+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 2 1 2 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/27

Tema: Neuspio vojni puč u Turskoj

Neuspio vojni puč u Turskoj

Po prvi put izgleda propao vojni puč u Turskoj. Vojska je po Ustavu imala pravo svrgnuti vlast po Ataturkovoj doktrini ako zemlja bude klizila prewma islamizmu i to se nekoliko puta dogodilo. Ali ovaj put izgleda da je puč propao jer je Erdogan promjenio puno zakona i instalirao svoje ljude u vojsku.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 16-07-2016 at 22:05
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

161 osoba je ubijena, 1440 ozlijedenih. Uhiceno 2900 osoba, od toga 29 pukovnika i 5 generala.

Sad ce Erdogan procistiti vojsku, tko ga je to probal skinuti, Gul?

Ispravka. bio je još jedna neuspješni vojni puč 1997-me. Izgleda da su vremena uspješnih vojnih pučeva u Turskoj prošlost.

Otpusteno oko 3.000 sudaca. Izgleda da je ovo bilo fingirano da sultan Erdogan dobije jos vecu vlast.

Ima fotki kak narod zvjerski ubija vojnike koji su se predali. To je njihov mentalitet bez milosti.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Steta sto nije uspeo vojni puc,ako i sam po sebi nije namestaljka...Sada cemo i dalje gledati Erdoganove pokusaje da siri islam po Evropi,u BiH da gazduje..sve u svemu,jako losa vest za ceo region...Sumnjivo mi je sto su ga skoro momentalno podrzali i SAD,i Eu,i Rusija,a do skoro smo slusali kritike iz same EU da Erdogan krsi ljudska prava...Jos sumnjivije je da se ovo desava par nedelja posle izvinjenja Putinu,pokusaja pomirenja sa Izraelom...itd itd...Izgleda da je Erdogan okrenuo novi list...ocigledno ima neku taktiku,cim se sve ovo desava u samo par nedelja.

Član u nastajanju Azzurri avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Nažalost ljudi moji, umjesto sekularne, pro-Europske Turske, mi na vrata Europe dobivamo Islamističku ''Republiku'' Tursku, ustvari moderni oblik diktature i kulta ličnosti.

Da bi dobro razumili stanje u Turskoj, guglajte White & Black Turks. Erdogan je vođa ovih crnih.
    Torcida/26/80+

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Mar 2012
    Majku mu jebem kolko politicki uticaj ima ovaj anadollak, majku mu bre da mu nabijem u picku. Do 4 ujutro budan i navijam kao da se igra fudbal.

Ako nije njegova rezija....mnogi argumenti vode na to, da turski generali poreklom albanci mrze ga sultan erdogana i najvise oni trude da sacuvaju ataturski sekularizam. Ma jebote, svi nasi politicari od Slovenije do Albanije svrse na jebenog sulltana erdogana @@@
    Plisat-Prishtine,30+,1997

Banned
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Citiraj Prvotno napisano od Skywalker Vidi poruku
    Steta sto nije uspeo vojni puc,ako i sam po sebi nije namestaljka...Sada cemo i dalje gledati Erdoganove pokusaje da siri islam po Evropi,u BiH da gazduje..sve u svemu,jako losa vest za ceo region...Sumnjivo mi je sto su ga skoro momentalno podrzali i SAD,i Eu,i Rusija,a do skoro smo slusali kritike iz same EU da Erdogan krsi ljudska prava...Jos sumnjivije je da se ovo desava par nedelja posle izvinjenja Putinu,pokusaja pomirenja sa Izraelom...itd itd...Izgleda da je Erdogan okrenuo novi list...ocigledno ima neku taktiku,cim se sve ovo desava u samo par nedelja.
    Ma kakav novi list. Ko bi verovao čoveku koji tako okreće listove. Putin i Izrael sigurno ne bi...

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Nisam se dobro izrazio,tj napisao...Mislio sam novi list,u smislu,da ima neku novu taktiku u spoljnoj politici,a posle ovog neuspelog puca,jos ce se vise osiliti u samoj Turskoj,a to ce se odraziti i na ceo region...Ni slucajno nisam pomislio da Erdogan zeli iskreni mir sa Rusijom,Izraelom.

Član u nastajanju Azzurri avatar
    Datum registracije
    Nov 2012
    Citiraj Prvotno napisano od EHO1983 Vidi poruku
    Majku mu jebem kolko politicki uticaj ima ovaj anadollak, majku mu bre da mu nabijem u picku. Do 4 ujutro budan i navijam kao da se igra fudbal.

Ako nije njegova rezija....mnogi argumenti vode na to, da turski generali poreklom albanci mrze ga sultan erdogana i najvise oni trude da sacuvaju ataturski sekularizam. Ma jebote, svi nasi politicari od Slovenije do Albanije svrse na jebenog sulltana erdogana @@@
    Kako gledaju Albanci i Kosovari na ove događaje?

p.s uhićeni general je Adem Huduti, rođeni Kosovar.
    Torcida/26/80+

Banned
    Datum registracije
    Apr 2012
    Blog Entries
    2
    Nisam se dobro izrazio,tj napisao...Mislio sam novi list,u smislu,da ima neku novu taktiku u spoljnoj politici,a posle ovog neuspelog puca,jos ce se vise osiliti u samoj Turskoj,a to ce se odraziti i na ceo region...Ni slucajno nisam pomislio da Erdogan zeli iskreni mir sa Rusijom,Izraelom.
    Mislim da će on ojačati samo podršku u Turskoj, a ona slabost koju je imao zbog loših odnosa sa Rusijom i Izraelom i zbog američke podšrke Kurdima, dakle ta slabost na međunarodnom planu će ovim pučem biti samo povećana.
    Uz to, njegova snaga u Turskoj znači islamizaciju Turske, što dalje dovodi u pitanje njegov međunarodni položaj zbog čega će jačati pozicije Kurda, a oni su mu prava opasnost, i mislim da će vrlo brzo, do kraja godine sigurno, sve to eskalirati i stvoriti jaku i dugotrajnu krizu i Erdogana i Turske države.

Član u nastajanju
    Datum registracije
    Mar 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Azzurri Vidi poruku
    Kako gledaju Albanci i Kosovari na ove događaje?

p.s uhićeni general je Adem Huduti, rođeni Kosovar.
    Polovica vole, polovica mrze. Oni vise vijerni pa i glasaci Tacija uglavnom ili ga vole ili ga postuju, a nacionalisti ga mrze. Albanci, znam da ne vjerujete, al pola od nas ili mrze uglavnom sve turce ili ove otomanske islamiste iz Erdogana. Ja personalno ne mrzim turce i ako i vidim kao krive sto smo ostali tolko nerazvijeni , mrzim ga Erdogana jel opet okupirao nas i ekonomski i vjerski majku mu anadolsku. Dakle, albanski nacionalisti mrze ga, vjernici ga vole @@@
    Plisat-Prishtine,30+,1997

To je to, odmakom od nacionalnog prema islamskom ce pridobiti i Kurde te ostale muslimane tak da bu on ojacal unutarnju i regionalnu poziciju, a za medunarodnu mu se fucka. Vidis da salje stotine tisuca ljudi prema Europi, a ovi mu nist ne mogu.

s Rusijom iz straha, ali s Izraelom nadam se da će u rat prvom prilikom, zna se dobro kako je stvorena ta država a kako je stvorena tako će biti i razorena. stari mudraci su davno rekli, nešto što se gradi na trulim temeljima nema budućnost, dakle Turska i Izrael nemaju budućnost. majčica Rusija ima, temelji majčice Rusije su duboko ukopani i majčica Russia zna kako se oduprijet zapadnim šovinistima koji žele od Rusije napravit liberland kao i od EU, ali to neće ići panslavenski duh koji vlada rusijom ne trpi moderne kičeraje i najezdu liberalnih vrijednosti. jednostavno, čika Erdogan je diktatora, ali ne mogu se otet dojmu da u svijetu zapadnih idiota trebaju takvi koji će stvari stavit na svoje mjesto malo drugačije nego gospoda iz "liberlanda" EU SAD.

iako kakav je Erdogan, najbolje govori podatak da mu podršku pruža Amerika i EUropa, pametnom dosta. no i takav erdogan je znao lupit šakom od stol, i reći gospodo od kad ste postali vladari turske ?

autokracija i diktatura imaju svoje minuse, ali imaju i pluseve, ja osobno sam uvijek preferiroa lidere čvrstog kova koji vole biti gazde u svom dvorištu, dakle Putin Hitler Franco Peron itd, ja volim takve silnike i udarnike, koji ne trpe kritiku i koji vole biti gospodari života i smrti, koji se ne boje moć uzeti u svoje ruke, i reći gospodo liberalčići nabijem vas na ovaj svoj trvrdi autokratski tuki.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 16-07-2016 at 23:57

da baš majčica Rusija ima temelj. diktatura kao i Erdoganov sultanar. samo ne znam kakav temelj ima majčica Rusija u zapadnom dijelu Rusije?

I ja sam cijelu noć bio budan al' nisam navija jer pojma nisam ima ni šta se točno događa (previše konfliktnih vijesti/informacija) a ni zašto. Jedna teorija mi je upala u oko. Da je ovo bio falši puč čija svrha je bila učvrstit Edrdoganov položaj na vlasti eliminirajući sekulariste i dočepat se nuklearnih bombi iz američke baze.

i meni se čini da je ovoErdoganov show. prelagano je ovo izgledalo

Citiraj Prvotno napisano od juanpablom Vidi poruku
    da baš majčica Rusija ima temelj. diktatura kao i Erdoganov sultanar.
    Zanimljivo je da prema americkim kao i prema svim ostalim istrazivanjima diktatora podrzava 80% ruskih gradjana.Cudna neka diktatura.

Takodjer neovisno o tome sto ja mislio o erdogenu cinjenica je da vojni puc nije uspio JEDINO zbog podrske gradjana koji su izasli u velikom broju na ulice (700 000 do 800 000 tisuca) i iskazali podrsku predsjedniku.Opet dolazim do zakljucka da se radi o nekoj cudnoj diktaturi.

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    @model2

Erdogan nema toliku podrsku u narodu,kako se predstavlja...Prosle godine nije imao vecinu za Parlament,pa je na ponovljenim izborima dogurao do 52% ...Nije lako zamisliti da su ukrali tih par procenata...isto kao i sad na popisu u BiH...Sa druge strane,imas konstantno zatvaranje gradajana radi objava na internetu,fejsbuku,tviteru,mnogi sajtovi su blokirani,itd...Takva situacija dovodi do ispiranja mozga...Nesto slicno se desava i u Srbiji sa Vucicem...Kada ti svaki dan neko drobi po 5 sati na svim TV stanicama kako mu spremaju drzavni udar,kako zele da ga ubiju...a nemas gde da cujes drugu stranu,dosta ljudi na kraju stvarno i poveruje u sve to,i spremno je da se zrtvuje za Predsednika...Vidimo da se Erdogan javio preko CNN Turka(Turska verzija CNNa)...Da je to neka opoziciona televizija,sigurno ne bi prenela njegovo obracanje naciji,i time odlucila ishod puca...Pucisti su izdani iznutra...imao je svoje ljude cak i medju njima,i to je to.Drzi sve poluge vlasti...Zato Vucica i poredim stalno sa njim...Ne moze nista da se desi,a da on to ne sazna..Ima ljude koji mu se dive,i koji jedva cekaju da mu se dokazu na bilo koji nacin.

Jutros ide vest da je jedino Sebastijan Kurc upozorio Erdogana da ovo ne sme da bude povod za osvetu...ali sta to vredi.

Ne vjerujem u teorije da je ovo fingirani puč, vojska nije bila potpuno pod kontrolom i probali su. Nisu uspjeli jer je vojska izbušena zadnjih desetljeća i nema više tu snagu.

Inače na HTV-eu sinoć je bila emisija gdje je onaj libanononski novinar koji radi za Večernji objasnio. Bilo je zanimljivo gledati kako se predsjednik hrvatsko-turskog prijateljstva Emir Tahović alias Goran Beus Richenberg vrpolji u stolici nakon Diabovih analiza.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove