+ Odgovori na temu
Stranica 196 od 196 PrviPrvi ... 96 146 186 194 195 196
Prikaz rezultata str. 3,901/3905

Tema: Kako diše Srbija

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Obracaj se prvo u pristojnom tonu, a ne tako nadmeno sa visine... ko zna koji put vec...

Ako je prisvojni pridev, jel kazete indijski ili indijanski?!

Kosorova i Kitaroviceva se pise ako su neudate, tj to su im devojacka prezimena... inace ce biti Kosorka i Kitarovicka... ne znam sta je tu nepristojno, ali ajde...
    Djoni Djoni...uvijek zaboravim tvoj skandinavski smjer, ispričavam se...

Kako može biti Indija-indijanski, kada bi bilo dvoznačno, jer postoje starosjedioci sjeverne i južne Amerike koji su tako nepravilno nazvani i ostali tako nazivani do danas...to je taj primjer, inače je jednostavno.
    Kako može i Kosorka i Kitarovićka, kako se zna jesu li neudate, jel se to provjerava prije što negdje dođu, u službeni posjet, na neko natjecanje?
    Neukusno je, pogotovo ako su im prezimena u muškom rodu, da je Karuza, Malenica, Svoboda...onda da.
    Gramatika je tu jasna, i bontovna je.
    Eto, bez visine...laku noć
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Djoni Djoni...uvijek zaboravim tvoj skandinavski smjer, ispričavam se...

Kako može biti Indija-indijanski, kada bi bilo dvoznačno, jer postoje starosjedioci sjeverne i južne Amerike koji su tako nepravilno nazvani i ostali tako nazivani do danas...to je taj primjer, inače je jednostavno.
    Kako može i Kosorka i Kitarovićka, kako se zna jesu li neudate, jel se to provjerava prije što negdje dođu, u službeni posjet, na neko natjecanje?
    Neukusno je, pogotovo ako su im prezimena u muškom rodu, da je Karuza, Malenica, Svoboda...onda da.
    Gramatika je tu jasna, i bontovna je.
    Eto, bez visine...laku noć
    Ako je Srbija - srbijanski, onda je Indija - indijanski... indijanski ne govorite, a srbijanski govorite... isticem ovu nedoslednost u pravilima...

Kosoreva (kci) i Kitaroviceva (kci) se govori u varijanti da su neudate... ako su udate, drugaciji je oblik... slicno kao gospodjica ili gospodja... takav oblik se inace retko upotrebljava u zvanicnom obracanju, nije to tako cest primer... vise se koristi samo prezime Kosor i Kitarovic u izvornom obliku, bez nastavka... ovo drugo je vise u narodnom govoru...

Ako je Srbija - srbijanski, onda je Indija - indijanski... indijanski ne govorite, a srbijanski govorite... isticem ovu nedoslednost u pravilima...

Kosoreva (kci) i Kitaroviceva (kci) se govori u varijanti da su neudate... ako su udate, drugaciji je oblik... slicno kao gospodjica ili gospodja... takav oblik se inace retko upotrebljava u zvanicnom obracanju, nije to tako cest primer... vise se koristi samo prezime Kosor i Kitarovic u izvornom obliku, bez nastavka... ovo drugo je vise u narodnom govoru...
    Pročitaj još jednom post, znam da je malo kasno...nije vaša gramatika toliko različita, ne oslovljavaš tako žene čija su prezimena u muškom rodu, to je pitanje bon tona, osim gramatike Djoni...da ne postoje indijanci, bila bi i Irska, irskijanski, jel tak?

Mislim, daj misli...
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Pročitaj još jednom post, znam da je malo kasno...nije vaša gramatika toliko različita, ne oslovljavaš tako žene čija su prezimena u muškom rodu, to je pitanje bon tona, osim gramatike Djoni...
    Kakav bonton, to je gramatika srpskog jezika... ti meni objasnjavas kako je pravilno u mom jeziku da se pise... o jbt... svasta...

Ali to je ta poznata mitteleurposka kultura... sve je becki isklesano... batali ove price, ne da mi se vise..

Kakav bonton, to je gramatika srpskog jezika... ti meni objasnjavas kako je pravilno u mom jeziku da se pise... o jbt... svasta...

Ali to je ta poznata mitteleurposka kultura... sve je becki isklesano... batali ove price, ne da mi se vise..
    Čitati post, govorim o pravilu pisanja u hrvatskoj gramatici ženskih prezimena u muškom rodu...jer je i po bon tonu i gramatički ispravnije, pogubio si se skroz negdje u mittel dijelu.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove