Vidi rezultate ankete: Podržavate li kurikularnu reformu?

Glasači
13. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Podržavam ovakvu reformu

2 15.38%
  • Podržavam reformu, ali ne ovakvu

5 38.46%
  • Ne podržavam reformu

5 38.46%
  • Suzdržan sam

1 7.69%
+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 11 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/215

Tema: Kurikularna reforma - kontroverze

Kurikularna reforma - kontroverze

Ovo je nevjerojatna medijska manipulacija..

Na poveznici... http://www.udruga-grozd.hr/kurikular...rijedlozi.html 50 stručnjaka iznjelo je primjedbe na Jokićev uradak... Tu nema riječi o nikakvoj ideologiji, koliko sam prosao kroz tekstove od gotovo polovinu dokumenata...

Mediji su prenjeli da zbog marginalnog filofašista Ilčića pada cijeli kurikulum, i pozivaju na ulične prosvjede...

Uzas

Jel moguce da Sustar ne prihvaca ostavku ove ekipe kurikular-kukurikavaca?

Jel moguce da bilmez Petrov daje ultimatume Karamarku da se makne iz vlade i ostavi 62 glasa zastupnika Mostu? Kaj su svi skrenuli pamecu? Ili je dogovoreno da Petrov ide Kukurikavcima?

Pa kaj pljucaš po ljudima što jedino rade nešto bitno i promjenjivo u ovoj učmaloj smradeži...mislim na Jokića i kurikularnoj reformi?
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

Citiraj Prvotno napisano od moonlight Vidi poruku
    Pa kaj pljucaš po ljudima što jedino rade nešto bitno i promjenjivo u ovoj učmaloj smradeži...mislim na Jokića i kurikularnoj reformi?
    Ne pljuvam ja nego struka, ja sam nebitan. Javi se svim onim intelektualcima koji su se negativno osvrnuli na tu reformu pa njima reci da su na drozama.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Ne pljuvam ja nego struka, ja sam nebitan. Javi se svim onim intelektualcima koji su se negativno osvrnuli na tu reformu pa njima reci da su na drozama.
    Koja struka, daj neki link?
    "Al' nisam kadar švindlati, za sobom skele paliti, da silom steknem nekog kom ću faliti"...

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Eno na primjer
    usudim se reći najmlađi akademik..
    Lik je lipo sve razložia
    Svaka mu je zapivala
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

Citiraj Prvotno napisano od Komari Vidi poruku
    Eno na primjer
    usudim se reći najmlađi akademik..
    Lik je lipo sve razložia
    Svaka mu je zapivala
    Zapivaj linkom, daj...

Koja struka, daj neki link?
    Imas na prosloj stranici link od Isca: http://www.udruga-grozd.hr/kurikular...rijedlozi.html

A narod.hr svaki dan objavljuje kolumne zamjerki. Jel normalno da se baca Marulic iz lektire, a stavlja Stulic npr.?

Evo s tog linka nasumicno nekaj.

doc.dr.sc. Matko Glunčić Fizički odsjek Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilište u Zagrebu
    Prijedlog kurikula za gimnazijsko obrazovanje Sažetak Analizom Prijedloga kurikula za gimnnazijsko obrazovanje zaključujem da je predloženi kurikul neprihvatljiv zbog sljedećih propusta: Ekspertna radna skupina koja je određivala metodologiju i smjer rada svih Stručnih radnih skupina sastavljena je od stručnjaka iz isključivo društvenih znanosti, dok su ostala područja isključena, posebno temeljna STEM područja - matematika, fizika, kemija, biologija. Prijedlogom se ne smanjuje prosječna tjedna satnica, niti se smanjuje broj obveznih predmeta po godini. Veliki broj predmeta u 5. ciklusu pretvara se u jednosatne tjedne “tečaj” predmete, čime se gubi na dubini jer se učenika usmjerava na faktografske činjenice i površno učenje.

Datum registracije
    Feb 2012
    Zapivaj linkom, daj...
    Večerašnje otvoreno..
    bit će valjda uskoro "na zahtjev"

Imas na prosloj stranici link od Isca: http://www.udruga-grozd.hr/kurikular...rijedlozi.html

A narod.hr svaki dan objavljuje kolumne zamjerki. Jel normalno da se baca Marulic iz lektire, a stavlja Stulic npr.?
    Pametnjakoviću moj, što ti znaš o Juditi, i što si naučio o njoj u 1. srednje?
    Molim te ne trpaj mi te portalske fore.
    Što znaš o tom djelu, i što bi znao o njemu da nisi zaposlen,pa te isplate u nemu.
    Realno, sere se o nečemu, što ne da se ne zna, nego se pabirči po raznim portalima, Grozdovima, ili "U ime obitelji".

Ajmo se mi odmaknut od licemjerja, pa krenuti od katolocizma u nas djelom...gdje su svi oni, gdje?

Koji Marulić, koje priče za laku noć...citiraj ovdje "Juditu", jedan stih, evo Komari, za laku noć.

Ne zajebavaj sa takvim stvarima Grunfe, i ako jesi bio gimnazijalac, niti si to onda kužio, niti te vjerojatno tada zanimalo, jer nisi imao nadogradnju, treba djecu naučiti čitati, pa onda Marulić, onda Kačić- Miošić, onda Domjanić.

Vidim da ti je u linku naveden Nazor, on nije odbijen, kao uskogrudan, nego je nazovi Dr, Koren doslovno rekla da im treba netko "širih nazora"...što je požalila, jer znam profesora koji ga je predložio za dodatnog suradnika, mogu ti i reći kako se zove, Domagoj Novosel.
    Posljedica svega je da je u kurikulumu povijesti 8 sati više o Domovinskom ratu, ne bih sada ovdje navodio nadugo, ali velim još jedno, sinoć sam pričao s Dr. Nazorom, njega više boli Kurspahić i predstava "Pad", nego kurikularana reforma...na stranu sad što ja mislim o tome, ali i to nešto govori.

Ljudi čitajte, informirajte se, pustite druga ega, ak već ne možete svoja, sve je objavljeno, najviše je povike na prirodne predmete, biologija, fizika...

I na povijest donekle, al to je dobro, dok je u struci, nek se bistri...

Pametnjakoviću moj, što ti znaš o Juditi, i što si naučio o njoj u 1. srednje?
    Molim te ne trpaj mi te portalske fore.
    Što znaš o tom djelu, i što bi znao o njemu da nisi zaposlen,pa te isplate u nemu.
    Realno, sere se o nečemu, što ne da se ne zna, nego se pabirči po raznim portalima, Grozdovima, ili "U ime obitelji".

Ajmo se mi odmaknut od licemjerja, pa krenuti od katolocizma u nas djelom...gdje su svi oni, gdje?

Koji Marulić, koje priče za laku noć...citiraj ovdje "Juditu", jedan stih, evo Komari, za laku noć.

Ne zajebavaj sa takvim stvarima Grunfe, i ako jesi bio gimnazijalac, niti si to onda kužio, niti te vjerojatno tada zanimalo, jer nisi imao nadogradnju, treba djecu naučiti čitati, pa onda Marulić, onda Kačić- Miošić, onda Domjanić.
    Vidim da si ovo shvatio jako osobno. Kaj si ti delal na toj reformi? Nije ni cudo da idemo u bananu. Sala naravno.

Vezano za pitanje. Nisam u srednjoj skoli cital Juditu, nisam uopce cital skoro, nije me to zanimalo. Druge stvari sam ganjal, kaj mi je bila greska jer se nisam odgovarajuce spremil dalje za faks ni zivot i zato sam sad di jesam.
    Ako ti mislis da cete djeci napraviti korist ako izbacite knjizevne klasike i stavite Stulica i Tomica onda ste jbg u zabludi. Takvim rasterecenjem cete im uciniti medvjedu uslugu jer kao sto pise u jednom od tih knjizevnih klasika, djeca su mlada i nezrela, ali knjige su stare.

A malo procitaj te zamjerke struke pa se osvrni i na to.

Datum registracije
    Feb 2012
    Vidim da ti je u linku naveden Nazor, on nije odbijen, kao uskogrudan, nego je nazovi Dr, Koren doslovno rekla da im treba netko "širih nazora"...što je požalila, jer znam profesora koji ga je predložio za dodatnog suradnika, mogu ti i reći kako se zove, Domagoj Novosel.
    Posljedica svega je da je u kurikulumu povijesti 8 sati više o Domovinskom ratu, ne bih sada ovdje navodio nadugo, ali velim još jedno, sinoć sam pričao s Dr. Nazorom, njega više boli Kurspahić i predstava "Pad", nego kurikularana reforma...na stranu sad što ja mislim o tome, ali i to nešto govori.

Ljudi čitajte, informirajte se, pustite druga ega, ak već ne možete svoja, sve je objavljeno, najviše je povike na prirodne predmete, biologija, fizika...

I na povijest donekle, al to je dobro, dok je u struci, nek se bistri...
    Da ali Jokić ne da ni čut prigovore oko prirodnih predmeta..
    On bi da dici da biraju...

A dica inače mudro biraju poglavito predmete u školi.

Vidim da si ovo shvatio jako osobno. Kaj si ti delal na toj reformi? Nije ni cudo da idemo u bananu. Sala naravno.

Vezano za pitanje. Nisam u srednjoj skoli cital Juditu, nisam uopce cital skoro, nije me to zanimalo. Druge stvari sam ganjal, kaj mi je bila greska jer se nisam odgovarajuce spremil dalje za faks ni zivot i zato sam sad di jesam.
    Ako ti mislis da cete djeci napraviti korist ako izbacite knjizevne klasike i stavite Stulica i Tomica onda ste jbg u zabludi. Takvim rasterecenjem cete im uciniti medvjedu uslugu jer kao sto pise u jednom od tih knjizevnih klasika, djeca su mlada i nezrela, ali knjige su stare.

A malo procitaj te zamjerke struke pa se osvrni i na to.
    A ti si ih sve pomno pročitao i rasčlanio?

Pa si zaključio da je Maruliću nadomjestak Štulić i Tomić?

A ti si ih sve pomno pročitao i rasčlanio?

Pa si zaključio da je Maruliću nadomjestak Štulić i Tomić?
    Znaci po tebi su sve ove kritike na portalima neutemeljene? Posao je odlicno napravljen?

Citiraj Prvotno napisano od Komari Vidi poruku
    Da ali Jokić ne da ni čut prigovore oko prirodnih predmeta..
    On bi da dici da biraju...

A dica inače mudro biraju poglavito predmete u školi.
    Ma to je ok, tu se slažemo, znaš što je Komari tu problem, radno mjesto.
    Tu je nastao rašomon, i to se tiče sredneg obrazovanja jer bi se stvari spajale, ili kako se navodi, međupredmetna nastava.
    Najveće promjene i jesu u srednjij školi, ono što je meni izvrsno što se razbija nakladnički udžbenički lobi, radili bi se separati za određene teme, predmetno.
    Primjer za povijest:

U osnovnoj su već prošli nekakav temelj kroz cijelu kronologiju, pa bi profesor mogao recimo uzeti temu Domovinskog rata već u 1. srednje, ovisno o reakciji učenika, mogao bi nevezano kronološki otvarati povijesne teme, u 2., 3. srednje manje, koje se ne tiču tog povijesnog razdoblja ako je u funkciji stvaranja nekog kritičkog mišljenja ili interesa...meni je to izvrsno.

Znaci po tebi su sve ove kritike na portalima neutemeljene? Posao je odlicno napravljen?
    Nisam sve isčitao koje si stavio, budem.

Kurikularna reforma ne ide sad, sutra, ide eksperimentalno , ako bude išla nakon svega, u nekoliko škola, cijeli proces je zamišljen za 5 godina...

Stvar je nužna, ne moraš meni vjerovat, vjerovat ćeš kad ti dijete buduće krene u školu.

I djeca neće Komari birati na postojeće predmete, nego na njih mogu međupredmetno birati, jedino je bio problem oko mogućeg spajanja, biologije i fizike.

Pa ovdje je u tvom linku naveden i Milan Ivkošić iz novina

koji citira nekoga koji citira nekoga, a ne zna...

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove