Vidi rezultate ankete: Hoćete li glasati i za koga

Glasači
46. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • HDZ

10 21.74%
  • (Ne) Narodnu koaliciju

6 13.04%
  • Domovinsku koaliciju

3 6.52%
  • MOST

6 13.04%
  • POMAK

2 4.35%
  • Nekoga trećega

9 19.57%
  • Neću uopće glasati

10 21.74%
+ Odgovori na temu
Stranica 333 od 343 PrviPrvi ... 233 283 323 331 332 333 334 335 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 6,641/6845

Tema: Plenkovićeva vlada- nacionalna veleizdaja

Vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada.

Citiraj Prvotno napisano od Aleksa Vidi poruku
    Lica koja su se izjasnila kao Jugosloveni u SFRJ (1981.)

Istra je imala solidan broj Jugoslovena tada, mada nije izuzetak. Vojvodina i Beograd su ih imali više. Hrvatska je bila šarena, ali po karti, ako ne grešim, više je bilo izjašnjenih Jugoslovena u krajevima (u Hrvatskoj) gde su živeli Srbi.
    Po popisu z 1981 (kada je postotak izjašnjenih Jugoslavena bio anjveći), Hrvatska je imala veci postotak Jugoslavena od Vojvodine i Bosne. O ostalima ne vrijedi pričati u tom kotekstu

Citiraj Prvotno napisano od arizin Vidi poruku
    Znači ovako na izborima održanima u Italiji prije mjesec dana Talijani iz Istre su najviše glasova dali nećete vjerovati nego upravo desnici tj. talijanskim fašistima...Da nebi bilo da lažem evo link sa izbora u Istri http://elezioni.interno.gov.it/camer...scrutiniCE1259
    Koliko znam Talijani su u ratu pomagali četnike iako su bili u "suradnji" sa NDH da čiste Dalmaciju od Hrvata, a onda su ti isti četnici kasnije prešli u partizane i očistili Istru od Talijana...Koliko znam ti "antifašisti" u Istri su zviždali Kolindi kada je govorila o svećeniku Milanoviću kao zaslužnom za pripojenje Istre Hrvatskoj međutim čak mu je i Titova Jugoslavija odgovorna za ubojstvo na stotine svećenika dala u ono vrijeme poštansku marku kao zaslugu za djelovanje...

Marksisti to isto rade i u Europi, Juga je preslik onoga što žele napraviti diljem zapada, pa ne izbacuju malo malo strane novine pojam "balkanizacija"...Kada stvoriš mase koje nemaju nikakav identitet i gdje možeš uvijek natezati sukobe dobiješ idealno marksističko društvo. Što se Istre tiče pratim dosta demografiju i oni imaju izuzetno loš natalitet, najgori fertilitet u Hrvatskoj međutim dosta su populacijski mali i imaju velike migracije koje ih spašavaju. Dolazi tamo dosta Slavonaca tako da vjerujem kako će se etnička struktura sa vremenom ponovno izmijeniti !

Inače jedna stvar, jedan branitelj iz oklice Rijeke je rekao dobru stvar ti krajevi glasaju i ponašaju se kako se ponašaju jer nisu imali rat. Da je palo samo nekoliko raketa u to vrijeme na Rijeku i Pulu danas bi tamo itekako bila drugačija situacija.
    Pa to nista čudno...

Kulturni marksizam upravo igra na tu kartu da pridobije (uz feministice, homoseskualce i slicne) i nacionalne manjine na svoju stranu...

Sjetimo se referenduma o braku... Najveci postotak glasova PROTIV bio je u srbijanskom selu u okolici Vukovara Negsolavcima... Da e npr takav referendum odrzan u Srbiji, te da su Negoslavci ostali okupirani i da stanovnici Negoslavaca glasaju na takvom referendumu, preko 90% bi glasalo da je brak zajednica muskarca i zene.

Ali za takvo nesto, pod utjecajem medija, Pupovaca, Sase Milosevica i slicnih u Hrvatskoj (u kojoj su da se razumijemo protiv svoje volje) ne zele glasati...

Uostalom i Srbijanci u Hrvatskoj su vecinom glsači SDPa... Da imaju pravo glasa na izborima u Srbiji, velika vecina hrvatskih Srbijanaca bi glasala za Vučića... Mozda bi Srbijanci u Zagrebu ili Rijeci bi dali vise glasova našmrkanom Čedi ili Demokratskoj stranci, ali u svim nekadasnjim okupiranim ili ratnim podrucjima (gdje ipak u postotku živi većina od 4,54% Srbijanaca u Hrvatskoj) Vučić bi trijumfirao uvjerljivo...

Dakle ni Srbijanci u Hrvatskoj, ni Taljani u Istri ne glasaju lijevo iz svojih uvjerenja... Vec iskljucivo zato sto (da se njih pita) ne zele zivjeti u suverenoj Republici Hrvatskoj...
    Posljednje uređivanje od IscoAlarcoN : 26-04-2018 at 13:48

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Istra je naseljena iza 45-ete sa svin i svačin.Danas je tako kako je. Jbg nemoš ti ljude bilo di pa tako i u Isrtri nasilu pohrvatit ako se ne osječaju Hrvatima i ako nisu tako odgajani. Jučer san negdi pročita da je od svih republika najviše mišanih brakova bilo u Hrvatskoj. Jbg pogleda san letimično i zaboravija na kojemu san portalu pročita. Malo mi je to čudno.
    P.S
    Kad smo išli u Portugal sa dva busa 2004 njih 7-8 iz Pule naoružalo se kazetama,Tompsona i nekon kazeton Ustaških pisama.Vrtilo se od Zagreba do Lisabona i nazad. Interesantno da nijedan nije navija za Istru nego za Dinamo,Hajduk i Rijeku.
    Koji to Istranin navija za Dinamo?????
    Koliko sam shvatio, za Dinamo u Istri navijaju samo doseljeni Hrvati iz Bosne i Hercegovine i njigova djeca... Od autohtonih nitko... Pa nije mi poznato ni da itko od tzv Istrijana navija za Rijeku...

Preko 2/3 Istre simpatizira Hajduk... Za Istru se navija samo u Puli i okolici, mislim da taj klub u Pazinu, Rovinju i Labinu ne doživljava nitko.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Popis_...a_1981._u_SFRJ

Evo tu se lako može izračunati postotak Jugoslavena u stanovništvu po republikama 1981...

Hrvatska 8,24%
    Vojvodina 8,22%
    BiH 7,91%
    Crna Gora 5,35%
    Uža Srbija 4,78%

U Hrvatskoj je te 1981 11,56% Srbijanaca, 8,24% Jugoslavena, i 2% onih koji su se odbili izjasniti... Te zajedno oko 1% Muslimana, Crnogoraca i Taljana... Dakle sve skupa izmedju 22,5 i 23%...

A SKH SDP, Socijalisti Stranka Jugoslavena, SDS i ostale partije koje su na izborima 1990 zastupali federativno uredjenje Hrvatske dobili su tada zbrojeno 38% glasova...

Dakle razvidno je da je preko polovine njiohovih tadasnjih glasova islo iz navedenih grupacija (Srbijanci, Jugoslaveni, neizjasnjeni i ostale manjine)...
    Posljednje uređivanje od IscoAlarcoN : 26-04-2018 at 14:18

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Stazic brani HDZovu ministricu kulture od Hasanbegovica ....jako slikovito.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku

napokon je postalo jasno zašto vlada godinu i po ne odgovara na zahtjeve iz Croatia Airlinesa da postavi direktora, da nešto uradi jer kompanija propada. kao toliko puta dosad, treba kompaniji srozat cijenu kako bi se dobilo što veće mito ispod stola.

nakon što su Francuzima dali zagrebački aerodrom za kikiriki a ovi na njemu posadili malo veću igračku sad ide i Croatia Airlines na bubanj na isti način ko Croatia osiguranje.
    Stavio je Plenki, svog suru na dubrovacku zracnu luku.

a imam informaciju iz prve ruke, tocno je, preko svojih medija (Jutarnji i slicno smece) lansiraju lazne vijesti kako "CA propada" sto nije istina, nije tocno ni da piloti i mehanicari odlaze, dapace vracaju se jer u arapskim zemljama za vecu placu rade i 3-4 puta vise pa im se ipak vise svidja CA... sve lazu, ukratko, zele prodati tvrtku za kikiriki a kufere love primiti ispod stola.

HDZ je takva skupina gadova, da je to nevjerojatno.

virtaulni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od IscoAlarcoN Vidi poruku

Evo tu se lako može izračunati postotak Jugoslavena u stanovništvu po republikama 1981...

Hrvatska 8,24%
    Vojvodina 8,22%
    BiH 7,91%
    Crna Gora 5,35%
    Uža Srbija 4,78%

U Hrvatskoj je te 1981 11,56% Srbijanaca, 8,24% Jugoslavena, i 2% onih koji su se odbili izjasniti... Te zajedno oko 1% Muslimana, Crnogoraca i Taljana... Dakle sve skupa izmedju 22,5 i 23%...

A SKH SDP, Socijalisti Stranka Jugoslavena, SDS i ostale partije koje su na izborima 1990 zastupali federativno uredjenje Hrvatske dobili su tada zbrojeno 38% glasova...

Dakle razvidno je da je preko polovine njiohovih tadasnjih glasova islo iz navedenih grupacija (Srbijanci, Jugoslaveni, neizjasnjeni i ostale manjine)...
    Mislim da je i ovo indikativno: ovaj kraj što je Inkvi ponosan na njega, dakle, Posušje, Imotski, Duvno, Široki, Ljubuški, Grude... sve je to monoetnički hrvatski prostor. A sad kako ideš na sever - Livno koje već ima neki procenat Srba, pogotovo sam sever opštine, tu već raste i procenat Jugoslovena. A još više na sever, Grahovo, Petrovac, Drvar, tu ima još više Jugoslovena. Onda na drugu stanu, Knin, Benkovac, Gračac, sever Drniša, zna se da su tu živeli Srbe, i tu ima relativno mnogo Jugoslovena. Pa onda Zapadna Slavonija npr.
    To može da ukazuje na to da se uglavnom Srbi izjašnjavaju kao Jugosvloveni (pa i u Hrvatskoj).
    Onda uzmi izrazito hrvatske krajeve, ali sa izvesnim procentom Srba i drugih nehrvata (nekih 5-10%), kao što je obala između Zadra i Šibenika, ili Slavonski Brod, ili Zagreb, Istra, Rijeka. Taman toliki je i procenat Jugoslovena u tim krajevima.
    A sve to ustvari navodi na zaključak da se Hrvati i nisu baš mnogo izjašnjavali kao Jugosloveni. Da ih je zaista 30% Hrvata koji se danas osećaju kao Jugosloveni, kako se nekad tvrdi na forumu, pa oni bi ladno mogli negde u Puli ili Rijeci da formiraju Jugoslovensko nacionalno vijeće, da imaju zagarantovan broj poslanika u Saboru, da im se iz Budžeta finansira udruženje i list koji izdaju. Znači da imaju sve isto kao i SNV. Naravno, i da se barem 5% od tih 30% hrvatskih Jugoslovena na popisu izjasne kao Jugosloveni. Ali nema ih, ili se još nisu setili ove ideje.
    možda na mom licu nađeš tragove sjećanja...

Citiraj Prvotno napisano od IscoAlarcoN Vidi poruku
    Po popisu z 1981 (kada je postotak izjašnjenih Jugoslavena bio anjveći), Hrvatska je imala veci postotak Jugoslavena od Vojvodine i Bosne. O ostalima ne vrijedi pričati u tom kotekstu
    Najveci broj Jugoslovena u Hrvatskoj su ili bili cisti Srbi zadojeni titoizmom, ili iz mesanih brakova... Zapadna Slavonija, Istra, Istocna Slavonija, Krajina, i veliki gradovi... broj cistih Hrvata koji su se izjasnjavali kao Jugosi nije veliki... u Vojvodini su to uglavnom iz mesanih brakova, vidi se juzno od Beograda gde je udeo Srba u ukupnoj populaciji oko 90% najmanje, nema Jugosa...

Sto je etnicki homogeniji kraj, manje je zazivela ideja "bratstva i jedinstva"... Sumadija, Zapadna Srbija, Juzna Srbija... to nije ni postojalo...

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    To je to!
    Ovo je službena politika Srbije koju Vučić provodi ka sve u rukavicama, sa onin pederskin smješkon na licu!A naša vlada šuti.

Ovo je pesma iz Prvog svetskog rata, komiti i cetnici su bili kao danas specijalne jedinice...

Datum registracije
    Sep 2016
    I Crna legija je bila specijalna jedinica. Ali u pravu si, vrime je da Krstulovic zaori ''svi smo Ustase'', cisto da cetnicka fukara zna sto ih ceka ako se opet pokrenu.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    I Crna legija je bila specijalna jedinica. Ali u pravu si, vrime je da Krstulovic zaori ''svi smo Ustase'', cisto da cetnicka fukara zna sto ih ceka ako se opet pokrenu.
    Punti, jel bi voleo da zaori

Mislim da bi... doduse nemate vi ustase iz ww1... ali daj sta das...

To šta pjevaju Srbi u Srbiji nas apsolutno ne bi trebalo zanimati kao što ni njih ne bi trebalo zanimati što mi pjevamo. No oni imaju bonus kviska da nemaju petu kolonu u vlastitom narodu.

Da se vratim na ovu kartu mada nije tema, začuđuje me mali postotak Jugoslavena u BiH. Ne znam koliko je karta točna. A i pokazuje da je to Jugoslavenstvo samo bila farsa i mimikrija. Kao npr JNA. Koja se za noć pretvorila u srpsku vojsku tako su se i ti Srbi Jugoslevani za noć pretvorili u najžešće Srbe.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 26-04-2018 at 21:31
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Datum registracije
    Sep 2016
    To mi je zanimljivo, tako je i Aleksha prica nesto o tome kako su oni vasi rojalsi jako bliski uz Trumpa i tako to, mene zanimalo, naleti ja na instagram stranicu tih vasih rojalsa, kad ono sedansto i nesto followera.

Meni je to izvanredan fenomen, pa svaka vasa starleta ima sigurno stostruko vise followera, a kod vas i u rslija nicu ti cetnicki klubovi, ogranci kao gljive. Aj' procjeni koliko od njih i znade imena tih vasih rojalsa, jel' 5% puno?

Ali zato svaki znade Mladica, Seselja, Kapetana Dragana i san o velikoj Srbiji.

Zna se tocno sto hoce ovaj prvi cetnik Srbije reci, da je velikosrpski nacionalist, sve drugo su price za idiote. Ti cetnici iz prvog svjetskog, to glumatanje, rojalisti, to je toliko prozirno, ki staklo.

virtaulni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Ovo je pesma iz Prvog svetskog rata, komiti i cetnici su bili kao danas specijalne jedinice...
    Brate Džoni, nema razloga da objašnjavaš, a kamoli da opravdavaš. Sve i da su pevali ravnogorsku četničku pesmu. Hrvati u tome imaju potpuno npošten pristup, i ne žele da čuju ikakav argument.
    Pisao sam jednom da je Desimir Tošić bio ravnogorski ilegalac, član predratne Demokratske stranke, i obnavljač DS 1989. Čovek potpuno liberalnih i demokratskih uverenja, tolerantan i nenacionalista. A to nešto govori i ravnogorskom četništvu i o njemu.
    Što se mene tiče, poznato je da mislim da su JVO i Draža bili najbolja strana na našim prostorima u 2.s.r. A i ti, i Inkvi npr. znate o meni da sam skoro višedecenijski podržavalac Demokratske stranke - stranke koja na svojoj listi ima Hrvate, pripadnike hrvatske stranke (znači, prave Hrvate a ne neke koji moraju da budu veći Srbi od Srba, da bi bili podobni), kojima omogućava da budu izabrani u Skupštinu Srbije. Podražavalac sam stranke koja je pre neki dan bila spremna da stane na crtu šešeljevcima u Hrtkovcima, sve u ime zaštite tamošnjeg hrvatskog stanovništva. Podržavam i taj konkretni potez. I sad neki među njima ignorišu tako neke stvari, samo te označe kao četnika (u njihovom značenju), i onda ti pakuju sve što uz to ide.
    možda na mom licu nađeš tragove sjećanja...

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    To šta pjevaju Srbi u Srbiji nas apsolutno ne bi trebalo zanimati kao što ni njih ne bi trebalo zanimati što mi pjevamo. No oni imaju bonus kviska da nemaju petu kolonu u vlastitom narodu.

Da se vratim na ovu kartu mad anije tema, začuđuje me mali postotak Jugoslavena u BiH. Ne znam koliko je karta točna. A i pokazuje da je to Jugoslavenstvo samo bila farsa i mimikrija. kao npr JNA. Koja se za noć pretvorila u srpsku vojsku tako su se i ti Srbi Jugoslevani za noć pretvorili u najžešće Srbe.
    https://bs.wikipedia.org/wiki/Popis_...Hrvatskoj_1991.

Zanimljiva je komparacija 1981. godine i 1991. godine...

1981. godine u Hrvatskoj ima cak 379.000 Jugoslovena na popisu... a 1991. godine samo 106.000, od udela od 8% spali su na 2%...

Oni iz mesanih brakova su se vecina izjasnili kao Hrvati, to je bilo vec predratno vreme...

Bajka o multietnicnosti Bosne prolazi samo kod nepismenih... tamo je bilo uglavnom ruralno patrijahalno stanovnistvo... nesto malo po gradovima je bilo mesanja, ali jako stidljivo... i tu se vidi znacajna promena od 1981. do 1991... broj Jugosa je od 8% pao na 5.5%...

Koliko god izgledalo da je BiH bila bastion titoizma, oni su ga se najbrze otarasili... Hrvati su uvek tamo bili Hrvati... Srbi su brzo postali cetnici, Muslimani stali uz Aliju... nema govora o Bosni kao zenici Juge... tamo se to sve skljokalo i raspalo u parmparcad...

Datum registracije
    Sep 2016
    Sva ta prica vama pada u vodu, jer 95% ovih koji se kod vas ili kod rslija danas nazivaju cetnicima znadu nekog svog lokalnog cetnika iz drugog svjetskog, popa Djuica, Mihajlovica, a najbolje znadu ekipu iz 90ih.

Sve je to paravan da bi dali velikosrpskon nacionalizmu nekakav herojski smek, nesto veliko, tesko, povijestno....borba protiv Turaka....

To vase cetnistvo je Mladic, Seselj i derivati tih ljudi. Najjednostavnije.

Brate Džoni, nema razloga da objašnjavaš, a kamoli da opravdavaš. Sve i da su pevali ravnogorsku četničku pesmu. Hrvati u tome imaju potpuno npošten pristup, i ne žele da čuju ikakav argument.
    Pisao sam jednom da je Desimir Tošić bio ravnogorski ilegalac, član predratne Demokratske stranke, i obnavljač DS 1989. Čovek potpuno liberalnih i demokratskih uverenja, tolerantan i nenacionalista. A to nešto govori i ravnogorskom četništvu i o njemu.
    Što se mene tiče, poznato je da mislim da su JVO i Draža bili najbolja strana na našim prostorima u 2.s.r. A i ti, i Inkvi npr. znate o meni da sam skoro višedecenijski podržavalac Demokratske stranke - stranke koja na svojoj listi ima Hrvate, pripadnike hrvatske stranke (znači, prave Hrvate a ne neke koji moraju da budu veći Srbi od Srba, da bi bili podobni), kojima omogućava da budu izabrani u Skupštinu Srbije. Podražavalac sam stranke koja je pre neki dan bila spremna da stane na crtu šešeljevcima u Hrtkovcima, sve u ime zaštite tamošnjeg hrvatskog stanovništva. Podržavam i taj konkretni potez. I sad neki među njima ignorišu tako neke stvari, samo te označe kao četnika (u njihovom značenju), i onda ti pakuju sve što uz to ide.
    To samo znači da si podvojena ličnost.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Slozena je to tema brate Aleksije... ima tu raznoraznih i svetlih i tamnih momenata... da ne otvaramo dublje na ovoj temi to...

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    To vase cetnistvo je Mladic, Seselj i derivati tih ljudi. Najjednostavnije.
    To su degenerisani komuno-cetnicki derivati... to nema veze sa onom pricom ranije, po mnogo osnova...

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove