+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 14 1 2 3 11 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/280

Tema: Hercegovačke i duvanjske žene-to nije naš rat

Hercegovačke i duvanjske žene-to nije naš rat

Martina Mlinarević Sopta: Neće ići, majmuni. Malo više pameti ovaj put, lako povodljivi narode

Kad svakodnevna ružnoća stvarnosti ove zemlje pređe kritičnu točku, kao izmoreni riječni nasip, gdje gađenje naspram životarenja u ovom kaosu po prvi put prelazi u nelagodnu i tešku neizvjesnost, nalik nečemu što smo mislili da se nikad više u našim životima ponoviti neće.

Piše: Martina Mlinarević Sopta

Kad kolosalne stvari izjavljuju licemjerni miševi, lafo pozivajući da ne eskalira sranje, miševi koji sranje kuhaju svaki novi dan jer ih samo sranje održava na površini, miševi koji su ono sranje devedesetih gledali iz sigurnih utočišta, dobro zaštićenih vlastitih guzica, dok su ljudi krvarili da bi danas oni mogli bezočno srati. I po životu, i po ljudima.

Koji su devedesetih sakrili i sebe i svoju djecu, pa danas u rat huškaju iste budale što su onomad ostali i bez djece, i bez uma, i bez udova. A mirom dobili ovaj jad što ga ponekad i državom zovemo. Mirom dobili korupciju, nepotizam, siromaštvo, lopovluk, rodijačenje i prosjačenje.

Pa sve vam jebem, ovaj put zadužite svojoj familiji oružje i pošaljite ih da brane vaše bolesne ideje. Dovedite svoje klince s prestižnih svjetskih koledža i skinite ih iz fotelja nadzornih odbora državnih firmi, u ruke im poturite kalaše pa nek' ginu za budalaštine koje sanjate.

Odjebite od mog ćaće koji je tek dočekao penziju ispucalih ruku i izraubane duše jer nikad ništa nije dobio u životu osim svojim žuljevima, dok ste vi švercali u ime takozvanih nacionalnih interesa i svojih džepova.

Odjebite od svih drugih roditelja što rastežu život od prvog do prvog da im djeca ne osjete tegobu postojanja pod vašom kontrolom, dok vaša djeca u napucanim bolidima vozikaju napućene starlete.

Odjebite od omladine koja masovno upisuje medicinsku školu samo da bi mogli prati i masirati švapske starce, ostavljajući svoje babe i didove sa suzama u očima, dok vaše babe, punice, amidže, daidže i punčevi postaju na papirima vlasnici najluksuznijih zdanja jer ni vaši imovinski kartoni ne mogu podnijeti toliko kriminala.

Neće ići, majmuni. Malo više pameti ovaj put, lako povodljivi narode.

Neka naš jedini patriotizam bude ovaj krov iznad svačije glave. Naš individualni mikrosvijet kao jedina bojišnica koja se treba braniti.

Neka obitelj bude jedina domovina i zastava na koju se kunemo. Jedini rat onaj u kojem se borimo za što više poljubaca naše djece. I jedina eskalacija nereda nek se desi na krevetu s voljenom osobom.

A oni nek ginu. Možda ovaj drugi put stvarno budu imali više sreće.

Marina Radoš:

Mi bismo se voljeli, ako nije problem gospodo?
    Mi bismo se voljeli, ako nije problem gospodo? Znate, jedna mater u Bosni pod maramom plače već 21 godinu bez prestanka. I znate, jedan dječak još sanja kolonu prema nepoznatoj zemlji. Znate, jedna djevojka nije vodila ljubav već dvadeset pet godina. Ma vraga jedna. Stotine i stotine njih.

Mi bismo se voljeli, gospodo, dok žena u ulici do moje još uvijek ne vjeruje da njezinog sina nema. Mi bismo se voljeli dok ona i dan danas postavlja tanjur za njega na obiteljskom ručku i čeka ga za Božić, a vi bi ubili još jednog.

Mi bismo se napokon voljeli, ako to vama nije neki veliki problem? Nama se na ramenima umjesto pušaka nose neka sretna djeca. Nama se umjesto rovova spava u krevetima za dvoje i na jastucima od perja.

Nama se umjesto na sprovode ide na kazališne predstave, a umjesto plača nama se sluša ono što mi želimo slušati.

Mi bi se stvarno voljeli, mislim ako nije neki problem, gospodo, zar nismo dovoljno platili nedužni za sve što su nam napravili slični vama i oni koje ste uspjeli zavesti?

Mi bismo se stvarno voljeli, kod mene na moru i kod njega na salašu. kod nje u istočnom Mostaru i kod njega u zapadnom. Mi bismo se stvarno voljeli, zašto vam je to toliki problem gospodo?

Ja sam Hrvatica.
    Meni se voli. Voli mi se. Ludo mi se voli.
    I ako ikad iskusim bol neka to bude samo zbog Ljubavi.
    U miru.
    I Srbima se voli. Voli im se. Ludo im se voli.
    I ako ikad iskuse bol neka to bude samo zbog Ljubavi.
    U miru.
    I Muslimanima se voli. Ludo im se voli.
    I ako ikad iskuse bol, neka to bude samo zbog Ljubavi.
    U miru.

Mariana

Guzonje, zašto nas dijelite i zavađate kada samo želimo voljeti?!
    Da li vam nedostaje para?
    Nedostaje i nama pa tezimo miru i Ljubavi, ne mašemo noževima niti čistimo puške.
    Ne želimo.
    Ja u Irmi iz Zenice vidim sestru, u Biljani iz Novog sada rod rođeni.
    U čemu je problem, pizde jedne?
    Da li je toliko teško podnijeti mir na ovim prostorima i umjesto mržnje širiti Ljubav i dobro?
    Zašto?
    Zbog vaših velikih apetita, apetita vaše neodgojene djece koja teroriziraju našu djecu sa šminkerajom i tim nekim statusom, automobilima i kupljenim diplomama?
    Jebite se. Ovaj narod kojeg trujete nećete natjerati da se bore za vaše sumanute ideale i debele guzice.
    Ovaj narod je pameti došao.
    Ovome narodu je dopizdilo.
    Ovaj narod zna tko ste i što ste.

Ovaj narod neće prebirati krvna zrnca.
    Znate li da se majke već dvadeset godina bude u znoju zazivajuci sinove i muževe koji nikad neće doći, zbog vas?
    Znate li da ste sjebali tolike mladosti, djetinjstva i ljubavi?

Ja imam sina.
    Irma ima sina.
    Biljana ima sina.
    To su djeca mira koju vam ne damo.

I oni, ako treba da boluju, neka to bude samo zbog Ljubavi.

U miru.

Tri MMM- Martina, Marina, Mariana

Ovo su tri kolumne dvi poznate i jedne za mene nepoznate blogerice, napisane valjda nakon poruke Sefera Halilovića koji je zaprijetio ratom pa su se tri naše Gracije latile pera. Pa ih prenose diljem Bosne i Srbije. A di su srpske i muslimanske žene, mislim njih se ipak to više najviše tiče. Di se guraju, di prosipaju tu svoju patetiku. U redu, nitko normalan ne želi rat ali spominjati nekakve guzonje koje žele rat a narod bi veselo trčakarao u cvijeću, teška je laž. Da narod nije želio rat ne bi ga nikad ni bilo. Tako se može reći da naše tri Gracije lažu ova sva tri napaćena naroda. Svodeći ratove samo na njihovu želju za bogaćenjem, što je teška laž. Da velikosrpska politika nije ukorjenjena u srpskom narodu nikad je nikakvi političari ne bi natjerali na rat.

Ovo mi liči na patetično moralno kamatarenje. Kud se gurate. I nemate li tisuće svjedočanstava da su oni koji su se eto toliko voljeli, prvi latili puške i noža i pobili, poklali prve susjede s kojima su do jučer srkali kafu. Koga lažete, koga zamajavate tom jeftinom patetikom. A jeste li bile u ratu. Ova mlada Duvanjka sigurno nije pa i ne zna o čemu priča. Što ti curo znaš o ratu. Ima ljudi koji su bili u ratu i sigurno ga ne žele ali nemaju potrebu da moralno patetičare. jer znaju da rat nije tako jednostavna stvar kako je vi želite prikazati i dobiti neke lajkove.

Fenomenologija hercegovačkih žena kao patrijarhalnih tvrdih brdjanki više ne postoji. Javio se fenomen narikača. Profesionalnih.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 23-09-2016 at 23:39
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ne volim ovu patetiku gdje se izjednačavaju sve strane u ratu. Nitko normalan ne želi rat, ali prosipati cvijeće i pričati mi nećemo rat dok drugi pune džepove je van svake pameti. Ispada nitko nije kriv nego se bogati zaigraše, a mi mali naivni nasjeli. Ispada da nikakva povijest nije postojala niti mržnja niti želja za uništenjem nekig naroda. Zna se zašto je bio rat i koja mu je namjera bila. I bez obzira što ove cure prosipaju ove patetične redke opet će biti ratova dok god je ljudi i uvijek će se netko braniti, a netko napadati. To što je netko usput i pokrao ne umanjuje važnost izborene slobode. Rat nosi odvratne stvari sa sobom, ali banaliziranjem se umanjuje žrtva.

Da ne govorim kako se stalno potencira ova priča ''zašto nas svađate''. Pa tko mene može posvađati s nekim koga volim i uvažavam?! Bezveze je banalizirati i prikazivati situaciju u BIH nečim normalnim samo se, eto, pojave neki zli koji nahuškaju druge dobre.
    Posljednje uređivanje od pdv : 23-09-2016 at 23:41
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    .
    Ti bi bar trebao znat da se ovo Seferovo ne tiče muslimana i da bi u tom šou programu najviše nah.. upravo Hrvati.

Iako ko fol pobjednici ježi ga nas je u BiH sokro pa nigdi.
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

Citiraj Prvotno napisano od Komari Vidi poruku
    .
    Ti bi bar trebao znat da se ovo Seferovo ne tiče muslimana i da bi u tom šou programu najviše nah.. upravo Hrvati.

Iako ko fol pobjednici ježi ga nas je u BiH sokro pa nigdi.

Da al to nije intencija tria MMM

nego priča o narodnom cvijeći i bogataškom smeću...beskrajnoj ljubav naroda...kojeg guzonje guraju u rat.

Da, muslimanka želi voljeti ali u unitarnoj Bosni.

Da i srpska žena hoće voljeti ali po mogućnosti u Velikoj Srbiji.

I hrvatska žena želi voljeti u Herceg Bosni ( one možda ne, ne ulazim u to nego generalno)

To je trash malo teži, laganje i falsifikat.

Super ugledni član Dobri Pastir avatar
    Datum registracije
    Nov 2015
    Blog Entries
    1
    To su Bosanke. Nove bosansko-hercegovačke nacije. Nešto ala jugoslovenske. Zanimljivo je što je upalilo kod Hrvatica, dočim ne vidim takvih primjera kod bula i čeduša.
    A troll & a gentleman

Ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    primjećujem kod sve tri da vole psovati,barem u ovim kolumnama...

usfalilo Erankama muške ljubavi možda,pa se vole ovako ,preko tastature...

što bi rekla amo jedna neprežaljena: a štaš
    “Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
    Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici,samo nije izdajici”.

I meni je ovo što Patir kaže bezveze. Zašto nijedna Srpkinja ne piše ovakve stvari ili Muslimanka. Zašto Hrvati stalno imaju tu neku potrebu nekakvog opravdavanja...od koga, čemu?

Ma još da da ne udare u ovu patetiku i laganje..eto kao svi se volimo, pustite nas da se volimo...samo što štafetu ne nose i ne zaivaju radne akcije..ono bratstvo jedinstvo u punom sjaju...

a Srpkinje i Muslimanke ni mukaet..

Eto one će im reć..

Datum registracije
    Feb 2012
    Ma nije to.

Činjenica jest da su vodeći establišment dok su dečki ginuli svoju dicu spremali na sigurno.

Poglavto se to tiče muslimanske ekipe.

K tome pišu i muslimanke i srpkinje slično samo eto ove su naše pa nam bodu oći.

Lako je nama iz ove perpektive pametovat, al triba tamo živit i ostat živit, a okruženje je kakvo je vidi đavla upravo zahvaljujući političkom establišmentu sva tri naroda.

S tim da je to hrvatsko političko vodstvo ono dno dna i najgore za svoj narod za razliku od ostala dva

djetinjasto,glupo i patetično
    ko sinoć il kadli već kad je ona naša tuka u un-u
    pročitala pismo malog lovre
    val retardacije zahvatio je zapad a mi ko pravi zapadnjaci ga brže bolje prihvatili

Odhebite s ratovima huskaci. Ja i Marina i Marijana bi se samo voljeli. Pustite nas da se volimo.

Komari svugdje bogataši sklanjaju svoju dicu na sigurno. Pa ne bi da se u Zagrebu nije zabavljala zlatna mladež dok su dečki njihovih godina ratovali. Meni je samo glupo bilo koji rat tako banalizirati. Jednostavno nikad i nigdje ne vjerujem u priču o narodima koji se vole godinama, a sljedeće jutro jedni drugima kopaju oči. Mislim, nek svak piše što hoće ali je ovo žešće banaliziranje.

Super ugledni član Dobri Pastir avatar
    Datum registracije
    Nov 2015
    Blog Entries
    1
    Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    I meni je ovo što Patir kaže bezveze. Zašto nijedna Srpkinja ne piše ovakve stvari ili Muslimanka. Zašto Hrvati stalno imaju tu neku potrebu nekakvog opravdavanja...od koga, čemu?
    Hercegovina, i ona šira i ona uža, i ona prava i ona napuhana, nije što je bila. Na moje osobno zaprepaštanje. Nisi ti tim ljudima mogao prodat bozu o multikultiralnosti i slična sranja. Bili su najžešći Hrvati, pogotovo u emigraciji. Ovo danas je nešto sasvim drugo.

Mogu ti reći da se Ere i najlakše asimiliraju vani, te im djeca prve generacije u tuđim zemljama gotovo gube hrvatski identitet, a o jeziku da ne govorim. Ne znam zašto je tome tako, ali je.
    A troll & a gentleman

Ma nije to.

Činjenica jest da su vodeći establišment dok su dečki ginuli svoju dicu spremali na sigurno.

Poglavto se to tiče muslimanske ekipe.

K tome pišu i muslimanke i srpkinje slično samo eto ove su naše pa nam bodu oći.

Lako je nama iz ove perpektive pametovat, al triba tamo živit i ostat živit, a okruženje je kakvo je vidi đavla upravo zahvaljujući političkom establišmentu sva tri naroda.

S tim da je to hrvatsko političko vodstvo ono dno dna i najgore za svoj narod za razliku od ostala dva
    Daj molim te.

Navedi mi neki primjer pisanja kod Muslimanki il Srpkinja na ovakav način.

I uopće nije problem u tome da guzonje sklanjaju sebe. Pa Churchill se svaki dan poslijepodne kupao u kadi, pušio cigaru i pio viski obavezno dok su Britanci padali ko snoplje. Izmislile toplu vodu.

Štos je u tome da oni rat svode na banalnost. A rat nije banalan. To je ustvari vrijeđanje žrtava i ratnika koji su iz nekih ideala krenuli u rat.

Pa se, kako je rečeno, i rat i krivnja relativiziraju što je najgore.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-09-2016 at 00:09

Citiraj Prvotno napisano od franjevac Vidi poruku
    djetinjasto,glupo i patetično
    ko sinoć il kadli već kad je ona naša tuka u un-u
    pročitala pismo malog lovre

val retardacije zahvatio je zapad a mi ko pravi zapadnjaci ga brže bolje prihvatili
    E da, i to je u tom fonu..

Datum registracije
    Feb 2012
    Komari svugdje bogataši sklanjaju svoju dicu na sigurno. Pa ne bi da se u Zagrebu nije zabavljala zlatna mladež dok su dečki njihovih godina ratovali. Meni je samo glupo bilo koji rat tako banalizirati. Jednostavno nikad i nigdje ne vjerujem u priču o narodima koji se vole godinama, a sljedeće jutro jedni drugima kopaju oči. Mislim, nek svak piše što hoće ali je ovo žešće banaliziranje.

Nije baš svugdje
    muslimanska zlatna mladež je funkcionirala ko iz filmova doslovno.. tu su se vozali jahtama i da dad ne govorim šta je tu svega se događalo dok je raja ginula.
    Seferu je zafalio rat, a sad brije da ima i ove isilovce za leđima.
    briga ga, njegov niko neče izginut..

Možemo se složit o patetici
    Ali ja razumimmšto su žene tile reć

A Marinu Radoš mi ne dirajte

Ove dvi druge me niti ne zanimaju

Uostalom,
    muški pišu deset puta veće gluparije i opasnije stvari pa se ne otvara specijalna tema

Čovjek čak dođe u napast da prasne u smijeh. O čemu one drobe. Iako stoposto očekuju hrpe maramica na stolovima pored compova..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-09-2016 at 00:34

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Hm, ova srednja Marina rodjena u Tomislavgradu, pa onda Split, pa zapadni Mostar, ili obrnuto.

Cak i ovo na slici je zapadni Mostar.

Po meni bi Marina bila ono bas vjerodostojna kad bi neki period svog zivota provela u Palama, ili mozda u istocnon Mostaru, I tamo pokusala svoju sricu.

Kako kaze svi hoce samo voliti, pa ce voliti i nju i naici ce na najvece razumijevanje i ljubit ce ju kao rod rodjeni....

Nije baš svugdje
    muslimanska zlatna mladež je funkcionirala ko iz filmova doslovno.. tu su se vozali jahtama i da dad ne govorim šta je tu svega se događalo dok je raja ginula.

Uostalom,
    muški pišu deset puta veće gluparije i opasnije stvari pa se ne otvara specijalna tema
    Ma dobro, ja ni ne poznajem nešto posebno pisanje ovih cura. Ne komentiram njih, samo ove tekstove. Ali, vjeruj mi, zlatna mladež je svugdje ista. I muslimanska i naša. Ali, ne znači da zbog toga nije vrijedno sve ono što su hrabri dečki izborili. Nepravde će uvijek biti, ali u žrtvi hrabrih ljudi danas svi uživamo i zato mi je ova malo too much bilo. Isto kao i one gluposti '' ko nas zavadi'' ili '' konglomerati loših politika''.

Nije baš svugdje

Uostalom,
    Patetičarka ko i ostale. Jedared sam joj napisao nakon nekog takvog uradka da nije bijena kad je trebana.

Urgentno me blokirala..Eto ti..to su žene koje ne znaju ni najmanju šalu na svoj račun podnijet a pune su ljubavi, ljubavi ljubavi ah samo ljubavi.....

šta bi radile da iim netko napravi nešto stvarno grdo...u ratu npr.

Bi li onda samo cmoljile.

Ne vjerujem ljudima koji su tako sujetni..

Stara izreka kaže..lako je za tuđim nosilima plakat..

Pusti me te priče..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-09-2016 at 00:34

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove