+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 11 1 2 3 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 1/219

Tema: Demografska katastrofa Hrvatske-slijedi li oporavak

Demografska katastrofa Hrvatske-slijedi li oporavak

U Hrvatskoj se strmoglavljuje broj rođenih. Najmanji broj rođenih odkad se prati statistika. Vlada najvaljuje 1000 eura za svako novorođeno dijete al su zasad osigurali samo 100 milijuna u proračunu.

No ta mjera sumnjam da će dati rezultata. To je jednokratna mjera. Što kad potrošiš tih 7 500 kuna. Koga će to potaknut na rađanje.

Uostalom neke općine kao što su Bol na Braču (ili Korčula) daju i po 40 000 kuna za treće dijete 60 000 za četvrto 90 000 kuna za peto a 120 000 za šesto pa se rijetko tko odlučuje za treće a kamoli četvrto dijete. Za šesto dijete još nitko nije podigao 120 000 kuna veli načelnik. Nije govorio jel itko za peto ili četvrto podigao a za treće valjda je.

Dakle nije u tome stvar. Stvar je u odljevu produktivnog stanovništva, mladog, stvar je u modernom načinu života ( Nijemci mislim da daju po 25 000 eura dal za svako dijete ili za treće pa opet nemaju nikakve rezultate).

Jedini način koji bi možda promjenio trend je oživljavanje sela. Bez sela nema djece. Pošto nam sela izumiru i narod izumire. Nemožeš ti imati puno djece čak i kad bi htio u stanu npr. Ali u kući, to je druga stvar. A na selu su sve kuće.

I još jedna stvar koja bi mislim pomogla je ono što je uvela Crna Gora a bilo predlagano u Hrvatskoj još početkom ili sredinom 90-tih. Da majka sa petero djece mislim, dobije status majke odgajateljice i da dobija plaću. To je tada ismijavano, izrugivano ali to je odlična ideja. A tko će plaćati pitali bi. Država. Umjesto da spašava posrnule tajkune, medijske i svake duge, i plaća i financira svoje otvorene neprijatelje, te tisuće i tisuće parazita koji urušavaju državu a to je sigurno nekoliko milijardi kuna godišnje, zajedno s nepotrebnim agencijama, sasvim dovoljno da majke sa 4-ero ili petero djece dobiju status majke odgajateljice i dobijaju plaću i odgajaju djecu.

što vi mislite o tome.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 08-03-2016 at 16:08
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Te jednokratne pomoći od 1.000 eura najviše pomažu povećanju broja djece kod Roma. To je samo jedan mali, jako mali dio koji pridonosi natalitetu. Bila je ona anketa u novinama koja je pokazala da nezaposlene žene u Hrvatskoj imaju fertilitet manji od 1, a zaposlene oko 3. Dakle, jedno od rješenja je povećati zaposlenost žena. Treća stvar je vođenje politike slavljenja života tako da educiramo ljude na smanjenje pobačaja kod žena. Stara smo država, prosjek starosti je prešao 40 godina, tako da nam treba hitno donijet politiku vraćanja dijaspore u Hrvatsku, da si povećamo fertilnu bazu i na taj način povećamo broj rođenih. Ne mogu stari ljudi rađati djecu nego mladi. Najbitnija stvar po meni, a vjerojatno i najradikalnija, bi bila zabrana kondoma. Samo to bi bi nas preporodilo, pitanje je ima li hrabrosti?

Ne znam baš da je točan taj podatak o fertilitetu zaposlenih i nezaposlenih žena. osim ako to nije zbog financijske sigurnosti. Može biti. Ali to bi se npr. riješilo statusom majke odgajateljice s tim da bi ja to spustio i na treće dijete a sa svakim slijedećim djetetom povećavao primanja. npr majka troje djece ima zagarantiranih 5 000 kuna plaću. Ona sa 4-ero ima 6 000 a ona sa petero 7 000. u ovim okolnostima a ako se stanje u državi popravi onda i više.

To je jedna opcija, druga je mjenjanje društvenih normi, i propagiranje rađanja. Da se majke sa više djece ne tretiraju kao seljače i "strojevi za rađanje". Militantnom feminizmu ne dati prostor u javnim medijima pod kontrolom države. Sankcionirati promociju "kulture smrti" u drugim medijima.

Podizati selo i stimulirati život na istom jer bez sela sve je ovo džaba priča. Stimulirati povratak naše dijaspore a ne da galopom još odlaze. prekinuti financirati sve destruktivne medije koje šire defetizam i žive od crnih vijesti.

Živim u kvartu gdje staro i mlado voda psa. To već prerasta u idolopoklonstvo.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 08-03-2016 at 16:10

Da, to s psima i mačkama je legendarno.

Negdje sam videl članak da su psiću napravili aparatić za zube. Kad pitaš ljude zakaj nemaju djece odmah izbace odgovor: Pa tko će podizati djecu bez novaca? Treba za to love itd. A svi okolo vodaju pse i mačke. Nije im problem 3 puta dnevno odvesti van u šetnju psa, hraniti ga svako malo, igrati se s njim, ali djecu bi bio problem odgojiti. Posuvraćen svijet, posvuda su ZOO centri, ima ih više nego dućana za djecu. Meni je jedna ženska rekla: Daj si nabavi psa, glupo ti je biti sam. Ja sam joj rekel ne hvala, radije bum si ženu nabavil.

Nije problem imati psa i mačku, kao dodatak obitelji, lijepo je imati životinju, ali kad zamijeniš životinju za dijete i odustaneš od dijeteta jer imaš svojega Flokija ili Makrija...To je po meni ludost. Sori na teškim riječima.

P.S. Na moru je bila neka žena šetala psa pa smo nekaj u prolazu proćaskali, ekipa i ona, pa je rekla da spava sa svojim psom u krevetu. Ono...A kolko je takvih, spavam s mačkom i psom u krevetu, ali dijete je fuj. Muškarci dalje od mene i te spike.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 08-03-2016 at 12:56

E da, korijen svih problema i zala je u kondomu. Da toga nema, ne bi muškarci i žene imali rekreativni seks nego bi odmah tražili nekoga koga vole, a ne nekoga da ih nakratko zadovolji i tako skakali iz kreveta u krevet i odgađali ženidbu i osnivanje obitelji pa se na kraju zadovoljili s mačkama i psima kao životnim partnerima.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Da, to s psima i mačkama je legendarno.

Negdje sam videl članak da su psiću napravili aparatić za zube. Kad pitaš ljude zakaj nemaju djece odmah izbace odgovor: Pa tko će podizati djecu bez novaca? Treba za to love itd. A svi okolo vodaju pse i mačke. Nije im problem 3 puta dnevno odvesti van u šetnju psa, hraniti ga svako malo, igrati se s njim, ali djecu bi bio problem odgojiti. Posuvraćen svijet, posvuda su ZOO centri, ima ih više nego dućana za djecu. Meni je jedna ženska rekla: Daj si nabavi psa, glupo ti je biti sam. Ja sam joj rekel ne hvala, radije bum si ženu nabavil.

Nije problem imati psa i mačku, kao dodatak obitelji, lijepo je imati životinju, ali kad zamijeniš životinju za dijete i odustaneš od dijeteta jer imaš svojega Flokija ili Makrija...To je po meni ludost. Sori na teškim riječima.

P.S. Na moru je bila neka žena šetala psa pa smo nekaj u prolazu proćaskali, ekipa i ona, pa je rekla da spava sa svojim psom u krevetu. Ono...A kolko je takvih, spavam s mačkom i psom u krevetu, ali dijete je fuj. Muškarci dalje od mene i te spike.
    To sam htio napisati ali da sad ne ispadne da mrzim životinje i sl. Doduše mačke ne volim ali i ne mrzih ih. Mi smo doma na selu imali i mačke iz čiste pragmatičnosti, radi miševa a i lijepo je bilo vidjeti kad se kod šporeta mačka rasteže a vani led i snijeg. To su dječje radosti i mačke daju neki ugođaj u kući. Isto tako imali smo psa, skoro svaka kuća na selu je imala psa, opet dijelom zbog pragmatičnosti, da čuva kuću kad nitko nije kod nje, da ide za stokom itd..a ja kao dijete volio sam pse. Ali pas nije ulazio u kuću, a kamoli da je nekom palo napamet da mu pas spava u krevetu.

Ali ovo što si ti naveo, to je idolopoklonstvo, to više nije odnos čovjek-životinja,,to je odnos skoro ravnopravnih bića. To da se spava sa psom u krevetu to sam već čuo i nisam mogao vjerovati, al ne samo samci ili samice nego i bračni parovi kunjaju a pas u podnožju kreveta. To je ludilo. dakle nije u pitanju siromaštvo, jer da je siromaštvo ne bi imao ni za životinje. pas košta, mačka košta, hrana za njih je skupa. Dakle to je čista obijest. Još kad čujem neku napirlitanu gospođu kako drži onu pudlicu u naručju i tepa.."dođi mami" to je čista dekadencija i ludilo.

Nije naš glavni problem siromaštvo u demografskoj katastrofi, mada ima i toga glavni je naš problem poremećeni sustav vrijednosti i sebičnost, pokondirenost i neka nakaradna kultura obožavanja životinja. Idolopoklonstvo čisto.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 08-03-2016 at 13:41

Ljudi troše po 20-30 kuna dnevno za mačku. Ali problem je financirati dijete, svakako. Dobro si rekao, kultura obožavanja životinja. Odlično.

Dakle, njeguje se kultura smrti prema ljudskim bićima i kultura života prema životinjama. I naravno kultura seksualne revolucije gdje je seks sveden na razonodu i odijeljen od ljubavi.
    Posljednje uređivanje od Grunf : 08-03-2016 at 14:01

Lose ekonomsko stanje + histericna medijska kampanja Indexa i slicnih "idite u Njemacku, tamo je raj, nemojte placati poreze, Hrvatska je propala"

Nema to veze sa financijama jer bi onda na zapadu svaka žena imala petero dice,problem je egoizam današnjeg društva!Jebote meni je did ima 28 unučadi i praunučadi a od toga samo nas 7 danas ima dicu,ovi ostali niko neće da se ženi i udaje svi od 25 do 35 godina stari.
    Hajduk: 50ak

najveći neprijatelj demografske obnove:
    - ego manija - volim uživanje u životu tj prvo ću se iživit prije nego napravim dicu (pa to potraje do 35.)
    - imat ću dicu kad ostvarim nešto na poslu (posli svatiš da to ne funkcionira)
    - kad se odlučiš u 35. i dobiješ dite onda svatiš da si star jer nemaš snage za drugo odnosno za treće
    - psihologija straha - ko će ih prehranit, ko će platit školovanje, di će se dica zaposlit kad nam je država u banani
    - ne mogu nać pravu curu/momka (sve su sponzoruše / svi normalni su zauzeti)
    - udaljavanje od roditelja, prije su svi živili zajedno pa su bake čuvale unuke, danas i bake idu po kavama i nimaju vrimena

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    a da neoženjeni momci s foruma odluče poginut za domovinu? (napraviti dijete pod svaku cijenu)
    ex. m. BBB ZG 40, 50+ Allah , suria, Bashaar w bas

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Bila je ona anketa u novinama koja je pokazala da nezaposlene žene u Hrvatskoj imaju fertilitet manji od 1, a zaposlene oko 3. Dakle, jedno od rješenja je povećati zaposlenost žena.
    Molim te daj mi logički objasni anketu, koju ej svojedobno u Yutarnjem prezentirala privatna novinarka Sanje Sarnavke Kristina Turčin...

Da tome nije tako, pokušat ću pokazati tablicama...

Dakle... Odi na ovu poveznicu, http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/...%20Zagreba.pdf

Odi na stranicu 15 i 16... Stopa nataliteta po ZG cetvrtima.. I razvidno je... POZITIVAN PRIRODNI PRIRAST JE U ČETVRTIMA Sesvete, Novi ZG Zapad, Gornja Dubrava, Stenjevec Pescenica... Dakle u cetvttima gdje SDP ne pobjedjuje...

Negativan prirodni prirast je u cetvrtima Novi ZG Istok, Maksimir, Trnje, Donji Grad, Gornji Grad-Medvescak, Crnomerec... Dakle u svim cetvttima gdje SDP na izborima nosi uvjerljivu pobjedu

Sljedeca poveznica

http://www.cekate.hr/wp-content/uplo...da-Zagreba.pdf
    Strana 18 i 19, nalazi se tablica po gradskim cetvrtima, stanovnistvo po strukturi obrazovanja

Dakle upravo cetvrti u KOJIMA JE NEGATIVNI PRIRODNI PRIRAST IMAJU NAJVECI POSTOTAK VISOKOOBRAZOVANIH... I u kojima kako smo napisali SDP pobjedjuje (to je svugdje u Hrvatskoj da SDP pobjedjuje u cetvrtima gdje ima vise visokoobrazovanih), sto nije toliko bitno, ali nije ni nebitno za diskusiju...

Iznimka, koja potvrdjuje pravilo je opcina Tresnjevka Jug...

Ako uzmemo u obzir da je u Hrvatskoj (a samim tim u ZG) puno manje nezaposlenuih s visokim obrazovanjem, onda dolazimo ui kontradikciju s tzv anketom koju je za Yutranji svojedobno sprovela SDPova propagandistica i prijateljica Sanje Sarnavke Kristina Turcin.

Uostalom... U tablici na iducoj poveznici http://www.hzjz.hr/wp-content/upload...istvo_2012.pdf na strani 5 nalazi se broj rodjenih i umrlih po zupaijama za godinu 2012...

Dakle najveci minus naspram broja stanovnikas cine primorsko-goranska i istarska zupanija... A tko tamo dobija izbore?

I da li je broj zaposlenih zena, shodno anketi Kristine Turcin slavonskim zupanijama, karlovackoj ili sisackoj veci nego onih u Rijeckoji, istarskoj Donjem Gradu ili Trnju?

Brojke i statistika govore nam sve... Iz ovih podataka jasno je u kojem grmu lezi zec...

ije to nikakav nedostatak novca, posla ili slicno... Ove spike o psima su na izuzetno dobrom tragu oko pada nataliteta

Ovo je TFR u Hrvatskoj za godinu 2012, a u zagradi je za 2011

Hrvatska - 1,52 (1,48)

Dubrovačko-neretvanska - 1,74 (1,64)
    Zadarska - 1,65 (1,55)
    Brodsko-posavska - 1,65 (1,68)
    Bjelovarsko-bilogorska - 1,65 (1,52)
    Vukovarsko-srijemska - 1,64 (1,54)
    Međimurska - 1,62 (1,66)
    Splitsko-dalmatinska - 1,62 (1,56)
    Požeško-slavonska - 1,58 (1,46)
    Sisačko-moslavačka - 1,57 (1,46)
    Koprivničko-križevačka - 1,56 (1,55)
    Zagrebačka - 1,55 (1,54)
    Virovitičko-podravska - 1,55 (1,57)
    Šibensko-kninska - 1,53 (1,46)
    Ličko-senjska - 1,52 (1,33)
    Osječko-baranjska - 1,51 (1,45)
    Varaždinska - 1,47 (1,40)
    Grad Zagreb - 1,46 (1,46)
    Krapinsko-zagorska - 1,44 (1,40)
    Karlovačka - 1,40 (1,32)
    Istarska - 1,39 (1,35)
    Primorsko-goranska - 1,35 (1,31)

I koja je poveznica ove tablice s anketom o stopi radjanja zaposlenih i nezaposlenih zena... Pitanje je samo koje bi mjesto zauzimala Medjimurska da nema toliko romske populacije...

Cijenica, s iznimkom karlovacke zupanije, najamnej se radja u zupanijama gdje SDP pobjedjuje...

Pa jel imaju podaci za 2015-tu a ne 2012, kad je to bilo kad smo imali preko 40 000 rođenih.

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    .
    Rješenje je sasvim jednostavno.

Uvest redukciju struje

.
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Pa jel imaju podaci za 2015-tu a ne 2012, kad je to bilo kad smo imali preko 40 000 rođenih.
    Imaju, ali ovi su mi bili pri ruci...

Ali dovoljno je predociti te, da bi se pobilo istrazivanje Kristine Turcin i usporedba koliko radjaju zaposlene i visokoobrazovane naspram neobraozovanih

I da je to tzv istrazivanje http://www.jutarnji.hr/velika-laz--n...-njih/1106043/
    najobicnija podvala koja samo zamagljuje prave uzroke demografske krize u Hrvatskoj...

To nisu nezaposlenost i uvijeti zivota ni nedostatak novca vec cisti komoditet ljudi i prije svih zena... Dijete je danas teret, to je cinejnica...

S takvim stavom nismo ni zasluzili nego propasti...

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Opet žene krive.

Kao da je jednu ostavilo muško na prvi glas da je trudna.

Je li igdje provedeno istraživanje koliko je samohranih majki i koliko tužbi za alimentaciju

nekad i sad?
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    a da neoženjeni momci s foruma odluče poginut za domovinu? (napraviti dijete pod svaku cijenu)
    nisam lud, kome napraviš djete moraš s njime živjet do smrti, odnosno s njom, jel ti želiš živjet s nekom ženom do smrti ?

ma i da se razvedeš, opet je djete trajna obaveza i ono te trajno veže s majkom djeteta, na ovaj ili onaj način, zato je moja procijena ko hr nacionalista da hrvatskoj treba skratit muke, i poštedjet je djece.

Citiraj Prvotno napisano od IscoAlarcoN Vidi poruku

Uostalom... U tablici na iducoj poveznici http://www.hzjz.hr/wp-content/upload...istvo_2012.pdf na strani 5 nalazi se broj rodjenih i umrlih po zupaijama za godinu 2012...

Dakle najveci minus naspram broja stanovnikas cine primorsko-goranska i istarska zupanija... A tko tamo dobija izbore?

I da li je broj zaposlenih zena, shodno anketi Kristine Turcin slavonskim zupanijama, karlovackoj ili sisackoj veci nego onih u Rijeckoji, istarskoj Donjem Gradu ili Trnju?

Brojke i statistika govore nam sve... Iz ovih podataka jasno je u kojem grmu lezi zec...

ije to nikakav nedostatak novca, posla ili slicno... Ove spike o psima su na izuzetno dobrom tragu oko pada nataliteta
    partizani, i molim vas nemojte više nikad "hrvatsko primorje" nazivat hrvatskim kad svi znamo da je ono jugoslavensko primorje. tobože u rijeci živi 90 posto hrvata, a ja vidim po rezultatima izbora da je tamo najviše jugoslavena.

urbani jugoslaveni kako ih je kerum odlično skinuo, legendarna etiketa koja će vječno najbolje oslikavat taj partizanski šljam dovučen u gradove, sada svi glume fensy šmensy urbanu ekipu, a nitko ne bi djecu radio. eto to je isto maslo antifašizma, pa i u tome možemo vidjet koliko nam je koristi donio opjevani antifašizam. isto koliko i fašizam. u biti meni majke mi između antifašista i fašista nema nikakve razlike, za mene su isti i gledam ih na isti način, to što oni urbani jugovići rade razliku između sebe i njih, to je njihovo pravo kao što je i moje pravo da ne vidim nikakvu razliku između njih i fašista.

ali poanta je da su zlo jedni i drugi, i da su nam svojom politikom najviše upravo ovi antifašisti usrali državu i narod. kome to nije jasno, neka si ode ne pregled mozga.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 09-03-2016 at 04:58

Citiraj Prvotno napisano od IscoAlarcoN Vidi poruku
    Imaju, ali ovi su mi bili pri ruci...

Ali dovoljno je predociti te, da bi se pobilo istrazivanje Kristine Turcin i usporedba koliko radjaju zaposlene i visokoobrazovane naspram neobraozovanih

I da je to tzv istrazivanje http://www.jutarnji.hr/velika-laz--n...-njih/1106043/
    najobicnija podvala koja samo zamagljuje prave uzroke demografske krize u Hrvatskoj...

To nisu nezaposlenost i uvijeti zivota ni nedostatak novca vec cisti komoditet ljudi i prije svih zena... Dijete je danas teret, to je cinejnica...

S takvim stavom nismo ni zasluzili nego propasti...

šta da se radi, a sve žene su više manje takve, ko komari i onda ti bato biraj i radi djete. ni u ludilu, kao što sam rekao hrvatskoj ionako treba okončat muke, pola države su nam jugoslaveni čim prije krepaju tim bolje.

redukcija odnosa s ženama, će poboljšat krvnu sliku hrvata, neće više biti novih neopartizana i jugoslavena koje će na filozofskom i fakultetu političkih znanosti te ostalim fakultetima pretvorit u male titiće. sve ima svoje dobre i loše strane, loša strana je što ćemo izumrijet, dobra je što će s našim izumiranjem izumrijet i partizani. kao što rekoh, sve ima svoju dobru i lošu stranu, ja uvijek gledam na onu bolju pa se tješim s njome.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 09-03-2016 at 09:36

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove