+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 5 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/98

Tema: Ponovni dolazak

Ponovni dolazak

Ne znam jeste li vidjeli ovaj video, ali riječ je o video koji je snimljen u Jeruzalemu. Na nebu stoji nekakv oblak u obliku kruga, a u pozadini se čuju kao nekakve trube, neka muzika. Mnogi građani kažu da zvuk dolazi baš s nebesa. Neki su počeli pričati kako je riječ o posljednjim trenutcima prije dolaska Krista, neki misle kako su ovo nekakva upozorenja, neki misle kako je sve mašte itd.

Pa što vi mislite o navedenom video? Neka obmana ili ima tu nešto? No, bez obzira na to jel' istina ili laž...bojite li se kraja? Nekakve apokalipse, jel' vas strah smrti? Ako želite možemo u ovoj temi pričati malo o smrti, prolaznosti života, težnji da budemo bolji za života itd.

"U posljednje dane, govori Bog: Izlit ću Duha svoga na svako tijelo i proricat će vaši sinovi i kćeri, vaši će mladići gledati viđenja, a starci vaši sne sanjati. Čak ću i na sluge i sluškinje svoje izliti Duha svojeg u dane one i proricat će. Pokazat ću čudesa na nebu gore i znamenja na zemlji dolje, krv i oganj i stupove dima. Sunce će se prometnut u tminu, a mjesec u krv prije nego svane Dan Gospodnji velik i slavan. I tko god prizove ime Gospodnje bit će spašen. (Djela apostolska 2,17-21)

A onaj dan i onaj čas ne zna nitko, ni anđeli na nebu ni Sin, nego samo Otac. (Marko 13,32)
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

koji se to hrvat danas boji smrti kada on ni ne živi
    negdje nekad sam pročitao da je pravi pakao na zemlji i u svijesti čovjeka svidjelo mi se to
    e ako je tome tako onda rođenjem kao hrvat proživljavaš onaj najgori stupanj
    bolje ti se rodit kao otirač
    al eto zato nas gore čeka ogromna nagrada

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    smrti se ne bojim, jer vjerujem u život vječni. malo me frka nedajbože teške bolesti. imam nultu toleranciju na fizičku bol.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Posljednji trenuci budu malo zesci od ovoga i brze se odvijali. Uzdam se u Bozju milost kao gresnik i zahvaljujem mu sto je strpljiv i odgada posljednje dane kako bi nam dao priliku da se svi spasimo.

Ni ja se ne bojim smrti, mislim da je trenutak kada se spajaš sa vječnosti nešto najljepše što čovjek tj. njegova duša može osjetiti. Kao i većina ljudi bojim se one fizičke boli ili neke teže bolesti, ali opet sve se može izgurati nekako uz vjeru.

Franjevac, sviđa mi se ta misao kako je pakao u svijesti čovjeka. Svi mi sami sebi stvorimo neke lude misli i tako sami sebe znamo unesrećiti.

Kaj vam se čini od videa? Ja mislim da je fake Mislim da božje trube ljepše zvuče

Banned
    Datum registracije
    Nov 2015
    Blog Entries
    1
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Posljednji trenuci budu malo zesci od ovoga i brze se odvijali. Uzdam se u Bozju milost kao gresnik i zahvaljujem mu sto je strpljiv i odgada posljednje dane kako bi nam dao priliku da se svi spasimo.
    Lijepo napisano. Moram te pohvalit.

Citiraj Prvotno napisano od Dobri Pastir Vidi poruku
    Lijepo napisano. Moram te pohvalit.
    Stvarno je kraj svita kad Ljuti hvali Grunfa

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    Nakon običnog i mirnog života našla se na Posljednjem sudu…

Nakon običnog i mirnog života, umrla je neka žena i brzo se našla u dugom redu ljudi koji su polako pristupali Vrhovnom sucu. Što mu se više primicala, sve je razgovjetnije razabirala Gospodinove riječi…

Tako je čula kako Gospodin govori jednom čovjeku:

“Ti si mi pritekao u pomoć kad sam stradao u prometnoj nesreći, odvezao si me u bolnicu. Uđi sad u moj raj.”

Malo zatim govorio je nekom drugom:

“Ti si udovici pozajmio novac i nisi tražio kamate, dođi sada po svoju vječnu nagradu.”

A nekom drugom je bilo rečeno:

“Ti si besplatno obavljao teške kirurške zahvate, pomažući mi tako da mnogima vratim nadu. Uđi sad u moje kraljevstvo.”

I tako dalje. Jadna žena postade jako zabrinuta, jer, koliko god se trudila, nije se uspjela sjetiti ni jednog posebno važnog dobrog djela u svom životu. Pokuša izaći iz reda da bi u miru razmislila, ali to uopće ne bijaše moguće. Nasmiješeni ali odlučni anđeo nije dopuštao nikomu da napusti dugi red. Kad je došla pred Gospodina, srce joj poče jako lupati od straha. U taj čas On je pogleda s osmijehom.

“Ti si mi peglala košulje… Uđi u moju radost.”

Bruno Ferrero
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Ni ja se ne bojim smrti, mislim da je trenutak kada se spajaš sa vječnosti nešto najljepše što čovjek tj. njegova duša može osjetiti. Kao i većina ljudi bojim se one fizičke boli ili neke teže bolesti, ali opet sve se može izgurati nekako uz vjeru.

Franjevac, sviđa mi se ta misao kako je pakao u svijesti čovjeka. Svi mi sami sebi stvorimo neke lude misli i tako sami sebe znamo unesrećiti.

Kaj vam se čini od videa? Ja mislim da je fake Mislim da božje trube ljepše zvuče
    svijest oblikuju i vanjski utjecaji i postupci
    pa tako imamo o zavisnosti postupka i one krugove,stupnjeve patnje
    najgore je izdajicama,mogu zamisliti kako je sada vasi bar se nadam da se živ ždere zbog toga

u pakao kao mjesto ni u zadnji dolazak baš ni ne vjerujem
    a ni ne razmišljam o tome možda kad budem stariji ili bolesniji
    ono što sam primjetio da je dosta interesantnih povijesnih likova završilo u njemu
    neke koje bi da sam bog stavio u raj i intervjuirao

Citiraj Prvotno napisano od franjevac Vidi poruku
    svijest oblikuju i vanjski utjecaji i postupci
    pa tako imamo o zavisnosti postupka i one krugove,stupnjeve patnje
    najgore je izdajicama,mogu zamisliti kako je sada vasi bar se nadam da se živ ždere zbog toga

u pakao kao mjesto ni u zadnji dolazak baš ni ne vjerujem
    a ni ne razmišljam o tome možda kad budem stariji ili bolesniji
    ono što sam primjetio da je dosta interesantnih povijesnih likova završilo u njemu
    neke koje bi da sam bog stavio u raj i intervjuirao
    Pa zapravo najviše samo sebi mi oblikujemo svijest. Bez obzira na vanjske postupke ljudi si često stvore neke lude fiksacije u glavi. Dozvole strahu i beznađu da ih obuzmu, a samo bi se trebali prepustiti vjeri jer nam je obećano da je Bog uvijek uz nas. Treba samo povjerovati i ne truditi se kao konj ići sam već prihvatiti božju milost. Ali, to je najteže jer lomi tebe kao čovjeka koji uvijek misliš da sve sam i najbolje znaš.

Što se tiče pakla...pa i ja o tome još formiram mišljenje i općenito imam dosta nejasnoća, ali vjerujem da će mi odgovori na ta pitanja dođi kada budem spremna za njih.

Pa zapravo najviše samo sebi mi oblikujemo svijest. Bez obzira na vanjske postupke ljudi si često stvore neke lude fiksacije u glavi. Dozvole strahu i beznađu da ih obuzmu, a samo bi se trebali prepustiti vjeri jer nam je obećano da je Bog uvijek uz nas. Treba samo povjerovati i ne truditi se kao konj ići sam već prihvatiti božju milost. Ali, to je najteže jer lomi tebe kao čovjeka koji uvijek misliš da sve sam i najbolje znaš.

Što se tiče pakla...pa i ja o tome još formiram mišljenje i općenito imam dosta nejasnoća, ali vjerujem da će mi odgovori na ta pitanja dođi kada budem spremna za njih.
    je tu si u pravu često za te ljude znamo reći da su besramnici
    a imamo i kompleksaša da navedem samo one negativne pojave
    "božja milost" ne razumijem daj nekakav primjer
    Posljednje uređivanje od franjevac : 20-10-2016 at 22:55

Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    5
    franjevac a ne vjeruje u Drugi dolazak...ccc

יֵשׁ מֵאַיִן

je tu si u pravu često za te ljude znamo reći da su besramnici
    a imamo i kompleksaša da navedem samo one negativne pojave
    "božja milost" ne razumijem daj nekakav primjer
    Pa božja milost je sama ljubav Boga prema čovjeku kojeg je stvorio na svoju sliku. Najviše se očituje u spasenju svih naših grijeha kao i u milosrđu Boga koji nam oprašta grijehe bez obzira što činimo ako se iskreno popravimo. Ne znam na koji točan primjer misliš? Npr. slično je, ali ni približno isto kada majka voli svoje dijete i često se kaže da ne može dijete pogriješiti koliko mama može oprostiti. Tako je i s Bogom. Bez obzira na sve naše nesavršenosti on nas voli i njegova ljubav je neupitna, a samo je na nama hoćemo li otvoriti srce za tu ljubav. Tako nekako ja to vidim.

Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    franjevac a ne vjeruje u Drugi dolazak...ccc
    svi imamo krizu vjere siguran sam da i neke pape nisu vjerovale u Boga

Pa božja milost je sama ljubav Boga prema čovjeku kojeg je stvorio na svoju sliku. Najviše se očituje u spasenju svih naših grijeha kao i u milosrđu Boga koji nam oprašta grijehe bez obzira što činimo ako se iskreno popravimo. Ne znam na koji točan primjer misliš? Npr. slično je, ali ni približno isto kada majka voli svoje dijete i često se kaže da ne može dijete pogriješiti koliko mama može oprostiti. Tako je i s Bogom. Bez obzira na sve naše nesavršenosti on nas voli i njegova ljubav je neupitna, a samo je na nama hoćemo li otvoriti srce za tu ljubav. Tako nekako ja to vidim.
    ako sam te shvatio božja milost je osjećaj kada njegovu ljubav osjetimo
    a taj osjećaj je -------

a taj osjećaj je -------
    Pa da, kaže se, božjom milosti možemo osjetiti i njegovu ljubav. Odnosno, sve je u životu posljedica božje milosti. I to da ti vjera daje snagu, i hrabrosti i poniznosti...sve je to u božjoj milosti. Taj osjećaj svako za sebe mora osjetiti. Mislim da se ne treba opterećivati s tim osjetiš li ti to na pravi način ili si samo katolik po tradiciji. Bitno je činiti dobra djela i tako duhovno rasti. Treba ići skalu po skalu i tako se penjati do Boga. Ne vjerujem da se može s prve skale odmah na zadnju skočiti i zato nekada pomislimo da nema Boga pa ne vjerujemo ili sumnjamo.

Vidio sam ovaj video prije par tjedana kao i još jedan istog fenomena ali snimljeno iz drugog kuta pa nije nikakva prevara u smislu.. šta ja znam..digitalnih efekata. Sad, jel to rijetki prirodni fenomen, božji signal sa nebesa ili produkt neke tajne tehnologije...pojma nemam.

A je, smrti se ne bojim jer znam da smrti u najstvarnijoj stavrnosti nema. Al' ju na nivou ove stvarnosti preferiram bez ikakvih bolova i patnje.
    Posljednje uređivanje od Picaferaj : 20-10-2016 at 23:45

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    a taj osjećaj je -------

Osjećaj potpunog mira i spokoja bez obzira šta oko tebe vrti elninjo.
    Osjećaj one unutarnje sreće bez obzira što ti se događaju loše stvari, ono pere te tuga, ali duboko u sebi si sretan i zadovoljan.
    Pa je time dupli osjećaj kad se lipe stvari događaju.

.

.
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

Citiraj Prvotno napisano od Komari Vidi poruku
    Osjećaj potpunog mira i spokoja bez obzira šta oko tebe vrti elninjo.
    Osjećaj one unutarnje sreće bez obzira što ti se događaju loše stvari, ono pere te tuga, ali duboko u sebi si sretan i zadovoljan.
    Pa je time dupli osjećaj kad se lipe stvari događaju.

.

.
    imao sam takvo iskustvo
    bio sam na misi običan dan je bio ja i 25 m od mene dvije babe i svećenik
    trajao je 3-4 dana i nikada više tako nešto nisam doživio
    volim i sad povremeno otići običnim danom na misu
    i sam taj ambijent prazne crkve mi je lijep čak i taj osjećaj kao da bi se pojavio
    al završi čim izađem iz crkve

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    imao sam takvo iskustvo
    bio sam na misi običan dan je bio ja i 25 m od mene dvije babe i svećenik
    trajao je 3-4 dana i nikada više tako nešto nisam doživio
    volim i sad povremeno otići običnim danom na misu
    i sam taj ambijent prazne crkve mi je lijep čak i taj osjećaj kao da bi se pojavio
    al završi čim izađem iz crkve

Ja se 90 posto vrimena tako osjećam..

...
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove