+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 1 2
Prikaz rezultata str. 21/39

Tema: Atletika

Sandra osvojila 5. europsko zlato u karijeri. Ima i 2 olimpijska zlata i 2 svjetska zlata te jedno srebro. 6 puta zaredom je osvajala dijamantnu ligu (svjetsku atletsku ligu od 14 mitinga diljem svijeta).

Je li Sandra Perković najbolja atletičarka svih vremena?

Previše je bijela da bi sad imala tu titulu

Treba li isplatiti reparacije za njeno tlačenje ostalih atletičarki?

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Treba li isplatiti reparacije za njeno tlačenje ostalih atletičarki?
    Nema hrvatski olimpijski savez toliko novca.

sandra je najdominantnija atletičarka ovoga doba ali nije najbolja svih vremena ni u svojoj disciplini ima "tek" 16. rezultat svih vremena
    blanka vlašić recimo ima drugi rezultat svih vremena sa preskočenih 208 cm da se rodila malo kasnije ona bi danas bila sandra svoje discipline
    Energija je nova valuta. Podaci su novo zlato. Cilj im je potpuna kontrola.
    Mi smo u ratu.

Jbg, otkad se ujedinila Njemačka i otkad su istočne Njemkinje pod kontrolom doping-agencija, svi rezultati su pali.

Ali Sandra ima 16. zlatnih medalja. Bolt ih ima 23 negdje, a on je najjači atletičar svih vremena.

Super ugledni član kiler avatar
    Datum registracije
    Aug 2013
    Jbg, otkad se ujedinila Njemačka i otkad su istočne Njemkinje pod kontrolom doping-agencija, svi rezultati su pali.

Ali Sandra ima 16. zlatnih medalja. Bolt ih ima 23 negdje, a on je najjači atletičar svih vremena.
    ali trećina od tih njegovih medalja su osvojena u štafetama...
    Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41

To samo pokazuje da današnji športaši nemaju pobjednički mentalitet.

Super ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012

Da, rekordi u tim bacačkim disciplinama su većinom iz 80ih koliko vidim... Zlatno doba dopinga.

Mislim da su kontrole sve rigoroznije i da je sport "čišći".

Danas svi nešto protiv DDR-a, kao drogeraši i na hormonima a danas je dovoljno da se neka konjina identificira kao žena i evo ga na borilištu gdje pravim ženama krade odličja i svo vrijeme i trud koju su uložile u svoju karijeru. Gledam na tebe Semenya, jadni idiote. Ako je on žena onda je i Mike Tyson ako stavi vlasulju.

Perkovićka je osvojila svjetsku broncu, sveukupno je Hrvatska sada već na 10 svjetskih atletskih odličja, nešto što je postigao tek mali broj država, i da je to netko rekao da će biti prije samo dvadesetak godina ismijali bi ga kao luđaka.

Sandra Perković osvojila 6. Europsko prvenstvo u bacanju diska i postala najbolja europska atletičarka svih vremena.

Filip Mihaljević osvojio zlato u bacanju kugle, Matea Parlov Koštro srebro u maratonu.

Hrvatska 2. na listi najuspješnijih država na prvenstvu Europe u atletici. Postali smo i velesila u atletici.

Rezultati za divljenje,atletika odlična,gimnastika odlična,još da plivanje popravimo.Mislim da je Sandra najbolja europska atletičarka svih vremena.

Datum registracije
    Sep 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Galjego Vidi poruku
    Rezultati za divljenje,atletika odlična,gimnastika odlična,još da plivanje popravimo.Mislim da je Sandra najbolja europska atletičarka svih vremena.
    Sandra je vrhunska, al realno nije ni najbolja bacačica Europe.
    Ta titula ide Poljakinji Aniti Wlodarczyk. 3 zlata s olimpijade i 4 zlata sa svjetskog. I svjetski rekord.
    Sandrin najbolji rezultat nije ni u top 10.

Inače, bravo za našega Livnjaka sa splickon adreson!
    Prva muška zlatna medalja uopće za našu zemlju u bacačkim disciplinama mislin.

Već sam i zaboravil na nju, legenda isto. Wlodarczyk je možda stepenicu uspješnija zbog 1 zlata više na Olimpijskim igrama i 2 na Svjetskim prvenstvima. Sandra je kiksala na prošlim OI. Ali Sandra je osvojila 2 europska prvenstva više i i ima 7 osvojenih dijamantnih liga koje su praktički svjetska liga tj. prvenstvo svake godine tak da kad se to uzme u obzir, ne bih baš rekao da je Sandra ispod Anite.

Datum registracije
    Sep 2012
    Već sam i zaboravil na nju, legenda isto. Wlodarczyk je možda stepenicu uspješnija zbog 1 zlata više na Olimpijskim igrama i 2 na Svjetskim prvenstvima. Sandra je kiksala na prošlim OI. Ali Sandra je osvojila 2 europska prvenstva više i i ima 7 osvojenih dijamantnih liga koje su praktički svjetska liga tj. prvenstvo svake godine tak da kad se to uzme u obzir, ne bih baš rekao da je Sandra ispod Anite.
    Blizu su, da, al ipak to jedno zlato više na OI i 2 svjetska nekako donose prevagu Aniti.
    Plus svjetski rekord, skinila je one nakemijane rekorde iz 80ih i 90ih. Nešto ka šta Crouser uništava stare rekorde u kugli iz doba teškog dopinga.
    Sandra je daleko od toga.

Možemo se složiti da je izuzetna sportašica.

Datum registracije
    Sep 2012
    Citiraj Prvotno napisano od Galjego Vidi poruku
    Možemo se složiti da je izuzetna sportašica.
    Bez sumnje među najboljim europskim atletičarkama.

Te 2008 -me bile su olimpijske igre u Pekingu. Nisu to bila još vremena kad bi Hrvatska osvajala po pet zlatnih olimpijskih medalja a desetak ukupno. Ako se osvoji medalja-dvije dobro. Al na jednu smo sigurno računali. I to ne bilo kakvu. Samo zlato je dolazilo u obzir. Blanka Vlašić je tih godina briljirala, domonirala svjetskim skokom u vis. Potaracala sve. Svjetsko prvenstvo, europsko prvenstvo, svjetsko dvoransko, europsko dvoransko. I to s kakvom lakoćom. Bez ijedne guste situacije. Blankino svjetsko zlato na tim OI takorekuć već smo bili upisali.

I došao se taj dan finala svjetskog prvenstva u skoku u vis koje obično dolazi na kraju atletskih natjecanja. Zadnji dan što je ujedno i kraj olimpijskih igara. Blanka je počela skakat tek na 190 cm. Smrzli smo se malo. Tamo gdje su neke natjecateljice završavale svoj nastup, Blanka je tek počela skakat. Kakva samouvjerenost. I kakav rizik. To nisu male visine koje je istina Blanka preskakivala lakoćom ali nikad se ne zna. Jedan loš dan, par loših dolazaka na letvicu, tri pokušaja i ode ti. Ali nasreću to se nije desilo. Sve do 2003 cm Blanka je sve visine amislim da ih je bilo 5 preskakivala iz prvog pokušaja. Sve iz prvog pokušaja. Skoro neviđeno. I samo se čekao kraj. Njezine glavne protivnice Ruskinje Čičerova i još jedna ne mogu je se sad sjetit koje inače redovno pobjeđivala i koje su više bile za manekeneske piste nego za skok uvis, mučile su se i na kraju otpadale. I nema mislim čovjeka bez obzira na nacionalnost i simpatije koji se tada ne bi kladio na Blanku I izgubio bi.

Tia Hellebaut, nije bila ni u kakvom krugu favorita, nije bila poznata, za nju osobno nikad nisam bio ni čuo. Mučila se na visinama tipa 193 cm, preskakivala nekako u zadnjem pokušaju, letvica se tresla al ostajala nekako i nitko na tu netipičnu skakačicu u vis nije obraćao pozornost. Izgledalo je da došla tu da se zabavi. Netipičnog izgleda za skakačice, manja od prosjeka tih sportašica, sa cvikama na nosu, profesorskog strog izraza lica, nikome nije favorit. Vjerojatno ni samoj sebi. No Tia Helhebaut je iz prve preskočila 205 cm. Iz prve. Ona koja se mučila skoro na svakoj visini pa i onima gdje je Blanka počinjala, iz prve je preskočila 205 cm. Blanka je rušila prvi put. I automatski pala na drugo mjesto jer po, meni bezvezno i nelogično, zbraja se samo broj pokušaja na zadnjoj preskočenoj visini umjesto da se zbrajaju svi pokušaji. Kojih je Blanka imala upola manje od Tie. Blanka je odmah išal na veću visinu jer joj ništa ne bi značilo da preskoči 205 iz drugog ili trećeg pokušaja. Tia nije skakala na toj većoj visini. Pitao sem u početku zašto dok nije objasnio spiker. Da bi Blanka imala što kraću pauze između skokova a to je vrlo bitno. Procijedio sam kroz zube u nemoći i bijesu "pizdo". Pragmatično ali nije sportski, nije fer. I svatko bi se tada kladio da Blanka neće preskočit tu visinu. I nije. Ostala je srebrna i dan danas njezino gubljenje zlata na OI u Pekingu 2008-me godine smatram najvećom nepavdom koju sam vidio u sportu. Takva dominacija i ranije i kasnije i u finalu a da nemaš zlato. Samo zbog jednog "lucky puncha" Tie Helelbaut.

Prije neki dan u hravtskom saboru pričali su temki plinske krađe. Izvanredno sali samo po nazivu sjednicu. Harali su trolovi. Kao i obično u saboru koji je postao potpuno nebitno mjesto u gdje se ima vidjet po troje-četvero sabornika u saboru što je jasan signal da taj sabor treba zatvoriti jer ničemu ne služi.

Govorio jer Hrvoje Zekanović. Zapravo trolao Mostovce s kojima se uzeo na zub odavno već. Ismijavao neke njihove teorije , dal stvarne ili ih je izmišljao i radio kabare u saboru. Svatko zna tko je Hrvoje Zekanović. Jedan ljigavi beskarakterni lik, moralna i ljudska ništica koja je pola mandata pljuvala po HDZ i Plenkoviću dabi im sad drugu polovinu mandata bez imalo srama lizao ono što je što je rasnije pljuvao. Nije mu to problem jer mu obraz nemožeš zacrvenit. Sad je glavni štitonoša HDZ ea i koga HDZ šalje u sve emisije pogotovo na HTV koje je prihvatio tu sramotnu igrao, da svojim trolanjem obesmisli svaku raspravu. Takve likove ignorira i ismijava jer oni daju toliko materijala da je to nevjerojatno. Ali dogodilo se nešto nezamislivo. Sva oporba je napustila sabornicu iz protesta. To su skužili HDZ-ovci pa masovno počeli odustajat od replika i govora a sve kako bi mahom zastupnici Mosta gubili pravo na govor jer nisu bili u sabornici tog trenutka. U saborsku sjednicu je ko maratonac dotrčao Goran Jandroković gurnuo ustranu onu pogubljenu mumiju Furia Radina ili kako se već taj lik zove i zadihano i uzbuđeno počeo čitati brzinski imena Tako su Božo Petrov, Nino Raspudić i njegova supruga Marija između ostalih ostali bez prava na raspravu. Pragmatrično, ali nije sportski, nije fer. Ninu i Mariju poštujem a za MOSt nedajem pet para jer su slični trolovi kao i Zekanović i to zna svatko tko me čita. Ali takvo pizdunstvo i ne fer ponašanje HDZ-a je 100% nalik na ono odustajanje Tie Hellebaut od skokova da Blanka Vlašić ne bi imala na vrijeme za predah između skokova. Dio oporbe je probao nešto proceduralno ali Jandroković ih nije šljivio. Imao je poslovnik kao pokriće i HDZ-ovci su likovali a Zekanović im je bio heroj kako je epski istrolovao prvenstveno MOST-ovce.

S druge strane pomislio sam, koliko ti moraš politički glup, nezreo, nepametan, politički amater da te jedan Zekanović tako epski istrola. Toliko da Nikola Grmoja zamalo zaplače. A znaš da dolazi tvoje vrijeme za govor i da će HDZ-ovci iskoristiti svaku priliku da ti ga narodski rečeno "zavuku". Oanko pizdunski. HDZ-ovski. Bilo mi je istovremeno i smiješno i tragično.

Tia Hellebaut je bro nakon osvajanja zlata u Pekingu završila svoju skakačku karijeru iako nije bila prestara za sport. 30 godina tek. Blanka 5 godina mlađa skakala je još do OI u Rio de Janeiru gdje osvojila broncu. Na olimpijskim igrama u Londonu 2012 -te godine nije sudjelovala, mislim zbog ozljede. Tia Hellebaut je znala da će se teško, ikad više ponoviti onaj njezin "lucky punch" iz Pekinga ponoviti i da je bolje otići u sportku mirovinu kao olimpijska pobjednica nego rušiti letvicu na visinama ispod 2 metra i završvati 7-ma ili 8- u poretku.

Eto tako se ja nadam da će naš politički pandan godspođici Hellebaut, pizdunska stranka zvana HDZ, nakon slijedećih izbora otići u političku mirovinu.
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove