Vidi rezultate ankete: Hoćete li glasati i za koga

Glasači
49. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • HDZ

12 24.49%
  • (Ne) Narodnu koaliciju

6 12.24%
  • Domovinsku koaliciju

3 6.12%
  • MOST

7 14.29%
  • POMAK

2 4.08%
  • Nekoga trećega

9 18.37%
  • Neću uopće glasati

10 20.41%
+ Odgovori na temu
Stranica 391 od 394 PrviPrvi ... 291 341 381 389 390 391 392 393 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 7,801/7873

Tema: Plenkovićeva vlada- nacionalna veleizdaja

Dakle kaj? Pupovčevo zlato je prešao preko njegove prijetnje da će ova hrvatska država završiti kao prethodna?

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Glava HDZa tumaci izjave Pupavog u korist istoga...
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Jel nam to Pupi poručuje da će i hrvatski narod slično završiti kao 1941.-1945.? Koji degenerik. Ali primili smo poruku i radit ćemo u skladu s njom.

https://www.vecernji.hr/vijesti/na-n...m-ratu-1345781

U čemu je problem, da se ta presuda iz 1946. poništi i ljudima vrati njihova zemlja? Ili i to prvo treba odobriti Pupovac?

Čuj u čemu je problem. U tome da oni koji su oteli zemljište i pobili i istjerali sve Hrvate tamo drže svu vlast.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Čuj u čemu je problem. U tome da oni koji su oteli zemljište i pobili i istjerali sve Hrvate tamo drže svu vlast.
    To selo i zemlja, koliko mi je poznato, nije naseljeno (u smislu da su drugi sada tamo), zemlja je zarasla u šikaru. A nisu ni bitni oni koji "tamo drže svu vlast", nego oni koji drže vlast u Banskim dvorima. Ponavljam se, ali u čemu je problem da Plenković naredi Bošnjakoviću, da se to riješi u 3 dana? Prema članku iz VL, vlasnici ne traže odštetu, nego samo povrat (pa to ne bi bio teret za državni budžet). Što tu nije prošla "Oluja"? Mislim da se takvi problemi vuku i u Boričevcu, možda i negdje drugdje?

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    https://www.vecernji.hr/vijesti/na-n...m-ratu-1345781

U čemu je problem, da se ta presuda iz 1946. poništi i ljudima vrati njihova zemlja? Ili i to prvo treba odobriti Pupovac?
    Pa problem je u tome što neće oni pobijati svoje, što ja znam, očeve, djedove, stričeve, ujake, tetke koji su tu presudu i donjeli 1946., godine.

U najmanju ruku, ovi danas su njihovi istomišljenici i sljedbenici. I oni tu odluku smatraju sasvim opravdanom i da je u redu!

Ova slika najbolje prikazuje političke odnose u Hrvatskoj.

Plenković kao neodraslo dijete ima osmijeh kao da je upravo odradio veliku nuždu u gaće nakon što mu nisu dopustili da ode na WC.

Pupovac ima osmijeh tj. grč zmije otrovnice koja je upravo ubrizgala otrov u plijen i sad samozadovoljno čeka da plijen krepa kako bi ga proždrla.

Veljko Kajtazi bivši navodno kapetan JNA koji je i ima se čut, napadao Hrvatsku ima onaj trijumfalni, skoro djetinji osmijeh kao da je ugledao rashodovanu oklopnu mehanizaciju ruske i kineske vojske duboko u Sahari.

https://images.app.goo.gl/uhNJuM1o8FuZdJVS9
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 18-09-2019 at 12:15
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    To selo i zemlja, koliko mi je poznato, nije naseljeno (u smislu da su drugi sada tamo), zemlja je zarasla u šikaru. A nisu ni bitni oni koji "tamo drže svu vlast", nego oni koji drže vlast u Banskim dvorima. Ponavljam se, ali u čemu je problem da Plenković naredi Bošnjakoviću, da se to riješi u 3 dana? Prema članku iz VL, vlasnici ne traže odštetu, nego samo povrat (pa to ne bi bio teret za državni budžet). Što tu nije prošla "Oluja"? Mislim da se takvi problemi vuku i u Boričevcu, možda i negdje drugdje?
    Stvar je u tome da se "presude" tj nasilje komunističkih sudova ne poništavaju. jer bi to bio presedan gdje bi možda vlasnici stanova u Donjem Gradu ( primjer) mogli tražiti povrat svoje imovine koju su zaposjeli oni koji su šarcem otvarali vrata ložili parkete i izbacivali wc školjke jer tko je vidio jest i srat pod istim krovom.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 18-09-2019 at 13:02

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Nervozni listonoša Vidi poruku
    Pa problem je u tome što neće oni pobijati svoje, što ja znam, očeve, djedove, stričeve, ujake, tetke koji su tu presudu i donjeli 1946., godine.

U najmanju ruku, ovi danas su njihovi istomišljenici i sljedbenici. I oni tu odluku smatraju sasvim opravdanom i da je u redu!
    i čekaju da nasljednici protjeranih poumiru pa će nekad u budućnosti zemlju proglasiti državnom i gotovo. kao da nikad nije bilo.
    inače, krčki biskup Petanjak je porijeklom odatle. točnije, seljani, među kojima i njegovi roditelji su protjerani i naseljeni u Slavoniju.
    par Srba se vratilo tamo poslije Oluje. ako hoćete jeftino kupit zemlju, čujem da se može

edit: biskupov govor ove godine u Zrinu:

Uzoriti gospodine kardinale,

Braćo u biskupstvu,

Svećenici, redovnici i redovnice,

Državne, županijske i lokalne vlasti

Hrvatski branitelji

Zrinjani, prijatelji i dobročinitelji

Draga braćo i sestre!

U židovskoj predaji postoji izreka: »Dogodine u Jeruzalemu!« Kroz svoju dugu povijest židovski je narod često bio progonjen i morao je napuštati svoju domovinu i svoj zavičaj, ali su oni i u progonstvu držali svoje običaje, slavili svoje blagdane, i podržavali u sebi nadu u povratak, tako da su na kraju svakog blagdana kojeg su slavili u tuđini, govorili: »Dogodine u Jeruzalemu!« Nadajući se i vjerujući da će slijedeće godine taj blagdan slaviti u svojoj domovini.

Kad su 9. rujna 1943. partizanske horde, uz poklič: »Ni mačka ne smije ostati živa!« zauzele ovo čisto hrvatsko selo, u Zrinjanima se poljuljala svaka nada. No, budući da je Gospodin Bog gospodar povijesti, što je komunistički mrak bio gušći, to je nada Zrinjana da makar i skrivečki prođu kroz svoje mjesto bivala sve jača.

Kad je zahvaljujući hrvatskim braniteljima Oluja pročistila zrak i kad su počela svitati nova vremena, Zrinjani su napokon mogli dođi u svoje mjesto, doduše još i danas kao gosti, tuđinci u vlastitom dvorištu i stranci na svojoj djedovini, Hrvati u Hrvatskoj. Hrvati rodnog mjesta Nikole Šubića Zrinskog kojeg slave više Mađari nego Hrvati.

Sva nada Zrinjana mogla bi se sažeti u ove tri riječi: »Dogodine u Jeruzalemu!« Tako bih sažeo sve ono što je domaći biskup Vlado Košić svih ovih godina činio i učinio za Zrin. Posljednjih smo se godina rastajali i odlazili s ovog mjesta: »Dogodine za Malu Gospu u Zrinu će biti crkva!« Što je biskupova želja bila veća, to su se sve više umnažale zapreke koje su na svaki način htjele uništiti ovo ostvarenje.

Dragi biskupe Vlado hvala ti na svim naporima i žrtvama koje si podnio, kao i na ustrajnosti da ovo Božje djelo dovedeš do svoga cilja. Doživio si ono što si sam sebi zacrtao: »Dogodine crkva u Zrinu!«

Hvala generalnom vikaru mons. Marku Cvitkušiću koji je sve ove godine marljivo vodio ovu zakladu i zajedno s domaćim župnikom vlč. Stjepanom Filipcem podupirao njezinu izgradnju.

Hvala vama uzoriti gospodine kardinale Bozaniću što ste danas s nama i što ste blagoslovili ovu novu spomen crkvu u župi koja nekoć bijaše u sastavu zagrebačke nadbiskupije, a koju ni jedan od zagrebačkih nadbiskupa, od bl. Alojzija Stepinca, pa do vas, nije izbrisao kao katoličku župu, makar u njoj nema ni jednog katolika.

Vas smo ovdje čekali jednako dugo kao i novu crkvu, jer bi biskup Vlado svake godine rekao: »Na godinu će biti nova crkva i doći će kardinal«, a kad bi prošla godina: ni crkve, ni kardinala. Iščekujući vas i crkvu izredali smo se kroz sve ove godine u euharistijskim slavljima svi mi biskupi koji smo danas ovdje. I vama braćo biskupi hvala na svim ovim godinama, kao i na današnjoj prisutnosti, jer ovo Zrin u svojoj dugoj povijesti sigurno nikad nije doživio.

Hvala izvođačima i graditeljima ove crkve na čelu s gospodinom Davorom Vrbanek, kao i gospodinu Damiru Borovčaku koji nadasve pisanom riječi pronosi istinu o Zrinu.

Dragi Zrinjani!

Još vas je malo kojima u osobnoj iskaznici piše: »Mjesto rođenja Zrin.« Zadnji put ste kao djeca čuli zvona na župnoj crkvi i na crkvi svete Marije u Zrinu, a danas ste to ponovno doživjeli nakon 76 godina. Znam da su se mnogi od vas ovih dana u duhu vraćali u 1943. i u svom srcu, mislima i uspomenama prolazili svojim Zrinom i oživljavali ovo mjesto i njegove žitelje.

Danas su vaši očevi, majke, braća, sestre i rodbina, a naši preci, izgradnjom ovog Božjeg hrama dobili dolično mjesto molitve i poštovanja, a neki od njih, čije su kosti pronađene, i kršćanski ukop ovog tjedna. Danas ste svi vi preživjeli Zrinjani, i mi vaši potomci, ovdje i diljem svijeta, dobili mjesto na kojem piše ime naših pobijenih predaka. Čovjek ne umire onda kad fizički ode s ovog svijeta i kad ga se pokopa, nego kad ga se zaboravi. Hvala Trojedinom Bogu i Blaženoj Djevici Mariji i svima koji na bilo koji način pomažu izgradnju ovu crkve, jer sad imamo mjesto na kojem se za naše pokojne možemo moliti, slaviti misnu žrtvu, i ne dopustiti da njihovo rodoljublje i domoljublje, njihova žrtva i njihovo ime ikada nestane iz sjećanja ljudi (usp. Ps 31,13).

Iako kosti mnogi od njih ne leže u ovoj crkvi, već se za njima još traga, ovo je mjesto živi spomen na njih. Ovdje ćemo zapaliti svijeću. Ovdje ćemo moliti i uzdizati Bogu svoje žalosti, prošnje, čežnje i zahvale. O njima govoriti i istinu svjedočiti.

Danas sa sigurnošću možemo reći da se u Zrin, - kako to nedavno reče jedan naš svećenik kad je dočekao visoko državno izaslanstvo: »Pozdravlja vas najstariji stanovnik ovog otoka, Isus Krist« -, vratio najstariji stanovnik Zrina, Isus Krist i ovdje si podigao dom u kojem želi živjeti, ali ne sam, nego posred svoga naroda.

Na današnji dan, 14. rujna 1850. godine, prije točno 169 godina rodio se veliki čovjek slovenskog i našeg naroda sl. Božji biskup Antun Mahnić, svećenik, odgojitelj, profesor, intelektualac, asketa, otac Hrvatskog katoličkog pokreta, otac siromaha, radnika i težaka, branitelj Evanđelja, promicatelj svetog života svećenika, vjernika laika, posebno hrvatske mladeži. U vihoru raznih ideoloških nemira svoga vremena, kad je za pravdu i istinu podizao glas, bez straha i zadrške, sluga Božji Antun Mahnić, svima je poručio: Naša je politika živjeti Evanđelje.

Uz sve svoje ljudske slabosti kroz sve ove godine zrinjani su nastojali živjeti evanđelje. Evanđeoske vrednote moraju ostati naša politika, jer sve ovo što danas ovdje živimo pobjeda je politike Kristova evanđelja koju ništa na ovom svijetu ne može uništiti.

Neka dobri Bog po zagovoru Blažene Djevice Marije učini da ono što je kroz 70 godina izgledalo ne moguće, a danas je postalo moguće, učini da u skoroj budućnosti uz ovu novu crkvu nikne i novi Zrin.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Crvenima se nije dopadao ni naziv Banovina, sjecam se rasprave sa onom kozom revolution na anderlonovom forumu na tu temu, evo vidim i VL Banovinu naziva Banijom.

Jel i sluzbeni naziv Banija?

Službeno je Banovina, ali se koristi i Banija, u manjem opsegu, a pogotovo kod naših komšija.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Pupovac dalje po zadatku, slovenskom Delu prica price o ugrozenim manjinama itd. da ne linkam.
    Stozerna stranka. Koalicijski partner.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Crvenima se nije dopadao ni naziv Banovina, sjecam se rasprave sa onom kozom revolution na anderlonovom forumu na tu temu, evo vidim i VL Banovinu naziva Banijom.

Jel i sluzbeni naziv Banija?
    Srbi banovinu zovu banija, Hrvati je zovu Banovina.

dakle "hrvatski partizani" jedanko Srbi, nadam se da je Tuđman i HDZ sretan, većih Srba od njih nema. ja bih da se oni uzmu za ručice i zaplešu kozaračko, kako samo oni znaju, antifašizam nema alternative zar ne ?

jedno pitanje za vladu RH, predsjednicUUUUU i ostale hoštaplere koji se predstavljaju u ime hrvata, što je bilo prije antifašizam ili Hrvati ? NDHrvatska ili ZAVNOH ?

to je trebalo i Franceku postavit 1991, pa da vidimo na čemu smo.
    Posljednje uređivanje od Caprienti : 21-09-2019 at 14:38

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Pupovac dalje po zadatku, slovenskom Delu prica price o ugrozenim manjinama itd. da ne linkam.
    Stozerna stranka. Koalicijski partner.
    I još kaže da se želi otjerati Srbe iz Ist. Slavonije i da nitko nije odgovarao za ubojstva Srba... Uglavnom, tipično za jednog četnika. Samo neka nastavi tako i završiti će on i njegovi istomišljenici kao i '95.
    "My country, right or wrong; if right, to be kept right; and if wrong, to be set right.” (Carl Schurz)

https://www.vecernji.hr/vijesti/vlad...polova-1347145

Nepotreban trošak i stvaranje novog brloga za lijevo liberalne jazavce.

Brlog je odavno stvoren, samo mijenjaju jazavca koji će ga nastanjivati. Moja prognoza je da će novi stanar brloga biti neka ekstremno lijeva žena. Promijenite moje mišljenje.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Službeno je Banovina, ali se koristi i Banija, u manjem opsegu, a pogotovo kod naših komšija.
    Grunficka, vidim da jako dobro poznajes komsije... trebace ti to znanje, nemoj da ga sputavas

Pojasni to. Zvuči mi kao prijetnja.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Pojasni to. Zvuči mi kao prijetnja.
    Inkvisa, gde ti vide pretnju... pa ja ga ohrabrujem da jos vise stekne znanja...

Grunficka je vredan momak, a cujem i da voli beogradjanke... sa usvojenim integralizmom nece imati mnogo uspeha, ali videcemo...

Inkvi, sta bi rekao Pupovcu da ga sretnes na ulici... izaberi par recenica...

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove