Vidi rezultate ankete: Hoćete li glasati i za koga

Glasači
46. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • HDZ

10 21.74%
  • (Ne) Narodnu koaliciju

6 13.04%
  • Domovinsku koaliciju

3 6.52%
  • MOST

6 13.04%
  • POMAK

2 4.35%
  • Nekoga trećega

9 19.57%
  • Neću uopće glasati

10 21.74%
+ Odgovori na temu
Stranica 331 od 360 PrviPrvi ... 231 281 321 329 330 331 332 333 341 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 6,601/7184

Tema: Plenkovićeva vlada- nacionalna veleizdaja

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    jel završilo jedno tjedno mentalno maltretiranje Hrvatsa s Jasenovcom. Tri komemoracije.

Dobro ajd bojkotiraju bojlera i njegovu ekipu ali zašto židovska i "antifašističko-srpska" idu odvojeno od židovske
    Zato jer je cilj Jugica i Srba da cim vise propagiraju hrvatske zlocine, a zataskaju svoje. Dosta vise o domovinskom ratu, ali zato ajmo pričati cijele dane o Jasenovcu.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 23-04-2018 at 21:47

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Kako kome. Meni nije. Ali mi je zanimljivo da se nikad ovako ne govori o "sluškinjama" ili o bilo kojim drugim antiprosvjednicima/performansima sa Yu-desne strane. To je ka normalno al' Keleminac nije?
    a ja sam nekad rekla da je normalno? zar na njih još treba trošiti riječi?
    i jedni i drugi nemaju pametnijeg posla nego paradirati po gradu.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016

vlada

Jako zanimljiva reportaza francusko-njemacke televizijkse kuce ARTE, internacionalisticka, lgtbyxde friendly itd. televizijska kuca.

Tema je bila spor oko granice sa strane Hrvatska-Slovenija.

Meni najzanimljivije je bilo ponasanje i izjave ''hrvatskih'' stanovnika, ribara itd.

Kao prvo, hrvatski ribari su pridstavljeni od onih Koje smo vidjali na HRTu, onaj Diego xy i Danilo Latin.

Ovaj prvi, kroz komplet reportazu nije progovorija jednu hrvatsku ric. Sve na talijanskome. Kaze lik da ni sa slovenskin ribarma ni sa slovenskin policajcima nemaju problema, sve je to stvar politike.

Ali trazi kompenzaciju od drazve, i kaze kako to moze biti da on mora jedan sat do Umaga prijavljivati ako mu dadnu novu kaznu. Ovaj drugi, Latin, najotvorenije prica Svabama kako su oni vezani za zemlju, ne znacu njima drzave ista, on je Istrijan.

Treci su neki seljaci Bristac, Brestac, nisan zapamtija, likovi ni jednu jedinu hrvatsku ric, sve na talijanskome, nekakav stari Bristac Brestac objasnjava kako su oni Istrijani, a stara mu objasnjava kako je cak i njihov pas pravi Istrijan.

Na drugoj strani, jedan slovenski seljak, lik prica jedino slovenski, i Josko Joras.

Ja nakon ove reportaze mogu samo zakljuciti da se mora policijski brod povuci, kazne ne placati vise, nego ostaviti to njima i Slovencima da to rjesavaju, i onako hrknut in na smrdljive, ljigave glavusine.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Datum registracije
    Sep 2016

Ugledni član st.anger avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Cudni su ti Istrijani, po ovima ispada da Hrvata u Istri i nema. Mozda i nije daleko u istine.

Ne kuzim kako nas Slovenci misle tuziti, kada cak i novinarka (arte je njemacko-francuska TV kuca) kaze da je Slovenija prekrsila pravila i da je Hrvatska imala pravo povuci se iz arbitraze.
    Posljednje uređivanje od st.anger : 24-04-2018 at 13:53
    27/40+
    rijeka SPEZIAL

Danilo, pravi Istrijan nema što.

pričao sam da sam poznavao momka, iz Poreča.Išao je sa mnom u Italiju kad bi mora nešto obavit u Italiji, jer je on perfectno pričao talijanski. Izuzetno pošten momak, čak nije htio uzeti novce uvijek kad bi mu davao što mi je pomagao.

Pa smo pričali putem i dođe priča do nacionalnosti, on nema pojma o nacionalnosti. ja ga pitam, jel znaš ti što si po nacionalnosti.. ja se zblesiro. natucao je 10 minuta, Jugoslaven pa Istrijan pa ovo pa ono nikako nabasta na hrvatstvo. Ja mu kažem Hrvat si čovječe..koji ti je k. On kaže pa kako Hrvat ako sam iz Istre. Meni mozak već ključa na 300 stupnjeva. Lagano se suzdržavam da mi ruke ne krenu prema njegovom vratu. Šalim se. A studira u Zagrebu. Čemu ih uče. Uglavnom meni zamal volan nije ispao iz ruke.

ja kažem Jugoslavije više nema, Istra je regija ne možeš biti po nacionalnosti istrijan.

A on se samo blesavo smješka, ništa on ne kuži. A pošten dečko.

Tako sam jednom rekao svom kumu koji je ovdje studirao u ZG..u k. i oni Istrani..to treba oodvojit od Hrvatske i ćao. On kaže..ne, Istrani su pravi Hrvati. On je s njima valjda u studentskim domovima imao dodira.

I sad ti znadni.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 24-04-2018 at 19:03
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od st.anger Vidi poruku
    Cudni su ti Istrijani, po ovima ispada da Hrvata u Istri i nema. Mozda i nije daleko u istine.

Ne kuzim kako nas Slovenci misle tuziti, kada cak i novinarka (arte je njemacko-francuska TV kuca) kaze da je Slovenija prekrsila pravila i da je Hrvatska imala pravo povuci se iz arbitraze.
    Znas sto je meni zapelo onako kao sukus.

Onaj Slovenac seljak prica jedino slovenski, nije ona zenska sa njime parlala na talijanskome. Jos lik kaze koji ce kurac te izbjeglice tu, a doma zene i dica bez zastite.

Jorasa nisan ni gleda, znan sto ce on reci.

Niti jednog slovenskog ribara nisu dovukli, da izprdi neku pomirljivu na talijanskome poput Diege koji za sve krivi "politiku "

Samo ti "hrvatski ribari" koji parlaju talijanski kao slovenska kurva u Trstu.

A one budaleturine koji imaju i pasa Istrijana da ne komentiran.

Ugledni član st.anger avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Znas sto je meni zapelo onako kao sukus.

Onaj Slovenac seljak prica jedino slovenski, nije ona zenska sa njime parlala na talijanskome. Jos lik kaze koji ce kurac te izbjeglice tu, a doma zene i dica bez zastite.

Jorasa nisan ni gleda, znan sto ce on reci.

Niti jednog slovenskog ribara nisu dovukli, da izprdi neku pomirljivu na talijanskome poput Diege koji za sve krivi "politiku "

Samo ti "hrvatski ribari" koji parlaju talijanski kao slovenska kurva u Trstu.

A one budaleturine koji imaju i pasa Istrijana da ne komentiran.
    Rece ona na kraju da istina nije ni crna ni bijela vec nesto izmedju.

Nisu, ali kao Slovenci nece da love u nasim vodama da se nasi ne bi ljutili a i tkome to treba.
    Ipak smo Europa, cemu granice? Ali ajde komsija da pomaknemo "medju" tebi na stetu i meni u korist.
    27/40+
    rijeka SPEZIAL

Istra je naseljena iza 45-ete sa svin i svačin.Danas je tako kako je. Jbg nemoš ti ljude bilo di pa tako i u Isrtri nasilu pohrvatit ako se ne osječaju Hrvatima i ako nisu tako odgajani. Jučer san negdi pročita da je od svih republika najviše mišanih brakova bilo u Hrvatskoj. Jbg pogleda san letimično i zaboravija na kojemu san portalu pročita. Malo mi je to čudno.
    P.S
    Kad smo išli u Portugal sa dva busa 2004 njih 7-8 iz Pule naoružalo se kazetama,Tompsona i nekon kazeton Ustaških pisama.Vrtilo se od Zagreba do Lisabona i nazad. Interesantno da nijedan nije navija za Istru nego za Dinamo,Hajduk i Rijeku.

Torcida old school. 55 g, 150/200(+ -)

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    Istra je naseljena iza 45-ete sa svin i svačin.
    Već smo pričali o ovome, na području Rijeke i Istre su u kuće iseljenih Talijana naseljavani jugo-oficiri, većinom srpskog i muslimanskog podrijetla, koji su kroz generacije miješanja sa domicilnim Hrvatima i preostalim Talijanima kreirali nekakvu kvazi-jugoslavensku mikronacionalnost Istrijana (a koji bi se u stvarnosti najradije nazivali Jugoslavenima, ili čak možda Srbima, Bošnjacima, itd.).

Naravno, to ne znači da tamo uopće nema Hrvata, ili da nema čestitih ljudi (kao što vidimo iz primjera Inkvijeva poznanika), no po nekakvom nacionalnom i mentalnom opredjeljenju su jugofili u većini.
    Posljednje uređivanje od Crni Božo : 24-04-2018 at 18:33

Super ugledni član Dobri Pastir avatar
    Datum registracije
    Nov 2015
    Blog Entries
    1
    Hrvati su u Istri manjina. Najčešće su iz unutrašnjosti. Neki su i Ćići podrijetlom (Alen Vitasović).

Sve ostalo u Istri su naseljeni Servi, balije, itd i ljudi bez hrvatske nacionalne svijesti.

Osobno poznajem 20-ak domoljuba, Istrana. Tako da postoje itekako.
    A troll & a gentleman

Virtualni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Lica koja su se izjasnila kao Jugosloveni u SFRJ (1981.)

Istra je imala solidan broj Jugoslovena tada, mada nije izuzetak. Vojvodina i Beograd su ih imali više. Hrvatska je bila šarena, ali po karti, ako ne grešim, više je bilo izjašnjenih Jugoslovena u krajevima (u Hrvatskoj) gde su živeli Srbi.
    Ko je reko jebo li ga ćaća, da se Crna legija ne vraća

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Danilo, pravi Istrijan nema što.

pričao sam da sam poznavao momka, iz Poreča.Išao je sa mnom u Italiju kad bi mora nešto obavit u Italiji, jer je on perfectno pričao talijanski. Izuzetno pošten momak, čak nije htio uzeti novce uvijek kad bi mu davao što mi je pomagao.

Pa smo pričali putem i dođe priča do nacionalnosti, on nema pojma o nacionalnosti. ja ga pitam, jel znaš ti što si po nacionalnosti.. ja se zblesiro. natucao je 10 minuta, Jugoslaven pa Istrijan pa ovo pa ono nikako nabasta na hrvatstvo. Ja mu kažem Hrvat si čovječe..koji ti je k. On kaže pa kako Hrvat ako sam iz Istre. Meni mozak već ključa na 300 stupnjeva. Lagano se suzdržavam da mi ruke ne krenu prema njegovom vratu. Šalim se. A studira u Zagrebu. Čemu ih uče. Uglavnom meni zamal volan nije ispao iz ruke.

ja kažem Jugoslavije više nema, Istra je regija ne možeš biti po nacionalnosti istrijan.

A on se samo blesavo smješka, ništa on ne kuži. A pošten dečko.

Tako sam jednom rekao svom kumu koji je ovdje studirao u ZG..u k. i oni Istrani..to treba oodvojit od Hrvatske i ćao. On kaže..ne, Istrani su pravi Hrvati. On je s njima valjda u studentskim domovima imao dodira.

I sad ti znadni.
    Danila imaš dosta u romanskih naroda, pogotovo u Talijana. imaš i mjesto Danilo kod Šibenika.nemoj izvodit prerane zaključke

Datum registracije
    Sep 2016
    Tragikomicni su, nesto poput poturica. Potalijancici. Ali dosta sizofreni, na jednoj strani in ''antifasizam'' ne izlazi iz usta, Tito heroj, a na drugoj strani svi pricaju talijanski. Mislin da bi prvo naucili sto znaci ''cingaro slavo'' da bi dosli u malo blizi kontakt sa onima kojima lizu supak.

Ako je ova karta točna, šokantna mi je. mislio sam da su se u Bih najviše izjašnjavali Jugoslavenima a i što se tiče mješanih brakova. Pa oni su bili najpoznatiji po tome.. Kad ono u Vojvodini i Hrvatskoj i dijelom u BiH. Južno od Beograda slabo. Makedonija skoro ništa. Slovenija logično.

Moram s ponosom primjetiti da je moja općina potpuno bijela
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 25-04-2018 at 08:12

Znači ovako na izborima održanima u Italiji prije mjesec dana Talijani iz Istre su najviše glasova dali nećete vjerovati nego upravo desnici tj. talijanskim fašistima...Da nebi bilo da lažem evo link sa izbora u Istri http://elezioni.interno.gov.it/camer...scrutiniCE1259
    Koliko znam Talijani su u ratu pomagali četnike iako su bili u "suradnji" sa NDH da čiste Dalmaciju od Hrvata, a onda su ti isti četnici kasnije prešli u partizane i očistili Istru od Talijana...Koliko znam ti "antifašisti" u Istri su zviždali Kolindi kada je govorila o svećeniku Milanoviću kao zaslužnom za pripojenje Istre Hrvatskoj međutim čak mu je i Titova Jugoslavija odgovorna za ubojstvo na stotine svećenika dala u ono vrijeme poštansku marku kao zaslugu za djelovanje...

Marksisti to isto rade i u Europi, Juga je preslik onoga što žele napraviti diljem zapada, pa ne izbacuju malo malo strane novine pojam "balkanizacija"...Kada stvoriš mase koje nemaju nikakav identitet i gdje možeš uvijek natezati sukobe dobiješ idealno marksističko društvo. Što se Istre tiče pratim dosta demografiju i oni imaju izuzetno loš natalitet, najgori fertilitet u Hrvatskoj međutim dosta su populacijski mali i imaju velike migracije koje ih spašavaju. Dolazi tamo dosta Slavonaca tako da vjerujem kako će se etnička struktura sa vremenom ponovno izmijeniti !

Inače jedna stvar, jedan branitelj iz oklice Rijeke je rekao dobru stvar ti krajevi glasaju i ponašaju se kako se ponašaju jer nisu imali rat. Da je palo samo nekoliko raketa u to vrijeme na Rijeku i Pulu danas bi tamo itekako bila drugačija situacija.

Citiraj Prvotno napisano od 1981 Vidi poruku
    san negdi pročita da je od svih republika najviše mišanih brakova bilo u Hrvatskoj.
    Vukovar kao grad je imao najviše miješanih brakova, sad za Hrv mislim da Hrv u kompletu nije imala najviše miješanih brakova.
    Ar aghaidh Thuaisceart Éireann

Austrijski kancelar Kurz je rekel da nema govora o zabrani komemoracije u Bleiburgu.

Božo Vukušić je sinoć na dnevniku rekao.

-zabranjuju se ikakva obilježja npr HOS-ova, bit će policija i sudac koji će na licu mejsta kažnjavati, nočano i ekspresnim progonom iz Austrije.

-zabranjuju se štandovi ( iće, piće, prodaja suvenira)

- čak je rekao da su zabranjene i zastave a kasnije je rečeno da mogu crkvene i državne..

Sankcionirat će se svako kršenje zakona. Onda je na jednom mjestu napisano da se to tek razmatra..što je istina ne znam ali Vukušić je tako rekao..

Još je uzgred budi rečeno Šeks neki koordinator sa počasnim bleiburškim vodom.

Ako je istina ovo o policiji, sucima, zabrana zastava, obilježja HOS-a ..dakle to je to.

Vidiš Puntar zašto to ne smije više biti u Austriji. Poniožavanje na najajače. ono čega se ti plašiš u Hrvatskoj događa se u Austriji.

prebacit u Hrvatsku, možda ni ovdje sad ne bi bilo bolje ali možda jednom dođe hrvatska vlast pa budemo mogli komemorirat ko ljudi..

Ne vjerujem u to, skup je dopušten, organizira ga Crkva. Sumnjam da će biti nekog strogog postupanja, pogotovo ak bu Šeks tam.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove