+ Odgovori na temu
Stranica 109 od 232 PrviPrvi ... 9 59 99 107 108 109 110 111 119 159 209 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 2,161/4630

Tema: Kako diše Srbija

Citiraj Prvotno napisano od Zlatni orao Vidi poruku
    Ti su mnogo neinformisan! Gledaj ti njega,informise se sa vikpedije,koju moze bilo kod uredi i da napise sta zeli.

Drugo,vi Hrvati ste promenili toliko teza o vasem dolasku na Balkan,da ni sami vise ne znate u koju da verujete.Najpre ste bili Sloveni,pa Germani,pa Goti,pa Iranska teorija,Indo-Aarijevska ..itd.
    No najstrasnije od svega je sto u toj teoriji o petorici brace ima Tursko poreklo,jer su imena iskljucivo vezana za Tursku etmologiju i Tursko podneblje,i samo na Turskom jeziku imaju znacenje.Tako poznati Turski istoricar Osman Karataj smatra da su Hrvati cisto Tursko pleme,odnosno staro tursko pleme Kurbati,od koejg i nastao naziv Hrvati.Sad teze dises,znam
    Hrvati su sve navedeno, i Slaveni i Germani i Goti i Iranci, a prije svega su rasni arijevci, i zbog toga svi debili iz mješanih brakova i posrbice i komunjare u hrvatskoj prozivaju ustaštvo ndh i pavelića. jer znaju da su oni i njihovi sljedbenici, glavni kamen spoticanja za sve "južne slavene". niti postoje južni slaveni, niti su slaveni nacionalna posebnost da bi se time kitili. slaveni su samo jedna kulturna dimenzija, ne treba se tim slavenstvom previše kitit, nije da smo od njega imali previše kruha, dapače u 20 stoljeću upravo je jugoslavenstvo bilo najradikalniji primjer zatiranja hrvatskih posebnosti, i državnosti. prema tome, Hrvati su sve navedeno, miks više kultura i etniciteta. i zato je bitnije hrvatstvo, nego slavenstvo. a pogootovo to jugoslavenstvo treba trajno usmrtit, da se više nikad ne ponovi ono što se događalo čitavo 20 stoljeće.

moram te razočarat, Hrvati nemaju turskih gena, većina Hrvata je svijetle puti osim dalmatinaca i hercegovaca koji su zbog jako sunca "pocrnili".

dakle, naša arijevska čistoča je neupitna, dok vi itekako imate neke istočnjačke kronosome, i to je ono što svakog pravo arijevca brine, da su mu takvi u neposrednoj blizini.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku

jeste li primijetili kako ova karta srbije savršeno prati avnojevsku granicu hrvatske i bih
    Ako bolje pogledas kartu videces da severna granica Srbije ide uz reku Savu i da Juzna Dalmacija(za koju smo vec itvrdili i kod Konstantina Porgigenita da je pripadala Srbima) sa otocima Hvar,Brac,pa otprilike sve do Knina,Splita,pripada Srpskoj imperiji.Sta ti vidis meni stvarno nije jasno.Ako je u tom periodu postojala Hrvatska drzava,i to ne samo jedna vec dve,zasto je(ih) nema na mapama?Zasto ni jedan okolni narod nije potvrdio postojanje hrvata i njihove drzave?Evidentno je da se radi o naknadnom istorijskom prepravljaju dokumenta,sto je i utvrdjeno nizom kontradiktornosti.

Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    Hrvati su sve navedeno, miks više kultura i etniciteta.

Hrvati nemaju turskih gena, većina Hrvata je svijetle puti osim dalmatinaca i hercegovaca koji su zbog jako sunca "pocrnili".
    Pa u neku ruku bih se mogao sloziti sa tobom,samo ne sa izborom konglomerata.Znaci po tebi su Italijani i Graci Turci ,jer su tamnije puti?Jesu li Jevreji belci,jel Hristos bio belac?

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Ako bolje pogledas kartu videces da severna granica Srbije ide uz reku Savu i da Juzna Dalmacija(za koju smo vec itvrdili i kod Konstantina Porgigenita da je pripadala Srbima) sa otocima Hvar,Brac,pa otprilike sve do Knina,Splita,pripada Srpskoj imperiji.Sta ti vidis meni stvarno nije jasno.Ako je u tom periodu postojala Hrvatska drzava,i to ne samo jedna vec dve,zasto je(ih) nema na mapama?Zasto ni jedan okolni narod nije potvrdio postojanje hrvata i njihove drzave?Evidentno je da se radi o naknadnom istorijskom prepravljaju dokumenta,sto je i utvrdjeno nizom kontradiktornosti.
    znači, oslobodilački rat 1683-1699 je vođen uz dužno poštovanje istorijskih srpskih krajeva dalmacije i bosne kao i granica njihovih....

a sad ozbiljno, jesi li ikad razmišljao da potražiš neku stručnu pomoć?
    mislim, meni ne smeta ali sebi štetiš
    ono, retardiran si a retardacija može imati razne posljedice, nije život samo blamirat se po netu.
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Ti su mnogo neinformisan! Gledaj ti njega,informise se sa vikpedije,koju moze bilo kod uredi i da napise sta zeli.

Drugo,vi Hrvati ste promenili toliko teza o vasem dolasku na Balkan,da ni sami vise ne znate u koju da verujete.Najpre ste bili Sloveni,pa Germani,pa Goti,pa Iranska teorija,Indo-Aarijevska ..itd.
    No najstrasnije od svega je sto u toj teoriji o petorici brace ima Tursko poreklo,jer su imena iskljucivo vezana za Tursku etmologiju i Tursko podneblje,i samo na Turskom jeziku imaju znacenje.Tako poznati Turski istoricar Osman Karataj smatra da su Hrvati cisto Tursko pleme,odnosno staro tursko pleme Kurbati,od koejg i nastao naziv Hrvati.Sad teze dises,znam
    Slaveni i Germani su jezično-kulturna a ne etničko-rasna kategorija. Usput budi rečeno, Slaveni i Germani pripadaju arijskoj (bijeloj) rasi.

Citiraj Prvotno napisano od Zlatni orao
    Karataj smatra da su Hrvati cisto Tursko pleme,odnosno staro tursko pleme Kurbati,od koejg i nastao naziv Hrvati.Sad teze dises,znam
    Znači, Srbija je naša, od Hrvata.
    ZA DOM SPREMNI !

Kako diše Srbija. Po starom. Mitomanija i kompleksi. Do nekog novog ćeranja koje je neizbježno kada se pogledaju neki psihijatrijski slučajevi koji su česti u Srbiji a ovdje vidimo neke od tih pacijenata. I to nebi bio problem, kada s druge strane Hrvati nebi patili od etnomazohističkog i jugoslavenskog, to jest regionskog kompleksa.
    ZA DOM SPREMNI !

Cak su se i germani odrekli Germanske istorije posle Brlinskog kongresa,pa sto bi onda Srbi morali slepo da je slede?Nisu li Germani ,pre svega VilhejmII u jesen 1913 govorili za slovene da su niza rasa i da su stvreni da robuju,nije li Adolf Hitler imao za silj da ubije 100 Milona Slovena?
    Adolf Hitler je bio prije svega pangermanist, što ga je koštalo pobjede jer nije pritisnuo Engleze kako treba, iz tih razloga je podcjenjivao poneke Slavene.

Kazes Guslar,mene to ne vredja,iako si ti pokusao tim epitetom da isprovociras u negativnom kontekstu,al ja sam ti zahvalan na istini kojom si potvrdio da su Gusle Srpski nacinalni muzicki instrument,iako ih Hrvati po Dalmaciji poksavaju svojatati,kao i cirilici.Eto,ti makar imas neke casti A koji je Hrvatski nacinalni instrument?
    Glagoljica nije srpska ćirilica.

A koji je Hrvatski nacinalni instrument?
    Kada su Srbi imali renesansu?

P.S. Koja je svrha tvojih upisa? Liječenje srpskih kompleksa veće ili manje vrijednosti, što?

Čak i tvoj idol Šešelj Voja priča kako su Hrvati i Srbi došli na "ove prostore" kao već formirani narodi čime sam sebi uskače u usta kada u drugim slučajevima osporava Hrvatima državnost ali to ne brine Srbe. Laž je vid srpskog patriotizma.
    ZA DOM SPREMNI !

E moj zlatni papigaj malo manje "istorije" malo vise povijesta ...knjige u ruku

SONJA BISERKO ŠOKIRALA SRBIJU:Srbija i JNA su se od ’81. godine pripremali za rat, Hrvati to nisu znali

----------------------------------
    Srbija je oduvijek shvaćala Jugoslaviju kao Veliku Srbiju. Srbija je uvijek negirala prava i identitet Makedoncima, Hrvatima i drugima. Nije razumjela da su se ti narodi emancipirali i stvorili svoj identitet tijekom 20. stoljeća. Vlasti Srbije pripremale su scenarij za raspad Jugoslavije”, svjedočila je protiv svoje zemlje odvažna Sonja Biserko.
    Objavljeno je svjedočenje Sonje Biserko, predsjednice Helsinškog odbora za ljudska prava u Srbiji, koju je u Haag, kao svjedoka, pozvao hrvatski pravni tim. Biserko je, unatoč javnim prijetnjama koje dolaze iz njene domovine, hrabro iznijela niz intrigantnih podataka koje Srbiji nikako ne idu u korist. Najviši sud UN je novinarima zabranio da njen iskaz objave prije jučerašnje kraja rasprave.
    Evo što je na sudu o svemu onome što je prethodilo ratu kazala Sonja Biserko:
    – Srbija je krajem 20. stoljeća počela provoditi devetnaestoljetni projekt jedinstva i ujedinjenja svih Srba, što nije odgovaralo “duhu vremena”, naročito poslije pada Berlinskog zida. Logika iza toga je da je Srbija oduvijek shvaćala Jugoslaviju kao Veliku Srbiju. Srbija je uvijek negirala prava i identitet Makedoncima, Hrvatima i drugima. Nije razumjela da su se ti narodi emancipirali i stvorili svoj identitet tijekom 20. stoljeća. To je bilo ključno za razumijevanje negiranja i nepriznavanja postojanja tih naroda koje je bilo vrlo prisutno u kampanji uoči rata – “Hrvati su Srbi, Muslimani su Srbi” i tako dalje. To je zaista devetnaestoljetna teorija nacija. Srpski nacionalni program odigrao je ključnu ulogu u tragičnom raspadu Jugoslavije. Od smrti Josipa Broza Tita, nijedna druga republika nije razmišljala o odvajanju i odlasku iz Jugoslavije. Vlasti Slobodana Miloševića, poslije pada Berlinskog zida, nastavile su križarski rat protiv Jugoslavije, uništavajući sve federalne institucije i stvarajući završni čin na koji je međunarodna zajednica prekasno reagirala – hrabro je istupila na sudu Biserko.
    Amandmane na Ustav Srbije iz 1990, nazvala je “prvim secesionističkim dokumentom” u nekadašnjoj Jugoslaviji:
    – Miloševiću je bio raščišćen put da nastavi svoju kampanju. Haaška konferencija (1991.) bila je posljednja šansa da Jugoslavija opstane u tadašnjem okviru, ali je, nažalost, Srbija odbila tu ponudu zato što je JNA već bila na njenoj strani, istakla je Biserko pred najvišim sudom UN. Prema njenim riječima, JNA je čitavo desetljeće prije toga bila podvrgnuta promjenama da bi je Srbi mogli kontrolirati.
    – Vlasti Srbije pripremale su scenarij za raspad Jugoslavije – kazala je jasno Biserko čije izjave nikako nisu “legle” pravnom timu Srbije.
    Njihov zastupnik, Novak Lukić, tražio je pojašnjenje ovih teza, i dobio sljedeći odgovor:
    – Deset godina trajala je neka vrsta medijske pripreme, pogotovo od 1988. do 1991. kada je srpski narod kondicioniran za nešto što će doći, tako što se ponovo najavljivao genocid, prije svega u Hrvatskoj i BiH. Zapravo se inzistiralo na tezi da je srpski narod žrtva obje Jugoslavije, a ta kampanja pokazala je što se sprema. Taj pogled na krizu u bivšoj Jugoslaviji zaokružio je Memorandum Srpske akademije nauka i umjetnosti, a zastupali su ga brojni akademici, kao i Srpski pokret obnove i Srpska radikalna stranka u svojim programima – pojasnila je Biserko.
    Na zaključak Sonje Biserko o ključnoj ulozi vodstva Srbije u razbijanju Jugoslavije, odvjetnik Lukić uzvratio je pitanjem zna li ona tko je izgovorio rečenicu: “Mislim da sam obavio zadatak, Jugoslavije više nema.”
    – Da, znam, to je rečenica koju je izgovorio Stjepan Mesić, koji je tada bio predsjednik Jugoslavije, ali koji zapravo nije bio predsednik Jugoslavije. Instalirala ga je međunarodna trojka i nije imao nikakvu kontrolu i ingerencije nad, recimo, JNA – bila je spremna svjedokinja koja se velikim dijelom u svom iskazu oslanjala na ulogu JNA:
    – Savezna vojska je 1991. stala na srpsku stranu, de facto i javno. Našle su se vojska i Srbija na dvije točke – obrana socijalizma i recentralizacija Jugoslavije. Teritorijalna organizacija omogućila je da JNA bude upotrijebljena za ono što se dogodilo. Moji osobni stavovi proizlaze iz brojne literature koju sam pročitala, iz iskustva diplomate u jugoslovenskoj diplomaciji, iz rada ovih 25 godina, tjekom kojih sam se u velikoj mjeri bavila srpskim nacionalnim programom tj. srpskim nacionalizmom – zaključila je svjedočenje Sonja Biserko.
    (izvor:BH Sloboda)
    ZALUD HEROJI POVIJEST PIŠU ,
    JER NAĐU SE ONI ŠTO ISTINU BRIŠU DA HERCEG BOSNA SINOVE JE DALA A DANAS JOJ NEMA NI RIJEČI HVALA !!!!
    HERCEG-BOSNO SUZO MOJA ZEMLJO BEZ SPOKOJA !!!

http://www.youtube.com/watch?feature...Czx_uWqo74#t=0

http://www.youtube.com/watch?v=leNFPy5HOxU

http://www.youtube.com/watch?v=5veX-SqhXdA

Citiraj Prvotno napisano od skater Vidi poruku

Glagoljica nije srpska ćirilica.
    Nisam mislio na Glagoljicu,vec na cirilicu,koja se takodjer prisvaja.U Zagrebu je bio naucni skup poz nazivom"hrvatska Cirilicna bastina" povodom 500 godina od izdanja knjige "Dubrovacki Cirilski molitvenik" Negde u Bosni,cini mi se kod Sirkog Brijega su Hrvati podigli spomenik cirilici,dok u Vukovaru razbijaju table.Sto se tice glagoljice,ona je slovensko pismo,a ne kako neki franjevci poksavaju predstaviti kao Hrvatsko.Glagoljicu je napisao sveti Cirilo i Metodije,a najstariji natpisi glagoljicom poticu iz današnje Bugarske i Moravske u Ceskoj.A sta da kazemo za Vincansko pismo,staro 6000 godina,sastavljeno od simbola i znakova ,medju kojima je i krst sa cetri ocila?

Kada su Srbi imali renesansu?

P.S. Koja je svrha tvojih upisa? Liječenje srpskih kompleksa veće ili manje vrijednosti, što?

Čak i tvoj idol Šešelj Voja priča kako su Hrvati i Srbi došli na "ove prostore" kao već formirani narodi čime sam sebi uskače u usta kada u drugim slučajevima osporava Hrvatima državnost ali to ne brine Srbe. Laž je vid srpskog patriotizma.
    Sto je renesansa bitna u ovoj prepisci?
    Vi Hrvati na ovom forumu mnogo volite da se bavite predrasudama,olakim zakljucivanjima,pa sam tako etikiran kao covek koji zastupa teze Deretica,a ja ga nikad nisam spomenuo,niti hocu.Sad mi i ti prisivas etiketu"Seseljevca".Ako te zanima moje politicko ubedjenje i simpatisanje drzavnog uredenja,mogu da ti repliciram da sam zakleti monarhista,stoga ne mogu biti simpatizar SRS,jer su se odrekli krune.Ostale decije upise ne zelim komentarisati.

tema je..Kako diše Srbija
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Nisam mislio na Glagoljicu,vec na cirilicu,koja se takodjer prisvaja.U Zagrebu je bio naucni skup poz nazivom"hrvatska Cirilicna bastina" povodom 500 godina od izdanja knjige "Dubrovacki Cirilski molitvenik" Negde u Bosni,cini mi se kod Sirkog Brijega su Hrvati podigli spomenik cirilici,dok u Vukovaru razbijaju table.Sto se tice glagoljice,ona je slovensko pismo,a ne kako neki franjevci poksavaju predstaviti kao Hrvatsko.Glagoljicu je napisao sveti Cirilo i Metodije,a najstariji natpisi glagoljicom poticu iz današnje Bugarske i Moravske u Ceskoj.A sta da kazemo za Vincansko pismo,staro 6000 godina,sastavljeno od simbola i znakova ,medju kojima je i krst sa cetri ocila?

Sto je renesansa bitna u ovoj prepisci?
    Vi Hrvati na ovom forumu mnogo volite da se bavite predrasudama,olakim zakljucivanjima,pa sam tako etikiran kao covek koji zastupa teze Deretica,a ja ga nikad nisam spomenuo,niti hocu.Sad mi i ti prisivas etiketu"Seseljevca".Ako te zanima moje politicko ubedjenje i simpatisanje drzavnog uredenja,mogu da ti repliciram da sam zakleti monarhista,stoga ne mogu biti simpatizar SRS,jer su se odrekli krune.Ostale decije upise ne zelim komentarisati.
    Krst sa četiri ocila je simbol Bizantskog Carstva a vi Srbi se kitite tuđim perjem.

Radi se o tome da Srbi prisvajaju hrvatske renesansne pisce ("Deset vekova srpske književnosti") budući da nemaju nijednog svojeg renesansnog pisca jer su bili pod osmanlijskom okupacijom pa im je promaklo to kulturološko razdoblje.

Gusle sigurno nisu autohtoni srpski instrument.

Možda ne zastupaš teze Deretića ali ste na istoj valnoj duljini. Inače, tvoj kralj jedva priča srpski.

Kako god bilo, ne znam koja je svrha osporavanja postojanja hrvatskog naroda. Pokušalo se Hrvate i Srbe, pogotovo Hrvate utopiti u jugoslavenstvo (prvenstveno hrvatska priglupa ideja, uslijed germanizacije i mađarizacije), nije išlo, onda su Srbi otišli u otvoreni napad na Hrvate i oduzeti im teritorije, nije uspjelo.

Inače, ne znam za narod koji toliko podcjenjuje drugi narod, zove ga "bečkim konjušarima" a istovremeno taj isti narod prisvaja kao dio svojeg naroda. Ne znam za Engleza koji bi prisvajao Indijce kao dio svojeg naroda ali puno Indijca bi rado bili Englezima.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor
    tema je..Kako diše Srbija
    Ne znam tiče li se to mojih upisa, unaprijed se ispričavam, ali sve je ovo dio teme kako diše Srbija.

Tema je takva da neizbježno dovodi do ovakve rasprave.
    ZA DOM SPREMNI !

svima usta puna civiliziranosti, i to seru oni što su nuklarne bombe bacali po japanu, i nedavno s bradama kopali jame hrvatima i obećavali da će biti duboke, pa da se usereš o kakvim je tu govnjarima riječ.

moram te razočarat, Hrvati nemaju turskih gena, većina Hrvata je svijetle puti osim dalmatinaca i hercegovaca koji su zbog jako sunca "pocrnili".
    Ne bih se slozio sa tobom, Hercegovci su bas svetlije puti i Hrvati i Srbi..

Citiraj Prvotno napisano od farcry Vidi poruku

ima puno hercegovaca tamne puti, ali ima i onih svijetle, oni i dalmatinci mi kod nas djeluju "najčađavije" iako sam sretao i slavonaca koji su "čađavi". ja sam svijetle puti, da imam plave oči bio bi idealan za SS.

Citiraj Prvotno napisano od farcry Vidi poruku
    Čeda "Prašak" Jovanović, predsjednik srpske Liberalno-demokratske partije je Cigan, kao što je Cigan gradonačenik Đurđevca Željko Lacković i onda se netko nađe govoriti kako Hrvatska ili Srbija nisu multikulti zemlja. Neka Šveđani pokažu svojeg ciganskog gradonačelnika ili predsjednika neke stranke.
    Posljednje uređivanje od skater : 15-06-2015 at 00:04
    ZA DOM SPREMNI !

ima puno hercegovaca tamne puti, ali ima i onih svijetle, oni i dalmatinci mi kod nas djeluju "najčađavije" iako sam sretao i slavonaca koji su "čađavi". ja sam svijetle puti, da imam plave oči bio bi idealan za SS.

Srpski pesnik Moma Kapor i Seselj su Hercegovci a svetle su puti, dosta Hercegovaca koje znam izgledaju identicno..ima dosta Crnogoraca koji su tamniji a nikakve dodirne tacke nisu imali sa Turcima s obzirom da se zna da je Crna Gora odolevala Otomanskim naletima jer je Turke mrzilo da se vijaju sa Crnogrcima po onim krsevima i vrletinama.

Čeda "Prašak" Jovanović, predsjednik srpske Liberalno-demokratske partije je Cigan, kao što je Cigan gradonačenik Đurđevca Željko Lacković i onda se netko nađe govoriti kako Hrvatska ili Srbija nisu multikulti zemlja. Neka Šveđani pokažu svojeg ciganskog gradonačelnika ili predsjednika neke stranke.
    Ceda Jovanovic je iz mesanog braka, otac mu je cigan majka srpkinja, u Srbiji vecina cigana nosi prezime Jovanovic,Marinkovic..

a kako to da "cigani", ubiše od batina cigana?

Krst sa četiri ocila je simbol Bizantskog Carstva a vi Srbi se kitite tuđim perjem.
    Apsolutno netacno.Srbi su Krst i ocila ima i pre tkz"Vizantijskog Cartsva",koje nikad nije ni postojalao.U Vizantiji je samo dinastia Paleologa nosila slican simbol,sto bi Srbi nosili simbole jedne dinastije,sa cijom su Drzavom stalno bilu u skubu.U svim starim spisima "Vizantija" je oduvek bila Rimsko Cartsvo,dok je "Konstinatopolj" bio nazvan Nova Roma.Basileia Romaion,Imperium Romanum,ili na Arapskom "Rum".Rimsko Cartsvo je imalo dvojezicni anziv,Grcki i Latinski,i ni jedan nije bio Vizantija.U Pravoslavnoj Crkvi ne postoji ni jedan Vizantijski svetac,stoga ni ta drzava nije nosila naziv Vizantija.Taj termin je izmislio nemacki istoricar Heronim Wolf 1557 godine,kad je vec Rimsko Carstvo nestalo.

Radi se o tome da Srbi prisvajaju hrvatske renesansne pisce ("Deset vekova srpske književnosti") budući da nemaju nijednog svojeg renesansnog pisca jer su bili pod osmanlijskom okupacijom pa im je promaklo to kulturološko razdoblje.

Gusle sigurno nisu autohtoni srpski instrument.
    Koje to Hrvatske pisce Srbi prisvajaju,verujem da znas i njihova imena?Cije su gusle,kom narodu pripadaju,kad tvrdis,da nisu Srspke?
    Inače, tvoj kralj jedva priča srpski.
    Verovatno mislis na dinstiju Karadjordjevica,pa nevoravtno je da takav otpad i dalje pretenduje na Srpsku krunu.Oni,pogotovo njihova deca i nisu vise Srbi,vaspitani su na zapadu i svakako da ta dinastija ne moze biti dinsatsija,koja bi preuzela Srpsku krunu.Tu njihovu pricu upravo gura M6.Uz sve to,Kradjordjevici su masoni.
    Kako god bilo, ne znam koja je svrha osporavanja postojanja hrvatskog naroda. Pokušalo se Hrvate i Srbe, pogotovo Hrvate utopiti u jugoslavenstvo (prvenstveno hrvatska priglupa ideja, uslijed germanizacije i mađarizacije), nije išlo, onda su Srbi otišli u otvoreni napad na Hrvate i oduzeti im teritorije, nije uspjelo.

Inače, ne znam za narod koji toliko podcjenjuje drugi narod, zove ga "bečkim konjušarima" a istovremeno taj isti narod prisvaja kao dio svojeg naroda.
    Ne postiji cilj osporavanja nekom da se izjasnjava kako on zeli.Ako se neki pokatoliceni Srbin oseca Hrvatom,to je njegovo intimno pravo,i on je za mene Hrvat,al Hrvat koji ima Srpsko poreklo.Naravno,ovo se ne odnost na celi Hrvatski narod.Koje su to Srbi pokusali uzeti teritorije Hrvatim,mozde one na kojima vekoviam zive,i gde enma pomena o Hrvatskom bitisanju kroz istoriju?Znaci,nije uopste relevatno sta su pistali istoricari i pisci iz tog doba.Pa da pitam ja tebe,kad se Hrvatska udedinila sa Slavonijom,Dalmacijom i Istrom?Postoji samo osporavanja pojedinih Hrvatskih istoricara i njihovih nebuloza i falcifiakta.
    Da,nepristojno je bilo koga vredjati,i koristiti epitete"Becki konusari" i slicno.Ipak je mnogo gori izlim patoloske mrznje kod Hrvata prema Srbima,nego sto ti to zelis prikazati.Zar oni povici "srbe na vrbe" i etikiraje Srba,kao slugu i cigana isto ne spada u nekulturu i divljastvo,pa cak i otvoreni primitivizam?Pa Srbi su za vreme NDH nosili nalepnice "p"oko rukava,uakzujuci da su pravoslavci,i po toj osnovi svako ih mogao ubiti,pretuci,opljackati i silovati,zar smo to vec zaboravili?Ne znam da su malobrojnim Hrvatima u Srbiji desavale slicne stvari.I slava Bogu sto nisu.Ja sam ponosan na svoj narod,sto nije vrsio zlocine na Hravtima u Srbiji.Sigurno da je bilo pojedinacnih marginalizovanja,al nije bilo zlocina.
    Posljednje uređivanje od Zlatni orao : 15-06-2015 at 14:23

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove