+ Odgovori na temu
Stranica 203 od 203 PrviPrvi ... 103 153 193 201 202 203
Prikaz rezultata str. 4,041/4045

Tema: Kako diše Srbija

Auu Aleksiću pa ti si puko. Ja tu opciju vidiš ranije nisam uzimao u obzir.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Lud čovjek je onaj koji izgubi sve osim razuma. (Chesterton)

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Pa dise hrdjavo, ovaj picousti opet poziva Kokolindu ovo ono, ceka da otvori novu rundu na Hrvate, dok nateze da se Kosovo podjeli, a meni se nekako cini da ce Srbi popushinko total u Kosova.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

virtaulni Čarnojević Aleksa avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    To sve izgleda jako dojmljivo. Izmišljeni kraljevi i prinčevi, redovnička vojska, SPC...Čudim se zakaj si pobjegel od cijelog tog showa preko bare.
    To treba da bude fascinantno i tebi, moj Grunfić. Te stvari koja ja prikazujem su istorija koja se odvija pred našim očima. Ti treba da izvučeš pouku kojom ćeš se rukovoditi u budućnosti. Pa i naš matori Inkvi, može nešto prosvetljujuće pod stare dane da vidi...

Dakle, ono što sam prikazao može da se svede na jedan istorijski zaklučak: titoisti ipak nisu na kraju pobedili, nego monarhisti. Drugi svetski rat, i drugi paralelan rat - građanski, u Srbiji su dobili monarhisti.
    Pobeda u 2.s.r. ogleda se u tome što su Nemci izgubili rat, što je bio i cilj monarhista. Pobednici u tom ratu su oni što su '44. zauzimali gradove i sela, od Golupca na Dunavu, pa do Pirota i Leskovca na jug. Tu su dočekali Sovjete sa kojima su zajedno par meseci ulazili u druge gradove, duž Zapadne Morave, Pomoravlja, pa čak i preko Drine sve do Sarajeva.
    E, onda su Rusi nasilno nametnuli drugu vlast - titoiste. I oni su dugo verovali da su dobili građanski rat. Međutim - ne, Izgubili su i to na miran način. Od demokratskih promena 2000. Prestolonaslednik se vraća u zemlju, i monarhisti polakao preuzimaju ključne institucije, a NJKV i Kraljevska Porodica zauzima sve više centralno mesto u društvu.
    Titoizam kao ideja, kao vrednost, potpuno je poništen! Zar vam to nije fascinantno?
    A u svemu tome je veliku ulogu imala Crkva. Uvek je svešteno lice bilo u sviti kralja Petra, kasnije prestolonaslednika Aleksandra. A u Otaždbini, Crkva je čuvala taj plamen u nemogućim uslovima.
    Zar nije fascinantna ta žilavost, koja može da održi veru, bilo da se radi o 50 godina komunizma, bilo da se radi o 500 godina pod Turcima?!

Zato, @Punti, nemoj nikada misliti da je Kosovo izgubljeno. Vidiš da se mi, čak i posle dugo vremena, možemo da vozdignemo.
    Posljednje uređivanje od Aleksa : 22-06-2018 at 19:56
    zbogom ostaj mala kod ovaca...

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Vucic spominje Thompsona u svlacionici hrvatske repke. To to je Akeksha 100%ni znak da je Kosova osla.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove