Vidi rezultate ankete: Hoćete li glasati i za koga

Glasači
52. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • HDZ

13 25.00%
  • (Ne) Narodnu koaliciju

6 11.54%
  • Domovinsku koaliciju

4 7.69%
  • MOST

8 15.38%
  • POMAK

2 3.85%
  • Nekoga trećega

9 17.31%
  • Neću uopće glasati

10 19.23%
+ Odgovori na temu
Stranica 426 od 427 PrviPrvi ... 326 376 416 424 425 426 427 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 8,501/8526

Tema: Plenkovićeva vlada- nacionalna veleizdaja

https://www.vecernji.hr/vijesti/u-vr...kovica-1419718

u vrijeme NDH odlučio sam biti Hrvat, a onda sam 1945 postao Jugoslaven, slastičarnica SFRJ.

https://www.dnevno.hr/vijesti/vlada-...canje-1808422/

Ljudi od riječi. Obećanje je obećanje.

Povišica umirovljenicima od 2 i nešto %. Ovima s prosječnim mirovinama povišenje od 60 i nešto kuna.

Kakvo ruganje s ljudima pogotovo nakon ovog vala poskupljenja.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 20-08-2021 at 19:43
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Povišica umirovljenicima od 2 i nešto %. Ovima s prosječnim mirovinama povišenje od 60 i nešto kuna.

Bolje da raste nego pada. Svima koji se rugaju bih oduzeo mirovine, nek im Jugoslavija da mirovinu koju su im popljačkali, glupo je da današnji radnici plaćaju mirovine koje je opljačkao Tito.

kad je Jugoslavija popljačkala umirovljenike.

Ja znam da je Hrvatska u ratu, a to je i priznato kasnije uzimala pa je mirovinama djelom financiran i rat. Govorilo se jedno vrijeme da država duguje 23-24 mirovine umirovljenicima.

ne znam što je od tog bilo, ali svakako su ove povišice ruganje ljudima. Litra ulja poskupila 6 kunaa oni povećali umirovljenicima mirovinu 60 i nešto kuna i još se fale s time.

kad je Jugoslavija popljačkala umirovljenike.

Ja znam da je Hrvatska u ratu, a to je i priznato kasnije uzimala pa je mirovinama djelom financiran i rat. Govorilo se jedno vrijeme da država duguje 23-24 mirovine umirovljenicima.

ne znam što je od tog bilo, ali svakako su ove povišice ruganje ljudima. Litra ulja poskupila 6 kunaa oni povećali umirovljenicima mirovinu 60 i nešto kuna i još se fale s time.
    Kako misliš kad, pljačkala ih je cijelo vrijeme. Pa mi danas izdvajamo 15% plaće za mirovine Jugo-radnika jer su njihove popljačkane. Misliš da će netko izdvajati za tvoju mirovinu? Neće, mi sami štedimo za svoju mirovinu i plaćamo mirovinu Jugo-radnika, sve zbog njihovog bajnog komunizma.

Sanader je vratio taj dug umirovljenicima, a bolje da mirovine rastu nego padaju, kao u vrijeme SDP-a, HNS-a i sličnih jugo stranaka.

Sa ovom inflacijom/poskupljenjima to nije povišica nego minimalno smanjenje smanjenja mirovina. Ja ima stranu penziju koja se skoro svaki drugi mjesec korigira, tj povećava zbog inflacije/rasta životnih troškova.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Kako misliš kad, pljačkala ih je cijelo vrijeme. Pa mi danas izdvajamo 15% plaće za mirovine Jugo-radnika jer su njihove popljačkane. Misliš da će netko izdvajati za tvoju mirovinu? Neće, mi sami štedimo za svoju mirovinu i plaćamo mirovinu Jugo-radnika, sve zbog njihovog bajnog komunizma.

Sanader je vratio taj dug umirovljenicima, a bolje da mirovine rastu nego padaju, kao u vrijeme SDP-a, HNS-a i sličnih jugo stranaka.
    Da, tehnički ga je vratio iako nije otplatio ni 30% sveukupne sume koja je trebala biti isplaćena umirovnjenicima.

Citiraj Prvotno napisano od Picaferaj Vidi poruku
    Sa ovom inflacijom/poskupljenjima to nije povišica nego minimalno smanjenje smanjenja mirovina. Ja ima stranu penziju koja se skoro svaki drugi mjesec korigira, tj povećava zbog inflacije/rasta životnih troškova.
    naravno da nije povišica s obzirom na inflaciju i rast cijena. I da cijene miruju i da se smanjuju bilo bi to rugajuće povećanje mirovina.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku

To što mi plaćamo jugoficire i ne znam i krajinske vojnike i radnike iz bivše TZV RSK to je problem našeg mazohizma. Kao i plaćanje odštete neprijateljskim vojnicima i njihovim obiteljima.

velika greška je bila i slanje mladih ljudi u braniteljske mirovine. To je sad ne samo financijski nego i sociološki problem.

ne znam jel još stoji podatak o 20-30 milijarid kuna koji s eizdvajaju iz proračuna za mirovine. da trenutni mirovinski doprinosi ne mogu 50% potrebe za mirovine podmirtit. ne znam đšto je sa imovinama mirovinskih fondova.

A omjer radnik-umirovljenik nam je valjd anajgori u Europi 1- umirovljenik na -1, 25 % radnika a kažu da je održiv omjer 1 umirovljenik na 4 radnika. A di smo mi od toga. i ne znam ima li itko više takav idealan omjer. pa ni Njemačka.

To što mi plaćamo jugoficire i ne znam i krajinske vojnike i radnike iz bivše TZV RSK to je problem našeg mazohizma. Kao i plaćanje odštete neprijateljskim vojnicima i njihovim obiteljima.

velika greška je bila i slanje mladih ljudi u braniteljske mirovine. To je sad ne samo financijski nego i sociološki problem.

ne znam jel još stoji podatak o 20-30 milijarid kuna koji s eizdvajaju iz proračuna za mirovine. da trenutni mirovinski doprinosi ne mogu 50% potrebe za mirovine podmirtit. ne znam đšto je sa imovinama mirovinskih fondova.

A omjer radnik-umirovljenik nam je valjd anajgori u Europi 1- umirovljenik na -1, 25 % radnika a kažu da je održiv omjer 1 umirovljenik na 4 radnika. A di smo mi od toga. i ne znam ima li itko više takav idealan omjer. pa ni Njemačka.
    Odnos je 1:1,3; Osiguranika je 30% više nego korisnika mirovina tak da svatko tko zahtijeva neke velike mirovine na račun radničke grbače živi u svijetu fantazije. Jedini izlazak iz tog socijalističkog sustava je da svaki sam štedi za svoju mirovinu. Trenutno su radnici prisiljeni plaćati u državni mirovinski fond za svoju mirovinu 5% mjesečne plaće te 15% svoje mjesečne plaće za mirovine trenutnih umirovljenika. Dakle, naša generacija nema šanse imati normalne mirovine, jedino ako će nam Nepalci raditi za kikiriki i osigurati bolji život. Po meni, država bi nam trebala prestati prisilno nametati obvezu plaćanja 36,5% svoje plaće za njezino mirovinsko i zdravstveno osiguranje. Tu smo zakinuti strašno, to je jedan od razloga našeg siromaštva kao naroda, a i veliki izvor moći naše vlasti.

Kao da ovi sad imaju normalne mirovine. A kolika je imovina tih mirovinskih fondova. Stalno ispada ovo ono da su mirovinski fondovi vlasnici ili imaju veliki udjel u profitabilnim tvrtkama. i kako će neki čovjek kojem država uzima svoj dio plaćati još i privatno mirovinsko i zdvastveno. S kojim novcima kad se ne mogu pokrit ni osnovni troškovi.

Moram Vas ispraviti oko pitanja "braniteljske mirovine". Vojnici su umirovljeni kao HRVI (pravi ili lažni), te vojne mirovine (relativno mladi ljudi u aktivnom sastavu HV-a) nakon 2000. kao dio napora u cilju upropaštavanja HV-a.
    Famozna "braniteljska mirovina" iznosi ~ 2500,00 kuna, za branitelje koji su doživjeli 65 godina i idu u redovnu mirovinu. Fora je u tome da se zapravo radi o razlici, od civilne mirovine do max ~ 2500,00 kuna. Znači na mirovinu koji je netko stekao u civilstvu dodaje se koliko nedostaje do ~ 2500,00 kuna. Tako da bi punu "braniteljsku mirovinu" (tih 2500,00 kuna) imao samo netko tko nikada ništa nije radio, nema radnog staža, bio u ratu i doživio 65 godina - a takvih zapravo nema puno. Onaj branitelj čija je mirovina veća ili jednaka 2500,00 kuna - neće dobiti ništa.
    Zašto je taj pojam uopće bitan? Zato jer hrvatska javnost "zna" kako 500000 branitelja dobiva masne "braniteljske mirovine", sisaju proračun i tsl. A takvih (nagađam) zapravo nema puno, jer treba doživjeti 65, nemati staža i zapravo ta razlika nije neki iznos. Zanimljivo bi to bilo usporediti sa mirovinama koje RH daje martićevcima ili SAO "stradalnicima" po novom zakonu - ali to javnost niti zanima, niti uzbuđuje.

Gradonačelnik Gospića Starčević pak nije izričito osudio grafit. “Nisam u Gospiću. Zbog čega bih ja to osuđivao, nešto o čemu pojma nemam? Tako se osuđivalo u Jugoslaviji, fućka mi se za Jugoslaviju. Zašto to ne bi bila i sloboda govora? Ne zanima me to, nisam vidio, ja nisam policajac. Ako je negdje netko objesio Milorada Pupovca, onda zna i zašto, onda je tu i policija da vidi zašto ga je objesio, koji je problem. Ja ne mogu biti izvršitelj nekakve pravde samo zato što sam gradonačelnik”, rekao je Starčević.

pupovčevo zlato šuti, a zlato mu visi. sramota. haha

Lijep grafit. Inshallah
    Jugozomboidi imaju plan za Hrvatsku. Svaki ima plan dok ne dobije šaku u glavu

Hoće li netko iz vlade reagirati na pokušaj ukidanja wikipedije na hrvatskom jeziku i nametanja nekakvog hrvatsko-srpskog jezika na wikipediji?

Trebat će budno paziti hoće li ijedna od institucija zaduženih za hrvatski jezik reagirati na tu najavu ukidanja Wikipedije na hrvatskom jeziku. Ne treba ni reći da su tim razvojem događaja, osim hrvatskih zakona i međunarodnih standarda, potpuno izigrani i brojni volonteri te milijuni radnih sati uloženi u stvaranje hrvatske Wikipedije.

Riječ je o iznimno opasnom presedanu koji može imati nesagledivih posljedica za hrvatski jezik u međunarodnim okvirima, a onda i za samu hrvatsku državu. Naime, ono što smo iz povijesti jugoslavenskih država naučili jest da se baš zatiranjem hrvatskoga jezika i njegove posebnosti provodila unitaristička politika u korist Beograda, a udar na Wikipediju na hrvatskom jeziku treba možda staviti u širi kontekst specijalnoga rata koji danas ima sve vidljivije obrise na svim razinama hrvatske javne scene.
    https://www.hkv.hr/kultura/jezik/372...injivanja.html

Uhićen međimurski župan Matija Posavec. Je li se to zamjerio Kajtaziju pa ga je Plenki morao uhititi?

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    To je i meni bila prva asocijacija. Pazi kako si lik kopa jamu, zbog deset tisuca kuna.
    Pa to je pomalo i ponizavajuce na kakvoj razini se djele dotirani poslovi.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Meni je isto ovo uhićenje sumnjivo. Dal je zbog izlaska iz HNS-a dal je zbog Kajtazija i ciganskog terora u Međimurju kojem se Posavec par puta, barem verbalno suprostavio ali Posavec mi ne izgleda ko lik koji bi kokošario..

Meni je svako uhićenje sumljivo. Uskok, na drugu ruku..kao ni pravosuđe, mi nije ni malo sumljivo. Jer nesumljivo štite i korupciju i antihrvatske djelatnosti i djelatnike.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove