašit..šta bi rekli 91-ve..kakav se to defetizam širi..

Ma kod njih je stalno histerija, Lazanski i ekipa vrše konstantnu lobotomiju.

Posljednje uređivanje od Grunf : 27-06-2017 at 00:11

Ovakav HV je dovoljan da nas obrani od svih susjeda, ali poslušat ćemo tvoje kritike i malo još pojačati vojsku da se osjećaš sigurno.
    Ostali ste mi dužni odgovor, kako bi Vi rasporedili pristigle haubice, a kako one što nisu u misijama, te koliko bi vremena trebalo da nam đihadisti iz Sirije vrate ono što je nekada pripadalo našoj pričuvi i ročnicima? Naravno, ne računajući ono što je uništeno, kako bi se usrećili stranci. Također i NATO pomoć, tko pristiže prvi, na koga bi se kladili? Npr. poput sprdnje od "pomoći" koja nam je od "saveznika" stigla, prigodom poplava u Slavoniji ili velikih požara u Dalmaciji (kada je Kotromanović odbio stranu (jedino ponuđenu) pomoć, a onda pozvao vatrogasce na herojski napor). Podcjenjivanje je majka svih pušiona, a uz podcjenjivanje dobro dođe i malo opuštenosti, te ismijavanja.
    Kada pričamo o susjedima, koji su nam tako bili dobri do sada, pretpostavljam da ste zbrojili Srbiju, tzv. republiku Srpsku, Muslimane iz onog što se zove federacija, pa Arape koji doseljavaju u BiH, đihadiste koji će se sjatiti tamo po potrebi (ili bez potrebe kada ih najure iz Sirije), a i naše NATO partnere (Crnogorci, Slovenci) koji bi također malo da gricnu. Naravno, što je to za naše dvije brigade?! Tko može biti okupator Afganistana ili plašiti Rusiju, može sve!

Mislim da su za malo povećavanje HV-a, relevantniji Buzin, Pupy i HNS, ali radije bi želio da ste Vi u pravu i da ste za te stvari faktor koji odlučuje. Pa povećajte to malo (ne previše) kako bi se ja osjećao sigurno.

Oprosti ali nisi ni ti nama odgovorio..koja histerija u Hrvatskoj kad Srbija nabavi par MIG-ova???

Koja histerija?' Osim ako tebi Yutarni nije relevantan za histeriju..ja nit sam bio histeričan nit sam osjetio histeriju oko sebe..

dakle prvo pojašnjavanje te navodne histerije oko toga jer Srbija možda dobija 4 MIG-a od Rusije i još dva od Bjelorusije..

Ma kod njih je stalno histerija, Lazanski i ekipa vrše konstantnu lobotomiju.

Ovo je srpska zajebancija. Zabavljaju narod sa glupostima, koje nemaju veze s vezom, vjerojatno sa ciljem da nacija odobri nove nabavke ili da nešto nažicaju od Rusije. Ne vjerujem da je Lazanski sam toliko glup, da u to vjeruje. Takvih histeričnih članaka ima i kod nas, kad vojvoda zaprijeti ili dođe šaka Rusa u Srbiju na vježbu. A takvih vježbi Srbi imaju i sa NATO-m. Čak i više nego sa Rusima, a i njima NATO donira.

No oklopljene borbene helikoptere smo već imali (zajedno sa posadama, streljivom, pogodne za modernizaciju) i očito po nekom naputku to je uništeno. A sada će nam dati AH 64??!! Baš nama, diskontno?
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 27-06-2017 at 00:43

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Oprosti ali nisi ni ti nama odgovorio..koja histerija u Hrvatskoj kad Srbija nabavi par MIG-ova???

Koja histerija?' Osim ako tebi Yutarni nije relevantan za histeriju..ja nit sam bio histeričan nit sam osjetio histeriju oko sebe..

dakle prvo pojašnjavanje te navodne histerije oko toga jer Srbija možda dobija 4 MIG-a od Rusije i još dva od Bjelorusije..
    Opraštam. Klonite se jutarnjeg.

http://net.hr/danas/svijet/srbija-se...h-helikoptera/

http://slobodnadalmacija.hr/novosti/...a-za-25-minuta

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/srb...---460683.html

https://hrvatska-danas.com/2017/01/2...araju-o-s-300/

https://www.vecernji.hr/vijesti/rusi...vojske-1137290

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...ljece-20161215

Ostati ću Vam dužan članke u istom duhu, koji prate Šešeljeve ispade, jer je kasno. Ispričavam se..

I to tebi histerija. Par napisa u jugomedijima koji veličaju vojsku Srbije i koji ne mogu preboljeti njihov poraz 95-te.

net.hr, t-portal, samo još fale index, lupiga.com i h.alter i onaj Pilselov portal. Ne budi neozbiljan.

Daj mi neku paničnu rekaciju vrha hrvatske politike , samo se to konta pod paniku i histeriju a ne novinsko žutilo

Ostali ste mi dužni odgovor, kako bi Vi rasporedili pristigle haubice, a kako one što nisu u misijama, te koliko bi vremena trebalo da nam đihadisti iz Sirije vrate ono što je nekada pripadalo našoj pričuvi i ročnicima? Naravno, ne računajući ono što je uništeno, kako bi se usrećili stranci. Također i NATO pomoć, tko pristiže prvi, na koga bi se kladili? Npr. poput sprdnje od "pomoći" koja nam je od "saveznika" stigla, prigodom poplava u Slavoniji ili velikih požara u Dalmaciji (kada je Kotromanović odbio stranu (jedino ponuđenu) pomoć, a onda pozvao vatrogasce na herojski napor). Podcjenjivanje je majka svih pušiona, a uz podcjenjivanje dobro dođe i malo opuštenosti, te ismijavanja.
    Kada pričamo o susjedima, koji su nam tako bili dobri do sada, pretpostavljam da ste zbrojili Srbiju, tzv. republiku Srpsku, Muslimane iz onog što se zove federacija, pa Arape koji doseljavaju u BiH, đihadiste koji će se sjatiti tamo po potrebi (ili bez potrebe kada ih najure iz Sirije), a i naše NATO partnere (Crnogorci, Slovenci) koji bi također malo da gricnu. Naravno, što je to za naše dvije brigade?! Tko može biti okupator Afganistana ili plašiti Rusiju, može sve!

Mislim da su za malo povećavanje HV-a, relevantniji Buzin, Pupy i HNS, ali radije bi želio da ste Vi u pravu i da ste za te stvari faktor koji odlučuje. Pa povećajte to malo (ne previše) kako bi se ja osjećao sigurno.
    Naša vojska se može nositi s džihadistima i sa susjedima. Ako se usporedi današnji HV s onim na vrhuncu snage, normalno da izgleda smiješno, ali da bi dobili pravu sliku treba usporediti današnji mirnodopski HV s mirnodopskim ili predratnim HV-om '90-ih. Onaj '90-ih se nije mogao nositi sa susjedima, ovaj danas se može. U slučaju rata i potrebe, današnji mirnodopski HV se može u kratkom roku transformirati u ratni i povećati brojno stanje i naoružanje.

Krstičević radi na tome da se ti osjećaš sigurnije.

Naša vojska se može nositi s džihadistima i sa susjedima. Ako se usporedi današnji HV s onim na vrhuncu snage, normalno da izgleda smiješno, ali da bi dobili pravu sliku treba usporediti današnji mirnodopski HV s mirnodopskim ili predratnim HV-om '90-ih. Onaj '90-ih se nije mogao nositi sa susjedima, ovaj danas se može. U slučaju rata i potrebe, današnji mirnodopski HV se može u kratkom roku transformirati u ratni i povećati brojno stanje i naoružanje.

Krstičević radi na tome da se ti osjećaš sigurnije.
    Ako bi ovo Vaše prihvatili kao točno, onda bi morali odati priznanje velikanima Mesiću, Sanaderu, Antunovićki, Radošu, Rončeviću, Kotromanoviću kao velikim stručnjacima i vizionarima. Ja se s tim ne bi složio. Ne bi se složio ni sa time da se predratni HV nije mogao nositi sa susjedima, jer se u praksi pokazalo suprotno. Ovo što se više ne zove ZNG nego "sustav", tek (ne daj Bože) mora da se dokaže u praksi. Npr. kao što su se u praksi dokazali kao logistika ilegalnih imigranata. Po Ostojićevom modelu, te zbog toga pohvaljeni od strane predsjednice. Povećanje u kratkom roku? Valjda poput onih pilula, koje se nude na internetu i povećavaju u kratkom roku.

Međutim, da nešto pojasnimo, koji je Vama model prihvatljiviji? Male, profesionalne, pokretljive vojske prema NATO modelu (https://www.youtube.com/watch?v=Ut5YcGcSA4k https://www.youtube.com/watch?v=Ki17673d_Qk https://www.youtube.com/watch?v=-Nen0eiPrfo) ili npr. švicarski model jedne neutralne zemlje (https://www.youtube.com/watch?v=WCq7bde4DJA https://www.youtube.com/watch?v=pWRliA4SgOQ)? Slobodno možete zanemariti suverenizam kao takav.

Krstičević u sinergiji sa Obuljenkom, Dalićkom i HNS-ovcima - ludilo i urnebes! Stvarno pobuđuju osjećaje.

Da, pokazalo se suprotno. Zato smo i imali RSK 4 godine u Hrvatskoj. Svi do Kotromanovića su uništavali HV, od njega kreće lagani oporavak vojske. Jel moguće da koristiš argument ilegalne imigracije da bi dokazao slabost vojske? Vojska nije tu bila pozvana na reakciju tak da je smiješan taj argument. Da je pozvano 10 vojnika rastjerali bi imigrante nazad prema Levantu.

Krstičević zasad odlično vodi MORH, povećal je proračun, vraća vojsku u Vukovar, Sinj, Ploče i Varaždin. Nabavljamo novu opremu, moderniziramo vojsku i povećavamo broj vojnika.

Gorane trebas napisati Goran2srb a ne HR

Ovo je srpska zajebancija. Zabavljaju narod sa glupostima, koje nemaju veze s vezom, vjerojatno sa ciljem da nacija odobri nove nabavke ili da nešto nažicaju od Rusije. Ne vjerujem da je Lazanski sam toliko glup, da u to vjeruje. Takvih histeričnih članaka ima i kod nas, kad vojvoda zaprijeti ili dođe šaka Rusa u Srbiju na vježbu. A takvih vježbi Srbi imaju i sa NATO-m. Čak i više nego sa Rusima, a i njima NATO donira.

No oklopljene borbene helikoptere smo već imali (zajedno sa posadama, streljivom, pogodne za modernizaciju) i očito po nekom naputku to je uništeno. A sada će nam dati AH 64??!! Baš nama, diskontno?
    Lazanski jest glup kao pijana plota. On nema pojima o vojne tehnike itd..

Citiraj Prvotno napisano od ZDS8- Vidi poruku
    Gorane trebas napisati Goran2srb a ne HR
    Da ne bi pomislio da ste nepismeni i neinteligentni, morati ćete mi ovo boldano argumentirati?

Da, pokazalo se suprotno. Zato smo i imali RSK 4 godine u Hrvatskoj. Svi do Kotromanovića su uništavali HV, od njega kreće lagani oporavak vojske. Jel moguće da koristiš argument ilegalne imigracije da bi dokazao slabost vojske? Vojska nije tu bila pozvana na reakciju tak da je smiješan taj argument. Da je pozvano 10 vojnika rastjerali bi imigrante nazad prema Levantu.

Krstičević zasad odlično vodi MORH, povećal je proračun, vraća vojsku u Vukovar, Sinj, Ploče i Varaždin. Nabavljamo novu opremu, moderniziramo vojsku i povećavamo broj vojnika.
    A valjda se ipak možemo složiti da predratni (bolje rečeno ratni) ZNG je ispunio svoju zadaću. Pa trajalo to i 4 godine. Ovo što se sada zove "sustav" i meni ne ulijeva povjerenje, dokazao se je nigdje (ako govorimo o hrvatskim interesima).
    Lifranje budzašto oružja đihadistima (http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/m...ove-sad-u.html, http://www.dw.com/hr/hrvatsko-oru%C5...iji/a-19454544, http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...imali-i-mucili) , ja ne bi nazvao početkom laganog oporavka. Doduše, vlada i ministar nisu znali tko je to krajnji korisnik izvezenog "hrđavog otpada" (na žalost taj "odpad" se pokazao itekako funkcionalnim), jer dokučiti to predstavljalo bi izuzetan intelektualni napor.

Sada bi bilo dobro da nastavimo na temi "Navijači". Pa i ja navijam za naše. I kakvih 10 vojnika?! Za potjerati ilegalne imigrante na Levant, dosta bi bilo i njih 7 (https://www.youtube.com/watch?v=urzTzOwMqzI). Oni sami su se za to nudili, ali bi onda uskratili volonterima u Opatovcu, zadovoljstvo i priliku da se dokažu. Pa ništa.
    Ma zapravo i 7 je previše...

https://www.youtube.com/watch?v=ceOelNhKOeo

A kaj bi tebi ulijevalo povjerenje?

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove