+ Odgovori na temu
Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 2 3 4
Prikaz rezultata str. 61/72

Tema: Vapaj premijera Srbije

Banned
    Datum registracije
    Nov 2011
    Citiraj Prvotno napisano od Skywalker Vidi poruku
    Tek posle je mozda dosla ideja o prosirenju Srbije
    https://www.youtube.com/watch?v=Mhq5VVEUVeM

Možda?!?

Super ugledni član
    Datum registracije
    Mar 2013
    Ma pise ti tamo,zasto sam napisao...ono na sta mi je Inkv.napisao da pusimo kurac...a ja ti kazem da vecina ljudi tu iz Krajine 89-te,90-te,91-ve nije imala pojma o "Velikoj Srbiji"...Govorim o ljudima koji su tu ziveli decenijama,a ne o ljudima koji su npr.dolazili iz Srbije na pocetku rata,da tu ratuju sa raznim idejama...Pitaj bilo kog starijeg Srbina(iz Hrv) iz tog perioda zasto smatra da ne treba da zivi u samostalnoj Hrvatskoj,pa ces videti sta ce ti reci...prvo ce pomenuti WWII...a ne Veliku Srbiju.Imas gomilu takvih snimaka na YT.Ali vi tu cinjenicu ne prihvatate.

A sto se tice BiH...Ta drzava i danas ne funkcionise...Mnogo bi manje muka bilo da se odmah podelila na tri dela i cao.
    Isto su osecali i Hrvati iz BiH tokom rata,pa vama niko ne govori da ste mastali o Velikoj Hrvatskoj(a iste ideje ste imali i u WWII,da su muslimani ustvari poturceni Hrvati)...Isto rade i Albanci gde god se nalaze,pa nisam video ovde na forumu da ih neko optuzuje za Veliku Albaniju.

Ti stavljas snimak Vucica,mozes i Seselja da stavis,ali oni se razlikuju od prosecnog seljaka sa nekog brda u Hrvatskoj.

Stari lisac
    Datum registracije
    Sep 2011
    Blog Entries
    2

A sto se tice BiH...Ta drzava i danas ne funkcionise...Mnogo bi manje muka bilo da se odmah podelila na tri dela i cao.
    Zanimljivo zapažanje o susjednoj BiH.
    Moguće da je takav stav u sukladnosti sa Dodikovim stavom o referendumu o otcjepljenju RS od Bih, a moguće i o potajnoj želji da Bih ipak bude srbijanski dominion...
    BiH nije primjer funkcionalne državne organizacije, to nije svakako, ali podjela BiH u omjeru 49: 24:27 je nemoguća misija, jer Srba nije bilo 49% u BiH ni prije ni poslije rata, pa tako prosta jednadžba podjele na tri dijela u spomenutoj proporciji apsolutno niti odgovara aktualnom stanju na terenu, niti realitetu, osim možda što odgovara jedino srpskim afinitetima, željama i nikad zagasloj želji o "baljšojoj srbiji"...
    No, kada govorimo o funkcionalnosti države, onda bismo se mogli prije osvrnuti na katastrofalno stanje u Srbiji iz koje sirotinja dolazi u BiH i prosjači po sarajevskim i inim bosanskohercegovačkim gradovima, a možda bismo se trebali osvrnuti pored Kosove koja je postala samostalna država, na Vojvodinu ili užareni Sandžak...
    BiH se za razliku od Srbije ne može raspasti jer kako znaš iza tog fakta stoji MZ, pa ta država kako tako funkcionira, dok Srbiju tek čekaju previranja i rasap, što kao susjed ne želim ovoj državi, pa stoga i tebe savjetujem da se okaneš kvalifikacija o BiH prije nego što sagledaš svoj užas i katastrofu bijede u svojoj zemlji, te gladi i lažnih obećanja koja nisu nahranila gladnog srbina...
    Politikom se ljudi mogu hraniti jedno vrijeme, ali na kraju stomak odgovori na svaku ideologiju poslije, možda ne kod tebe ili tvojih, ali pomisli na milijun i pol gladnih u tvojoj okolici...

Milanović i njegovi antifašisti imaju važnijeg posla, oni moraju ratovat protiv HDZ-a i "ustaša", partizanima je defiitnivno veći problem ustaša, nego četnik.

s njima su na istoj valnoj duljini, nije li kreten Milanović prije godinu dana zgražao se kako se netko usuđuje Stanimirovića nazvati četnikom da nije on četnik ?

i to smeće je nama bilo premijer, kao i Mesić dva puta predsjednik, u kojoj državi kretena i imbecila mi živimo najbolje govori podatak da ljudi masovno glasaju za te izdajnike komuniste i bijednike koji ni ne skrivaju svoje zloćudne izdajničke namjere na spram hrvata i hrvatske, a žele njome vladat i debili im na izborima redovno daju vlast u ruke, da nastave putevima kozojeba Tita.

iskreno se nadam da će HDZ konačno uvest red u državu, i da će donest i neke zakone po pitanju partizanskih kozojeba i njihovog stalnog potkopavanja države i državnog suvereniteta. jer je jasno da ta stoka otvoreno mrzi državu u kojoj živi, i cijelo vrijeme olajava ne HDZ nego hrvatsku državnost koju ne podnosi baš najbolje, najjače mi je kad mi dječurlija partizanska glumata nekakvu nacionalnu osviještenost, kad ovaj kozojeb Milanović šurujući s srbima i ćirilizacijom hrvatske i vukovara želi ostaviti dojam velikog domoljuba koji ne mrzi. moram priznat da je hrvatska imala svakave debile na vlasti, ali ovaj Milanović je najbolji pokazatelj zatšo su ovdje postojale ustaše, i kako razmišlja i izgleda prosiječni antifašistički degenerik u hrvatskoj, tako da svi koji se čude tome što Hrvati baš i ne gaje veliku ljubav prema antifašizmu i antifašistima, za početak ih pozivam da dođu u hrvatsku pa da se uvjere kakvi su nam ti opjevani antifašisti ovdje.

amerikanci su debili i ne razumju ni kurca ove prostore, a niti ih zanima njih zanima samo da netko služi njihovim interesima, hoće li to biti kozojeb Tito i komunjare ili fašisti boli ih kurac. zato su i podržali kozojebe, jer su kozojebi rokali po nijemcima za razliku od ustaša. no želim reći, da bi oni ovakve antifašiste kao i Rusi, kakve mi imamo tretirali na isti način kako su tretirali naciste u 2ww. samo što oni ne znaju kakvi su to naši antifašisti, a niti ih zanima što ti antifašisti rade tobože u ime hrvatskog naroda a sve kontra njegovih interesa, pa su spremni zbog šurovanja s srbima, omogućit im da svi memorandumi velikosrpski ožive, jer to je pravo lice opjevanog antifašizma na ovim prostorima, kako od Jugoslavije čim bolje napravit veliku srbiju, u tome su milanović i svi njegovi antifa kozojebi najbolje služili i služe i dan danas, partizanski šljam će se konačno morat suočit s svojim sranjima, jer ova država je predugo tolerirala njih i njihov smrad u svojim redovima, nećemo mi ono što smo krvlju stvorili prepustit gamadi koja radi isto ono što i oni koji su ovu državu i ovaj narod uništavali cijelo 20 stoljeće pod parolom "Srbi svi i svuda". dosta je bilo i vas i njih, jedno stoljeće ste nas jebali sve kolektivno u zdrav mozak, više nećete gamadi prokleta.

A Kotromanoviću poručujem, kozojebu da si imao išta u glavi, nikad ne bi sadio tikve s onima koji pomažu srbima da se bolje naoružaju i da s naoružanim oružjem pale po hrvatskoj, to je napravila tvoja stranka i tvoja komunistička partija 1990e, njoj se obrati a svoje antisrpske parole ostavi za ona vremena kad si bio pripadnik HV, jer si danas pripadnik zločinačke komunističke partije koja nije ništa bolja od onih četnika koje si imao prilike srest na frontu 1990ih, jebali ti oni mater kad si tako glup i kao i većina hrvata završio u šumi, nema hrvata koji prije ili kasnije na završi u šumi s partizanima, vašoj gluposti nema kraja po tome ste defitivno gori od četnika jer oni nisu glupi, oni imaju jasan cilj a vi ćete nas vodit u jugoslaviju sto puta, i sto puta izlazit iz nje krvavih gaća, ali te ratove s njima kreirat ćete vi a ne oni, jer oni su uvijek i bili za veliku srbiju a vi kreteni hrvatski samo za jugoslaviju, i nakon što su vam dvije propale zna se kako, vi i treću sanjate bolesnici jedni bolesni. ali nikad više, živog me nećete u nju zagurat to vam se kunem, pa makar morao obuć crnu tutu i ko najveći fašist jebat vam svima majku jednom po jednom, izrodi smrdljivi, jebali vam srbi mater, da imate išta u glavi naoružali bi državu do zuba da oni nemaju pojma šta mi nabavljamo, a ne putem medija im omogućavat da znaju što to ustaše kupuju i po kojoj cijeni i u kojem broju. to se tako ne radi, ali vi očito uživate u tome da informirate neprijateljsku stranu što ustaše smjeraju kao i 1990ih kad ste naše ljude namještali četnicima na nišan, one koji su po vama bili preveliki hrvati i preradikalni. pas vam svima mater jebo. svima.

Ma pise ti tamo,zasto sam napisao...ono na sta mi je Inkv.napisao da pusimo kurac...a ja ti kazem da vecina ljudi tu iz Krajine 89-te,90-te,91-ve nije imala pojma o "Velikoj Srbiji"...Govorim o ljudima koji su tu ziveli decenijama,a ne o ljudima koji su npr.dolazili iz Srbije na pocetku rata,da tu ratuju sa raznim idejama...Pitaj bilo kog starijeg Srbina(iz Hrv) iz tog perioda zasto smatra da ne treba da zivi u samostalnoj Hrvatskoj,pa ces videti sta ce ti reci...prvo ce pomenuti WWII...a ne Veliku Srbiju.Imas gomilu takvih snimaka na YT.Ali vi tu cinjenicu ne prihvatate.

Isto su osecali i Hrvati iz BiH tokom rata,pa vama niko ne govori da ste mastali o Velikoj Hrvatskoj(a iste ideje ste imali i u WWII,da su muslimani ustvari poturceni Hrvati)...Isto rade i Albanci gde god se nalaze,pa nisam video ovde na forumu da ih neko optuzuje za Veliku Albaniju.

Ti stavljas snimak Vucica,mozes i Seselja da stavis,ali oni se razlikuju od prosecnog seljaka sa nekog brda u Hrvatskoj.

sad nitko ne zna za veliku srbiju, a 1990e su svi jako dobro znali, sudeći po ovom "ustanku naroda like i korduna" to su isti oni mesićevi antifašisti koje smrad u sred hrvatske države svake godine slavi ko nekakve antifašiste u Srbu malo su hrvata oni komunisti i četnici pobili pa nam ih još slave ko antifašiste i sprdaju se otvoreno s našom državom i narodom odnosno njegovim žrtvama. a svatko normalan zna da između tih antifašista i četnika nema razlike, jer je i jednima i drugima cilj uništit hrvatsku državu i hrvate pobacat u rupe. ali problem su ustaše i NDH, problem je 10 travnja dok oni ove komunističko četničke krvopije i koljače neometano slave u sred hrvatske dražve i demokracije u 2015. ako HDZ ne poduzme nešto po tom pitanju sad kad je na vlasti, boga mi moj glas neće više nikad dobit, odnosno ta čuvena "domoljubna koalicija". dosta je bilo mazohizma, da se u hrvatskoj partizane komuniste i četnike slavi ko antifašiste a da se hrvate ustaše žiguje ko najveću stoku u sred hrvatske države, ili ćete se vi stoko unormalit ili ćemo vas mi silom svojih mišića i silom oružja počet u red stavljat, na ovim prostorima očito samo srednjovijekovni običaji mogu reda uvest.

http://www.dnevno.hr/domovina/sjecan...-vocinu-881712

još malo o komunističko četničkoj ugroženoj nejači, pišaju nam i seru po državi uz duž i poprijeko i s našim "ustaškim kunama" financiraju svoje dermeke po cijeloj državi.

ustaške kune im ne smrde, kako im smrdi ustaška NDH !

to su isti oni što su dozvolili Vulinu u ime antifašizma, da nam sere i proziva Stepinca u sred naše države u Jadovnu. to su isti oni što su primli u svoje redove četničke koljače, da 1945 kolju hrvate po bleiburgu i cijeloj hrvatskoj. to su antifašisti, i to je pravo lice opjevanog hrvatskog antifašizma, na koji se svaki Hrvat koji iti malo drži do sebe, skine gaće i pošteno posere kad mu se najviše sere.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 16-01-2016 at 19:48

Stari lisac Humphrey avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Blog Entries
    41
    Citiraj Prvotno napisano od NorthStand Vidi poruku
    http://www.dnevno.hr/domovina/sjecan...-vocinu-881712

još malo o komunističko četničkoj ugroženoj nejači, pišaju nam i seru po državi uz duž i poprijeko i s našim "ustaškim kunama" financiraju svoje dermeke po cijeloj državi.

ustaške kune im ne smrde, kako im smrdi ustaška NDH !

to su isti oni što su dozvolili Vulinu u ime antifašizma, da nam sere i proziva Stepinca u sred naše države u Jadovnu. to su isti oni što su primli u svoje redove četničke koljače, da 1945 kolju hrvate po bleiburgu i cijeloj hrvatskoj. to su antifašisti, i to je pravo lice opjevanog hrvatskog antifašizma, na koji se svaki Hrvat koji iti malo drži do sebe, skine gaće i pošteno posere kad mu se najviše sere.
    Divljaci u njemačkoj siluju žene,ovi divljaci siluju mrtve,a Hrvati se samo guše u vlastitom strahu i bijedi.

Na ovaj narod ne vrijedi ni pljunuti.

Citiraj Prvotno napisano od Humphrey Vidi poruku
    Divljaci u njemačkoj siluju žene,ovi divljaci siluju mrtve,a Hrvati se samo guše u vlastitom strahu i bijedi.

Na ovaj narod ne vrijedi ni pljunuti.
    ništa se ovo ne bi događalo da nema naših izroda, naši izrodi komunjare i antifašisti financiraju ove degenerike i provode sve zamisli srpskih memoranduma u djelo, to ne rade četnici jer oni ne vladaju hrvatskom niti njome mogu vladat, to ove domaće kuje partizanske rade u njihovo ime. i iskreno se nadam da će pravosuđe radit punom parom kad su vodeći likovi komunističke partije u pitanju, i da će zoran biti prvi na listi za odstrel kad krene čistka jugo imbecila.

Priručnik pukovnika Ivana Stiera

„Drinapress“ je objavila vojni priručnik „Elementi i metode komunističke gerile“, kojeg je napisao pukovnik Ivan Stier, a autori predgovora su španjolski general Jose Diaz de Viliegas i general Luburić. U priručniku Stier opisuje i analizira svoja iskustva ratovanja protiv komunističkih partizana na području NDH. Priručnik se dosta koristio 1970-ih, tijekom intenzivnog protugerilskog ratovanja u Južnoj Americi, koja je bila zahvaćena radikalnim ljevičarskim terorizmom.

Hrvatskoj javnosti su posebno zanimljiva ratna iskustva pukovnika Stiera, jer pomažu boljem razumijevanju strašnih zločina i zvjerstava koje je komunistički režim počinio u poraću nad Hrvatima. Stier navodi kako je komunistička strategija u tome „da se razori vjera, tradicija, ustanove i organizacije da bi se nametnule svoje”. Opisujući svoja konkretna iskustva s jugoslavenskim komunističkim gerilcima, Stier je zaključio kako „sve ono što partizani čine nadmašuje ono što se može naći u Danteovu paklu, među ljudožderima ili u fantastičnim pripovijestima,“ jer je Partija komunističkom gerilcu toliko uništila intelekt da mu mozak funkcionira kao i kod dresiranih zvijeri.

Stier je naveo primjere zastrašujućih masakriranja koja su počinili komunistički partizani. Oni su palili žive zarobljenike, razapinjali ih na križ, „ženama su rezali dojke, a muškarcima udove i stavljali bi im ih u usta, ili bi im na licu ili drugom dijelu tijela urezali zvijezdu, kukasti križ ili koji drugi znak“.

to su gospodo draga antifašisti, naši hrvatski ne srpski, i ta stoka živi i dan danas u našim gradovima selima i okružuje naše živote, ovakve stoke nema nijedna država na svijetu i nigdje se ne može događat da država koja postoji ima ovoliko frustriranih kozojeba koji na sve moguće načine pokušavaju ustašama i fašistima doći glave, ali sam poprilično siguran da će im ustaše u bilo kojem novom ratu, njima ne četnicima porazbijat ono malo mozga u glavi što imaju, i da će proći gore nego Srbi u Oluji.

a poprilično je jasno koje su težnje komunista i Zorana Milanovića, i zašto rade sve ovo od 2000e, nego da izazovu građanske sukobe i rat, samo mi nije jasno s kime to misle ratovat protiv nas, jel misle da mogu dobit rat protiv nas bez "jugoslovena" ? nešto se mislim da im neće ovi iz slovenije bosne srbije crne gore, pohrlit u pomoć kad ih ustaše ponove krenu kresat i stavljat u red, jer to neće biti njihov rat, niti će imat ovdje nekog pandana drugu Titu koji bi sve najsmrdljivije kozojebe mogao stavit u jednu vojsku, ondašnje smrdoslavije. mi ili oni, pogubljeni gubavci pogledaj malo na što liči gospon gubavac Milanović i shvatit ćete da je svaka sličnost namjerna.

i to je oličenje prosiječnog komunističkog degenerika u hrvastkoj, kakav Tito takvi i oni, budimo realni da nema tih silnih titića antifašista i degenerika hrvatskih, Tito nikad ne bi ni napravio jugoslaviju, netko je morao stvorit srbima i komunjarama vojsku, a retardirani Hrvati uvijek dobro posluže da svoje bace u jamu, kao i da svoju državu ruše i pale ko najveći dušmani pod krinkom nekakvog antifašizma, ništa se promjenilo nije od 1941 do danas, baš ništa. osim što oni i dalje vide nekakve ustaše po zagrebu, evo ja nemam problema s time ja sam ustaša nacist fašist ponosan sam na to, i boli me kurac šta oni o tome misle. ali ima pun kurac hrvata koji vole svoju državu, i koji nisu ni rasisti ni fašisti ni ustaše, a oni ih etiketiraju na taj način i praktički im poručuju da će ih sve pobit, dakle ova stoka koja zaziva građanski rat represijom i jasnim zakonima mora za vrijeme HDZ-a biti stavljena u red, jer samo na taj način se odnose s srbima može dovest u vode u kojima neće biti trzavica već će bit jasnih i čistih računa.

a komunistima najviše smetaju jasni i čisti računi, jer onda oni ne mogu vašarit, njima svaka podjela dobro dođe, a ja otvoreno kažem da mi je žao što ih fašisti nisu sve potaracali kad su za to imali priliku, mislim da bi svaki Hrvat mirne duše mogoa fašistima čestitat na tome, jer ako ima išta gore od fašista onda su to svi ovi silni na ovim kozojeb prostorima antifašisti, uostalmo nemaju li istarski kozojebi u svom grbu kozu ?

koja simbolično i slikovito dočarava, njihove poremećene sklonosti. ali tih i takvih kozojeba ima po cijeloj državi, nije da ih ima samo u istri pa su oni iziolirani slučaj, ta jugoslavenska slavosrpska neman je opet u stanju bacat hrvate u rupe i pokazuju da se ništa nisu promenili od svojih očeva i stričeva djedova i pradjedova, jer vuk dlaku mjenja ćud nikada.

ono što je zadat nove vlasti, da razmontira sve što su slavoserbi napravili u odnosima s srbijom, i da jugoslaviju koju su oni po treći put poćeli stvarat 2000e do danas pristupanjem u višegradsku skupinu, samelje jednom za svagda u papar i poruči kozojebima da će moći jebati koze u svoja četiri zida, a ne u nekakvoj novoj trećoj srboslaviji koju kozojebi očito ne mogu nikako prežalit. sudovi RH sude hrvatskim herojima, i zatvaraju ih, u isto vriejme dokazane zločince Srbe puštaju na slobodu, i financiraju spomenike "žrtvama fašizma i ustaškog terora" dok žrtvama komunizma i četničkog terora nema naznaka kao da ih nije ni bilo, mislim da je krajnje vrijeme da se ovom antifašističkom teroru crvenih kmera zvanih tito partija i partizani stane na kraj, i da ih se ako bude to potrebno dovede do one njima omiljene kevine jame.

a što se tiče srba, s srbima mi ne bi imali pet posto problema, da nas ovi domaći izrodi iz glavica i njima slični stalno ne vode u pederski zagrljaj s beogradom i srbijom. dok god na vlasti i u institucijama budemo imali jugo komunistička govna, bit će nam država na aparatima i ovisit ćemo o milosti židova i amera, umjesto da ih sve pravo fašistički odjebemo i ugledamo se na Rusiju i susjednu Mađarsku koja je pokazala da se s gamadi itekako treba borit i suprostavit. isto tako Poljska je lijep primjer, kako se uvodi red u medije, i kako se gamad komunistička može stavit u red, kad se ima volje ima se i načina.

osim ako HDZ ne mislim da je ovo stanje mazohizma komunističkih degenerika koji žvie od opanjkavanja vlastite države i vlastitog naroda, prozivanje ustaša super i da se treba nastavit i idućih 1000 godina da nam četnici i partizani plešu užičko kolo po banovini i lici u čast klanja hrvata onda ok. i što je konkretno grijeh ustaša to što su se usudili borit za NDH ? stvarno veliki grijeh, ja bih bio 100 posto ustaša da je 1941, tako da me savršeno boli kurac šta o ustašama misli bilo tko. jer ustaša jednako hrvat, jer ustaša jednako nacionalist, jer ustaša jednako domoljub, a što o tome misli partizanski izrod Zoran Milanović, mogu mu samo reći izrode pofafaj ga malo, i moli boga da te konačno netko ne stuče od kamen tebe i tvoje drage narode i narodnosti koje ste ovdje stvorili da bi tamanili hrvate i da bi hrvatima državu pretvorili u Jugoslaviju. možete vi slobondo u srbiju, bosnu crnu goru, ali nas nećete žive povest sa sobom ovaj put, i mislim da će vam trebat malo više tenkova mitraljeza nego drugu Titi, da nas sve pobijete u želji da napravite još jednu SMRDO-SRBOSLAVIJU.

jasno je ko dan, da su se četnici i lokalni i srpski raspištoljili upravo pod vladavinom ovog izdajnika lopova i beskičmenjaka milanovića, i nadam se da će ga HDZ ako ne odmah onda barem godinu dana pred nove izbore strpat u zatvor onako kako je on trpao Bandića, s tom razlikom da će mu u ćeliju stavit barem jednog toplog brata da ga pošteno naguzi prije suđenja. pošto su oni socijalisti jako širokih pogleda po pitanju primanja u guzicu, pa neka se veseli i zabavlja do konačne presude zločinima Milanovića. isto tako zbog čega je normalno da gospoda Srbi u hrvatskoj ima svoje glasnogovornike u obliku SDP-a, ono što misli najgori četnik iz srbije o NDH i hrvatima domovinskom ratu i Tuđmanu, HDZu misli i prosiječni član i velikan šumske gamadi Zoran milanović, ne stoko moram vas obavijestit krezubi kozojebi, ne znate vi što je mržnja a ne znate vi ni što znači kad ti netko stane prljavim đonom na tu gubavu facu, ali znat ćete vrlo brzo neka se ne primirite i neka ne prestanete s ovim četnicima stalno šurovat i radit direktno na štetu države u kojoj živite. dosta je bilo kozojebi vašeg silovanja, ako hoćete s četnicima onda lijepo odite u srbiju pa krenite onako muški u frontalni napad, ali vi ste prevelika govna da bi išli direktno na hrvate i ustaše, bolje je onako skrivećki po šumama i gorama ko Dražen Lalić i njegovi Ranko Ostojić kozojebi koji u sred mraka tuku po spomeniku, kad već nisu imali muda po HOSovcima 1991.

bez brige kozojebi, vi ste sljedeći na redu, mislim da će vaš zbijeg biti malo veći od onog srpskog 1995, samo kad se stvore uvijeti za to. moći ćete svi kod svoje opančarske bratije u begeš, tamo realno i pripadate odmah pokraj kuće cvijeća.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 16-01-2016 at 23:49

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnis...news_id=314248

Ne znam da li pratite ovu sprdačinu u nastavcima sa hrvatskim raketama i našim kontraraketama, ama ako ne pratite - preporučujem vam da počnete pratiti jer će vam u tom slučaju neke stvari biti malo jasnije. Neće vam od toga biti ništa lakše, ali smisao balkanskih država - i razmišljanja o njima - i jeste da vam bude teže. Valjda ste to dosad ukapirali.

Dok se na ovom guravom svetu znao neki red, balkanske državice uopšte i nisu bile države nego su - po proceni njihovih istorija "robovale" - a po mojoj proceni parazitirale unutar velikih država koje su bile države u pravom smislu te reči. Znate na koje mislim, da se ne ponavljam. Nije, brate, država za svakoga. A opet - kad je došlo vreme nacionalnih romantizama, svi zapeli da imaju svoju državu, a da sve bude crnje i gore - svaka šuša je momentalno poželela da bude državnik i na Crven Ban gotovo svakoj šuši koja je to poželela to je i pošlo za rukom.

Nego da se mi vratimo na stvar. Pre - ne znam tačno kad beše - prosu se vest da je susjedna Hrvatska iskamčila - ili je jako nameračila da od Amerikanaca kamči - neke (bezbeli zastarele) rakete dometa 300 km. Ta vest je - predvidivo - srpke državnike bacila u težak odbrambeni amok. Šta će im rakete? Hoće da nas gađaju! Mi smo meta! Sloveniju mogu i petardama. Mađarsku ne smeju. Moramo uzvratiti. I pročaja.

I Oco se beše žestoko uznemirio. Kakav je to način! Mi radimo na faktoru stabilnosti u regionu, a Hrvatska nabavlja rakete kojima iz Zagreba može gađati - dal' reče Kragujevac dal' Pirot, ne sećam se više - neće to tek tako proći, srpska imperija će uzvratiti udarac. Već sam tu imao izvesna strategijska zakeranja. Ako je, kontao sam, domet zločinačkih raketa 300 km, iz Zagreba bi - pod uslovom da hrvatskim raketašima pođe za rukom da ih lansiraju, nije to baš tako jednostavno - mogli da dobace do, da kažemo, Batajnice.

Dobro, de, pomislih, jeste to neka vrsta pretnje, ali - takođe pomislih - ozbiljni državnici ne bi delili strahove s narodom, nego bi - hajde da to postavimo ovako - u potaji nabavili kontrarakete, većeg dometa, koje bi iz Beograda mogle da dobace - ne samo do Zagreba, nego do Beča, pa ako zatreba i dalje. Da, da, moglo bi se to uraditi i tako, ali to ne bi donelo famozne "političke poene" i ne bi unutrašnji popečitelj, Stefanović, dobio priliku da blagoizjavi kako nabavkom raketa Hrvati ne nameravaju da nas unište, nego da nas "ponize", što on, naravno, ni u snu neće dozvoliti. U tom poslu mu je pripomogla hitna zvanična poseta onog militantnog Putinovog Rogozina, koji je - raketaš u duši - domaćinima rekao otprilike ovo: "Da ste pre sedamnaest godina imali S300, ne bi vam sad zgrade bile srušene." Da sam na mestu Rogozinovih domaćina, stisnuo bih muda pa priupitao slovenskog brata, a što nam tad ne dadoste S300. Ali sve ovo u stvari nije tema ove kolumne. Tema je sledeća: Kad velesile počnu da traže saveznike po Balkanu, to znači da je svetu istekao rok trajanja.

Ide se na izbore u Srbiji. Poslije toga bu se valjda Vucic smiril.

mi smo imali svoju državu i prije, a imat ćemo je i sada, i imali bi je i davno prije da nije bilo kozojeba paritzana i antifašista i naših i zapadnih. tako da, pusti ti nacionalne romantizme, jasno je da narod bez države propada i nestaje, narod bez države nema svoje ja, kako će kurdi zalagat se za sebe kad nemaju svoju državu, tko njih može čuti i saslušati oko bilo kojeg njihovog problema ?

e vidiš po tome su specijalne ove naše antifašističke paritzanske kuje, one su smatrale i danas smatraju da je komunizam bio idealan za hrvate, i da je život u srboslaviji igrom slučaja zvanoj jugoslaviji bio fantastičan, i da nam nikad nije bilo bolje nego tada kad nismo imali svoje države svoje vlasti i svojeg ja, nego su u naše ime nastupali komunisti i četnici i "zastupali" naše interese u svijetu i europi, koje je u pravilu bilo usmjereno protiv nas hrvata i naših interesa.

i danas djeca unuci tih i takvih kozojeba, nas uvjeravaju da je to ono čemu svaki narod treba težit, i da nijedan mali narod nije dostojan države.

za sve takve imam nagradno pitanje, jel Švicarcima koji ni nisu Švicarci već Nijemci Francuzi i Talijani + ostali, dakle njih 8 miliona jel im fali nešto ? oni mogu u alpama, a mi ne možemo na mediteranu, to ti je zato jer smo kozojebi, a ne zato jer je državotvornost problem sama po sebi. eto nadam se da sam ti pojasnio tu dilemu, dakle nije problem u državi ko državi, već je problem u kozojebima.
    Posljednje uređivanje od NorthStand : 18-01-2016 at 01:19

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove