+ Odgovori na temu
Stranica 124 od 126 PrviPrvi ... 24 74 114 122 123 124 125 126 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 2,461/2504

Tema: Događanja na Kosovu

Kaj se sumnja na Vučka?

Ako je stvarno vrh Srbije uključen u ovo ubojstvo onda je to djelimično novi momenat u srpskom rješvanju političkih pitanja, gdje su atentati uvijek bili jedni od prvih alata još od Karađorđa. Dakle, ipak to je jedan kontinuitet.

Što se tiče Vučića, i ekipe oko njega, to je čista patologija. kad sam prvi put na TV vidio onog Marka Đurića, kako ne gleda u sugovornika nego ga ono vrijeđa na najjače ali gleda u jednu točku ispred sebe..i kad on govori i kad ovaj drugi govori..reko auuuuu koja je ovo patologija..

Meni stvarno nije jasno da Srbima kakvi god jesu..vlada ovaj patološki lik, dramaturški jeftin s tolikim oscilacijama..makar glumljenim..od neviđene patetike do burnih izljeva bijesa i ljutnje u razmaku samo par minuta...

To je jednostavno nevjerovatno..ne vjeruje čovjek da tako jeftino..jer to je jeftinoća prve klase...čak me nekad bude sram iako je to apsurdno..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 18-01-2018 at 11:55
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Umesto neverovatne rečenice: ’Uprkos političkim razlikama, izjavljujem saučešće porodici’, i nedostojne pretnje da će ’sačekati 40 dana i dozvolu nekih članova porodice’, pa će ispričati javno koliko su neki opozicionari koji ga danas žale ’voleli’ Ivanovića, bilo je u najmanju ruku vaspitanije da je sačekao makar četiri dana i neku umesniju priliku za svađu. Ako je ovo ubistvo ’teroristički čin protiv celokupnog srpskog naroda’, onda je i kuća iz koje se predsednik juče obratio kuća ožalošćenog. U toj kući se makar na taj dan, osim ako je neko van pameti, nikom ne upućuju reči ’bednici’, ’jadnici’, ’nesrećnici’, ’pljačkaši’, ’pilićari’, ’lažljive psihopate’… Iz poštovanja prema žrtvi i ožalošćenima, svako bi se uzdržao od besmislenih i uvredljivih simetrija: ’Pa je l’ nemamo pravo da imamo političke neprijatelje… sram vas bilo…da se okliznem na bananu i poginem, bilo bi da me ubio Amfilohije ili Saša Janković… je l’ majka Marjana Rističevića umrla zbog opozicije…“.
    http://vesti.istinomer.rs/2018/01/18...v-sat-vredanja

Do juče su pljuvali Ivanovića da je zver i izdajnik, sad ga sahranjuju u Aleji zaslužnih građana, kaže za DW političar Marko Jakšić, član Predsedništva pokreta Srba s Kosova Otadžbina. Čuo sam iz nezvaničnih izvora da se Oliver ozbiljno plašio za svoj život i da je on sa imenima otišao gore i rekao predsedniku, ali sve je ostalo na rečima, navodi.

"Do juče ste pljuvali Olivera Ivanovića da je zver, da je razbijač, da je izdajnik, a sad ga sahranjujete u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju. Ta malicioznost, ta zajedljivost, taj sarkazam jednostavno sve govori. Ne možete tako da radite, ljudi nisu stoka da se tako ophodite, da ih tako žestoko pljujete, da ih gazite. Od njih napravite pokretnu metu, a onda kad budu ubijeni, onda od njih pravite heroje i zaslužne građane. To je ispod svakog nivoa", rekao je Jakšić za DW.

Jakšić kaže da, imajući u vidu dosadašnje iskustvo, misli da će teško da se razreši to ubistvo.
    Mitrovica je danas postala Kolumbija, jako opasno mesto za život, kaže Jakšić i dodaje da je činjenica da narod nije zadovoljan bezbednošću.
    http://rs.n1info.com/a357671/Vesti/V...a-na-dusi.html

Dovoljno je samo da pogledate na šta ovih dana liči program televizije Pink i državni tabloidi, pa da shvatite da ubistvo Olivera Ivanovića može biti samo političko, poručuje beogradski advokat Božo Prelević, koji je lično poznavao i sarađivao sa ubijenim liderom Građanske inicijative SDP.

Prema njegovim rečima, Ivanović je ukazivao na kriminal i zbog toga sebe izložio ogromnim opasnostima, jer je severni deo Kosova, kako ocenjuje, eldorado i sigurna kuća za mafiju. On objašnjava da se mafijaške strukture koje sarađuju sa državom, u srpskim opštinama na severu bave veoma unosnim poslovima, na prvom mestu trgovinom narkotika, ali i pranjem para.

- Zato, kada pogledate na šta je bila usmerena kampanja Ivanovićeve stranke, uz činjenicu da je i njegov kum ubijen, a da su ljudi napustili partiju čiji je bio predsednik zbog pretnji, iz svega toga vidite koliko je on bio izložen. U ovom trenutku donositi zaključke ko je to učinio, bez ikakvih dokaza, deluje neozbiljno, ali moj osećaj je da je potpis tog ubistva na ćirilici, smatra Prelević.

Prema mišljenju Bože Prelevića, male su šanse da će zbog Ivanovićevog ubistva neko biti uhvaćen. Prelević ocenjuje da mi živimo u zemlji u kojoj socijalisti i radikali stalno pričaju da su ugroženi, a uvek ubijaju demokrate. On podseća da je u Srbiji, uvek kada je ubijen neki demokrata, ubica uvek dolazio iz "mafijaško-patriotskih" krugova. Prelević zbog toga tvrdi da postoje dve Srbije, i da to samo budala ne vidi.

- Međutim, to nisu one dve Srbije kako ih oni dele, na patriotsku i građansku. Reč je naime o podeli na kriminalnu i onu drugu. Ta kriminalna, mafijaška Srbija je ekstremno moćna i ona je ojačala u poslednjih pet godina - upozorava Prelević.

On ne veruje u, kako ih je nazvao, spinovanja prorežimskih medija, o tome da su Ivanovića ubili Albanci, jer je on bio predstavnik građanske opcije. Prelević tvrdi da razlog likvidacije ne može biti ni osnivanje suda za ratne zločine na Kosovu, jer Ivanović nije bio učesnik rata, tako da ne bi mogao da bude ni svedok. Beogradski advokat ističe da će sve biti urađeno kako bi se proizvele magla i buka, kako bi slučaj ostao nerasvetljen i dodaje da nema nimalo poverenja u koaliciju Rakić - Haradinaj (Goran Rakić, predsednik Srpske liste i gradonačelnik Severne Mitrovice, i Ramuš Haradinaj, premijer Kosova).
    http://www.danas.rs/politika.56.html...Ivanovi%C4%87a

na slici pise: Kadri Veselji,covek koga je Vucic nazvao stvarnim gospodarem Kosova(primeticemo kako mu vise ne smetaju ni Taci ni Haradinaj koga je do juce nazivao ubicom pa sa njim napravio Vladu Kosova,jer Srpska lista je nekadasnji SNS na Kosovu) ....drugi covek pored Veseljija na slici je Goran Rakic,iz te Srpske liste...koji je do juce istog tog Olivera nazivao izdajnikom...i blatio svaki dan na Pinku...itd itd.Cak i da nije SNS direktno umesan,oni su mu nacrtali metu na celu.
    Nema sumnje,Vucic je diktator..mogao bih stranice i stranice da napisem ovde sta sve radi njegova mafija u Beogradu,i kako terorisu sve koji nisu povezani sa SNSom...ali cemu sve to...ljudi ce i dalje glasati za njega...

Jedan primer:proslogodisnji studentski protesti posle Vuciceve pobede na Predsednickim izborima(i sumnji u kradju nekoliko procenata) dobijaju epilog:

http://danas.rs/drustvo.55.html?news...tiv+diktaturen

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Mar 2012
    Oliver je bio i protiv kriminala na sever Kosova i bio protiv politike zaostrovanja izmedju albanaca i srba i bio je protiv podele Kosova. Vucko svaki dan se cuje s telefonom s bivsim UCK a kao odigra ulogu nacionalista/patriota .

Meni je mnogo zao za ovog coveka, imam puno primera zasto sam ga cenio, al jebiga, nije vreme ovi ljudi sada
    Plisat-Prishtine,30+,1997

Nije tajna da sns kriminalci u Mitrovici rade drogu sa Albancima, vise faktora je tu umesano ne samo jedan.
    grobari,28,100+

Sad će pokušati da prebace priču na običan kriminal iako je iz aviona vidljivo da je Oliver ubijen da se ućutka glas Srba sa KOsova. Ovi fikusi kao rakić i jeftić nisu pravi predstavnici Srba i u pravu je moj prijatelj Petrović kad kaže da u Skupštini Kosova ima 9 predstavnika Vlade iz Beograda i jedan predstavnik Srba sa KOsova.
    Čujem od poznanika da je opšta mobilizaija članstava sns na jugu Srbije koji će morati sutra do KOsova kako bi pokazali da vučić ima podršku građana jer ih je uplaašila ona slika gde hiljade ljudi sa severa Kosova bez ikakve organizacije idu iza kovčega Olivera Ivanovića. Nije vučić glup ukapirao je poruku koja mu je poslata iz te kolone
    Oliver je bio veliki patriota i čovek koji bi poginuo za svakog Srbina na KOsovu ali nije bio ludak koji veruje da će proterati sve Albance sa Kosova, pokuašavao je da uspostavi barem minimalnu saradnju sa Albancima ali nažalost ni tamo nije nailazio na pruženu ruku, smetao je kao tvrd i nepotkupljiv pregovarač, lakše će sa ovim slinama rakićem i "srpskom" listom da odrade zacrtani cilj.
    Posljednje uređivanje od Blefer : 19-01-2018 at 08:46 Razlog: gr
    VCZ,45+,100+

Citiraj Prvotno napisano od EHO1983 Vidi poruku
    Oliver je bio i protiv kriminala na sever Kosova i bio protiv politike zaostrovanja izmedju albanaca i srba i bio je protiv podele Kosova. Vucko svaki dan se cuje s telefonom s bivsim UCK a kao odigra ulogu nacionalista/patriota .

Meni je mnogo zao za ovog coveka, imam puno primera zasto sam ga cenio, al jebiga, nije vreme ovi ljudi sada
    pa ih treba ubijati ? Bože sačuvaj
    u prirodi nam je svima želja za komunikacijom... za snovima..
    i oduvijek su ljudi pronalazili načine da budu povezani jedni s drugima,
    a svako vrijeme nosi sa sobom i svoje konce koji povezuju....
    taj labirint je život..

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Mar 2012
    Citiraj Prvotno napisano od kiša Vidi poruku
    pa ih treba ubijati ? Bože sačuvaj
    Ko je rekao covece da se treba ubijati?? u ostalom ja sam za Albin Kurtijem, i on svakog dana je na metu svi olosa i do podele njegove partije ocekivao sam svasta da se i dogodi
    Plisat-Prishtine,30+,1997

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    -Samo cekam sutra kad krene javljanje sa Kosova...vec videh na Prvoj TV kako gradjani is K.Mitrovice pricaju kako im je Vucic "sve i sva"

-Pa neka vam bude on Bog...ali vas uskoro nece ni biti dole na Kosovu...Ja cesto kazem,nas srpski narod je glup(cim bira ove ljude da nas vode)..ali Srbi sa Kosova su jos 10 puta gluplji od prosecnog glupana iz centralne Srbije...u to sam uveren...Uostalom,koga god je branio Vucic i njegovi radikali,taj nije dobro prosao,naprotiv,morao je da napusti svoj dom...Ali tu ima jedna lepa izreka:"nijedan narod ne moze biti kolektivno kriv,ali isto tako ni kolektivno nevin" ...Dakle,Srbi sa Kosova,birali ste Vucica,nemoj posle da kukate kad vas ne bude bilo...da ne zaboravimo,da su srpske sudije polozile zakletvu kako ce postovati zakone drzave Kosovo...itd itd...a onda Vucic prica kako se nije spominjala nikakva drzava Kosovo u toj zakletvi...pa onda izadje Haradinaj i pokaze sta pise u toj zakletvi

Isto tako,Vulin pre neki dan..."Mi ne pitamo da ucestvujemo u istrazi(organi Rep.Srbije koji de facto nemaju nikakvu vlast dole na Kosovu,do skoro je bilo nekih institucija koje su ugasene prethodnih godina na osnovu Briselskog sporazuma,a ZSO i dalje nije formirana)..mi ZAHTEVAMO da ucestvujemo u istrazi" ...Onda opet izadje Haradinaj,i kaze nema nista od toga...Pa koga vi zajebavate ???
    Samo lozite i potpaljujete narod,a onda sve ispunite sto Albanci traze...Vise verujem Albancima sta kazu,nego nasi sto prenose vesti...Posle svakih pregovora u Briselu,imamo nasu laz koja se proopagira i predstavlja kao pobeda,i Albansku istinu...Uvek posle toga,uslede nasi ustupci Albancima...i tako u krug...Ali sta sad,i Milosevic je proglasio pobedu protiv NATO-a,pa mi kao slavili...a ono potpisan poraz...

-Neverovatno je koliko je nas narod glup i koliko veruje tom bivsem radikalu...ponekad se tesim da su ljudi ucenjeni poslovima i da rade za novac,pa da zato moraju da glasaju za njega...medjutim,tu ima gomila ljudi kojima je on stvarno Bog...

Da ne spominjem medije,svi su na njegovoj strani,i to svi sa nac.frekvencijama...ide red vesti,pa red rijalitija...pa onda malo Seselj prica o Arkanu i nekim glupostima a nikako da kritikuje Vucica...Doduse,jeste kritikovao Nikolica dok je bio Predsednika,ali i to po nalogu Vucica koji je prakticno primorao Tomu da se ne kandiduje opet za Predsednika,itd....

-Jedino na N1 moze da se cuje kritika,a taj N1 po pravilu nemas u osnovnom paketu kablovske,nego moras da doplacujes,pa je tako dodatno otezano da cujes nesto normalno na TVu...sve radio stanice na sat vremena emituju vesti gde svaka recenica pocinje sa Premijer/Predsednik Aleksandar Vucic..pa onda Vulin,Stefanovic...itd...Mi ne klizimo u diktaturu,mi vec jesmo u takvom drustvu...Jako jako uhodan Vucicev sistem informisanja i kontrole medija,gde se cak i botovi organizuju na dnevnom nivou,da troluju po internetu,i lupaju pluseve za poz.komentare o Vucicu,i negativne za kritike upucene vlasti...laznih naloga po FBu koliko hoces,koji guse svaku kritiku SNSa....

Reditelj Goran Marković podseća kako je na kraju svog autobiografskog filma “Srbija godine nulte“, koji je snimljen 2000. posle pada Miloševića, rekao kako “cilj nije toliko važan koliko borba da se do njega dođe”.

“Danas shvatam kako, bar što se mog slučaja tiče, do tog cilja za života sigurno neću stići. Neću se jednoga jutra probuditi u pravednom društvu, u svetu bez mržnje, pohlepe, zločina. Ono malo nade koju nam je probudila velika pobuna Petog oktobra, danas više nema ni u tragovima. Usred smo diktature koja, kao neman, mnogo beskrupuloznije od one protiv koje sam se kako mladić borio, ždere svakoga ko veruje u istinu. Istine ne samo da više nema, nego je i zabranjena. Orvel je strepeo nad putem kojim korača čovek, ali sigurno nije ni sanjao da će današnjim vladarima dati dobru ideju koja se zove – Veliki brat. Pogledajte ovo u čemu živimo: to je ostvarena distopija ‘1984’.”

(Nedeljnik, 18. 1. 2018. godine)
    http://vesti.istinomer.rs/2018/01/19...ruje-u-istinu/

Primer:

Pre neki dan na Pinku:Krstic(bivsi Tadicev savetnik u vreme kad je ovaj izgubio izbore...a neki kazu i bivsi Tadicev decko)...pa Seselj,pa ne znam ko je ovaj celavi,verovatno neki "analiticar"(koji su takodje na Vucicevom platnom spisku) i na kraju Ceda...Dakle,ultra nacionalista,bivsi DSovac a sadasnji SNSovac,i Ceda kao neki ultra liberal...naravno da nisam gledao emisiju jer sam sve rezimske medije obrisao,ali ova slika je samo jedan primer kako je Vucic uspeo da spoji i privuce na svoju mracnu stranu mnogo razlicitih ljudi iz svih sfera zivota,od sporta,kulture,filma...politicari koji se do juce pljuju(Seselj,Ceda) danas zajedno sede i hvale Vucica...

-Jedino sto priznajem Vucicu jeste da iz svakog svog poraza(koje inace ne priznaje) izadje jos jaci,i sa jos vecom podrskom...tako ce i sutra biti posle posete Kosovu...Ivanovic ce vec biti zaboravljen,a pricace se koliko je Vucic hrabar sto je bio tamo...On da stvarno smeta Albancima,oni bi mu zabranili ulazak..a posto igraju za isti tim..Albanci ga jos vise guraju da vlada nad Srbijom,jer cemo uskoro i priznati Kosovo pod Vucicevim vodjstvom...

Inace,Tadic je def.na Vucicevoj strani...pored lazne opozicije u vidu Seselja,Belog,Sutanovca,sada se konacno i Tadic otkrio za koga radi,i to bas sad pred BG izbore...Sad se Tadic opet setio,i sad hoce opet da pravi "izvorni DS(u kome je uzgred bio i Kostunica)...i tako...Vucic upravlja i tzv. srpskom opozicijom, i diktira sukobe u istoj.

Dragiša Milović, dugogodišnji predsednik opštine Zvečan pre otvaranja briselskog procesa, koji se u Zvečanu kandidovao za gradonačelnika na poslednjim lokalnim izborima, i u koaliciji sa Oliverom Ivanovićem učestvovao na njima, kaže da će se videti sutra sa predsednikom Republike i da će mu postaviti nekoliko pitanja.

"Kako vam gospodine Predsedniče sa ove distance deluju reči Marka Đurića da ko glasa za Olivera Ivanovića glasa protiv Srbije?Ko je naručio spotove na TV Pink i TV Most? Ko je crtao metu na čelo i na grudi Oliveru Ivanoviću na tim spotovima”, naveo je Milović neka od pitanja za predsednika Vučića.

Naglašava da je predsednik dobrodošao, jer je on predsednik svih građana, svih Srba sa Kosova koji u Srbiju gledaju kao na svoju državu, a ne predsednik jedne stranke.

"Mi nemamo problem sa Albancima na Severu. Nama su pretnja kriminalci i mangupi u našim redovima, kriminogene strukture, da su toliko osnažili, da su uzeli zakone u svoje ruke i oni odlučuju o tome ko se zapošljava, ko će da se smeni, da se unapredi, da postavlja na funkcije. Pitaću ga da li on to podržava jer se jedan deo odavde krije upravo iza vlasti u Beogradu? Mora da zna da su kriminogene strukture ojačale da dele smrt i život i ako se ovo ne reši, narod će da se odseli. Već sada se iseljava”, istakao je on.

Na adresu redakcije KoSSeva stiglo je i javno pismo Srpskog nacionalnog foruma u kojem je poznati srpski lider Momčilo Trajković zatražio sastanak sa predsednikom Republike.

“Smatram da bi naš susret i razgovor bio od velike koristi za smirivanje i ohrabrenje našeg naroda u ovom teškom trenutku nakon tragične smrti Olivera Ivanovića”, poručio je Trajković.

Predsednik Privremenog organa opštine Kosovska Mitrovica Aleksandar Spirić javio se na telefon posle dužeg vremena novinaru KoSSeva, saslušao pitanje o tome kakva su mu očekivanja od posete predsednika Vučića, a potom prekinuo vezu. Kada su ga novinari KoSSeva ponovo pozvali, nije se javio.

Do objavljivanja teksta na pitanje KoSSeva nije odgovorio ni gradonačelnik Severne Mitrovice u sistemu "Republike Kosovo" Goran Rakić koji je i predsednik Srpske liste. Nije se javljao na telefon, nije odgovorio na pitanje upućeno porukom, kao ni na i-mejl.
    http://rs.n1info.com/a358046/Vesti/V...ka-Vucica.html

"Što se albanske strane tiče, Ivanović nije bio smetnja, već optuženik za zločine nad civilnim stanovništvom Mitrovice, počinjenim 1999. i 2000. godine. To znači da su Albanci radije hteli videti kraj suđenja Ivanoviću, nego njegovu smrt koja će, na kraju krajeva, najviše negativnih posledica doneti upravo Kosovu", rekao je Bajrami podgoričkim "Vijestima".

Oliiver Ivanović ubijen je 16. januara ispred sedišta stranke u Kosovskoj Mitrovici.

Urednik prištinskog dnevnika je ocenio da je Ivanović poslednjih meseci "anatemisan od strane onih srpskih političara na vlasti i medija bliskih njima koji liju krokodilske suze za njim".

On je naveo da je Ivanović slovio za "možda najkredibilnijeg protivnika podele Kosova među kosovskim Srbima".

"Njemu je bilo jasno da se podelom Kosova dele i sami Srbi na one severno i južno od Ibra, što za njega nikako nije moglo biti rešenje, već samo uvod u još teži konflikt", ukazao je Bajrami.

Po njegovim rečima ubistvom Ivanovića je uklonjena važna prepreka za one koji bi da dele i razmenjuju teritorije, bez obzira na to koliko to dodatne patnje i žrtava koštalo obične ljude koji žive na ovim prostorima, kako Srbima tako i Albancima.

Bajrami je ocenio da je Ivanovićevo ubistvo "došlo u najgorem mogućem trenutku ne samo za Kosovo, već i za sve one koji bi da se što brže postigne trajan mir i da se normalizuju odnosi između Kosova i Srbije" i najmanje ide naruku nezavisnom Kosovu.

"Ovako nešto može da ide naruku samo onima koji bi da Balkan ostane bure baruta, uvek korak od eksplozije", kazao je Bajrami.

Urednik prištinskog dnevnika smatra da je s obzirom na okolnosti u kojima je zločin počinjen "teško zamisliti da je neko sa juga došao na sever da ubije Ivanovića".

"Severnim delom Kosovske Mitrovice godinama de fakto upravljaju Srbi. Čak i one kosovske institucije koje deluju na severu, kao, na primer, policija Kosova, čine to preko njihovih srpskih članova. Kosovski policajci na severu su Srbi, većina od njih čak bivši pripadnici MUP-a Srbije, od kojih neki to još jesu", rekao je Bajrami.

https://www.b92.net/info/vesti/index...%23240;enja%22
    Posljednje uređivanje od Skywalker : 19-01-2018 at 23:07

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    RTS javni servis građana ili servis SNS-a?

U vreme potpune vučićizacije svih komercijalnih televizija sa nacionalnom frekvencijom, kada ne samo Pink i Happy nego i Prva i O2 iz sata u sat u svoje emisije uključuju kandidate za gradske odbornike SNS-a, odgovornost Vas i RTS-a postaje još veća. Pred Vama je, gospodine Bujoševiću, jednostavan izbor. Ili ćete predstavnicima opozicionih organizacija omogućiti ravnopravne uslove u odnosu na vladajuću koaliciju i pokazati da je Javni servis u službi svih građana Srbije, ili ćete ostati upisani kao novinar koji je, pogazivši profesionalnu čast, pretvorio RTS u stranačku oglasnu stanicu.
    http://www.danas.rs/drustvo.55.html?...ervis+SNS-a%3F

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Posljednje uređivanje od Skywalker : 20-01-2018 at 12:43

Totalitarno drustvo, sve je pod kontrolom jednog covjeka.

Iz hrvatskog kuta

Prebacio sam postove na temu gdje spada..

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Iz hrvatskog kuta

-Ova novinarka i ovaj poslednji zdesna su jako dobro govorili u emisiji,sazeto,jasno,tacno,vidi se da prate temu,a i citali su istoriju...Ova druga dvojica su dosli poprilicno nepripremljeni u emisiju.

-Sto se tice tih poslednjih izjava Amfilohija i Irineja...Mislim da je cak i Patrijarh Irinej bio sarkastican kada je govorio o Vucicu kao najvecem zastitniku Kosova,itd..Mnogi su poverovali u te izjave kao istinite...ali ja slutim da on isto misli kao i Amfilohije,nego eto...nema snage da javno blati Vucica...a seticemo se i njegove slike sa Premijerkom Anom Brnabic na inauguraciji Vucica..kada su mnogi u javnosti osudili taj potez Patrijarha...jer eto Crkva danas pljuje po gej paradi,a sutra podrzava gej osobu na celu Vlade...

Za sta god da pomislite da je danas nemoguce u Srbiji...vec sutradan se dokaze suprotno...pocev od raznih saveza dijametralno suprotnih stranaka...sad su za BG izbore savez sklopili nacionalisticka stranka Dveri i pro-evropska stranka DJB...moram priznati jako cudna odluka,ali svejedno podrzavam sto siri savez protiv Vucica na gradskim izborima...sto vise kolona,manje sanse za pobedu opozicije...a tu se vracamo na pocetak,da Vucic kontrolise i veci deo opozicije,i diktira njihove odnose...svakodnevno stavlja na stub srama svakog novinara koji se drzne da pise protiv njega(on zna sve novinare po imenu i svaciju biografiju,kad mu se postavi pitanje on odgovara novinaru pominjuci njegovo ime i tako stavlja do znanja da zna sve o tebi,i to je vec neka vrsta pritiska) ...Iz EU stalno dolaze kojekakvi predstavnici demokratije i slobode govora,osudjuju vlast za netoleranciju...ali u sustini...Vucicu se gleda kroz prste sve dok ne zavrsi pitanje Kosova..a tad ce biti pusten niz vodu.

Ovde vidimo :

https://www.blic.rs/vesti/politika/n...tup-na/knt54y0
    Koalicija na lokalnim izborima u Mionici...navodno je to bila generalno proba pred BG izbore u martu...pa su expresno stigle packe iz EU...da ne zele Seselja u bilo kakvoj prici.

Seselj - shatro ultra nacionalista,a u stvarnosti Vucicev mentor,Dart Sidius(Vucic je Dart Vader) koji se redovno pojavljuje u reality emisijama u kojima drzi politicke govore gde naravno blati opoziciju.

Dacic - shatro socijalista...SPS koga je Tadicev DS vratio u zivot "istorijskim pomirenjem" 2008-me godine...a ovaj ga posle zaje8ao prvom prilikom,tj 2012-te...Postoji teorija da je te 2008-me Tadic kumovao nastanku SNSa i vec tada zamisljao dvopartijski sistem u Srbiji koji bi predvodili DS i SNS,i zajednicku Vladu na celu sa te dve partije...Zanimljivo je to da sve te godine zajednicke vlasti DS-SPS svi zameraju samo DSu losu politiku i privatiziciju..a SPS niko ne pominje za bilo koju losu odluku iz tog vremena..

Palma - lider JS...marginalna stranka koja se stalno slepa uz vece stranke,inace sama nikad ne bi presla cenzus...isto kao i Vulinov Pokret socijalista...recimo,Vulin sa podrskom ne vecom od 1-2 % ima nesrazmerno mnogo vlasti i pojavljivanja u drzavnim medijima...strasno....Inace,ovaj Palma je poznat kako povremeno okuplja gradjane u Jagodini gde je Gradonacelnik i gde onda deli po 2-3.000 dinara napacenom narodu,i sve to snima za lokalnu televiziju...ima li crnje od toga ? jos je proglasen prosle godine..za "Naj Evropljanina" ?! Poznat i po izjavi da jos samo Betovena nije slusao...

Tadic Dacic 2008 godina...vreme ljubavi...sad se opet pljuju.

Tadic i Ceda,nekada opozicionari Milosevicevoj vlasti,pa obojica pobegli iz DSa,a danas Vucicevi poltroni:

Posljednje uređivanje od Skywalker : 20-01-2018 at 23:57

Meni nije janso i nikad mi neće biti jasno da su Srbi zamjenili dvojicu za Hrvate opasnih ljudi. Tadića i Jeremića za ove jeftilene koji Srbiju unazađaju.

Tadić. Pa taj se Hrvatima otvoreno rugao, na hrvatskom teritoriju..npr kad je poklonio onom srbofilu Josipoviću knjigu koju je napisao neki hrvatomrzac koji je pisao da su Hrvati potomci majmuna i papige, vraćao knjige vukovarske bolnice iz 1968-me..dakle rugao se. A u partneru s druge strane imao je lignju protuhrvatsku i vrtio je oko malog prsta.

Onaj Jeremić isto Velikosrbin, lukav, vispren, rječit, agresivan a opet pristojan..

I onda ih mjenjaju za ove sirovine, patetične poludiktatore.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 21-01-2018 at 17:50

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    -Tadic me je jako razocarao prosle nedelje,kada je rekao da bi voleo da se opet okupi stari DS...a to nije slucajno sad rekao,jer su 4-og marta BG izbori,gde Vuciceva SNS ima realne sanse da izgubi ili bar tesno da prodje...Prosle godine na Pred.izborima je Vucic izgubio u najurbanijim gradskim sredinama,centralnim opstinama...i na jedvite jade osvojio Vozdovac...U svim prigradskim Opstinama SNS je daleko ispred ostalih...kao nekada SRS sto je vladao na obodu grada.Ti glasaci su samo presli za SNS...Tu ima mnogo izbeglica,lokalnih mafijasa,itd.Sam Grad je nesto drugo...Tu Vucic nikada nije imao prevlast,i to je ono sto ga stalno podseca,da najurbaniji deo gradjana nije za njega.On je svestan da za njega glasaju polupismeni,lokalne spodobe i ljudi od interesa...itd.Pa gomila najgoreg sljama iz nekadasnjeg DSa je danas sa njim,a on uporno pominje "zute lopove"...Nego,da se vratim na Tadica...Njegov kum je Dragan Sutanovac,koji je zbacio sa cela DS Bojana Pajtica(nekadasnjeg Premijera Vojvodine ako tako mogu da kazem),po mom misljenju jedan od poslednjih ljudi koji je valjao iz cele DS...Vec se optuzivao Sutanovac da prikriveno radi za Vucica...i sad se pojavljuje Tadic koji bukvalno minira opoziciju pricom da bi ipak trebalo svi da se vrate u DS...Umesto da podrzi kandidata koji ima najvece sanse,a to je Dragan Djilas...koga usput podrzavaju i Jeremic i Sasa Jankovic iz PSG...Dakle,zadatak je jasan:samo ujedinjena opozicija moze da pobedi SNS na gradskim izborima,i to da bude tesno,i da imaju svoje posmatrace izbore,i jos vaznije,svoje batinase,jer SNS na svakim izborima salje kaznene patrole na svako glasacko mesto,ili da "podsecaju" clanove SNS da izadju na izbore,ili da zastrasuju ljude iz ostalih stranaka....Setimo se otmice coveka u Apatinu koji nije hteo da sklopi koaliciju sa SNS...pa su ga oteli na par dana
    Ukratko,iz DSa su otisli Sapic,Djilas,Jeremic,Tadic,Ceda,Zivkovic...svi oni imaju svoje neke stranke,a Vucic kontrolise Tadica,Cedu koji mu se vise puta nudio,Zivkovic je nejasan,ali ako podrzi sad na gradskim izborima DS,jasno je ko mu je gazda...Sapic je trenutno nepoznanica.Vidljvo nikog ne napada,Vucic ga je jednom pomenuo da je tukao gradjane u nekom selu,a Sapic mu se maltene izvinio za tu izjavu..Sam je rekao,da ce podrzati bilo koga posle izbora,ko mu obeca mesto Gradonacelnika...Vrlo moguce da ce on presuditi.
    Jos imamo SPS koji izlazi konacno sam na izbore,zna se da ce podrzati SNS odmah posle...Imamo PSG Sase Jankovica,koji podrzava Djilasa...imamo NDM BGD,protiv kojih su podenet mnogobrojne krivicne prijave od strane vlasti...imamo Belog koji radi za Vucica,a iznutra su se raspali jer su ga otkrili ljudi iz njegove org.i pozeleli mu srecu sa "novim drugarima" sa kojima se druzi...dalje,koalicija Dveri-DJB za koje se iskreno nadam da ce preci cenzus...jer su se prosle godine najvise borili u Parlamentu protiv SNSa,uprkos izbacivanjima,kaznama...itd...2016-te su jedva zasebno prosli cenzus,i sad ih je Vucic pominjao da nece dozvoliti vise da takve stranke "jedva prelaze cenzus na silu" ...A istina je da je SNS hteo da im ukrade po procenat dva da ne bi usli u Parlament.

itd itd.Sve u svemu,bice zanimljivo 4-og marta...ako bude dobre organizacije opozicije.
    Malo sam odlutao od teme Kosova,ali je sve to siri kontekst Vuciceve vladavine.
    @INKV. - meni licno se Jeremic najvise svidja...lepo si rekao,donekle nacionalista(iako mu majka muslimanka) ali kulturan,fin,obrazovan na Harvardu,bio u UNu,malo malo pa dovede nekog stranog zvanicnika u Srbiju.itd...Po meni,on bi bio odlican izbor za Srbiju,iako ga je Vucic priviodio pred kamerama,smisljajuci mu razne afere...To je Vuciceva taktika,da svakog provuce kroz medije kao ubicu,izdajnika,nasilnika prema zenama....itd.

Kosovo:

"Ivanović ubedio generala, počelo je spasavanje Mitrovice"

“Mi ne možemo da zaustavimo Albance, preći će u severni deo grada. Situacija je beznadežna, trebalo bi da razmislite o svom položaju i posledicama ako ostanete“, rekao je francuski general Ivanoviću.

Rakočević dalje navodi kako je “odlučni i samouvereni Ivanović ubedio generala“.

“U redu, mi se nećemo povući, iza nas u ovim brdima imamo toliko oružja i pružićemo toliki otpor da će svi stradati. I vi, i mi i Albanci. Ništa neće ostati od naših minobacača“, rekao je Ivanović.

Kako navodi Rakočević, tada je u Kosovskoj Mitrovici bilo ne više od 150 ljudi spremnih na neku vrstu otpora, a minobacači su zajedno sa Vojskom Jugoslavije povučeni u centralnu Srbiju.

“Za pola sata francuski tenkovi su izašli na gradski most i zauzeli ključne pozicije na reci Ibar koja je od tog trenutka podelila grad i sačuvala Srbe u njemu, svedočio je prevodilac, u pratnji francuskog oficira. Oliver Ivanović je nadmudrio francuskog generala, počelo je spasavanje Kosovske Mitrovice“, napisao je Rakočević.
    https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1349484

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Hajdin: Trebalo je narod navikavati da je Kosovo izgubljeno

"Kosovo je propala stvar. Trebalo je ovaj narod navikavati na vreme da je Kosovo izgubljeno, kao što je govorio Dobrica Ćosić. Kakvo srpsko Kosovo? Kako vi više zamišljate Kosovo u Srbiji? Možete li da zamislite neku opštinu u centralnoj Srbiji ili u Vojvodini čiji je predsednik Albanac? Ne možete, naravno, kao ni ja", ocenio je Hajdin za Nedeljnik.

Akademik Hajdin ocenio je da ne postoji političar koji voli naučnike i intelektualce. "Oni su korisni za zemlju, ali su smetnja za vlast", kaže on.

Prema njegovom mišljenju, naš interes je da iz Kosova izvučemo najbolje što možemo.

"A to je da sačuvamo te naše ljude koji su ostali da žive na Kosovu i sakralne objekte, kao i da naša kulturna baština i baština SPC dobije međunarodnu zaštitu", konstaovao je Hajdin, koji je u čak tri mandata bio na čelu SANU.

Hajdin dodaje da na "Kosovu sveukupno ima 100.000 Srba, uključujući i one Srbe s Kosova koji žive na Terazijama i idu avionom u Prištinu".

"Dakle, 100.000 Srba može da dobije onoliko prava koliko im pripada u odnosu na dva miliona Albanaca. Ne možemo nešto preterano da očekujemo", ocenio je Hajdin.

On je ukazao da su Albanci oterali Srbe iz Prištine, Prizrena, Đakovice.

"Šta nam onda znači teritorija kada tu više Srba nema? Ne postoji nijedna zemlja u Evropi u kojoj živi većina nekog naroda, a da ona pripada manjinskom narodu. Nažalost, to je surova realnost i činjenica. U Mađarskoj uglavnom žive Mađari, u Poljskoj su većinski narod Poljaci, a na Kosovu Albanci. I ne možemo nikako da ih pretvorimo u Srbe", zaključio je Hajdin.

On je govorio i o propuštenim šansama Srbije.

"Bio sam već star za suze, ali žao mi je bilo (Zorana) Đinđića, jer sam smatrao da može nešto dobro da doprinese za ovu zemlju. Nažalost, dok je bio živ, mnogi su ga mrzeli. To je velika šteta za Srbiju. Da nije ubijen, skratili bismo posleratni period i brže bismo ušli u svet civilizovanih naroda. Mnogo brže nego što će se to desiti", naveo je Nikola Hajdin.

http://rs.n1info.com/a359366/Vesti/V...-o-Kosovu.html

Moj komentar...Albanaca sigurno nema dole 2 miliona...to je veliki znak pitanja,jer tamo nije odradjen popis jos od 1991...a i taj su bojkotovali,ako ne gresim.Svejedno,to ne menja stanje na terenu...U ogromnoj su vecini u odnosu na Srbe...nama ostaje da izvucemo najvise sto mozemo...Ta ZSO je dobra zamisao,ali Albanci to ni ne misle da dopuste...U sustini,oni nista bitno iz Briselskog sporazuma ne odradjuju na terenu,dok mi ispunjavamo sve obaveze..Pristina nema vlast na severu Kosova,Srbija nema efektivnu vlast na celom Kosovu...Na severu Kosova deluju kriminalci koje kontrolise Beograd...Zato je Oliver govorio da Srbi treba sami da se okupe u ZSO,i da tako Pristinu dovedu pred svrsen cin,a to bi bio i dodatni adut u pregovorima...Medjutim,od toga nema nista,
    Za kraj,Djindjica su svi nazivali izdajnikom kada je predlagao podelu Kosova....a sada nam je to nedostizan san.Sve bi dali da sada Albanci hoce podelu...To samo govori koliko su nasi politicari glupi i kratkovidi...

Narod koji ima ovakve akademike nije čudo što izumire i gubi svoju državnost iz dana u dan!

Što se tiče nekih benifita od briselskog sporazuma to Srbi na Kosovu neće dobiti nikad, možda se okoristi zvanična vlast u BG da ih ne dira Brisel par godina i to je to.
    kakav ZSO i ostale trice i kučine to nikad neće zaživeti.
    Oliver je zastupao drugačiji pristup pregovorima i zato je na zdovoljstvo Prištine,Beograda i Brisela ubijen
    VCZ,45+,100+

mene je fascinirala scena prilikom posjete Vučića Kosovu.

pada snijeg, onako usitno nekad i krupnije...

Ali nema kišobrana. Snijeg pada po glavama Vučića, onog Đurića iz prošlog mog posta, pada po Gašićevoj glavi.

I nitko da trepne..a razdužilo se.

Vidite vi koji su to junaci..kako to oni stojećki podnose..kakvi kišobrani bre..na Kosovu se treba junakom pokazat..čak i ako su neprijatelj obične metereološke oborine.

Staviti kišobran nad sebe dok pada snijeg..pa to bi bilo bre jednako prodaji Kosova.

Koja je to jeftinoća...al kupuje se..kupuje
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 26-01-2018 at 13:00

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove