+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/39

Tema: Tuga

Tuga

Otvaram ovu temu ovdje jer ne znam gdje bi drugo, a Grunf i Inkvi mi zasigurno ne bi dali pdf Psihologija jer se boje da im ne preuzmem forum kad mi krene zarada na mom pdf-u ili da ne izradim njihov psihološki profil. Iskreno, ovog drugog se i ja bojim

Dakle, sami naslov kaže - tuga. Kako se nosite s tugom i mislite li da se znate nositi s tugom? Jeste li jedan od onih tipova koji sve skuplja u sebe ili imate neke mehanizme kojima izbacujete tu nakupljenu negativnu energiju? Plačete li, jeste bijesni, krivite li drugoga ili sebe?

Slušam
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Tuga se ne skuplja , ona se proživljava, bez toga ne ide.
    Ako govorimo o tuzi i ljubavi, ona je dobrodošla, to je škola, a i trenutak najljepšeg, tragedije nisu tuga, to je puno strašnije.
    Postoje tuge kojima ne doprinosiš, koje te snađu, šokiraju, i od kojih se ne oporavljaš, ili misliš da si oporavljen, pa na koncu shvatiš da su te promjenile.
    Najgore su one tuge na koje nemaš utjecaj, nisi bio prisutan kada su se događale, jednostavno su te iznenadno snašle, smrt bližnjih, rat, stradanja...
    Tuga i inače ne priprema, jednostavno te snađe, ljubavne tuge nikada nisam doživljavao kao traumu,one ne ozljeđuju trajno, od njih ostaju neka puno ljepša sjećanja.
    Ja recimo ne mogu smisliti sprovode, to su trenuci kada trebamo dati toj dragoj osobi ono najbolje od onoga što je utkala u nas, a mi stojimo kao drvo, naš oproštaj od nje su dva , tri stiha i neka žalopojka, to ne volim.
    Ne znam jesu li Tuga i Buga ikada bile sestre, ali Tuga čovjeka uvijek čini boljim, kroz nju se propitkuješ, ona te bistri, učiš, a patnja uvijek daje bolje rezultate nego suhi hedonizam.

Što bi rekao Cesarić u pjesmi o Matošu, bitno je da" Tvoje patnje nisu uzaludne"....

Tuga se cijedi , ja volim stvari koji o tuzi progovaraju bez patetike...npr...

https://youtu.be/FMcMb5d79RQ
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

Naravno da se proživljava kao i svaki osjećaj ili stanje. Pitanje je samo pustiš li je da prođe kroz tebe i ideš dalje ili skupljaš u sebi nemoć i bijes pa osjednom pukneš. Različite su reakcije i svako se na drugačiji način nosi s tim. Ja vjerujem da je svaki osjećaj i svaki trenutak u životu na neki način škola kako si i napisao. Sve nas to brusi da postanemo ljudi kakvi želimo biti, odnosno kakvi po svojoj prirodi i jesmo samo se malo po putu izgubimo.

Mislim da svaki dobar osjećaj mora imati i svoju suprotnost jer tako čine savršen krug i daju ti mogućnost učenja. Recimo, kako bez siromaštva spoznati blagoslov bogatstva. Kako bez patnje spoznati blagoslov ljubavi itd. Čovjek mora iskusiti da bi bio bolji i da bi bio sposoban osjećati i cijeniti značaj.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Mislin da je vazno dopustati bol, i tugu.

Recimo, kad su mi rekli da za starog nema spasa zaplaka san ki klinac, a dugo nisan, a imali smo svoje probleme.

Ove manje napade je dobro kratko proziviti, samo se ne izgubiti.

Jasno, treba razlikovati tugu od depresije koja je ozbiljan psihički poremećaj. Suze su jedan od načina kojima i ja uglavnom rješavam skoro sve probleme Plačem kad sam tužna, nemoćna, bijesna, kad me netko jako zasmije pa mi suze vrcaju Mislim da su suze odličan način čišćenja loše energije i suočavanja tijela s nečim što je bolno. Pustiš tijelu da odradi to i onda skupljaš snagu za dalje.

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Otvaram ovu temu ovdje jer ne znam gdje bi drugo, a Grunf i Inkvi mi zasigurno ne bi dali pdf Psihologija jer se boje da im ne preuzmem forum kad mi krene zarada na mom pdf-u ili da ne izradim njihov psihološki profil. Iskreno, ovog drugog se i ja bojim

Dakle, sami naslov kaže - tuga. Kako se nosite s tugom i mislite li da se znate nositi s tugom? Jeste li jedan od onih tipova koji sve skuplja u sebe ili imate neke mehanizme kojima izbacujete tu nakupljenu negativnu energiju? Plačete li, jeste bijesni, krivite li drugoga ili sebe?

Slušam
    spremljen mi u inbox link na "savršenog mužjaka " za mehttp://direktno.hr/en/2014/sport/65291 ja sva ustreptala uzela tipkati odgovor kad tamo block reply , draga pdv jako sam ti tužna
    u prirodi nam je svima želja za komunikacijom... za snovima..
    i oduvijek su ljudi pronalazili načine da budu povezani jedni s drugima,
    a svako vrijeme nosi sa sobom i svoje konce koji povezuju....
    taj labirint je život..

Citiraj Prvotno napisano od kiša Vidi poruku
    spremljen mi u inbox link na "savršenog mužjaka " za mehttp://direktno.hr/en/2014/sport/65291 ja sva ustreptala uzela tipkati odgovor kad tamo block reply , draga pdv jako sam ti tužna
    Draga moja kišo,

jedini odabranik tvog srca i savršeni mužjak u tvojim očima nije nitko drugi doli mladi Grunf. Ovo blokiranje ti šalje tvoja podsvijest jer se osjećaš krivo što ideš gledati fotošopirane mišiće mladića iz Like kad jako dobro znaš da je i Grunf podjednako vješt u fotošopiranju. Ustreptalost bića ti se javila kao posljedica krivnje koju moraš izbaciti iz sebe tako što ćeš svoje misli preusmjeriti na Grunfa. Slažem se da on nije dobar u ovoj disciplini obaranja ruku, ali nema vještijeg sportaša od njega kada je u pitanju odbijanje zainteresiranih i vrućih dama u vrelim disko noćima. Dakle, fokusiraj se na Grunfove pozitivne strane, a osjećaj krivnje eliminiraj tako što ćeš samo u njegovom inboxu ''visit''.

Tvoja premila i milostiva pdv

Draga moja kišo,

jedini odabranik tvog srca i savršeni mužjak u tvojim očima nije nitko drugi doli mladi Grunf. Ovo blokiranje ti šalje tvoja podsvijest jer se osjećaš krivo što ideš gledati fotošopirane mišiće mladića iz Like kad jako dobro znaš da je i Grunf podjednako vješt u fotošopiranju. Ustreptalost bića ti se javila kao posljedica krivnje koju moraš izbaciti iz sebe tako što ćeš svoje misli preusmjeriti na Grunfa. Slažem se da on nije dobar u ovoj disciplini obaranja ruku, ali nema vještijeg sportaša od njega kada je u pitanju odbijanje zainteresiranih i vrućih dama u vrelim disko noćima. Dakle, fokusiraj se na Grunfove pozitivne strane, a osjećaj krivnje eliminiraj tako što ćeš samo u njegovom inboxu ''visit''.

Tvoja premila i milostiva pdv
    draga moja milostiva pdv, sve sam te razumila što mi pišeš ma mi lakše nije, grunfov inbox davno bio spreman za temeljito renoviranje ali on kakav je i to bi ...prespavao
    u prirodi nam je svima želja za komunikacijom... za snovima..
    i oduvijek su ljudi pronalazili načine da budu povezani jedni s drugima,
    a svako vrijeme nosi sa sobom i svoje konce koji povezuju....
    taj labirint je život..

Draga kišo,

ne opterećuje se s Grunfovim inboxom. Sve kompromitirajuće sam mu ja obrisala tako da ne moraš brinuti kako je bio nevjeran i slično. Nema razloga da budeš tužna.

Tvoja pdv

p.s. provjeri svoj inbox

Slušam
    Ronim suze dok ne presušim..
    I solemnly swear that I am up to no good

Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    Ronim suze dok ne presušim..
    I ja, ali moraš priznati da to oslobađa

I ja, ali moraš priznati da to oslobađa
    Da, pročisti to, i padne neka težina sa srca, poslije je lakše podnijeti.
    I solemnly swear that I am up to no good

Citiraj Prvotno napisano od zlatna ribica Vidi poruku
    Da, pročisti to, i padne neka težina sa srca, poslije je lakše podnijeti.
    Jasno, izbaciš to iz sebe pa je onda lakše krenuti dalje.

Super ugledni član teenager avatar
    Datum registracije
    Apr 2013
    Blog Entries
    1
    Ponekad me uhvati tuga, kad se sjetim nekih tužnih stvari, pa mi se onda čini kao da život nema više smisla, pa onda opet prođe, pa zaboraviš na to, i tako...

To je normalno. Svi doživljavaju takve periode, ali je bitno da brzo prođu i da se vraćaš natrag u igru. Život uvijek ima smisla. Dok god nekoga možeš usrećiti, pa makar i samo svojim prisustvom ili osmijehom, ima smisla.

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Tuga je bitan dio života,u njoj treba uživati.

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41

Uopće se ne bi složila sa ovim. Bol i patnja su možda osjećaji koji nas tjeraju na propitivanje i jačanje vlastite osobnosti, ali i totalno suprotne emocije nam pokazuju da smo živi.

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    .
    Tuga je kad polažeš sve nade u nekoga, i vjeruješ , a onda ti doleti nožina u leđa i probode kroz srce da na prsima vidiš vršak.
    Tužan si zbog izgubljena vremena.

Ujedno si i sretan si u tom momentu što si vjernik jer znaš da te Jedan nikad neće iznevjerit
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    .
    A kad se kreneš prošetavat po onkološkim odjelima ZG bolinica i ka provedeš nešto vremena i dana na tim odjelima, uhvati te baš ona neka tuga kad vidiš koliko mladih i kvalitetnih žena proživljava možda zadnje dane svoga života, a toliko toga još imaju za dat .

E to je baš tuga.
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove