+ Odgovori na temu
Stranica 19 od 20 PrviPrvi ... 9 17 18 19 20 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 361/381

Tema: Demografski oporavak Hrvatske

Citiraj Prvotno napisano od franjevac Vidi poruku
    Znam da nije reprezentativan saldo ali u mojoj obitelji je ove godine 5 -0
    Tri brata i njihove dvije žene iz njemačke dolaze u Hrvatsku
    i ako ćemo računati dijete u trbuhu onda je 6-0
    Šestero ljudi, kapital, znanje i iskustvo. Odlična vijest. Ti svi koji su otišli van i koji se vrate nazad će dodatno dići našu državu.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Hrvatska

Živorođeni / umrli / priraštaj

V 2020: 2.763 / 3.851 / -1.088
    V 2021: 2.913 / 5.210 / -2.297
    razlika: +150 / +1.359 / -1.209
    %: +5,43% / +35,29% /

I-V 2020: 14.408 / 22.393 / -7.985
    I-V 2021: 14.840 / 26.983 / -12.143
    razlika: +432 / +4.590 / -4.158
    %: +3,00% / +20,50% /
    Da usporedimo susjede.

Srbija:

rođeni / umrli / prirodni priraštaj

I-V 2020: 24.056 / 43.244 / -19.188
    I-V 2021: 23 656 / 56.719 / -33.063

rođeni/umrli

2019. 64 399/101 458
    2020. 61 692/116 850

Hrvatska treba biti primamljiva ne samo za Hrvate iz cijelog svijeta a pogotovo za one iz Srednje i Južne Amerike nego i za druge narode.npr. Nijemce koji sele iz Njemačke zbog tamošnje atmosfere u društvu. Ponistit zakon o folksdojčerima i vratiti im zemlju. Vratit one rođake od Crnog. To ne bi bio problem asimilirat jer imaju podlogu a Hrvati su prijemčljivi za asimilaciju i to nenasilnu. Ljudi žele bit Hrvati. U ovom nenormalnom vremenu Hrvatska može biti ako to nije pretenciozno reći jedna vrsta 'Noine arke' u ovim smutnim, teškim, skoro apokaliptičnim vremenima.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 04-07-2021 at 18:30
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Nece se on i nikada vratiti, oni sto su se sjecali domovine oni su vec pomrli, zadnji taj Joshka kako smo ga zvali, inace Johan, umro je prije par godina. Djeca, unuci, praunuci, oni su Nijemci i niti ne znaju hrvatski jezik.

Iznenadio sam se i kad sam od njih saznao da je vecina sire obitelji, dakle rodjaci i tako to, da su otisli u Brazil i Argentinu jos cetrdesetih godina proslog stoljeca. Tamo u Brazilu postoje cijele kolonije Nijemaca oko Sao Paola, imaju svoje gradove koji su identicni njemackim, mislim da je najpoznatiji grad Blumenau koji i po imenu odaje germansko porijeklo. Najvise tim brazilskih i argentinskih folksdojcera su podunavske svabe,prilicno uspjesni i poduzetni ljudi. Ali dobro, Hrvatska se odrekla i Hrvata koji tamo zive, sto ne bi i Nijemaca.

To sam rekao onako figurativno.

Inače zanimljivo mi je dozapovjednik brigade je bio folksdojčer Jurgen Schmidt iz Schwetzingena potomak folksdojčera iz Slavonije. Poginuo u Gornjem Vakufu.

https://www.braniteljski-portal.com/...jurgen-schmidt

Često sam prolazio kraj Schwetzigena jer smo blizu tamo stanovali kad sam bio u Njemačkoj i uvijek ga se sjetim.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 04-07-2021 at 18:52

Kuzim, da, mozda bi neki i pozeljeli doci u Hrvatsku uostalom Njemacka i ide nekim putem u provaliju, na zalost i Hrvatska je slijedi.

Za sada se doseljavaju uglavnom bogati na hrvatske otoke i obalu, samo sto mi to bas i ne lici na neku populacijsku politiku. Vecinom bogati umirovljenici, koji zapravo samo kupe nekretninu, cak i ne borave u Hrvatskoj cijelu godinu.

Hrvatska treba biti primamljiva ne samo za Hrvate iz cijelog svijeta a pogotovo za one iz Srednje i Južne Amerike nego i za druge narode.npr. Nijemce koji sele iz Njemačke zbog tamošnje atmosfere u društvu. Ponistit zakon o folksdojčerima i vratiti im zemlju. Vratit one rođake od Crnog. To ne bi bio problem asimilirat jer imaju podlogu a Hrvati su prijemčljivi za asimilaciju i to nenasilnu. Ljudi žele bit Hrvati. U ovom nenormalnom vremenu Hrvatska može biti ako to nije pretenciozno reći jedna vrsta 'Noine arke' u ovim smutnim, teškim, skoro apokaliptičnim vremenima.
    Tvoja želja, naša zapovijed. Trenutno na stalnom boravku imamo 1.866 Nijemaca i 496 Austrijanaca, a na privremenom 2490 Nijemaca i 704 Austrijanaca. Znači 5.500 Nijemaca je u Hrvatskoj, još jedno 400 Švicaraca.

Sveukupno, po MUP-u, 7.200 stranaca iz zemalja EU i Efte na stalnom boravku i 13.000 na privremenom. To je 20.000 ljudi iz EU i Efte.

To su još mali brojevi , mislio sam da su veći ali dobro, mislim da je tek krenulo.

Konačni podaci za 2020. godinu, uspjeh vlade Andreja Plenkovića i HDZ-a:

Rođeni - 35.845
    Umrli - 57.023
    Prirodni pad - 21.178

Jedine dvije županije di ima poneka općina u plusu su Splitsko-dalmatinska i Međimurska. Totalni potop.

Hrvatska

Živorođeni / umrli / priraštaj

VII 2020: 3,138 / 4,248
    VII 2021: 2,930 / 4,334
    razlika: -208 / +86
    %: -6.63% / +2.02%

I-VII 2020: 20,463 / 30,704 / -10,241
    I-VII 2021: 20,669 / 35,946 / -15,277
    razlika: +206 / +5,242 / -5,036
    %: +1.01% / +17.07% /

Nažalost u srpnju smo izgubili polovinu plusa iz ove godine. Već prošli mjesec je bio blagi pad rođenih pa se ovo moglo i očekivati.

Paradoksalno dok druge zemelje imaju veći broj u drugoj polovici godine mi smo i lani većinu minusa imali u drugoj polovini godine.

nažalost mislim da bi već u 8-om mjesecu mogli ući u minus u odnosu na prošlu godinu.

Procjena broja stanovnika RH sredinom 2020. godine

Držimo glavu iznad vode, ne damo da nam broj padne ispod 4 milijuna stanovnika. Najmanji pad broja stanovnika u jednoj godini valjda u cijelom desetljeću.

Prema procjeni stanovništva sredinom 2020. Republika Hrvatska imala je 4 047 680 stanovnika, od toga 1 967 680 muškaraca i 2 080 000 žena.

Kontinuirani pad broja stanovnika nastavlja se i u 2020. U odnosu na procjenu prethodne godine, broj stanovnika smanjio se za 17 573 osobe ili 0,4%.

Povećanje ukupnog broja stanovnika ostvarili su Dubrovačko-neretvanska županija, u kojoj je, u odnosu na procjenu prethodne godine, ostvaren relativni porast od 0,62%, Grad Zagreb (0,25%), Istarska županija (0,24%), i Zagrebačka županija (0,10%). Sve ostale županije ostvarile su smanjenje ukupnog broja stanovnika te je najveći relativni pad broja stanovnika ostvaren u Vukovarsko-srijemskoj županiji (1,72%), Virovitičko-podravskoj županiji (1,72%) te Požeško-slavonskoj županiji (1,69%).

Rocky031 je napravio kartu migracija po općinama i gradovima RH u 2020. godini. Zelenom bojom su prikazane općine i gradovi koji imaju više doseljenog nego odseljenog stanovništva, a crvenom bojom su prikazani općine i gradovi koji imaju više odseljenog nego doseljenog stanovništva. Ukratko, zelene sredine su u plusu, a crvene u minusu. Žuta boja su sredine koje imaju jednak broj doseljenog i odseljenog stanovništva. Dalmatinska Zagora se iznenađujuće dobro drži, također su iznenađenje otoci koji su velikom većinom u plusu.

Posljednje uređivanje od Grunf : 12-10-2021 at 09:15

Doktori znanosti 2011.:

Zagreb - 560
    Split - 73
    Rijeka - 59
    Osijek - 52

Doktori znanosti 2019.:

Zagreb - 299
    Osijek - 52
    Split - 45
    Rijeka - 23

Izvor: DZS

Je li moguće da Imotski daje ovolike potpore za novorođene i da se broj novorođenih toliko povećao 2019-tu odnosu na 2018-tu. a ne navodi se 2020 -ta.

https://lokalni.vecernji.hr/gradovi/...-drustva-24359

u kratko, da nemamo more vjerojatno bi svi bili u crvenom. a slavonija koja je nekad bila najbogatija, sada cijela u crvenom, vidi se da nas vode "veliki mozgovi".

Citiraj Prvotno napisano od LB86 Vidi poruku
    u kratko, da nemamo more vjerojatno bi svi bili u crvenom. a slavonija koja je nekad bila najbogatija, sada cijela u crvenom, vidi se da nas vode "veliki mozgovi".
    Ha čuj, mi smo teritorijem osakaćena država, napravili smo čudo da uopće živimo bez pola svog prirodnog teritorija. Ali i ovo je bolje nego da nemamo državu.

Je li moguće da Imotski daje ovolike potpore za novorođene i da se broj novorođenih toliko povećao 2019-tu odnosu na 2018-tu. a ne navodi se 2020 -ta.

https://lokalni.vecernji.hr/gradovi/...-drustva-24359
    Mislim da je moguće, male i slabo gospodarski razvijene sredine daju bolje poticaje za rađanje djece nego one veće iako se u zadnje vrijeme popravlja situacija u cijeloj Hrvatskoj. Ali opet, naknade za rađanje nisu razlog zašto Imotski ima konstantan prirodni priraštaj, glavni razlog je očuvanje tradicije: vjera, obitelj, domovina. Okrenuti su životu i pozitivnim vrijednostima, za razliku od mnogih "naprednih" i "urbanih" sredina. Bili bi oni još i jači da im nije odrezano zaleđe tj. Posušje i Grude pa je otežana komunikacija između ta 3 susjedna grada, a time i protok ljudi.

Mnogi Hrvati vraćaju se iz Kanade zbog politike cijepljenja i nametanja rodne ideolog

Stižu nam tići Hrvatići.

Mnogi se Hrvati vraćaju iz Kanade zbog segregacijske i ekstremističke politike prema necijepljenima, ali i nametanja rodne ideologije. Oni u Hrvatskoj vide nadu za novi, mirniji i tolerantniji život koji im Kanada više ne može pružiti.

Ovoga je mjeseca samo preko moje agencije u Hrvatsku otputovalo 157 putnika s neodređenim datumom povratka ili s kartom u jednom smjeru, što je neobično jer moji klijenti uvijek kupuju povratne karte – kaže Petrović, čija je agencija Nives Travel upravo obilježila 15 godina postojanja.
    Vlasnik građevinske tvrtke iz Mississauge, koji je u Kanadu stigao početkom 1980-ih, ispratio je sina, snahu i unuka u Hrvatsku. Kaže da su mladi odluku o selidbi donijeli jer se ne slažu s novim trendovima u odgoju i školovanju djece. To uključuje ponajprije rodnu ideologiju, a ni restrikcije koje su na snazi nisu dobro djelovale na obitelj.

Nadaju se da će im Hrvatska pružiti priliku za novi početak iako su oboje već druga i treća generacija Hrvata u Kanadi. Od početka pandemije u Kanadi su naglo porasle cijene stanova i kuća.Statistike upućuju na više od 21 posto rasta cijena nekretnina, a inflacija od 4,4 posto najviša je u posljednjih 18 godina.
    https://narod.hr/svijet/mnogi-hrvati...dne-ideologije

Od kako sam prije dosta godina posjetio Kanadu odnosno Toronto i zivio neko kratko vrijeme tamo, ja se cudim kako nasi ljudi tamo uopce mogu zivjeti. Na stranu ekonomska strana price, zivot je daleko bolji nego u Hrvatskoj, place puno vece, standard kvalitetniji.

Ali ideologija, to je za nepovjerovati, tamo su pederi i lezbejke povlastena kasta, imaju slobodu zauzimati cijele kvartove odakle legalno protjeruju normalne ljude a da bi oni kupili nekretnine. Naravno, nitko te ne protjeruje vilama i grabljama, nego suptilno, postave svoje ljude u strukture koje odlucuju o nekretninama i legalnim te putem otjeraju. Daju ti ponudu koju ne mozes odbiti. To se tolerira i o tome nitko niti ne govori, slicna prica je i sa cijelim drustvom, ako ti je dijete malo vise svoje odnosno zivo, energicno, a nasa slavenska djeca su uglavnom takva... odmah te tjeraju da pristanes na terapiju lijekovima, ti mozes odbiti ali oni nastavljaju sa pritiscima. Nekoliko ljudi mi je svjedocilo, da im djeca imaju probleme u skoli samo zato jer nisu zombiji, to su uzasne stvari.

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Od kako sam prije dosta godina posjetio Kanadu odnosno Toronto i zivio neko kratko vrijeme tamo, ja se cudim kako nasi ljudi tamo uopce mogu zivjeti. Na stranu ekonomska strana price, zivot je daleko bolji nego u Hrvatskoj, place puno vece, standard kvalitetniji.

Ali ideologija, to je za nepovjerovati, tamo su pederi i lezbejke povlastena kasta, imaju slobodu zauzimati cijele kvartove odakle legalno protjeruju normalne ljude a da bi oni kupili nekretnine. Naravno, nitko te ne protjeruje vilama i grabljama, nego suptilno, postave svoje ljude u strukture koje odlucuju o nekretninama i legalnim te putem otjeraju. Daju ti ponudu koju ne mozes odbiti. To se tolerira i o tome nitko niti ne govori, slicna prica je i sa cijelim drustvom, ako ti je dijete malo vise svoje odnosno zivo, energicno, a nasa slavenska djeca su uglavnom takva... odmah te tjeraju da pristanes na terapiju lijekovima, ti mozes odbiti ali oni nastavljaju sa pritiscima. Nekoliko ljudi mi je svjedocilo, da im djeca imaju probleme u skoli samo zato jer nisu zombiji, to su uzasne stvari.
    Da, pratim neke ulične propovjednike iz Toronta koji hodaju gradom i propovijedaju božju riječ po trgovima. Redovito bude neki šou kad god zađu u pederski dio grada. Tamo demoni luduju kao nigdje drugdje, redovno pljuju propovjednike, udaraju ih, kradu im stvari i na kraju propovjednike uhiti policija zbog govora mržnje. Ali ne daju se, biju dobru bitku. Takvi odvažni ljudi nam trebaju da preokrenemo otužno stanje društva u kojem se nalazimo. Kanada je jedan od predvodnika liberalnog ludila u svijetu, sve kaj lijevo-liberalni luđaci osmisle se tamo provodi tako da nije čudo da takav teror ne mogu svi trpiti i da sele dalje. Dokle je svijet došao kad Nijemci, Kanađani, Ameri, Talijani dolaze u Hrvatsku da odmore od tiranije svojih vlada.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove