+ Odgovori na temu
Stranica 200 od 200 PrviPrvi ... 100 150 190 198 199 200
Prikaz rezultata str. 3,981/3987

Tema: Kako diše Srbija

bravo inkvi što me podseti nak Kiklopa, gledao ga kao klinac još u prištinskom bioskopu i naravno ništa nisam ukapirao, posle još par puta dok mi nije kliknulo, odgledaću ga popodne jođš jednom
    VCZ,45+,100+

Nije valjda da ni Miru Furlan nisi ukapiro..ajd priznaj..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

bio sam "malji deca"
    VCZ,45+,100+

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    https://www.raskrikavanje.rs/page.php?id=85

Naprednjaci vladaju naslovnim stranama

"Najekskluzivnija" je naslovna stranica 24 sata - pojavljuju se samo Aleksandar Vučić i kandidati sa njegove liste (46 puta, od toga 45 u pozitivnom kontekstu, jednom u neutralnom) i Aleksandar Antić jednom, u pozitivnom.

Podsetimo, kako smo ranije pisali besplatni dnevni list „24 sata“ koji zapravo predstavlja stranački bilten Srpske napredne stranke, preko firme „Sky comm group“ koja je njen izdavač finansiraju svi poreski obveznici. Naime, na poslednjem beogradskom konkursu za sufinansiranje medijskih projekata od javnog interesa, ova firma dobila je čak 5 miliona dinara.

I drugi tabloidi koji o Srpskoj naprednoj stranci i Aleksandru Vučiću pišu isključivo pozitivno su na prošlom beogradskom konkursu za medijsko sufinansiranje dobili milione dinara. Tako su Studio B, tabloidi Alo, Srpski telegraf i Informer dobili ukupno 28 miliona dinara.

"Presedan – častan vojnik uhapšen zbog aktivista SNS"

U saopštenju se navodi da ono od stana do stana "uznemiravaju" građane Beograda prikupljajući "sigurne glasove" po određenim spiskovima.

V.M. je tražio da vidi spisak i pitao aktiviste odakle im podaci o njegovoj porodici pri čemu su ga vređali posle čega je došlo do verbalnog sukoba, naveo je Vojni sindikat.

"Prijavljen je od strane aktivista koji su se predstavili kao članovi SNS, zbog čega je lišen slobode i priveden u Policijsku stanicu Zvezdara zbog navodnog nasilničkog ponašanja", piše u saopštenju.

Sindikat ocenjuje da je opasan presedan da se policijskom represijom časni vojnici hapse samo što su u svom stanu zatražili uvid u spiskove u kojima se nalaze imena njihovih porodica.

"Postavljamo više nego logično pitanje ko se nasilnički ponaša u ovom događaju, da li oni koji uznemiravaju građane ili oni koji tako nešto ne dozvoljavaju i brane svoje porodice", pitao je sindikat.

U saopštenju se navodi da su "režimski mediji brže bolje počeli sa satanizacijom poštenog srpskog vojnika", koji je u službi više puta pohvaljivan i nagrađivan i koji radi na najodgovornijim dužnostima u sistemu odbrane.
    https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1358541
    Posljednje uređivanje od Skywalker : 13-02-2018 at 23:37

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013

Lalić: Voleo bih da Nikola Pašić rešava problem Kosova

"Istorija je da pogledate kada ste bili najuspešniji, zamislite da danas Nikola Pašić s tom pameću rešava pitanje Kosova, ja bih to baš voleo. Na to treba paziti i izvlačiti to najbolje iz istorije Srbije", rekao je glavni urednik Nedeljnika Veljko Lalić gostujući u "Novom danu" televizije N1.

"Sretenjski ustav je neverovatan uspon srpske države, jer i iako dugo nije trajao, u tom trenutku donosite najliberalniji ustav u Evropi, protiv koga su ustale velike monarhije jer želite da ograničite vlast čoveka koji je, verovatno, najveći srpski vladar. I to pokazuje srpski slobodarski duh na koji i mi treba da se pozivamo i da pogledamo u toj našoj istoriji, koja ima zaista jako svetlih tačaka."
    Lalić je podsetio na veliki tekst hrvatskog novinara Darka Hudelista koji je pronašao u arhivama SANU dokument koji potvrđuje postojanje sednice vlade na kojoj je odbijen Londonski ugovor, kada smo, kako kaže, "praktično odbili tu Veliku Srbiju o kojoj se toliko priča, ponuđene granice i kraj rata."

On je rekao da je cele nedelje slušao polemiku kako je tim potezom Nikola Pašić pogrešio, dodajući da se ovde istorija i dalje pogrešno poznaje i da mi na kraju sve pogrešno posmatramo, ne shvatajući istorijski kontekst. "Ako pogledate tu 1915. i ako pogledate tu 1918. godinu, Srbija je prošla još bolje i u granicama i u svakom drugom smislu i mi nikako da izađemo iz te čaure '91. Tu kreću naši porazi, od devedesete, ili ako se vratimo od '43. ili od 27. marta, o tome možemo da raspravljamo."
    Strategija Evropske komisije o proširenju na Zapadni Balkan menja stvari, kaže Lalić, i, pozivajući se na dopisnika Nedeljnika iz Rima, kaže da mu 2025, kao godina kada bi Srbija trebalo da postane članica EU, deluje realno.

"Jeste to negde napravljen ustupak i nama, i dat je okvir za EU, ali najveći problem neće biti Kosovo, nego vladavina prava. EU ne želi da ulazi u grešku kao s Rumunijom i Bugarskom, biće i pitanje slobode medija. Meni to zvuči realno, neće nas primiti kao što su primili Bugarsku, a mi danas zaostajemo za Bugarskom, ne smemo da propustimo ovaj voz".
    Kampanju za gradske izbore Lalić naziva zanimljivom, ali pod uslovom da se odvija u Francuskoj.

"Ovo nisu samo obični izbori za Beograd i Beograđani neće samo da glasaju zbog metroa i ostalog. Mislim da Vučić koristi sve resurse koje ima, posetu Hrvatskoj kao da je naručena, situaciju sa nacionalistom Buljom koji treba da pošalje fakturu SNS jer nisu mogli da zamisle bolji incident. Imate situaciju gde Vučić nameće velike teme, ima na lokalu ljude koji su potpuno apolitični, sklonio je gradonačelnika iz kampanje, i gledate ljude koje ne vezujete za SNS", kaže Lalić.

On ističe da su Dragan Đilas i Aleksandar Šapić uneli novine u kampanju, kao i da bi bez njih to bio "kopi-pejst" predsedničkih izbora.

"Kampanja mi izgleda odlično, ali da je u Francuskoj, Vučić koristi sve resurse koje ima, imao je posetu Kosovu, pa Hrvatskoj, nisu mogli da požele bolji incident od ovog u Zagrebu s Buljem, Vučić nameće teme, ima apolitične ljude u kampanji, forsira ljude koji nisu vezani za SNS. On radi to školski, ali tu imamo novi momenat u kome on može da se preigra. Imate na prošlim izborima 22 odsto glasova koji su propali. Dosta listi je na granici cenzusa, gde je Vučić pojeo SPS a sada im nije dao Rasima Ljajića da lagano mogu da pređu cenzus. Ukoliko bi SPS ostao ispod cenzusa, koliko bi bi bila velika izlaznost, idu na Dontov sistem, tatika naprednjaka je potpuno jasna, jasno je da im odgovara, da ima puno listi i da bi tu prošli jako dobro. Radikali će jako teško proći, imate zavetnike koji njima skidaju, SPS koji je na ivici cenzusa, i tu može da dođe do preigravanja - kad pravite previše kombinacija, to može da vam se dogodi."

Opsirnije:

http://rs.n1info.com/a364692/Vesti/V...ovom-danu.html

https://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/p...dimo-ceo-svet/

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Kakav bi ovo spor sa Slovencima, gospon Brnabic je onako baritono promrmlja da je osupnut jer se Slovenija ''petlja'' u njihov odnos sa Kosovon. Pukla ljubav, ili show za javnost, e to je to pitanje....

joj joj joj ako ih Slovenci krenu blokirat vidjet će oni što je blokada.

ja ovo Pahorovo tj, slovensko vidim, mi ćemo nagovarat ovih pet članica da priznaju Kosovo a vi ćete Hrvatsku stisnit oko arbitraže..ja ne vidim zašto bi složni stari hrvatski neprijatelji sad "zaratili" oko ovog pitanja..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove