+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 6 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/114

Tema: Željka Markić

Željka Markić

Jedna nova tema s bombastičnim naslovom, što ne čudi kad uzmemo u obzir da ovaj portal kao i svi drugi živi od klikova, tak da nekakav mamac moramo baciti našim vjernim čitateljima, kojih je više nego pregršt. Sinula mi je misao u glavi, kao što munja sine mračnim nebom i jasno osvijetli cijeli grad, tako se meni misao jasno ocrtala u glavi, o gospođi Markić.

Je li ona pokrenula konzervativnu revoluciju u Hrvatskoj, prvo svojim referendumom o braku, a kasnije i ostalim referendumima, osnivanjem konzervativnog portala te najnovijom akcijom Hod za život. Žena je u vremenima dok su zadrti liberalni-ljevičari imali kompletnu vlast u rukama, od medija, sudstva, policije do vlade; usudila im se usprotiviti i lupiti kontru bez ikakve podrške moćnika. Svojim radom je uspjela pridobiti narod i Crkvu na svoju stranu i zadati prvi udarac zadrtoj vlasti referendumom. Udarila je temelje nastanku prave konzervativne političke opcije u Hrvatskoj, dala joj vjetar u leđa i svojim radom je imala velike zasluge da se prvo Josipović maknuo s mjesta predsjednika, a zatim i Kukurikavci s vlasti.

Dakle, je li ona preokrenula pozicije u Hrvatskoj svojim radom, da od dominantno politički lijevih uvjerenja Hrvatska naglo skreće u desno?

Neka bude i ovo tema o njoj i njezinoj stranci, portalu i njezinim akcijama kojih ima dosta.

žena vrijedna svakog poštovanja. Cipelarili su je mediji, ljevica, i njihove parapolitičke tzv nevladine udruge. često sam se pitao kako to ta žena uopće izdržava. To je bila i sad jest otvorena mržnja koja kulja, kipi .

Al žena ih sve sa smješkom pređe ko plitak potok.

Još jedan dokaz o snazi žena, tj žene kad nešto uzme u fokus i zadatak.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

vezano uz njen radi, prigodna od patera Ike

"Hod za život hod je za svakog živog na ovome svijetu, i svatko bi trebao biti njegov na njegovoj strani!

Žene u čijoj utrobi se prekida život, često su najmanje krive za tu brutalno pogrešnu odluku. Krivi smo mi, svi redom. Od popa do popomrsca: političari, znanstvenici, kulturnjaci, mladi i stari. Često su najkrivlji oni najbliži. Mame i tate trudnica koja zdvaja, ili zbog njihove skučenosti u strahu skriva trudnoću; neodgovorni očevi začetih – kukavice i lažljivci; iskompleksirani zavodnici. Krivi su poslodavci, susjedi; gradonačelnici, stanodavci, sabornici, predsjednici stranaka, i svi, svi redom. Ako postoji grijeh struktura, onda je on prisutan u odnosu prema nerođenom djetetu – i majkama. Krivi smo svi, jer nismo dovoljno glasno rekli istinu, i izborili se za to da se za nju zna. Od jučer svakako manje. Ali i dalje smo krivi sve dok se ne izborimo za to da svatko razumije da se, začeće koje se jednom dogodilo, više ne može opozvati.

Život koji je jednom krenuo, više se ne može otkazati, jer je on tu, već je krenuo. Netko je začet, nastao je, i postao živ. Parole kako svatko mora imati pravo na izbor oko pitanja rađanja začetog djeteta, prešućuje kako se u tom pravu, pored izbora rađanja i života, ostavlja pravo da se izabere smrt. Ali ne za sebe, nego za drugoga. Prešućuje se kako se time želi priskrbiti pravo da, živi i već rođeni koji ustrajno i dalje žele živjeti, zaustavi tijek života drugome. Zaboravlja se i prešućuje kako je to život koji je već započeo, i kako se život ne može opozvati. Nego tek prekinuti, ugasiti, zaustaviti.

U svakom abortusu netko tko je već živ, iz života miče nekog drugog tko mu na neki način smeta. Netko tko već diše, hoda, govori, misli, komunicira, planira, igra se, smije, pleše, i bori se za malo više života, donosi presudu kojom se drugome uskraćuje pravo na to isto. O tome se mora vikati s krovova. Hod za živo nije ništa drugo nego pokušaj da se, po sebi ta očita i jednostavna istina, jednostavno i kaže. Najprije moramo priznati svi zajedno da je to dijete jednostavno dijete! Život, čovjek; miče se, raste, razvija, stremi za rađanjem; naš je. Moj, tvoj, naš, jedan od nas i onakav kakvi smo i mi bili.

Tako je dobro da se dogodio ovaj hod! Najveći hod koji je ikada organizirala neka civilna udruga. Prvi, a najveći ikada. Doista povijesno! Pričat ćemo još dugo o ovom nečemu tako lijepom i toplom. Gle ljepote: veliki odrasli ljudi, u velikom broju su se napokon angažirali oko najmanjih. U mom gradu evo nečeg novog tako lijepog!. Znači da je moj Zagreb još živ i ima nade za njega. Ta mladost i vedrina, divna li je! Novinari, zašto o njoj ne pišete? Imate senzacije na dlanu, a ne vidite je! Kako li ste slijepi! Jeste li vidjeli koliko ih je, u život zaljubljenih? To je nadasve kulturni događaj od iznimne važnosti. Nasuprot takozvane kulture smrti, eto i kulture života. Nije li to novi trend u svijetu, tako očit, tako zdrav, tako pozitivan, a vi tako slijepi?

Neki dan sam slušao don Damira Stojića kako mladima tumači misterij abortusa: kako se zli i zlo – koji se svim svojim bićem protivi životu, osobito raduje abortusu, jer je usmjeren protiv najneviniji i onih koji posve trebaju našu zaštitu. Jedna misao mi se usjekla u sjećanje: „Abortus je moguć zato jer ne čujemo krik nevinog djeteta. Ali, ka bi ga čuli, krv bi nam se zaledila u venama!".

Na sami zamišljaj krika malenog djeteta od nekoliko tjedana; boju njegovog glasa, visinu i boju tona, i zamišljaj nasilja koje uz pristanak majke (tko zna čime i kako prestrašene, i tko zna kada i zašto obeshrabrene?), nad tim djetetom provodi liječnik, prožela me jeza.

Ovaj svijet je često previše gladan osuda. Stalno tražimo krivce, izbjegavamo krivice, i drugima ih pripisujemo. No, kad je riječ o abortusu, moramo priznati da smo svi krivi. I svi pokajnički početi činiti sve da kulture smrti više ne bude. Ne želim da moja Hrvatska bude ona koja se boji nerođene djece; ni moj grad, ulica, naše obitelji, škole. Ne želimo u našim bolnicama osjećati nelagodu što se nalazimo na mjestu gdje se tihi krik svakodnevno razliježe stoga što živimo u kukavičkom i sebičnom društvo, koje ostavlja majke da se same nose s teretom rađanja djeteta.

Siguran sam da nitko na ovom svijetu ne želi smrt nerođenog djeteta radi toga što bi ga mrzio. Pogotovo ne mlada Dunja, ni jedna ni druga. Ovaj čin je moguć samo na način da nismo svjesni onoga što činimo – jer smo previše šutjeli. Mi smo ti koji stvaramo vlastitu kulturu života, i koji to moramo učiniti. Svih nas mora biti zadatak da stvaramo kulturu u kojoj se o djeci, trudnoćama, dječjim igrama, zgodama i nezgodama, piše i govori više nego o psima, autima, aparatima, putovanjima… Ili barem više nego o Jasenovci u Bleiburgu; više nego o partizanima i ustašama.

Treba razumjeti one koji se bore za „pravo na izbor“. Siguran sam da nitko od njih ne mrzi nerođeno dijete. Ne vjerujem također da itko od njih smatra da začeto dijete nije živo, ili da nije dijete. Mislim da je svakome jasno da sve što je živo, pripada nekoj vrsti života. No, govor o „pravu na izbor“ ne može biti put, nego samo bespuće. Ovo društvo je već previše puta pogođeno bespućima povijesne. Stoga veseli činjenica kako se u svijetu bude i nastaju inicijative za život. Sve više se na to odvaže i utjecajni ljudi iz kulture, znanosti, pa iz vlasti. Hrvatske vlasti još smeteno dršću, što znači da su još debelo u kompleksu zatvarnja očiju pred bilom naroda (Oh, sveti Stepinče!), slično onom o drugom referendumu. Ali doći će i to vrijeme.

Svi moraju priznati jedno posve novu stvarnost na području civilnog društva. Lijevo-liberalne opcije gube snagu i dah. Narod je napokon uhvatio ritam, i sve će biti drugačije. Predugo je duh civilnih inicijativa imao negativan zadah. Čini se da to vrijeme prolazi. Svakako će biti zanimljivo pratiti kakav će utjecaj ovakve snažne inicijative ostavljati na odgovorne iz vlasti. Pitanje glasi, hoće li imati odvažnosti i snage, pa i mudrosti, prepoznati duh vlastitog naroda, i shvatiti svoj zadatak: slijediti ga sveto i zakleto, i prepoznati prave perspektive Hrvatske: perspektivu života. Ili će još dugo iščekivati što donosi nepovjerenje u život, djecu, mladost, natalitet… O tome ne ovisi hoće li život pobijediti. On je jači od smrti. Nego, o tome ovisi hoće li neke političke opcije otići u povijest.

Život će pobijediti, to je sigurno. Samo je pitanje, na koji način, i tko će još biti na strani te pobjede. Ali, za jedne se zna: narod svakako! I ja s njim!

Inače ja sam jako osjetljiv na ovu temu, jer me lako nebi bilo da je moja majka tako razmišljala ko ove iz Pravo na izbor."
    u prirodi nam je svima želja za komunikacijom... za snovima..
    i oduvijek su ljudi pronalazili načine da budu povezani jedni s drugima,
    a svako vrijeme nosi sa sobom i svoje konce koji povezuju....
    taj labirint je život..

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    žena vrijedna svakog poštovanja. Cipelarili su je mediji, ljevica, i njihove parapolitičke tzv nevladine udruge. često sam se pitao kako to ta žena uopće izdržava. To je bila i sad jest otvorena mržnja koja kulja, kipi .

Al žena ih sve sa smješkom pređe ko plitak potok.

Još jedan dokaz o snazi žena, tj žene kad nešto uzme u fokus i zadatak.
    Slažem se s tobom, vrijedna je svakog poštovanja. Žal mi je kaj se narod dosta povodi za orjunaškim medijima pa je ismijavaju i to zbog toga jer se stavovima oduprijela vladajućoj kasti i progurala konačno mišljenje naroda u zakone i ustav. Smiješno je da je ismijavaju isti oni koji stalno gunđaju kako bi se narod trebao sam organizirati i krenuti uređivati ovu državu mimo HDZ-a i SDP-a.

Kišo, odlična kolumna. Pravo na smrt drugoga, jako dobro rečeno što zapravo znači pravo na izbor.

Nova inicijativa

Nedopustivo je da se u demokratskoj Hrvatskoj organizira proslava rođendana komunističkog diktatora Tita

U utorak 24. svibnja 2016. politička stranka Projekt domovina održala je konferenciju za medije o korištenju naziva i komunističkog znakovlja u Republici Hrvatskoj te najavi manifestacije “Dan mladosti i radosti 2016″ kojom poklonici komunističkog režima obilježavaju rođendan Tita, jugoslavenskog diktatora koji je 35 godina upravljao jednopartijskim, komunističkim režimom, od 1945. do 1980. godine te je odgovoran za stotine tisuća ubijeni.

Predsjednik Projekta Domovina, Krešimir Planinić zatražio je i u Hrvatskoj provedbu rezolucija Parlamentarne skupštine Vijeća Europe 1481 izdana 2006. godine o međunarodnoj osudi zločina totalitarnih komunističkih poredaka i rezoluciju 1096 o uklanjanju naslijeđa bivših komunističkih totalitarnih sustava. Odvjetnik Planinić podsjetio je kako je„ komunistički režim, jednako kao i nacistički i fašistički, u dugom razdoblju od 45 godina uključivao pojedinačna i skupna ubojstva, smaknuća, smrti u koncentracijskim logorima i druge oblike masovnog fizičkog i psihičkog terora kao nedostatak političkog pluralizma.”

„Znanje i svijest ljudi o povijesnim zbivanjima jedan od preduvjeta da se izbjegnu slični zločini u budućnosti. Dapače, moralna procjena i osuda počinjenih zločina igraju važnu ulogu u edukaciji mladih naraštaja. Smatramo nužnim provesti Deklaraciju o osudi komunističkih zločina kroz zabranu nošenja znakovlja komunizma – od crvene zvijezde petokrake, srpa i čekića, štafete druga Tita, bedževa s Titovim likom, znakovlja komunističke JNA i sl. kao i oznaka fašističkog i ustaškog režima” dodala je dr. Natalija Kanački, članica predsjedništva Projekta Domovina.

Projekt Domovina traži jednako tretiranje i osudu svih totalitarističkih režima te zabranu njihovih simbola u javnosti zaključio je Višeslav Franić te dodao: „Nužno je da svi oni koji su osobno počinili ili sudjelovali u počinjenju zločina totalitarnog komunizma u Hrvatskoj ili nad Hrvatima u svijetu trebaju biti sudski gonjeni i da nikako ne bi smjeli raditi na poslovima javne uprave, javnih službi, odgoja i obrazovanja, javnog informiranja, pravosuđa i na svim drugim poslovima koji su povezani ili mogu biti povezani sa zaštitom i promicanjem ljudskih prava i djelovanjem pravne države.”
    http://narod.hr/hrvatska/nedopustivo...diktatora-tita

Zena je razotkrila svu bijedu neomarksistickih elita u Hrvatskoj... Nihovu netolerantnost i nedemokraticnost pr

Na ni jednu osobu se lijevo mariej svegaksisticka fukara nije obrusavala kao na nju...

Markićka o razlici između Camerona i Milanovića, između demokracije u UK i Hrvatskoj:

Godine 2013. oko 67 posto birača na prvom referendumu koji su inicirali hrvatski građani u gotovo 25 godina hrvatske države, referendumu o braku, zatražilo je ustavnu zaštitu braka kao zajednice žene i muškarca. Tadašnji premijer Milanović i predsjednik Josipović, koji su kasnije izgubili izbore, bili su protiv ustavne zaštite braka, baš kao i svi ministri u SDP-ovoj Vladi. Njihovo mišljenje bilo je suprotno volji velike većine hrvatskih birača, gotovo njih dvije trećine. No, Milanović i Josipović su, umjesto da podnesu ostavke i priznaju poraz – kao što je učinio Cameron – odmah nakon referenduma pokušali promijeniti Ustav, a onda i Zakon o referendumu. Nekoliko mjeseci kasnije ministar Bauk je u Saboru nametnuo Zakon o životnom partnerstvu homoseksualnih osoba kojim je poslao hrvatskim biračima poruku da nije važan referendum, ono što birači misle i žele nego ono što SDP želi. Deficit demokracije nije problem samo u političkom i građanskom životu, on je isto tako velika kočnica u gospodarstvu, radi toga što se kroz političko pogodovanje sposobne sprječava da rade i stvaraju nove vrijednosti, a podobne se pušta da uništavaju hrvatsko gospodarstvo”, istaknula je.
    http://narod.hr/hrvatska/zeljka-mark...on-referendumu

ovu ženu obožavam
    od njenih stavova do energije i nepokolebljivosti i prezira koju gaji prema komunistima ili kulturnim marksistima
    kako se danas nazivaju

I meni je odlicna zbog svega toga.

ja sam isto mislio do ovoga s navijačima. kad je tražila da se postroži najstroži zakon o navijačima na svijetu vidio sam d aje i ona sama djelom populist i konformist. Pa kakav bi ona zakon htjela..da ih se vješa javno po trgovima.

mislim svatko iole razuman i dobronamjeran prepoznao bi u čemu je problem u hrvatskom nogometu i od nje sam očekivao da to kaže..a ona se povela najeftinijim poulizmom.

Mnogi će reći..pa šta..neš se sad po tome određivat..ali eto baš hoću..jer mislim da je stanje u HNS samo najjači simptom odraza cijelog hrvatskog društva..

Teško razočarenje..i za mene ona u političkom smislu više ne postoji..

To si vec rekel.

A Glasnovic postoji u politickom smislu iako je bil jos ostriji.

Nitko nije savrsen, malo su se istrcali zbog svoje ljubavi prema domovini i zato im to nije uzeti za zlo.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    To si vec rekel.

A Glasnovic postoji u politickom smislu iako je bil jos ostriji.

Nitko nije savrsen, malo su se istrcali zbog svoje ljubavi prema domovini i zato im to nije uzeti za zlo.
    Glasnovič je tu isto lupeto..ali on nije stranka ni udruga..

Oni su tu u srži i znaju..a onda daju takve idiotske izjave i prijedloge..

To ne može bit neznanje..kod Glasnovića može..jer ga nogomet vjerovatno toliko ne zanima..a i njemu predlažem da se o nekim stvarima malo bolje informira..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 02-07-2016 at 11:52

Da, a Markicka sigurno zna sve o nogometu.

Opet, to nije dugo stajalo, pokazuje da su spremni prihvatiti kritike i promijeniti pogresna stajalista.

Da, a Markicka sigurno zna sve o nogometu.
    Zna ona zna. I ljudi oko nje znaju..

Koliko je tesko biti politicar u koga ce Inkvisha da se zakune... i da to traje duzi vremenski period

Dovoljno je samo jednom da mu se negde isprecis, jednom zastupas nesto sto on ne voli... gotovo, nema druge sanse, precrtan si za sva vremena...

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku
    Koliko je tesko biti politicar u koga ce Inkvisha da se zakune... i da to traje duzi vremenski period

Dovoljno je samo jednom da mu se negde isprecis, jednom zastupas nesto sto on ne voli... gotovo, nema druge sanse, precrtan si za sva vremena...
    takav sam i ja, i ja sam hvalio mnoge naše političare, hvalio sam kolindu čak sam i kara mrleta par puta pohvalio, ali čim su počeli popušat crvenoj nemani deklarirat se antifašistima bili su gotovi u mojim očima, čim čujem političara desnice da se nabacuje parolama onih najgorih najazdrtijih komunističkih imbecila križam ga, a gdje je sve ostalo koliko su samo glupih poteza napravili od kad su preuzeli vlast, pa ovaj MOST bolje reći KOST u grlu hrvatskog naroda, dno dna u kakvu smo se mizeriju od naroda pretvorili da nam oni predstavljaju ozbiljan politički izbor,

.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 02-07-2016 at 12:58

Citiraj Prvotno napisano od DzoniBG Vidi poruku

To ti hoćeš reći da sam ja cepidlaka..

Moglo bi se reći ali ovo je toliko svima poznata stvar..i to baš oni kooji sve prate..ne mogu mi reć da ne znaju..onda mi jedina opcija ostaje malicioznost i populizam, a to organski ne podnosim.

Ne možeš se na par stvari borit protiv oligarhije kriminala i korupcije a onda odjednom zatvorit oči i napadat posljedice a ne uzrok..

HDZ bi mogao naučiti od UIO i Markićke kako odgovarati na objede i klevete jugodubaških medija, samo čvrsto, bez povlačenja.

Babićev Index bi cenzurirao “Dogodilo se na današnji dan”

Portal Index, čiji je vlasnik Matija Babić inače osuđen zbog neplaćanja poreze, poznat po objavi svastike na hrvatskoj zastavi nakon referendum o braku, te vrijeđanju milijuna katolika u Hrvatskoj koji vjeruju u zagovor blaženika i svetaca, između ostalog i blaženog Leopolda Mandiće – čini se, želi proširiti svoje netočno informiranje i na povijesne rubrike.

Naime, jučer je, izražavajući negodovanje riječima – “PORTAL kontroverzne Željke Markić danas se sjetio rođendana zloglasnog ustaškog zapovjednika Jure Francetića, a to je ujedno i najčitanija današnja vijest na portalu” – objavio članak o tome kako je Narod.hr, zamislite, u rubrici ‘Dogodilo se na današnji dan’ objavio tekst o Juri Francetiću.

Osim što je netočno naveo da je Narod vlasništvo dr. Željke Markić, iako je općepoznata činjenica da je vlasništvo udruge U ime obitelji, objavio je i druge poluistine i neistine, poput one da je “za Markićkin portal Francetić “nacionalni junak””, da “u članku potpuno lišenom ikakve kritike, autori na Markićkinom portalu o Francetiću pišu iz perspektive ljudi koji ga podržavaju”, te da je za Narod.hr “Francetić – biblijski ratnik”.

Podsjećamo, radi se o tekstu 3. srpnja 1912. rođen Jure Francetić – najpoznatiji zapovjednik vojske NDH u rubrici Dogodilo se na današnji dan u kojoj podsjećamo na različite povijesne događaje i osobe, bez ikakvog iskazivanje osobnih mišljenja, jer se članci temelje na lako provjerljivim činjenicama.

Na kraju, ne možemo se ne zapitati što je sljedeći korak Indexa? Priprema li liste povijesnih osoba i događaja koje se ne smije spominjati, pri čemu bi kriterije određivao, valjda, sam – Matija Babić?!

Izvor: narod.hr
    http://narod.hr/hrvatska/babicev-ind...e-danasnji-dan

A što oni uopće odgovaraju babiću. i indexu. koji su oni faktor. samo im i oni sami daju na važnosti. trebalo je samo napisati.." ne odgovaramo kriminalcima" i točka.

opet je to pravdanje.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 05-07-2016 at 15:21

HDZ bi mogao naučiti od UIO i Markićke kako odgovarati na objede i klevete jugodubaških medija, samo čvrsto, bez povlačenja.

http://narod.hr/hrvatska/babicev-ind...e-danasnji-dan
    to su tuđmanovi antifašsiti, jebali ga oni, da je glupan više vodio računa o komunistima u institucijama nego o četnicima u kninu koji su isto ko i ovi naši komunisti i antifašisti, jer i jedni i drugi su neprijatlej hrvatske države i hrvata, dana sigurno ne bi imali njih niti bi nam oni solili pamet o ustaštvu na tribiniama o teroristima koji teroriziraju hrvatsku i o fašistima, dok oni otvoreno slave svoja komunistička partizanska govna po brezovici uz državne protokole, a nama će popovat o fašizmu i NDH.

naravno da ćemo slavit juru francetića, jer nismo svi izdajnička paritzanska govna koja se bore protiv vlastite države kao vi mater vam jebem, naravno da ćemo slavit juru francetića koji se borio protiv vas šugavih partizana i komunista, i koji se borio protiv vašeg usranog maršala tita i rankovića, i naravno da nas vi partizani nećete učit povijest, kako nas nikada niste ni učili unatoč vašoj moćnoj internacionalnoj masoneriji i židoviji koja vas financira da vršite propagandu protiv ustaša i da ratujete protiv ustaša, ima nas još ustaša potomaka ustaša, i hvala bogu koliko god da nas ubijete ustaše uvijek nove izvire, na jednom mjestu nas zatučete a mi na drugom izvirimo, džabe vam bleiburg jer će Hrvata uvijek biti džabe nas bacate u rupe, i trijebite u ime antifašizma jer smo mi stoko antifašsitička jači od vašeg antifašizma, neće ovaj narod istrijebit antifašisti, već će narod istriejbit antifašizam ko korv iz svog društva, na tome se radi kao što i vi radite i napinjete se da se riješite fašista ustaša čitaj hrvata u hrvatskoj državi, ali nešto vam ne ide stoko paritzanska nešto vam zapinje nešto puno truda i znoja trebate da se konačno ostvarit vaš sotonski naum da u NDHrvatskoj ne bude Hrvata, jebem vam majku vama i vašem titu i vašem antifašizmu, prije bi si kurac odsijeko nego s vama govnima imao posla i svama se poistovijećivao po bilo kojem pitanju, posebice pitanju borbe Ustaša za NDH, hvala bogu ta i ja bi bio Ustaša da je 1941 i da moram birat između kozojeba u šumi, i Ustaša u vladi NDHrvatske.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove