+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/17

Tema: Desant na Filozofski fakultet

Desant na Filozofski fakultet

Ne znam je li pratite, ali na FF-u u Zagrebu ovih dana traje osma neprijateljska ofenziva s ciljem slamanja duha bratstva i jedinstva te socijalističke misli naših naroda i narodnosti. Naime, digla se velika bura jer se dekan usudio potpisati suradnju s Katoličkim bogoslovnim fakultetom. Jučer je bil nekakav plenum gdje su studenti prvoborci na prvom zasjedanju filozofskog ANVOH-a uz podršku drugova iz ostalih slobodnih krajeva odlučili da milosti prema suradnji s klerofašistima neće imati. Moderator rasprave u majici s likom druga Končara je zadržao visoki stupanj objektivnosti i nepristranosti prema reakcionarnim mišljenjima. Poručio im je No passaran. Zasad je filozofski fakultet obranjen od nasrtaja klerofašista.

Kako vi gledate na ovakva pomalo smiješna događanja i histeriju koju je izazvala želja za suradnjom 2 fakulteta istog sveučilišta? Je li ovo potvrda zlim jezicima da je Filozofski utvrda komunističke misli u Hrvatskoj. Ima li na Filozofskom fakultetu mjesta mišljenjima koji izlaze iz jugokomunističko antifašističkog obrasca?

Plenum studenata zagrebačkog Filozofskog fakulteta izjasnio se večeras protiv prijedloga ugovora o suradnji s Katoličkim bogoslovnim fakultetom.

Plenum je sazvan zbog ugovora dvaju fakulteta koji predviđa da KBF provodi dvopredmetni studij religijske pedagogije i katehetike, a da njegovi polaznici za drugi smjer biraju bilo koji drugi studij s Filozofskog fakulteta. Studenti Filozofskog fakulteta smatraju da ih ugovor stavlja u neravnopravan položaj na tržištu rada.

Uprava fakulteta zabranila je ulaz fotoreporterima i snimateljima.
    Zahtjeve plenuma, kako je rečeno, poduprli su, između ostalih i Centar za mirovne studije, Radnička fronta, Forum mladih SDP-a, Antifašistički front, Skupina 112, udruga Protagora te Centar za ženske studije.

Na samom početku plenuma, skupu se obratio moderator, koji se predstavio kao Marko, odjeven u crvenu majicu s likom komunista i narodnog heroja NOB-a Rade Končara i njegovom porukom (talijanskim sudu za Dalmaciju koji ga je 1942. osudio na smrt) "Milosti ne tražim, niti bih vam je dao!"

Televizijskim snimateljima Marko je rekao da napuste dvoranu, a sudionicima kazao kako svi, bez obzira na to jesu li s Filozofskoga fakulteta, imaju pravo glasa te ih pozvao da odobre snimanje skupa novinaru jednoga portala za dokumentarni film, pod uvjetom da ga organizator plenuma recenzira i, kako je rekao, iz njega "po potrebi izbaci ono što im ne bude odgovaralo".

Skupina nazočnih to je popratila komentarima o skupu "kao nečijem vrlo dobro organiziranom medijskom projektu".

Moderator Marko je nakon toga pročitao poruku, na srpskom jeziku, studenata iz Srbije s beogradskoga i novosadskog Filozofskog fakulteta te s Filozofskoga fakulteta iz makedonskoga glavnog grada Skoplja, koji daju potporu "zagrebačkim kolegama u borbi protiv klerikalizacije i fašizma". To su oni koji nas dijele, oni predstavljaju domaći i strani kapital, naveo je Marko dijelove poruke srbijanskih i makedonskih studenata te dodao kako u poruci stoji da ih treba zaustavljati sve do pobjede.

Uvodničar iz publike rekao je kako trebaju raspravljati o integraciji Filozofskoga fakulteta i Katoličkog bogoslovnog fakulteta te o dekanovoj izjavi i potrebi vađenja krsnoga lista i preporuke župnika oko upisa na fakultet. Naglasio je kako takve potvrde vrijede samo za katolike te ocijenio to diskriminacijom ostalih. Upitao je i što Filozofski fakultet dobiva potpisivanjem spomenutih ugovora, na što je dobio golemi aplauz.

Kad je u jednom trenutku dvoranom zavladala tišina, moderator Marko je pozvao sudionike da svoja stajališta ispišu na papiru jer će biti objavljena na društvenim mrežama.

Student s Katoličkog bogoslovnog fakulteta istaknuo je kako se u sadržaju sporazuma nigdje ne spominje integracija dvaju fakulteta, nego se radi o ugovoru o njihovoj suradnji, a tekst organizatora nazvao je selektivnim i nelogičnim političkim pamfletom, na što je skupina sudionika plenuma odgovorila glasnim prosvjedovanjem. Upitao je i tko je pisao argumente ponuđene na papiru sudionicima plenuma, no nije dobio odgovor.

Predstavnica organizatora, koja predstavila kao Dejana, poručila je kako je plenum političko tijelo koje pokušava odmah djelovati.

– Znam puno ljudi u Hrvatskoj koji bi bili zadovoljni da ovakav Filozofski fakultet s ovakvim odlukama nestane i nastane drugi – rekao je moderator.

Jedan od govornika je upitao tko zapravo profitira tim ugovorom te ocijenio kako se radi o "napadu konzervativne desnice na ovo malo slobode". I on je naglasio da je plenum političko tijelo, a ne skup atomiziranih pojedinaca.
    http://www.vecernji.hr/hrvatska/plen...ltetom-1074284
    Posljednje uređivanje od Grunf : 07-04-2016 at 14:55

Ja mislim da je pismo potpore beogradskih i novosadskih studenata napisao Šešelj lično.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Uostalom čemu služi taj filozofski odkad je komunizam propo. Uzgajalište hašišara, muških i ženskih s pirsinzima u nosu i gubici. Potpuno nepotrebni rasadnik destrukcije, džabalebarošenja ( razumjet će srpske izraze) a sve nosi prefiks "plenum" treba automatski zabranit.

Da plenum. pa tako su im drugovi srali po deset dana a da rečenicu nisi mogao razumjet.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 07-04-2016 at 16:46
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Robert Faber koji se spominje kao jedan od onih koji izričito odbacuju ugovor između kbc-a i ffzg ima emisiju strah od slobode danas (svaki čet) od 16:20 do 17:00h na radio studentu (ima i stream) pa tamo možete čut kakva je to mržnja. a on predaje na fakultetu. užas

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Zašto katolički fakultet želi surađivati sa filozofskim leglom idiota?

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Taj student sa bogoslovnog fakulteta je treba doći u majici sa natpisom ZDS.

Reakcija bi bila ovakva

Stari lisac
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Grunfe kako na filozofski dovesti onog britanskog pedera milu?

Citiraj Prvotno napisano od Jakov Vidi poruku
    Robert Faber koji se spominje kao jedan od onih koji izričito odbacuju ugovor između kbc-a i ffzg ima emisiju strah od slobode danas (svaki čet) od 16:20 do 17:00h na radio studentu (ima i stream) pa tamo možete čut kakva je to mržnja. a on predaje na fakultetu. užas
    ne čudi mene on, on je kopile odnarođeno koje samo provodi zamisli svojih židova i srba u djelo, da Hrvati nemaju svoje samostalne države. kao što su mnogi idioti hrvatski misleći kako se oni bore protiv nekakve fašističke okupacije zapravo svijesno borili i uništavali jedinu vojsku koja se bori za postojanje hrvatske države i narod svoj isporučili na pladnju četnicima i komunistima, pitanje za idiote koji vole paritzane po čemu je to drugačije i bolje od fašističke okupacije živo me zanima ? više su hrvatkoj usrani partizani i četnici entički hrvati napravili štete nego svi fašisti zajedno ja to stalno govorim ali očito se neki prave glupi, uostalom što je ovo na glavi ratka mladića po meni oni i ratko mladić igraju za isti tim, tim rušitelja hrvatske države, isti su ko i svi oni židovi srbi i ostala gamad koja smišljeno već 80 godina ovaj narod sotonizira, a zamisli radi čega jer smo u 2ww ratovali jedan dio nas na strani hitlera, zamisli kako smo bezobrazni valjda smo svi trebali biti u njihovm toru i guslit one partizanske ili četničke pa bi onda bili pravi, onda ne bi bili fašisti.

ponosan sam što sam fašist, kad vidim tko su i kakvi su antifašisti, i koga su predstavljali i dan danas predstasvljaju antifašisti. eto ima li boljeg primjera od ove slikice ovdje, ali bez brige manje je hrvata pobio ratko mladić nego što su ih pobili potomci partizana i kozojebi usrani. oni su ih pobili dam se kladit najmanje 200.000 samo trebaju konačno bageri počet kopat po sloveniji, zašto HDZ to ne radi zato jer je i HDZ komunistička stranka koja već 25 godina štiti tita partizanluk i komunizam, dok se ograđuju od za dom spremni bez puno zadrške, zato ta bagra neće dobit više moj glas nikada. završeno vam je igranje domoljuba, možete kreteni skupa s ovim komunjarama u isti tor što se mene tiče.

i ratko mladić je antifašist bio stoko partizanska, i on je bio antifašist, kao što vidimo to antifašist nema nikakvog značenje a ponajmanje pozitivno za hrvate kako to implicira ta partizanska gamad i njihovi potomci, kojih mi je već blago rečeno na vrh kurca, sotoniziraju cijeli narod a nisu u stanju pogledat sebe u ogledalo i vidjet kakva su tek oni govna, i koliko zla su napravili i dalje rade ali eto oni su antifašisti, ito je valjda jedino bitno danas da si antifašist, a to što si kreten i imbecil koji mrzi vlasitti narod i ruši vlastitu državu, to nije problem to je slava i dika, što bi mi bez partizana možda bi imali državu do zemuna, možda nikad ne bi morali pokopat pola svojih obitelji 1990ih jer ne bi bilo ni rata s srbima, pošto bi granice bile ranije određene, puno stvari bi bilo bolje da te stoke koja nikome nije trebala ovdje nije ni bilo, što reče prkačin kome su ti idioti s drugom titom na čelu ovdje trebali 1941, nikome a ponajmanje nama hrvatima, kojima su uništili državu i da pobjedili su u ratu ali to što su pobjedili vidimo kakve posljedice danas imamo zbog njihove tzv pobjede. šta bi trebali i dalje ko neki kreteni u brezovici i srbu slavit ove koji su nam mladiće i karadžiće i šešelje stvorili tokom iste te jugosalvije, čije su oni škole izdanak nego titine i jugoslavenske ?
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 07-04-2016 at 20:33

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Zašto katolički fakultet želi surađivati sa filozofskim leglom idiota?
    možda zato da ne bude više leglo idiota, a leglo idiota ne da da leglo idiota prestane biti leglo idiota ?

https://www.facebook.com/89254755410...3300307026507/

udbaši misle da samo oni imaju propagandu, internet ih ubija, interneet je taj koji će presudit boljševicima i njihvoim lažima, internet ne HDZ ni Hitler ni Musolini ni fašisti, već internet najmočnije sredstvo informacija koje đubrad ne može i ne zna kontrolirat. gotovo je gamadi, spremite se za dugi i višetisućljetni počinak.

Citiraj Prvotno napisano od Jakov Vidi poruku
    A ocemu prica?

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Grunfe kako na filozofski dovesti onog britanskog pedera milu?
    Pa mislim da bi mu ova tema bila zanimljiva kao vjerniku i antikomunistu. I da bi brzo dosel u Hrvatsku, voli on napraviti show.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ja mislim da je pismo potpore beogradskih i novosadskih studenata napisao Šešelj lično.
    vično a ne lično. i nije šešelj nego balerina

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Grozno, sramota za te studente, roditelje i profesore. Ali nije čudno s obzirom na to tko tamo predaje i kakvih spodoba koje se nazivaju studentima ima.
    Da ne bude zabune, nije baš svatko tamo šljam, ima i kvalitetnih profesora, a ni svi studenti nisu kvazirevolucionari s Che Guevarom na prsima. Govorim iz osobnog iskustva jer sam i ja tamo studirala. Nažalost, oni koji vode glavnu riječ vješaju na zgradu fakulteta zastavu s duginim bojama, obilježavaju Oktobarsku revoluciju i ne bi me čudilo da jednom tamo vidim i crvenu zastavu sa srpom i čekićem. Problem FF-a je taj što je previše beskorisnih odsjeka koji služe da se odgoje novi Kapovići, Klasići i slični otpaci. Trebalo bi broj odsjeka barem prepolovit pa da sadašnji broj od 23 ne prelazi 10, maksimalno 12 odsjeka, uglavnom filoloških.

Trebalo bi pustiti fakultete slobodnom tržištu pa da vidiš kako bi se odsjeci poukidali sami od sebe.

Citiraj Prvotno napisano od Yaya Vidi poruku
    Grozno, sramota za te studente, roditelje i profesore. Ali nije čudno s obzirom na to tko tamo predaje i kakvih spodoba koje se nazivaju studentima ima.
    Da ne bude zabune, nije baš svatko tamo šljam, ima i kvalitetnih profesora, a ni svi studenti nisu kvazirevolucionari s Che Guevarom na prsima. Govorim iz osobnog iskustva jer sam i ja tamo studirala. Nažalost, oni koji vode glavnu riječ vješaju na zgradu fakulteta zastavu s duginim bojama, obilježavaju Oktobarsku revoluciju i ne bi me čudilo da jednom tamo vidim i crvenu zastavu sa srpom i čekićem. Problem FF-a je taj što je previše beskorisnih odsjeka koji služe da se odgoje novi Kapovići, Klasići i slični otpaci. Trebalo bi broj odsjeka barem prepolovit pa da sadašnji broj od 23 ne prelazi 10, maksimalno 12 odsjeka, uglavnom filoloških.
    Nije stvar odgoja i edukacije koliko karaktera i želje za kritičkim promišljanjem, inače bi zemlje zapadne civilizacije bile slične Sjevernoj Koreji i prije će doći do građanskog rata nego stvaranja takvog društva jer bijeli narodi nisu skloni jednoumlju, mentalitetu košnice, pogotovo na globalističkim nasuprot etničkim temeljima. Ljudi ne gledaju samo razumom nego i osjećajima a kod nekih ponekad osjećaj prevlada razum a to je odlika ljevičarenja jer ljevičarske misli površinski zvuče privlačno i neki argumenti razumno ali kada se zagrebe po površini onda samo ostaje priziv na emocije i lijepe želje, zato pokušaj stvaranja komunističke, zapravo globalističke multikulti utopije završava distopijom.

Čovjek je racionalno i emotivno biće, problem je naći zlatnu sredinu između tih stanja.

S tim u vezi, čak i ako nekome pružaš valjane argumente i istinu, ukoliko se to ne slaže s njegovim unutarnjim svijetom, pogledom na svijet, ne znači kako će to prihvatiti. Stoga dolazi do sukoba. Masa je sklona manipulaciji, prizivu na emocije, ljevica je to znala iskoristiti, ali sada radi na štetu naroda, "radničke klase" i snosit će posljedice etnomazohizma i protunarodnih djelatnosti.
    ZA DOM SPREMNI !

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove