Prikaz rezultata str. 1/445

Tema: Demografski oporavak Hrvatske

Threaded View

Demografski oporavak Hrvatske

U Hrvatskoj se strmoglavljuje broj rođenih. Najmanji broj rođenih odkad se prati statistika. Vlada najvaljuje 1000 eura za svako novorođeno dijete al su zasad osigurali samo 100 milijuna u proračunu.

No ta mjera sumnjam da će dati rezultata. To je jednokratna mjera. Što kad potrošiš tih 7 500 kuna. Koga će to potaknut na rađanje.

Uostalom neke općine kao što su Bol na Braču (ili Korčula) daju i po 40 000 kuna za treće dijete 60 000 za četvrto 90 000 kuna za peto a 120 000 za šesto pa se rijetko tko odlučuje za treće a kamoli četvrto dijete. Za šesto dijete još nitko nije podigao 120 000 kuna veli načelnik. Nije govorio jel itko za peto ili četvrto podigao a za treće valjda je.

Dakle nije u tome stvar. Stvar je u odljevu produktivnog stanovništva, mladog, stvar je u modernom načinu života ( Nijemci mislim da daju po 25 000 eura dal za svako dijete ili za treće pa opet nemaju nikakve rezultate).

Jedini način koji bi možda promjenio trend je oživljavanje sela. Bez sela nema djece. Pošto nam sela izumiru i narod izumire. Nemožeš ti imati puno djece čak i kad bi htio u stanu npr. Ali u kući, to je druga stvar. A na selu su sve kuće.

I još jedna stvar koja bi mislim pomogla je ono što je uvela Crna Gora a bilo predlagano u Hrvatskoj još početkom ili sredinom 90-tih. Da majka sa petero djece mislim, dobije status majke odgajateljice i da dobija plaću. To je tada ismijavano, izrugivano ali to je odlična ideja. A tko će plaćati pitali bi. Država. Umjesto da spašava posrnule tajkune, medijske i svake duge, i plaća i financira svoje otvorene neprijatelje, te tisuće i tisuće parazita koji urušavaju državu a to je sigurno nekoliko milijardi kuna godišnje, zajedno s nepotrebnim agencijama, sasvim dovoljno da majke sa 4-ero ili petero djece dobiju status majke odgajateljice i dobijaju plaću i odgajaju djecu.

što vi mislite o tome.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 08-03-2016 at 16:08
    Slava Ukrajini-Herojima slava

Zbog Eline i bokala vina
    zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
    da ja nisam dolazio džaba

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove