+ Odgovori na temu
Stranica 231 od 231 PrviPrvi ... 131 181 221 229 230 231
Prikaz rezultata str. 4,601/4614

Tema: Kako diše Srbija

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Kao i vaša kršćanska vjera i ta slika je nepostojeća ili samo vi ne znate ni kako biti kršćanin ili postaviti sliku.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Kao i vaša kršćanska vjera i ta slika je nepostojeća ili samo vi ne znate ni kako biti kršćanin ili postaviti sliku.
    Zato sto sam preko telefona jer ljudi koji vode ovaj sajt ne znaju da forum osposobe za tapatalk aplikaciju! Gospodo ako niste znali tapatalk je aplikacija koja sluzi da se forumi lakse koriste preko android telefona.
    Evo slika, morao sam da se prebacim na komp.

manastir Tumane-istocna Srbija 3.11.2019

Dakle obican nedeljni dan u manastiru nije bio u pitanju nikakav svetac ili praznik, i tako je svakim vikendom.
    Kacicu ja jos slika iz ostalih manastira da vam razbijem zablude.
    Posljednje uređivanje od BWA : 08-11-2019 at 05:57
    grobari,28,100+

Istočna Srbija. Jesu to Vlasi?
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

BWA, u ovom dvorištu ima više od 25.000 ljudi.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Aleksha, danas sam na twitteru naletio na jedan clanak blic.rsa, tema je prognoze stanovnistva, neki ekonomski strucnjaci su prognozirali, a i po tome ispadate losiji nego Hrvatska, do 2050, sto se tice gubitka stanovnistva u %. Potrazi pa ces naci.
    A kako sam ti rekao, ima i ona neka UNova gdje vi ispadate najlosiji sa do 30-40% gubitka stanovnistva do 2050. U ovoj drugoj najgore prolaze Bugari.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Istočna Srbija. Jesu to Vlasi?
    Nisu, vlasi i ne idu u crkvu oni su većinom pagani, ovo su Srbi iz svih krajeva.
    grobari,28,100+

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    BWA, u ovom dvorištu ima više od 25.000 ljudi.
    25.000 je bilo kada su obeležavali 600 godina manastira, ali radi se o tome da ovde ljudi dodju i odu da se poklone moštima ( telima) Svetitelja, zadrže se max par sati.
    I tako u toku celog dana ljudi dolaze i odlaze, policija je procenila da je prodefilovalo 25.000 ljudi.

Slika sa sahrane patrijarha Pavla, evo jedno pitanje za Inkvizitora i otale, koliko je ljudi izaslo na ulice da saceka Papu kada je posetio Hrvatsku ili kada se upokojio neki Kardinal iz Hrvatske koliko ljudi mu je bilo na sahrani?

Posljednje uređivanje od BWA : 09-11-2019 at 01:13
    grobari,28,100+

Ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Ove priče i izvještaji od BWA me podsjećaju na grobarske priče s utakmica, poput ove:

Sada kada su se stvari malo "slegle" da napisem kako je bilo u "smrdljivom gradu" aka Middlesbroughu!

- Nas oko 150 Grobara, iz Londona i okolice, je krenulo vozom za Boro. Čim smo usli u voz, poceli smo sa pesmom! Ljudi su u neverici gledali kako pevamo! Vozac je 7 (sedam!) puta zaustavljao voz i molio nas da prestanemo, . Kada smo, konacno (za njih) stigli u Boro, vozac je rekao: "Sve sam video, ali ovakvo navijanje u vozu - nikada" (naravno, rekao je na engleskom)

- Kada smo dosli u M'bro, pridruzilo nam se 50ak grobara sa severa Engleske (Newcastle, Gateshead, pa čak i Sunderland). Pitali smo neke lokalce gde se nalazi pab gde idu najvaterniji navijaci Boroa. Uputili su nas u "The Red Lion" pab. Kada smo usli u pab, bilo je oko 150 navijaca Boroa. Videvsi nas složne, nisu se usudili ništa da kažu. Bez reci su, jedan po jedan, napustili pab. Ostala su neka sestorica, najvatrenijih, da ne kažem najglupljih!
    Izabrao sam najveceg i pokazao mu put prema vratima. Čim je klimnuo glavom, i dao znak da neće da izadje, nogom sam ga udario pravo u facu! Umesao se njegov drug, dok su ostala cetvorica pobegla.
    Rekao sam Grobarima; "Stay out of this" ( da me i oni razumeju) i sam(!) sam ovu dvojicu ubio od batina. Čak sam ih, smekerski, naterao da plate pice svima nama! )
    Pili smo, na njihov racun, do pola sata pre tekme.

- Na putu za stadion pevamo "Zeko, lopove". Na ulazu u sam stadion pocije pesma: "Small town in Yorkshire, you're just a small town in Yorkshire". Smoggies u neverici gledaju kako složno organizujemo kop!
    Oko 3000 Grobara na stadionu. Peva se 90 min! Odlucno i složno smo im pokazali srpski inat! Na njihov treci gol, vadimo oko 30ak baklji i palimo u obliku “PFC”
    Boro simpatizeri (namerno neću reci navijaci) su ostali u stanju soka; kada se nas, oko 500, skinulo na -10!
    Jedan “frajer”, boro fan na istocnoj tribini, me je pogledao “popreko”, i ja sam, bez oklevanja, uzeo baklju i pogodio ga po sred glave! Intervenisala je murija. Jedan od njih je izgledao toliko arogantno, sto je bio dovoljno dobar razlog ortaku da ga udari pesnicom u bradu!
    Oko 150-200 pandura su poceli da nam se izvinjavaju, tako da smo nekako nasli “zajednicki jezik” Simpatizeri Boroa u strahu napustaju tekmu pre kraja.
    Šteta šta ne mogu nać sliku di se vidi njih 35 na tribini.

Ko ima oči nek vidi, ko ima uši nek čuje...
    grobari,28,100+

Citiraj Prvotno napisano od BWA Vidi poruku
    25.000 je bilo kada su obeležavali 600 godina manastira, ali radi se o tome da ovde ljudi dodju i odu da se poklone moštima ( telima) Svetitelja, zadrže se max par sati.
    I tako u toku celog dana ljudi dolaze i odlaze, policija je procenila da je prodefilovalo 25.000 ljudi.

Slika sa sahrane patrijarha Pavla, evo jedno pitanje za Inkvizitora i otale, koliko je ljudi izaslo na ulice da saceka Papu kada je posetio Hrvatsku ili kada se upokojio neki Kardinal iz Hrvatske koliko ljudi mu je bilo na sahrani?

svakako fascinatna slika.

samo je pitanje koliko se ljudi u toj koloni zna prekrstiti a koliko tko izmoliti makar očenaš. Patrijarh Pavle je kao i svaki patrijarh SPC imao zadaću da širi Srbiju a kršćanstvo je tu sporedno a nekad i potpuno nevažno. Zadaća kršćana a pogotov pastira je da šire mir a ne da pozivaju na oružje i sami nose oružje kao što su to radile vladike SPC u zadnje ratu gdje su zakazali i kao ljudi a kamoli kao kršćanski pastiri. Ako su imali utjecaj među Srbima kao što tvrdiš onda ne bi dopustili onakvo rušenje katoličkih crkvi u BiH i Hrvatskoj. Ako nisu imali utjecaj onda o čemu pričamo.

Tako da je ovo ispraćaj u prvu ruku velikosrpskog predvodnika tek u drugom dalekom planu ispraćaj kršćanskog pastira. To i vi znate, jel tako.

Bile su stotine tisuća ljudi pri dolasku pape. Prvi put na hipodromu pola mlijuna kažu, Plato Žnjana koji je ogroman u Splitu bio je pun. Pa Osijek, Đakovo, Zadar.

Mada se tu uvijek generalno pretejeruje u ciframa.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 10-11-2019 at 00:33

Al kad ste vi npr imali ovo prije 40 godina 1979. 13 stoljeća kršćanstva u Hrvata. u Solinu.

http://misija.slobodnadalmacija.hr/b...nstva-u-Hrvata

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Al kad ste vi npr imali ovo prije 40 godina 1979. 13 stoljeća kršćanstva u Hrvata. u Solinu.

http://misija.slobodnadalmacija.hr/b...nstva-u-Hrvata
    Imali smo mi još u vreme patrijarha Varnave pre 2 ww litije po gradovima gde je bilo masa ljudi, narod je tada naravno bio pobožniji i išao je u crkvu...
    Što se tiče vladika koji su "blagosiljali" rušenje Katoličkih crkava...ja nigde nisam našao da je neki to blagosiljao, jedan se slikao sa kalašnjikovim u ruci (mislim da je vladika Atanasije u Hercegovini) što je svakako za osudu.
    E sad se dotičemo glavnog pitanja koliko se crkva uopšte pitala u ratovima 90 ih, zna se da ih Milošević nije zarezivao jer je sam po ubedjenju bio ateista komunista. Pa njega su telohranitelji zvali druže predsedniče na njegov zahtev.
    Isto tako kada je posetio manastir Hilandar na Svetoj Gori, iguman nije želeo da ga primi a monasi su se zatvorili u svoje sobe. Obišao je manastir sa svojim protokolom bez crkvenih lica.
    Jedino što je dozvolio da se zidaju crkve ali dao je do znanja spc da se ne mešaju u njegovu politiku.
    Drugo Srbi u Krajini su večinom bili deca šeste ličke i raznih brigada, vaspitani u ateističkom duhu...
    Posljednje uređivanje od BWA : 10-11-2019 at 00:35
    grobari,28,100+

https://youtu.be/PbR2qrmvMdE

Završen istočni krak autoputa koridora 10 od Niša do granice sa Bugarskom.

Deonicu autoputa E80 od Proseka do granice sa Bugarskom ukupne dužine 86,8 kilometara (Istočni krak Koridora 10) karakteriše 87 mostova, 5 savremeno opremljenih tunela i 5 saobraćajnih petlji. U kompletan istočni krak ugrađeno je oko 780.000 tona asfalta.

Najduži most je most broj 13 na deonici Crvena Reka - Čiflik, koji prelazi preko reke Nišave i železničke pruge Niš-Dimitrovgrad. Ukupna dužina tog mosta je 475 metara, rečeno je "Blicu" u Koridoroma Srbije.
    Posljednje uređivanje od BWA : 12-11-2019 at 02:55
    grobari,28,100+

mene samo brine što se događa s zdravljem omiljenog mi predcednika, picousti jel živ, može neka informacija iz prve ruke ? obolio čovek nakon što ga je Vukovar U srcu zaprepastio, plus su mu ovi naši domaći poltroni ili kako oni vole tepat ustašama kvislinzi i suradnici okupatora, već pripremili crveni tepih, kad ono ništa, picousti obolio, a već sam mislio da će crveni i plavi antifa domoljubi s njim u topli zagrljaj i poljubac, kad ono jedno veliko U ništa.

neka neka, živ je pico umro nije, dok je Srba i Srbije.

dan žalosti u Hrvatskoj, jer je silno željela primit jednog državnika željeznog kova, mislim da su u Hrvatskoj više tužni nego mnogi u Srbiji. igraju se oni bratstva jedinstva, i rok end rola sve u 16, ali jbg kada nema u Srbiji partizana na vlasti već redom obrijani četnici, koliko god ja ne volio Srbiju činjenica je da je za našu zemlju i narod dobro da su tamo na vlasti Vulin Dačić Vučić Nikolić i njima slični, jer s Tadićem i njegovim šatro "jugoslavenstvom" bismo teško stradali pošto kretena u našoj domovini ne manjka, a uopće ne sumnjam da bi se oni lijepo upecali na udicu od Bore. Boro je više napravio za srbiju i srbe, od ovih nasljednika, upravo tom svojom bizantinskom ulogom koju je imao, a i onim lizanjem s ovim našim crvenim pavijanima koji su jedva dočekali umivenog četnika koji glumata jugoslovena, jer oni su čvrsto uvjereni kako u Srbiji postoje jake "jugoslovenske snage", valjda vođeni idejom pošto su oni u hrvatskoj takvi suradnici okupatora kakvih nema, pa misle da i drugi narodi a posebno Srbi pate od suradnje s okupatorom, izgleda da u Srbiji tih problema nema i oni ne žele surađivat s nikim, posebno ne s hrvatima i albancima. tako da u neku ruku dok je ovakvo stanje u Srbiji, to je dobro za Hrvatsku i Hrvate, jer bi ovi naši crveni pavijani brzo njima u zagrljaju završili kao i 1918 i 1945. ovako ipak će to ići teže, jer s druge strane nemaju sugovornika i brata za to svoje "bratstvo jedinstvo" koje patetično patentiraju već dva stoljeća.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove