+ Odgovori na temu
Prikaz rezultata str. 1/4

Tema: Koliko ste religiozni

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2

Koliko ste religiozni

Ne ulazeći u pravo vjerskog opredijeljenja u smislu izbora između neke religije ili pak ateizma, zanimljivo bi bilo otkriti koliko smo zapravo religiozni ili ateistični.
    Ako smo religiozni, onda, to se može na neki način gradirati u nekom smislu kao: vjerujem u Boga, ali nisam praktikant, nisam redovan u "bogomolji", pa se ponekad i stidim pred društvom reći da sam ipak u svojoj biti religiozan ili pak trudim se u granicama mogućnosti i vremena da povremeno obiđem bogomolju i na taj način "izmirim" svoju "obvezu" prema Bogu, ili pak redovit sam u bogomolji, prakticiram vjeru i slavim sve zapovjedne vjerske blagdane ili pak vjera mi padne na pamet samo radi posjete roditeljima na blagdane ili konačno nisam vjernik.
    Naravno imamo i one koji su uistinu jako i duboko religiozni, svakodnevno se mole Bogu i kad god su u mogućnosti idu u bogomolju.Ovi potonji, oni iskreno slave blagdane.

Pitanje je i da li se povečava objektivno broj ateista na zapadu i da li je to problem potrošačkog prematerijaliziranog društva, nekakvog napredka tehnologija i nekakvih novih naučnih postulata.

Pitanje je koliko imamo vremena za religiju, koliko imamo vremena za čitanje svetih kniga, imamo li želje za tim ili je sve u biti stvar odgoja pa se tek održava forma, ali dubokog uvjerenja u čovjeku nema.

Svjedoci smo svakodnevnog napada na Crkvu i Papu, omalovažavanje katoličkih svetinja, dali je i ta vrsta crne propagande doprinijela da se broj vjernika smanji.
    Da li je točno da je Islam najstabilnija religija zahvaljujući konzervatizmu odijeljenosti od europskog i američkog načina razmišljanja i poimanja i da je stoga u intenzivnoj ekspanziji.

Pitanja je mnogo a ovaj podforum upravo bi mogao da iznjedri neke odgovore, ako ne u Europi, ono aktualne kod nas.

Jačam u vjeri svakodnevno.

Partibrejker Komari avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Nisam uopće religiozna.

Prijateljima mogu kasniti, neprijateljima stižem na vrijeme
    WISLA KRAKOW HOOLIGANS.. 17, 500

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41