+ Odgovori na temu
Stranica 196 od 216 PrviPrvi ... 96 146 186 194 195 196 197 198 206 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 3,901/4307

Tema: Kako diše Srbija

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Obracaj se prvo u pristojnom tonu, a ne tako nadmeno sa visine... ko zna koji put vec...

Ako je prisvojni pridev, jel kazete indijski ili indijanski?!

Kosorova i Kitaroviceva se pise ako su neudate, tj to su im devojacka prezimena... inace ce biti Kosorka i Kitarovicka... ne znam sta je tu nepristojno, ali ajde...
    Djoni Djoni...uvijek zaboravim tvoj skandinavski smjer, ispričavam se...

Kako može biti Indija-indijanski, kada bi bilo dvoznačno, jer postoje starosjedioci sjeverne i južne Amerike koji su tako nepravilno nazvani i ostali tako nazivani do danas...to je taj primjer, inače je jednostavno.
    Kako može i Kosorka i Kitarovićka, kako se zna jesu li neudate, jel se to provjerava prije što negdje dođu, u službeni posjet, na neko natjecanje?
    Neukusno je, pogotovo ako su im prezimena u muškom rodu, da je Karuza, Malenica, Svoboda...onda da.
    Gramatika je tu jasna, i bontovna je.
    Eto, bez visine...laku noć
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Djoni Djoni...uvijek zaboravim tvoj skandinavski smjer, ispričavam se...

Kako može biti Indija-indijanski, kada bi bilo dvoznačno, jer postoje starosjedioci sjeverne i južne Amerike koji su tako nepravilno nazvani i ostali tako nazivani do danas...to je taj primjer, inače je jednostavno.
    Kako može i Kosorka i Kitarovićka, kako se zna jesu li neudate, jel se to provjerava prije što negdje dođu, u službeni posjet, na neko natjecanje?
    Neukusno je, pogotovo ako su im prezimena u muškom rodu, da je Karuza, Malenica, Svoboda...onda da.
    Gramatika je tu jasna, i bontovna je.
    Eto, bez visine...laku noć
    Ako je Srbija - srbijanski, onda je Indija - indijanski... indijanski ne govorite, a srbijanski govorite... isticem ovu nedoslednost u pravilima...

Kosoreva (kci) i Kitaroviceva (kci) se govori u varijanti da su neudate... ako su udate, drugaciji je oblik... slicno kao gospodjica ili gospodja... takav oblik se inace retko upotrebljava u zvanicnom obracanju, nije to tako cest primer... vise se koristi samo prezime Kosor i Kitarovic u izvornom obliku, bez nastavka... ovo drugo je vise u narodnom govoru...

Ako je Srbija - srbijanski, onda je Indija - indijanski... indijanski ne govorite, a srbijanski govorite... isticem ovu nedoslednost u pravilima...

Kosoreva (kci) i Kitaroviceva (kci) se govori u varijanti da su neudate... ako su udate, drugaciji je oblik... slicno kao gospodjica ili gospodja... takav oblik se inace retko upotrebljava u zvanicnom obracanju, nije to tako cest primer... vise se koristi samo prezime Kosor i Kitarovic u izvornom obliku, bez nastavka... ovo drugo je vise u narodnom govoru...
    Pročitaj još jednom post, znam da je malo kasno...nije vaša gramatika toliko različita, ne oslovljavaš tako žene čija su prezimena u muškom rodu, to je pitanje bon tona, osim gramatike Djoni...da ne postoje indijanci, bila bi i Irska, irskijanski, jel tak?

Mislim, daj misli...
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Pročitaj još jednom post, znam da je malo kasno...nije vaša gramatika toliko različita, ne oslovljavaš tako žene čija su prezimena u muškom rodu, to je pitanje bon tona, osim gramatike Djoni...
    Kakav bonton, to je gramatika srpskog jezika... ti meni objasnjavas kako je pravilno u mom jeziku da se pise... o jbt... svasta...

Ali to je ta poznata mitteleurposka kultura... sve je becki isklesano... batali ove price, ne da mi se vise..

Kakav bonton, to je gramatika srpskog jezika... ti meni objasnjavas kako je pravilno u mom jeziku da se pise... o jbt... svasta...

Ali to je ta poznata mitteleurposka kultura... sve je becki isklesano... batali ove price, ne da mi se vise..
    Čitati post, govorim o pravilu pisanja u hrvatskoj gramatici ženskih prezimena u muškom rodu...jer je i po bon tonu i gramatički ispravnije, pogubio si se skroz negdje u mittel dijelu.

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Pobjedu nad Kölnom 1-0 proslavio je nacionalističkim ispadom sa Zvezdinom zastavom na kojoj na ćirilici piše – Knin, a sve je začinio kažnjim izjavama o ‘srpskoj Dalmaciji’.

“Dobio sam je u Londonu na dar nakon utakmice s Arsenalom. Od tada je posvuda nosim sa sobom, a i ostali suigrači je obožavaju. Dođe nam kao neki talisman jer nam donosi sreću. Kad je tu zastava ‘Delije Knin’, ne možemo izgubiti”, kazao je 30-godišnji golman rođen u Kninu u razgovoru za Kurir.

“Kad sam ljetos stigao u klub, rekao sam da sam iz Knina i da sam kao čovjek rođen u tom gradu ispunio san dolaskom u Crvenu zvezdu. To je dio mene! Znam tko sam i odakle potječem. Knin je uvijek bio zvezdaški grad, a ova pobjeda nad Kölnom bila je za cijelu srpsku Dalmaciju. Vrlo dobro znam koliko ova pobjeda znači našem narodu”, rekao je Borjan.

http://www.maxportal.hr/premium-sadr...sku-dalmaciju/
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Šta je ono...na grobarskoj tribini 6 Splićana sudjeluje u borbi za prevlast

ne da je bizarno nego ultra bizarno bizarno..

pa da ti je netko rekao da će snimit film o tome rekao..bi debilana...

Koje su to face, koje glave..i u čemu ej štos..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Srbi nana stalno predbacuju da za svako sranje koje se dogodi u Hrvatskoj okrivljujemo Srbe kad ono fajt na njihovom derbiju i svi naslovi vriste: Krivi Hrvati placenici. Ruse vlast.

Koliko sam vidio to su neki grobari iz Splita.

ma nikakvi krimosi...neki MMA borci i krimosi ili polukrimosi.

Ali što to ima u glavi da se ide tuć na tribinu u Beograd..

da je netko pričao da je tako nešto moguće..dan prije,proglasili bi ga luđakom i strpali u ludaru do kraja života..

Pa glavni je neki Grobar iz Splita, a ovi su ocito isli za dobru lovu. Ionak su fajteri, valjda nije bilo boljeg sparinga taj tjedan.

Al zamisli da Srbi dodu u Split rasturiti Torcidinu ili Bojsovu tribinu. Haha, nevjerojatno.

ma kakav Grobar iz Splita..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 15-12-2017 at 14:43

Ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    Ovi nemaju veze sa navijačima... Jedan je ozbiljniji borac samo, i to odavno u penziji, ovi ostali virujen da su donekle upoznati s borilačkim sportovima al nema govora o nekakvim aktivnim/iskusnim borcima...
    Morbidna priča sve u svemu

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    .
    Likovi su stalno u problemu.
    Pola ih je već robijalo.
    A izgleda da su regrutirali i nove.
    Većina tih MMA boraca je upetljana u čudne poslove.
    Malo ih je koji nisu u tome.
    Pa taj MMA i jest ozakonjena ulična makljaza.
    Dvojica od ove ekipe su prebili hrvatskog ugostitelja po narudžbi.
    Likovi rade za lovu.
    A svak ko je dobio puno udaraca u glavu nije baš pri sebi pa nije ni cudno da su za lovu i pomalo za slavu išli pa poginit u Beogradu.
    Samo treba vidit tko im je platio
    A nekako sam uvjerena neka narko ekipa
    Jer u tim bizantskim državama tko kontrolira navijače kontrolira i narko biznis.
    Tako je bilo i u jugi
    Za zna se kako je Split postao glavno leglo dilera i natkomana
    KOS preko navijačke skupine.
    Amen
    A onda su tek u Hrvatskoj riješili problem tako što ih je policija lijepo međusobno posvadila i lipo su se izmedusebe pokokali
    I od tada Split više nije centar dilera i narkomana.

Ovo su obični plaćenici.
    Jednostavno treba vidjeti kako žive i kako taj život financiraju.
    😊
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Koji idioti. Lako i za batine i za moguće kazne u srbiji,ali ovi kreteni su sebe osudili na doživotno ismijavanje u Splitu.
    מנא מנא תקל ופרסין‬

i njegov pir prije dvije godine...još nešto nije jasno?

https://www.youtube.com/watch?v=cXCqTSz-cOo

Kakav god da je interes... huliganstvo, kurcenje, lova, dokazivanje, poslovi sa drogom...

Da ti odes sa njih 30-ak da se tuces protiv ostatka tribine... mora da si lud... nema tih para ili slave koje ce ti platiti zivot... srece su velike imali, mogli su sve da ih istuku do smrti...

Ovako su ih prebacili zandarmima, skinuli i obrukali pred svima... budaletine velikog kalibra...

Datum registracije
    Sep 2016
    To je istina, nisu bas najbistriji. Ali zanimljivo, nisu ovi bili jedini ''unajmljeni'' stranci, jel'te, a njih se stavlja u prvi plan, jeb'ga nije fora vodji Srbijancima glumiti silu nad Bugarima, Grcima ili Rusima, a doznajemo da su i i oni bili prisutni....

Datum registracije
    Sep 2016
    Aleksha, sto no bi, nesto vaz Putin izblamirase spomenuci Srebrenicu?

Datum registracije
    Sep 2016
    U Vojvodini brutalno pretučena tri mlada Hrvata

Predsjednik Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini (DSHV) Tomislav Žigmanov objavio je danas da se dogodio "brutalan napad na mlade Hrvate“ u Sonti gdje su noću na nedjelju pretučena tri mladića hrvatske nacionalnosti. "Mladići su nakon verbalnih prijetnji pri polasku kući iz kafića prebijeni od strane skupine mlađih ljudi pri čemu su korišteni pogrdni izrazi s nacionalnom osnovom“, izjavio je danas Žigmanov novinarima.

Ta vrsta uznemiravanja, koje je sada rezultiralo fizičkim nasrtajem, traje dulje vrijeme, a napadači su ista skupina ljudi koja to čini kako preko društvenih mreža tako i u svakodnevnom životu, na ulici, ispred kuće, dodao je čelnik DSHV i zastupnik u Skupštini Srbije.

"Nas straši što žrtve ovoga napada ne žele izlaziti u javnost sa svojim problemom. Jer ako se šuti o ovakvim slučajevima oni se mogu ponoviti, a mi ih ne možemo riješiti. To će s druge strane ohrabriti one koji posežu za etnički motiviranim nasiljem“, izjavio je predsjednik Povjerenstva za praćenje antihrvatskih incidenata u Srbiji, pri Hrvatskom nacionalnom vijeću Darko Baštovanović.

Žrtve i njihove roditelje u ponedjeljak, na Božić, posjetili su čelnik DSHV-a i otpravnik poslova Veleposlanstva RH u Srbiji te istaknuli kako će pratiti rješavanje slučaja, identificiranje i sankcioniranje počinitelja. Veleposlanstvo RH u Beogradu odmah je Ministarstvu vanjskih poslova Srbije izrazilo zabrinutost zbog incidenta i zatražilo žurnu službenu informaciju.

Predstavnik hrvatskih institucija posjetio je i policijsku postaju u Sonti gdje je izrazio očekivanje da će svi elementi incidenta biti rasvijetljeni. Fizički nasrtaj na mladića hrvatske nacionalnosti iz Sonte dogodio se i ljeti prošle godine kada su mu u brutalnom premlaćivanju nanijete tjelesne ozljede. Po saznanjima Darka Baštovanovića taj slučaj još nije dobio sudski epilog.

http://www.vecernji.ba/crna-kronika/...hrvata-1216317

Tolerantna Vojvodina i Srbija gdje sve nacionalne manjine imaju velika prava. Mogu lijepo izaći gdje žele i popiti batine koliko ih volja.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove