+ Odgovori na temu
Stranica 222 od 222 PrviPrvi ... 122 172 212 220 221 222
Prikaz rezultata str. 4,421/4440

Tema: Kako diše Srbija

Ugledni član st.anger avatar
    Datum registracije
    Jul 2012
    Srbija i Mafija

Francuz snimio dokumentarac o Srbiji i kriminalu. Ukratko: "Drzava, kriminal i navijaci."
    Scene s navijacima bacaju na montazu, u fantomkama salovi itd. . O Arkanu se podosta prica.
    Neki lik, Bozidar Spasic, tvrdi da je UDBA organizirala Arkana za ubojstva u inozemstvo. To mu
    je valjda bio specialitet.
    Posljednje uređivanje od st.anger : 27-06-2019 at 20:56
    27/40+
    The enemy of my enemy is my enemy! RI-SPZL

Istraživanje svetske inteligencije: "Srbija ima skromni IQ"
    Srbija ima skromni državni IQ – (90), pokazuju rezultati najnovijeg istraživanja svetske inteligencije, sprovedenog u 203 države sa nekoliko zemalja van Evrope.

Od zemalja u regionu Slovenija ima IQ od 99, Hrvatska 96, BiH 89, Crna Gora 86, Albanija 82, dok Severna Makedonija ima isti skor kao Albanija.

Stanovnici BiH imaju isti državni koeficijent inteligencije kao Jermenija, Irak, Kazakhstan, Uzbekistan i Tajland.

Imamo također još jedno istraživanje od sličnih autora i sa sličnim rezultatima:

Dakle, jasno je zašto je eseferijot izgledala kao ludnica - na jednoj strani imamo bijelu Europu a na drugoj smeđi Bliski Istok koji je genetski bliži crnačkom getu nego Europljanima. I kao što Crni hebrejski Izraeliti imaju bajke kako su Židovi nastali od njih tako i ove kokardaške balkanske crnčuge imaju istovjetne mitove. Retardacija očito svugdje djeluje na isti način.

Inteligencija je društveni konstrukt.

Od dolaska Vučićevog SNS-a na vlast, Srbiju napustilo 400.000 ljudi, na godišnjem nivou nestane jedan grad veličine Bečeja 35.000 stanovnika. Tu je i negativan prirodni priraštaj. Srbija spala na ispod 7 miliona stanovnika.
    Ovo je gori trend nego što ima Hrvatska koja je još u EU.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...elicine-Beceja
    grobari,28,100+

Prirodnim putem, a kolike su migracije? Jel imate tu statistiku?

Cijeli Balkan manje vise nestaje, u ovoj ili onoj mjeri, cak i Slovenci poceli seliti na zapad, standard nije najbolji. Rumunji, Bugari, Hrvati imaju priliku kao EU gradjani ici na zapad, a Srbi i Bosnjaci to sve vise prakticiraju, zapad im sve cesce liberalizira vizne olaksice.

Sumnjam da Slovenci odlaze bar u nekom bitnom broju.

Ali oni to ionako nadoknade asimiliranjem Bosanskih Muslimana, Srba pa i Hrvata.

Evo već su onom gradonačelniku Maribora kome smeta Thompson dodali "č" na kraju.

Veli on " mi Srbi po porijeklu". Znači "po porijeklu" ne "Mi Srbi".

On se već kliče kak Slovenc.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Slovenci čak imaju minus, ali to nadoknađuju Bošnjacima, Srbima i Albancima pa su sveukupno u plusu. Bugari su začudo prošle godine migracijski skoro na nuli iako kod njih isto Bugari imaju minus, ali to nadoknađuju Ukrajincima, Makedoncima, Rusima, Gruzijcima.

Slovenci nikada nisu imali neki masovni egzodus, ali imaju oni dijasporu i od ranije, a sada odlaze tu i tamo, skolovani kadar recimo, IT strucnjaci i slicno.

I njih je dosta pogodila takozvana tranzicija, imaju lopuza, tajkuna, mnoge socijalisticke tvrtke giganti su opljackani. Jedino sto oni to ne preuvelicavaju i ne povlace pitanje svrsishodnosti osamostaljenja, bar ne mediji i politicari. Kao kod Hrvata, gdje je pljacka naravno produkt "nacionalizma i kako je u Jugi bilo lijepo", gdje mediji vriste odlazite iselite bjezite.

Slovenci imaju dosta izrazenu jugonostalgiju kod obicnog puka, posebno starija ekipa koja pamti SFRJ, ali kod njih ne znaci u isto vrijeme da taj covjek mrzi Sloveniju kao kod Hrvata ili "Hrvata" koji pate za YU a hrvatski grb ne mogu ocima gledati. Prvo Slovenija, pa onda SFRJ, ali Slovenija na prvom mjestu.

Vidio sam negdje nekakve tablice usporedbi BDP-a po godinama, iznenadilo me da su Slovenci odskočili tj. napravili prvu razliku u razvijenosti prema Hrvatima tj. Hrvatskoj tijekom hrvatskog proljeća. Drugi odskok je bio tijekom Domovinskog rata. 19. i 20. stoljeće je dosta Slovenaca dolazilo u Hrvatsku, pa čak i u Vojvodinu živjeti jer su bili siromašni.

Jel bi netko mogel analizu napraviti, ovo je ovak površno viđeno i uočeno.

Bilo je Slovenaca i u Bosni, u Sarajevu su imali svoje udruzenje putem kojeg su u ratu i konvoj za evakuaciju organizirali. Zatim u industrijskim centrima, Zenica, Vares, Prijedor, bilo ih je. Ali to je unutarnja jugoslavenska migracija, uglavnom je bilo rijeci o strucnjacima koji su dobijali poslove u svojoj struci. Rudarski inzinjeri i slicno.

U Varesu je bilo dosta Slovenaca, bilo je i Rusa par desetaka, svi su dosli nakon Oktobarske revolucije u Jugoslaviju. Rusa je u SHS doselilo skoro 50.000 nakon poraza bijelih u Rusiji.

Opcina Prnjavor je nekada vazila za najsarolikiju opcinu ili podrucje valjda u Europi, 33 nacije su tamo zivjele, Ukrajinci, Slovaci, Rusini su imali i svoja sela, naselja. Nesto kao Cesi oko Daruvara, Grubisnog i Pakraca. Ne znam kako je danas.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Vidio sam negdje nekakve tablice usporedbi BDP-a po godinama, iznenadilo me da su Slovenci odskočili tj. napravili prvu razliku u razvijenosti prema Hrvatima tj. Hrvatskoj tijekom hrvatskog proljeća. Drugi odskok je bio tijekom Domovinskog rata. 19. i 20. stoljeće je dosta Slovenaca dolazilo u Hrvatsku, pa čak i u Vojvodinu živjeti jer su bili siromašni.

Jel bi netko mogel analizu napraviti, ovo je ovak površno viđeno i uočeno.

U ovoj tabeli je vrednost BDP-a po glavi stanovnika... Slovenija je etalon, ima stalno vrednost 100... posle rata, 1952. godine Slovenija je bila na 100, Hrvatska 66... znaci za 50% su imali veci BDP od Hrvatske... blage su oscilacije do 62 i nazad... Uza Srbija osciluje oko 52... Vojvodina oko 58...

Uticaj rata na ekonomiju je vidljiv 1997... Srbija i |Vojvodina gube po 34 poena, Hrvatska duplo manje, 16...

Stopa nezaposlenosti, kroz godine...

Od kud je izvor podataka?

Prirodnim putem, a kolike su migracije? Jel imate tu statistiku?
    35.000 ljudi godišnje migrira iz Srbije, nekad i više.
    http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...ardu-evra.html
    Ali namerno zaobilaze stavku ABORTUS i koliko ih se izvrši na godišnjem nivou, zvanično 150.000 u državnim klinikama i još toliko u privatnim.
    Znači nije problem migracija i negativan prirodni priraštaj već srpkinje ubijaju svoju decu u utrobi.
    Posljednje uređivanje od BWA : 16-07-2019 at 01:12
    grobari,28,100+

Čuj 150.000 godišnje, to je teško pretjerivanje. Jel imaš koji link na taj podatak?

Zanimljivo kako RZS nema javno izvješće o godišnjim vanjskim migracijama...To svi zavodi za statistiku imaju. Jel to zato da prikriju negativne podatke?

Ako iseli 35.000 ljudi, pitanje je koliko useli. Vjerojatno Srbija usisava bar 15 do 20 tisuća Srba iz RS i Hrvatske godišnje da koliko toliko pokrije minuse.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 16-07-2019 at 11:24

Ne usisava toliko. Čak mislim da su došla vremena da Hrvatska usisava Srbe iz Srbije, opet. Ne samo povratnike.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ne znam, Vucic obecava Srbima da ce za par mjeseci imati vece prosjecne place od BiH, kaze to je veliki uspjeh, bice vece place za nekih 40 eura, i to ce dovesti do masovnog useljenickog vala Srba i Bosnjaka u Srbiju.

Sad, na stranu sto je ocito opet zaboravio uzeti terapiju, ali uz ovakvog vladara mi se Srbije ne trebamo plasiti narednih godina. Tigar od papira, cirkusant, dobro je ink rekao da je onaj Tadic 10 puta opasniji od ovih radikalskih recidiva. Ovi su dobri samo u pljackanju svog naroda i bacanju prasine u oci.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ne usisava toliko. Čak mislim da su došla vremena da Hrvatska usisava Srbe iz Srbije, opet. Ne samo povratnike.
    Još 2017. smo imali negativan saldo migracija sa Srbijom koji traje valjda više od 10 godina. Možda se 2018. okrenul trend, tko zna. Srbi iz istočne Slavonije svi piče za Novi Sad.

Čuj 150.000 godišnje, to je teško pretjerivanje. Jel imaš koji link na taj podatak?

Zanimljivo kako RZS nema javno izvješće o godišnjim vanjskim migracijama...To svi zavodi za statistiku imaju. Jel to zato da prikriju negativne podatke?

Ako iseli 35.000 ljudi, pitanje je koliko useli. Vjerojatno Srbija usisava bar 15 do 20 tisuća Srba iz RS i Hrvatske godišnje da koliko toliko pokrije minuse.
    https://www.blic.rs/vesti/drustvo/u-...udnoce/3r34h13
    Nije preterivanje, na privatnim klinikama pacijentkinjama garantuju diskreciju, tako da niko ne zna da li je i kada abortirala, niti zakon obavezuje tu kliniku da prijavi državi.
    Zvanično ono što beleže državne klinike je to da se na godišnjem nivou izvrši oko 30.000 abortusa.
    Srbija ne umire nego se deca ubijaju, kada bi uveli poljski zakon o abortusu za 20 godina bi nas bilo duplo, al od toga nema ništa.
    Ovo za plate u Bosni i Srbiji, Srbija ima bolji standard i kuf u kamo zdraviju ekonomiju, Bosna živi od strane pipe, njima penzije isplaćuju strane institucije ko na Kosovu.
    Pre je Havijer Solana izjavio da su u Bosnu i na Kosovo dali milijarde koje su procurele kao kroz pocepan džak da ni njima nije jasno gde su sve te pare nestale.
    Ne verujem da Srbija usisava Srbe iz Hrvatske i Bosne, sve Krajišnike koje ja znam su otišli za Nemačku preko Hrvatskih pasoša, takodje Srbi iz RS pre odlaze u EU nego u Srbiju ( bar ja ih ne znam koji dolaze ovde).
    Posljednje uređivanje od BWA : Danas at 01:38
    grobari,28,100+

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove