+ Odgovori na temu
Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1 2 3 4 ... PosljednjePosljednje
Prikaz rezultata str. 21/223

Tema: Demografski oporavak Hrvatske

Nama su se dogodile tri katastrofe u isto vrijeme:

1) gospodarska kriza od 2008. pa naovamo
    2) ulazak u EU 2013. godine
    3) dolazak SDP-a na vlast 2011.

To je kao da dobiješ AIDS, rak jetre i ebolu u isto vrijeme i nije nikakvo čudo da nam se ovo događa, s time da nekih 80% krivice odlazi na partiju koja je i u svojem prvom mandatu imala identične bleiburške rezultate po hrvatski natalitet. Očito se neke stvari nikada ne mijenjaju .

S time da nam je EU kratkorocno nastetio demografski, a dugorocno donio koristi.

@Isco

Duzan sam ti odgovor na post. Nemrem na mobu jer mi je nezgodno baratati s dugim postovima.

EU nam je dugoročno sjebao narod, kao što nam je dugoročno narod sjebala i jugoslavija, i prva i druga.

od unija i zajednica s drugim narodima i državama, nikakve koristi. ali pošto je danas vrijeme globalizacije, i nitko više ne može sam pa tako ni Hrvati, trebali smo pristupit savezu srednjeuropskih država iz višegradske skupine, dakle to nije nikakva unija država nego određeno političko savezništvo država koje se u vrijeme raznih političkih vratolomija unutar europe i američke hegemonističke politike odlučuju zajednički oduprijet pritiscima izvana. naravno, ja kod naših konjušara i beskičmenjaka niti u HDZu a kamoli SDPu i MOSTu ne vidim ljude koji su spremni vodit takvu politiku, i zaokrenut nas u smjeru demografskog i ekonomskog oporavka, a koji sam siguran da bi se dogodio u slučaju savezništva s državama iz višegradske skupine. dakle nikakve nove unije, i austrougarske i nekakva bratimljenja ala ona jugoslavenska idiotarija da nam ne bi mađari i talijani i srbi svako na svojoj strani odavlio komad teritorija, taj iracionalnih strah nas je uvijek vodio u propast.

nema više ljudi božji ujedinjavanja u nikakve države s drugim narodima, a ova EU će postat država ako se mi ne ubacimo u ovaj blok višegrada koji se upravo bori protiv takvih stvari, kao što su težnje nekih luđaka u EU da od EU u budućnosti naprave pravu državu, zato je i uvedena jedinstvena valuta euro, zbog čega svaka država nije zadržala svoju valutu nego zbog toga ?

i mi umjesto da se ubacimo u vlak država koje vode državničku politiku, i suprostavljaju se takvim nakaradnim idejama, mi talasamo s nijemcima i britancima koji su nam uvijek na razne načine radili štetu, sukobljujući se međusobno pa onda i nas uvlačili u svoje sukobe. kao što sam rekao to nije naš rat, kao što ni partiazni nisu ratovali za nas, već za one koji su ih i stvorili, dakle nemamo se mi šta pozivat na one koji su hrvate mobilizirali u 1 i 2 ww za svoje potrebe. mi nikakve koristi nismo imali od njihovih ratova, a 2 ww je posebno dokaz t e moje tvrdnje od demografske katastrofe koju su nam prouzročili čuveni fašisti i antifašisti, oporavljamo se i dan danas. da ne govorim o tome, da je integracija u jugoslaviju mentalno trajno unakazila jedan dio našeg naroda koji će uvijek bolovat od usrane jugoslavenština i idolopokloništva partizanima i titu. dakle, takvi anacionalni likovi su rak rana svakog modernog društva, a posebice našeg. u europi se sustavno stvaraju anacionalni propaliteti, mediji uvelike tome služe, pogledajte u škotskoj iako su pokradeni na referendumu, uništili su mlade koji su mahom glasali za nezavisnost zbog penzionera i ostalih guzonja koji zbog 500 funti nisu htjeli glasat za nezavisnost Škotske.

to vam sve govori u kojem kurcu je europa, i da su od ljudi napravili ovce za šišanje. i to će budite uvjereni napraviti i od nas, ako se podhitno ne isčupamo iz ovog bloka zapadnoeuropskih politika, i uvrstimo u blok istočnoeuropske politike zemalja višegradske skupine.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 11-03-2016 at 16:56

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    nisam lud, kome napraviš djete moraš s njime živjet do smrti, odnosno s njom, jel ti želiš živjet s nekom ženom do smrti ?

ma i da se razvedeš, opet je djete trajna obaveza i ono te trajno veže s majkom djeteta, na ovaj ili onaj način, zato je moja procijena ko hr nacionalista da hrvatskoj treba skratit muke, i poštedjet je djece.
    onda samo kukaj kako nas crni i kafeni brojčano nadjačavaju.
    osim toga, zar ti to ne bi bilo divno novo iskustvo; biti u dugotrajnom ženskom društvu
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    onda samo kukaj kako nas crni i kafeni brojčano nadjačavaju.
    osim toga, zar ti to ne bi bilo divno novo iskustvo; biti u dugotrajnom ženskom društvu
    kad arijevcima(bijelcima) dopizdi lieberalna politika, vjeruj mi najmanji problem će biti slab natalitet bijelaca. jer u tom slučaju će se brzo stavit u red svi "dotepenci", tj. jao onom, tko arijevca naljuti.

Citiraj Prvotno napisano od mirv Vidi poruku
    Nama su se dogodile tri katastrofe u isto vrijeme:

1) gospodarska kriza od 2008. pa naovamo
    2) ulazak u EU 2013. godine
    3) dolazak SDP-a na vlast 2011.

To je kao da dobiješ AIDS, rak jetre i ebolu u isto vrijeme i nije nikakvo čudo da nam se ovo događa, s time da nekih 80% krivice odlazi na partiju koja je i u svojem prvom mandatu imala identične bleiburške rezultate po hrvatski natalitet. Očito se neke stvari nikada ne mijenjaju .
    Egzodus hrvatskog naroda prema zapadu...200k mladih ljudi je otišlo bespovratno od ulaska u eu...razlika rođenih i umrlih za 2015. -20.000, što je povećanje za 10.000 u odnosu na 2014... ove godine biti će još gore....ovi što su ostali nemaju nikakvu perspektivu ni želju za stvaranjem obitelji....mladi odlaze stari ostaju...opstali u ratu nestali u miru
    Uvijek vjerni tebi

caporegime caporegime avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Blog Entries
    4
    kad arijevcima(bijelcima) dopizdi lieberalna politika, vjeruj mi najmanji problem će biti slab natalitet bijelaca. jer u tom slučaju će se brzo stavit u red svi "dotepenci", tj. jao onom, tko arijevca naljuti.
    pošto arijevci (bijelci) više nisu sposobni niti napraviti život, jer im se ne da preuzeti odgovornost, neće ga biti sposobni ni dati za domovinu.
    bez uvrede, ali ti si predstavnik poštene ali izgubljene generacije.
    prazne riječi odlaze niz vjetar, a djeca ostaju
    ex. m. BBB ZG +40, 50-100

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2
    "Bijela kuga" nije samo zahvatila RH nego općenito hrvatsko pućanstvo i u BiH.
    Dosta ih je napustilo svoja vjekovna ognjišta i krenulo u bijeli svijet trbuhom za kruhom i to po nesreći sve su to radno sposobni, mlađi ljudi u fertilnom dobu, što je veliki ako ne i najveći uzrok brojčane degradacije stanovništva.
    Na drugoj strani imamo mlade bračne parove koji se ne usuđuju dok se posve ne situiraju roditi niti jedno dijete, da bi kada im se to učini u redu, rodili jedno maksimalno dvoje djece.
    Konačno, veliki broj hrvatica udaje se za ljude iz drugih naroda, tako da njihova djeca nose drugu etničku pa i religijsku pripadnost, što je posebice slučaj u BiH.
    Naravno tu su i drugi razlozi, male sredine u kojom nedostaje žena, posebice na selima gdje muškarci ostaju pri zemlji a djevojke idu u gradove.

Citiraj Prvotno napisano od caporegime Vidi poruku
    pošto arijevci (bijelci) više nisu sposobni niti napraviti život, jer im se ne da preuzeti odgovornost, neće ga biti sposobni ni dati za domovinu.
    bez uvrede, ali ti si predstavnik poštene ali izgubljene generacije.
    prazne riječi odlaze niz vjetar, a djeca ostaju
    da, samo za djecu trebaju puni novčanici a ne prazni. djecu treba i hranit, pun kurac ljudi danas to nije u stanju, nezaposlenost je kroničan problem uz niske plaće. treba muškarcu omogućit da pošteno zaradi svoje pare i da bude sposoban biti pater familias.

nisam rekao da se nikad neću ženit, samo ću to odgodit što više kao i djecu dok god nisam spreman zašto bi preuzimao odgovornost ? i onda bio loš otac i muž. kao što je to bio moj babo. neću tako, hoću kako treba ili nikako.
    Posljednje uređivanje od Inkvizitor : 12-03-2016 at 15:53

i naravno da je i ekonomija bitna stvar za države ljude i čovječanstvo, ali nije presudna, čovjek je prije svega duhovno biće i ako nije duhovno zadovoljen i ako je u apatiji i depresiji, kao recimo naši branitelji to te uništi.

jer da je sve oko ekonomije, onda nijedan branitelj ne bi počinio samoubojstvo, a imamo već cijelu brigadu pobijenih. jer država ne skrbi na pravi način, o ljudima koji su joj omogućili opstanak kad joj je taj opstanak bio upitan.

to je samo jedan primjer, a gdje su svi ostali sociološki problemi koji utječu na to da demogafska slika hrvatske nije bajna, i u idućih 30tak godina postoji realna šansa da će se broj jugoslavena smanjit za 1 milion od trenutnih 2 miliona u hrvatskoj, to će biti veliki udarac za jugoslaviju, a malen za čovječanstvo.

rekao sam jedino što je dobr, što će se u idućih 30tak godina neminovno dogodit pomor "jugoslavena" i ja za to iskreno navijam, čim bude manje njih bit će veće šanse za ekonomski i politički oporavak hrvatske.

problem je samo u tome što su oni stvorili sustav, koji omogućava da jugoslaveni žive dobro, a da Hrvati idu u australiju kanadu argentinu njemaču itd, dakle jugoslaveni su se pobrinuli da njihova gamad živi dugo i udobno na grbači naroda i države, dok Hrvati oni politički a ne samo etnički ko što su to ovi jugoslaveni koji se predstavljaju hrvatima samo onda kad ih netko napadne da su komunjare, dakle oni su napravili takav sustav od hrvatske da Hrvati bježe van i da ne žele ostajat u domovini. a bauer misli u takvoj državi nekakvom ekonomijom kao i MOST riješit sve te probleme, ti ljudi su obični utopisti, oni su zabrijali neki američki život u sred balkanske vukojebine kakkva je Hrvastka, a to neće ići.

ja podržavam kapitalizam u smislu da trenutno nema boljeg sustava od njega, ali ni on nije idelan i on je kao i komunizam pun negativnosti i on donosi neke nuspojave sa sobom, a ključna je upravo ta da da su ljudi izgubili osjećaj za stvarnost jer se sve vrti oko para i oko toga koliko imaš godina radnog staža. na taj način te ljudi promatraju, ko da si neka matematička brojka a ne živo biće. jednostavno kapitalizam uzima čovjeku dušu, to je ključni problem kapitalizma, nedostatak razumjevanja za čovjekove intimne potrebe. kapitalizam te ugura u svoj sustav, i onda te melje 30 godina, za neku crkavicu od plaće i kaže e sad si bio dobar jer si 30 godina marljivo radio, a kad pogledađ šta ti osobno imaš od toga ? ništa, osim što su te iscijedili ko limun. i dopeljali do smrtne postolje, meni stara radi već 30 godina u školi i znam o čemu pričam, to je robovanje, oni su stvorili moderne robove samo što ti robovi više ne skupljaju pamuk po poljima i ne nose lance.

to je problem kapitalizma, i on će isto kao i komunizam propast, ali u nedostatku nečeg kvalitetnije danas čovjek mora prihvatit i nešto što je dokazano loše, jer eto mi smo prešli iz socijalizma u kapitalizam i nikad nam nije bilo dobor, nije nam bilo dobro u komunizmu niti nam je dobro sada u ovom socijalnom kapitalizmu koji naši političari provode.

uglavnom, nije neka tragedija ako mi Hrvati i arijevci nestanemo, treba imat u vidu da kineza ima preko miljardu i da će oni dostojno branit čovječanstvo u slučaju vanzemaljske invazije.

a hrvati i arijevci će imat sudbinu kakvu su svojim izborom i ponašanjem i zaslužili, europa će završit onako kako i zaslužuje kakvu bude politiku vodila takvu će budućnost i imat. nema tu neke velike filozofije, sve je na nama, u našim rukama je ključ našeg opstanka ili propasti.

Citiraj Prvotno napisano od sagitarius Vidi poruku
    "Bijela kuga" nije samo zahvatila RH nego općenito hrvatsko pućanstvo i u BiH.
    Dosta ih je napustilo svoja vjekovna ognjišta i krenulo u bijeli svijet trbuhom za kruhom i to po nesreći sve su to radno sposobni, mlađi ljudi u fertilnom dobu, što je veliki ako ne i najveći uzrok brojčane degradacije stanovništva.
    Na drugoj strani imamo mlade bračne parove koji se ne usuđuju dok se posve ne situiraju roditi niti jedno dijete, da bi kada im se to učini u redu, rodili jedno maksimalno dvoje djece.
    Konačno, veliki broj hrvatica udaje se za ljude iz drugih naroda, tako da njihova djeca nose drugu etničku pa i religijsku pripadnost, što je posebice slučaj u BiH.
    Naravno tu su i drugi razlozi, male sredine u kojom nedostaje žena, posebice na selima gdje muškarci ostaju pri zemlji a djevojke idu u gradove.
    To nema nikakve veze. gdje se to Hrvatice masovno udaju za druge. Možda po Sarajevu, Tuzlu i tim centrima ali tamo Hrvata puno i nema. To nije razlog pada nataliteta. To su slični slučajevi i kad se Hrvati žene ženama drugih nacionalnosti.

Srpski natalitet u BiH je isti ako ne još i gori a muslimanski relativno još dobar ali u velikom padu. Cijela Bih nema ni 25 000 rođenih a govore ima 3,8 mil. stanovnika. Pa po broju rođenih oni nemaju ni 3 miliona stanovnika inače bi imali slabiji natalitet nego Hrvatska. Dakle nije to problem samo Hrvata.

Hrvatska ima taj problem ko i Rumunjska, Bugarska, Poljska koji su isto imali veliki egzodus nakon ulaska u EU ali se to poslije stabiliziralo.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Malo gledam demografske podatke raznoraznih naroda i država, od 2008. svi su u strmoglavom padu - Japan, Italija, Danska, Španjolska, Srbija ali i jedna Čečenija, Kosovo i Albanija. Grčka je prvo gospodarski i onda i demografski uništena, Ukrajina od rata 2014. u ponoru, lijepo se vidi da gdje nema love nema ni života. Ali kada sam već spomenuo Španjolsku onda je uočljivo da je tamo najgore ipak bilo kad je prije petnaestak godina vladala ljevica. Ovo što im se zbiva danas je mila majka za te kretene. A mi smo u usporedbi s drugima još u sjajnom stanju, vjerovali ili ne.

Dakle, nikada partiju na vlast. Gori su od epidemije mutirane super-kolere. Gdje oni prođu ni trava ne raste.

Pa u Njemačkoj ima love pa imaju gori problem nego mi. I ne samo Njemačka, mnoge bogate zemlje imaju taj problem. Najveći problem je moderni način života i nestanak sela. Bez jakog sela nema nataliteta.

I naravno kad dođe partija dođe na vlast onda je to još jedan minus, jer oni nose tu agendu NVo koje su kontra natalitetne politike.

da, samo za djecu trebaju puni novčanici a ne prazni. djecu treba i hranit, pun kurac ljudi danas to nije u stanju, nezaposlenost je kroničan problem uz niske plaće. treba muškarcu omogućit da pošteno zaradi svoje pare i da bude sposoban biti pater familias.

nisam rekao da se nikad neću ženit, samo ću to odgodit što više kao i djecu dok god nisam spreman zašto bi preuzimao odgovornost ? i onda bio loš otac i muž. kao što je to bio moj babo. neću tako, hoću kako treba ili nikako.
    Potpis od a do ž. Moram se malo osvrnuti na "priču o mačkama i psima" u ovoj temi. Ako uzmemo u obzir prosječnu kilažu mačke,i njezine dnevne potrebe za hranom pomnožimo sa 30 (dana u mj.), dolazimo do cca.2 kg.hrane mjesečno,koja košta 18-20 kn. E sad,ak'netko misli,i tvrdi da jedan kućni ljubimac zahtjeva financija koliko i jedno dijete,onda je to nešto najblesavije što sam pročitao na ovom forumu,osim ak se ne radi o zajebanciji. Uostalom,psu će biti dovoljna i korica kruha dok god je uz svog vlasnika/prijatelja,a mačke i tako jedu gdje god stignu,imale hrane doma ili ne.
    Gledati svog psa ili mačku gladne,nije isto što i gledati gladno svoje dijete.
    BBB 38god/10-tak Ω
    Mićma ganci od logbje ganspi

Ugledni član philly avatar
    Datum registracije
    Sep 2012
    jbg meni su i otac i mater rođeni na selu, a ja u gradu i moran priznat da bi se teško odlučia na život na selu, tj. podizanje obitelji na selu.

reka bi ivanišević "ja san ponosan šta san rođen u splitu" :9 , mislin jednostavno je razlika provedeš li djetinjstvo i mladost u gradu il na selu, a i nadareniji pojedinci su uvik odlazili sa sela.

Citiraj Prvotno napisano od Rizični Vidi poruku
    Potpis od a do ž. Moram se malo osvrnuti na "priču o mačkama i psima" u ovoj temi. Ako uzmemo u obzir prosječnu kilažu mačke,i njezine dnevne potrebe za hranom pomnožimo sa 30 (dana u mj.), dolazimo do cca.2 kg.hrane mjesečno,koja košta 18-20 kn. E sad,ak'netko misli,i tvrdi da jedan kućni ljubimac zahtjeva financija koliko i jedno dijete,onda je to nešto najblesavije što sam pročitao na ovom forumu,osim ak se ne radi o zajebanciji. Uostalom,psu će biti dovoljna i korica kruha dok god je uz svog vlasnika/prijatelja,a mačke i tako jedu gdje god stignu,imale hrane doma ili ne.
    Nije to stvar te usporedbe nego je to stvar moralnih vrijednosti i stava.

Citiraj Prvotno napisano od Rizični Vidi poruku
    ja imam njemačkog ovčara, mjesečno 300 kuna miniamlno na vreću DogChow hrane dajemo, i još se tu kupi razno raznih onih konzervi ali uglavnom nekih 400 kuna trošimo na njega mjesečno. uglavnom određeni "luksuz" je imat ljubimca, normalno bolje imat djecu ali kad si nepopularan kod žena, ljubimac dobro dođe za utjehu.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Nije to stvar te usporedbe nego je to stvar moralnih vrijednosti i stava.

To nema nikakve veze. gdje se to Hrvatice masovno udaju za druge. Možda po Sarajevu, Tuzlu i tim centrima ali tamo Hrvata puno i nema. To nije razlog pada nataliteta. To su slični slučajevi i kad se Hrvati žene ženama drugih nacionalnosti.

Srpski natalitet u BiH je isti ako ne još i gori a muslimanski relativno još dobar ali u velikom padu. Cijela Bih nema ni 25 000 rođenih a govore ima 3,8 mil. stanovnika. Pa po broju rođenih oni nemaju ni 3 miliona stanovnika inače bi imali slabiji natalitet nego Hrvatska. Dakle nije to problem samo Hrvata.

Hrvatska ima taj problem ko i Rumunjska, Bugarska, Poljska koji su isto imali veliki egzodus nakon ulaska u EU ali se to poslije stabiliziralo.
    isco alarcon je pričao o kulturnom marksizmu
    jedna od posljedica te ideologije je i uništavanje svih zdravih instikata tako i onih za samoodržanje
    nekakve novčane naknade mogu samo ublažiti izumiranje
    a rješenje je promjena čipa u glavama europskih naroda
    ono se može desiti samo iskorjenjivanjem marksizma iz obrazovanja i medija
    i stvaranjem prokršćanske i pronatalitetne atmosfere
    ako uzmemo u obzir da nam je danas na čelu vatikana fan castra,tita i moralesa
    pitanje je dali postoje snage i vizije za to
    ja iskreno sumnjam i vjerujem kako će naš narod europljane slijediti i u suicidu

ove teze da su hrvatice krive jer se udaju za druge narode su smiješne
    čak i u ex yu kada se tako nešto forsiralo
    hrvatice i hrvati iz bih su se po postotcima najmanje udavali i ženili za druge

Negdje sam pročitao nekakve procjene elektrodistribucijske mreže koji spominju 2.95 mil stanovnika.
    Najveći problem kako u BIH tako u RH, predstavlja masovno iseljavanje vitalne strukture stanovništva...odlaze kompletne obitelji.
    Muslimanski mediji redovno objavljuju nekakve procjene "katolika" u BiH, trljajući zadovoljno ruke i radujući se nestanku Hrvata, dok zaboravljaju jednu činjenicu: kolika god je migracija hrvatskog puka prema zap. evropi, muslimana odlazi četverostruko više, na što ukazuju podaci. Moje mišljenje je da se sa prostora BIH najmanje iseljavaju Srbi, zbog kakve takve "sigurnosti" tj. utočišta koje im pruža RS.
    Uvijek vjerni tebi

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove