+ Odgovori na temu
Stranica 10 od 11 PrviPrvi ... 8 9 10 11 PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 181/219

Tema: Demografska katastrofa Hrvatske-slijedi li oporavak

Citiraj Prvotno napisano od IscoAlarcoN Vidi poruku
    Iznio sam brojke za Tudjmanizma, Racanizma i Sanaderizma...

Slazem se s tobom, i volio bih da si u pravu, volio bi da Orban uspije... Ali bojim se da nisi..

Orban je preuzeo Madjarsku 2010 (drugi put), fertilna raza je iznosila 1,25... Pa je 2011 pala na 1,23, a zatim je usljedio rast do danasnjih 1,39... Vidjet cemo kojojm ce to brzinom i u kojoj mjeri dalje rasti... Ono sto sam vidio kad sam bio nekoliko puta u Madjarskoj tijekom poslednjih par godina, prazne crkve nedjeljom, isti, ako ne i veci broj nego u Hrvatskoj, popupanih, istetoviranih, s nausnicama u nosevima i sličnih majmunsstija od muskih i zena na cestama... Ne ulijeva mi bas nadu... Ali za 5,6 godina imat cemo bolju sliku.
    pa vidiš fino digao je s 1,23 na 1,39..i to nije rezultat..

naravno da je ono bilo odlični sa 1,41 na 1, 58..to je moglo ići na 1,90 začas...tu nema nikakve filozofije. Ti previše filozofiraš o nepredvidljivim stvarima kao što je pravljenje i rađenje djece što je nepredvidiv proces..

Smiješne su te tvoje projekcije..ti znaš što će biti.

Nikakva kriza nije utjecala..ljude to ne znanima..mi smo i na kraju Kosoričinog mandata imali preko 41 000 rođenih nego su ljudi vidjeli da se država i nacija raspadaju a ne gospodarstvo..i to se nastavilo naravno pod jugodesnicom..nakratko stagniralo pod Oreškovićom..još jedan dokaz koliko klima u društvu utječe na demografiju i sad opet jači pad s "čovjekom koji ne komentira tuđe izjave" i ja mislim da ti sve ovo pišeš samo da njega opravdaš..
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 21-02-2018 at 15:08
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Mi svi bi mu dali da vodi ministarstvo demografije.
    Ja mu npr ne bi dao..Svatko tko je bio u HDZ-eu nakon one veleizdaje s Obuljenkom i Pupovcem meni je sumnjiv.

Da je on tada izišao rekao bi, čovjek je..ovako su mi svi hdz-ovci isti. Tj ne zanimaju me.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od Komari Vidi poruku
    Zato nam država i je di je.. U q
    Zbog vas svih takvih
    a nije ni slučajno zbog politike tvoje stranke koja kumuje i sa crnim vragom samo da bude na vlasti? a na vlasti provode politiku SDP-a.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Zato nam država i je di je.. U q
    Zbog vas svih takvih
    Slažem se, zato jer se čestiti ljudi ne bave politikom nam je država tu di je.

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od ZGabriel Vidi poruku
    a nije ni slučajno zbog politike tvoje stranke koja kumuje i sa crnim vragom samo da bude na vlasti? a na vlasti provode politiku SDP-a.
    Moje stranke?

Ti znaš nešto što ja ne znam?

A dam se kladit da si ti i cijela tvoja femili Sanadera i ekipu pa nadalje dizala u nebesa.

Ja nisam.

Pa se zapitaj tko s kim kumuje i tko im daje priliku da sje sve. A počelo je sa Sanaderom.

Sad tražite za mladog demografa santo subito još za života
    Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

Datum registracije
    Feb 2012
    Slažem se, zato jer se čestiti ljudi ne bave politikom nam je država tu di je.

Dakle odstupi i ti i pusti čestite.

Vlastelinka ZGabriel avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Blog Entries
    4
    Moje stranke?

Ti znaš nešto što ja ne znam?

A dam se kladit da si ti i cijela tvoja femili Sanadera i ekipu pa nadalje dizala u nebesa.

Ja nisam.

Pa se zapitaj tko s kim kumuje i tko im daje priliku da sje sve. A počelo je sa Sanaderom.

Sad tražite za mladog demografa santo subito još za života
    zar ti nisi u HDZ-u? tvoji upisi ostavljaju takav dojam.
    okladu bi izgubila, ali moja obitelj svejedno nije tema. a ni ne pišu na ovom forumu pa ne znam zašto ih spominješ.
    Ti nisi ono što jesi sad, nego ono što tek možeš biti! Ti si trenutno žir, ali smisao tvog života je biti hrast! ~ T. Ivančić

יֵשׁ מֵאַיִן

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Nitko nije vječno na ovome svijetu,ni pojedinci ni narodi.

Kao narod imali smo nekoliko dobrih desetljeća,ali je li to dovoljno i zaslužujemo li spas?
    il sanguinoso

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Naravno, zar sve i svasta sto puza u sujedstvu Hrvata vridnije nego Hrvati. I don't think so.
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Da je bolja socijalna i gospodarska politika rješenje za demografska pitanja onda bi se najrazvijenije države svijeta gušile od novorođene djece a događa se upravo suprotno, zemlje Trećeg Svijeta, pogotovo u Africi (pogledati demografsku eksploziju u Etiopiji u par desetljaća), gdje se događa maltuzijanski scenario, umnažaju se nesmiljenom brzinom, djelomično je tome kriv bijeli čovjek jer bez njegove pomoći ta društva bi bila demografski samoregulirana, ovako masovno umiru na dnevnoj bazi jer uslijed neodržive demografske eksplozije nemaju dovoljno hrane za proizvesti i ovise o stranoj pomoći a dolazi i do masovnog iseljavanja i pokušaja useljavanja u bjelačke zemlje i tako se zatvara pakleni krug koji će dovesti do novih sukoba ili ratova, pogotovo radi borbi za resurse i životni prostor što je uostalom konstanta među ljudima i česti uzrok ratova.

Inače, ljudi nisu stoka da bi se njima licitiralo i gledalo kao ekonomski resurs i brojku. Jedan od preduvjeta za poboljšanje demografije jest razvijenije gospodarstvo i bolja socijalna politika ali problem je više sociološki, politički, psihološki, da ne velim duševni nego materijalni.

Međutim dokle god se fura lijevo-liberalna i (((kultur-marx))) agenda, Hrvatima nema pomoći, idu u propast kao i većina bjelačkih zemalja.
    Posljednje uređivanje od skater : 25-02-2018 at 13:37
    ZA DOM SPREMNI !

Pa skateru sav taj bogati zapad sa svim bogatstvom uopće nije poticajan za stvaranje djece. Koliki god neka zemlja imala ok gospodarstvo to ne znači da je natalitetno poticajna. Naime, svako dijete i svi popratni sadržaji koštaju. Čovjek koji ima prosječna primanja si može "priuštiti" najviše jedno dijete. Naravno, ima tu i komoditeta i svega, ali u globalu mentalitet koji vlada u europskim zemljama nije naklonjen radanju djece.
    ...oblak je moj dom, oblikujem ga po svom...dosadno je kretati se tlom...

Datum registracije
    Feb 2012
    Citiraj Prvotno napisano od pdv Vidi poruku
    Pa skateru sav taj bogati zapad sa svim bogatstvom uopće nije poticajan za stvaranje djece. Koliki god neka zemlja imala ok gospodarstvo to ne znači da je natalitetno poticajna. Naime, svako dijete i svi popratni sadržaji koštaju. Čovjek koji ima prosječna primanja si može "priuštiti" najviše jedno dijete. Naravno, ima tu i komoditeta i svega, ali u globalu mentalitet koji vlada u europskim zemljama nije naklonjen radanju djece.
    Sve kreće iz duha i srca.
    Pa tako i ova priča.

Materijalno je skoro pa nebitan pojam u priči o demografiji.
    Najskuplje je u konačnici živjeti sam. Najjeftinije kad vas je u kući više.

Ma da, mi si s plaćama od 800 eura nemremo priuštiti dvoje djece, a naši stari u neimaštini ili s plaćama od 200 eura su mogli imati 3, 4, 5 djece bez pol frke. Vele neki da je problem i u sustavu socijalne zaštite i mirovinskog osiguranja. Prije toga nije bilo pa su si ljudi djecom osiguravali brigu o sebi u budućnosti. Sve se izgleda svodi na sebičnost. Danas su ljudi sebični i ne žele djecu jer im je teret, a prije su bili sebični i zato su imali djecu.

mentalitet koji vlada u europskim zemljama nije naklonjen radanju djece.
    I još se ženu ismijava ili napada ako želi biti majka i ne želi ganjati karijeru jer je to nazadno i patrijahalno, rodno uvjetovano ili kakve već femtardske floskule i novogovorne gluposti izmišljaju.

[Komari]Materijalno je skoro pa nebitan pojam u priči o demografiji.Najskuplje je u konačnici živjeti sam. Najjeftinije kad vas je u kući više. [/QUOTE]

Materijalno je bitno u toj mjeri da se djetetu može priuštiti normalan psihofizički razvoj kakav je prikladan okolini u kojoj živimo a spada u tehnološki razvijenu. Počevši od hrane, odjeće, obuće do tehnologije. Djetetu nije ugodno biti socijalni slučaj a u Hrvatskoj se klasne razlike osjete više nego ikada.

Skupo je tamo gdje su visoki porezi za samce.
    Posljednje uređivanje od skater : 02-03-2018 at 21:48
    ZA DOM SPREMNI !

Sve kreće iz duha i srca.
    Pa tako i ova priča.

Materijalno je skoro pa nebitan pojam u priči o demografiji.
    Najskuplje je u konačnici živjeti sam. Najjeftinije kad vas je u kući više.
    Naravno da sve kreće iz srca, ali ipak u svemu tome treba imati i malo razuma. Jedno ne isključuje drugo. Kada pričamo o demografiji u europskim zemljama onda je materijalno jako bitno. Gospodarski razvijenije zemlje postavljaju odredeni standard koji nije jednostavno pratiti. Ovdje ne pričam o nikakvom luksuzu već o osnovnim životnim potrebama djeteta. Uzmemo li za primjer prosječan par današnjice koji živi u podstanarstvu ili ima kredit za stan onda je lako izračunati kolika primanja moraju imati da bi djeci pružili normalan život. Mislim da se svi slažemo da su hrana, školovanje, odjeća i izvanškolske aktivnosti normalan život jednog prosječnog djeteta. I ove ogoljene stvari poprilično koštaju i mislim da je jasno zašto se parovi odlučuju na imanje jednog ili dva djeteta najviše.

Ma da, mi si s plaćama od 800 eura nemremo priuštiti dvoje djece, a naši stari u neimaštini ili s plaćama od 200 eura su mogli imati 3, 4, 5 djece bez pol frke. Vele neki da je problem i u sustavu socijalne zaštite i mirovinskog osiguranja. Prije toga nije bilo pa su si ljudi djecom osiguravali brigu o sebi u budućnosti. Sve se izgleda svodi na sebičnost. Danas su ljudi sebični i ne žele djecu jer im je teret, a prije su bili sebični i zato su imali djecu.
    Pa, Grunfe, gledajući suhoparne brojke i život u zapadnim zemljama....da, djeca su trošak. Valjda shvaćaš da nije isto danas odgajati djecu i prije. Kužiš da postoje razlike u rađanju djecu na selu u kućama od sto kvadrata i u kulturi obradivanja zemljišta i odgajanja djece u gradu u stanovima od cetrdesetak kvadrata i prosječnim plaćama. Usporeduješ neusporedivo. Od činjenice da žena koja radi na polju može voditi svoju djecu sa sobom dok žena koja radi na blagajni baš i ne može. Često je u strahu hoće li i imati posao nakon povratka s porodiljnog. Jednostavno, današnja vremena nisu poticajna za stvaranje djece koliko god ekonomski bila bogatija od prijašnjih.

Još bi ti taj argument stajao za Hrvatsku, ali za zapadne države gdje je prosječna plaća 2.500 eura i više to ne stoji. Njemačka i Japan imaju najmanji natalitet na svijetu, a to su druga i treća ekonomija svijeta. Nijemci imaju ogromne kuće i stanove, velike plaće i djece nema. A nema je jer se svi drmaju s kondomima, jer ih filaju propagandom da su djeca trošak, a kućni ljubimci užitak. I tako dalje. Sebičnost je tu glavni problem, isprazna filozofija materijalizma također. U se, na se i poda se, ali bez ikakve odgovornosti.

Pa kakve veze ima prosječna plaća od 2500 eura ako je prati puno veći standard. Ne kažem da nema komoditeta, ali natalitet je u padu upravo zbog društvene klime koja mu nije naklonjena. Ne treba ti nikakva propaganda da bi ti rekla koliko košta dijete. Kreni samo od činjenice koliko žene moraju odgadati roditeljstvo dok dobiju stalni posao. Više djece bi zahtijevalo ostanak jednog roditelja doma, a pitanje je koliko bi takva obitelj mogla prezivjeti s jednom plaćom. Ti kao da živiš na Marsu.

Rođeni I/2018. - 3.379
    Umrli I/2018. - 5.461

Ovo je najbolji prvi mjesec s rođenima od 2012. godine. Ima nade ipak.

Izgleda da ni izdajnička vlada ne može ubiti duh naroda. Ajmo naši

gdje si našao taj podatak?

inače 3379 x 12 = 40 548 ..to bi bio već napredak.

Polako dečki...

Prognozirati da ce u Hrvatskoj razlika umrlih i rodjenih 2018 biti veca nego u 2017, je isto kao prognozirati da ce Man City biti prvak Engleske, Barcelona Spanjolske, a Bayern Njemacke.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove