+ Odgovori na temu
Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 3 4 5
Prikaz rezultata str. 81/85

Tema: Hrvatska ratna mornarica

Sramota je to kaj ova vlast radi na vanjsko-političkom planu, ali ova 4 broda treba pohvaliti. Realno, smiješno je uopće na papir napisati da mi proglašavamo IGP, a nemamo brod kojim bi čuvali to područje od stranih država.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Sramota je to kaj ova vlast radi na vanjsko-političkom planu, ali ova 4 broda treba pohvaliti. Realno, smiješno je uopće na papir napisati da mi proglašavamo IGP, a nemamo brod kojim bi čuvali to područje od stranih država.
    Meni ovo izgleda, kao da se Hrvatska obaveže međunarodnim sporazumom da svi mi ovdje moramo biti vegani (ni to me više ne bi čudilo), a onda se kreditno zaduži radi izgradnje 4 impozantna ražnja...
    U naše more Pakistanci doći neće, Slovenci i Talijani imaju "slobodne ruke" i koga će to onda "naganjati" naši ratni brodići. Htio bi da nisam u pravu, ali takve moćne sprave mogu krstariti i Sredozemnim morem, pa komforno dovoziti ilegalne imigrante iz Turske u Grčku ili iz Libije u Italiju. Kapetani će dobiti "Plavu vrpcu" za humanost, a RH troškove i (preko EU) svoj dio kvote ilegalnih imigranata...

Još za Sanadera korištena je besmislena izlika, kako ne moramo proglašavati IGP, jer ga - "nemamo čime čuvati". Hrvatska je mogla nabaviti (konačno ispravne) radare, a na Visu, Dubrovniku i Puli, rasporediti helikoptere Mi24 (brzina 335 km/h, naoružan svim i svačim + 8 vojnika za iskrcavanje), pa da vidimo koji bi to krivolovci, krijumčari i kriminalci njima mogli pobjeći.

No dobro, unatoč bizarnosti situacije, opet bolje da su se novci utukli u limove i cijevi, nego proslijedili nekoj "nevladinoj" udruzi, po mogućnosti LGBT ili manjinskoj. Od lošega uvijek može biti gore...

Ovakva 2 ili 3 te 24 F-16, PZO i onda možemo reći da je to more naše, a ne svačije.

Gradnja obalnih ophodnih brodova dobro napreduje.

Northe, nova prinova u našoj mornarici nosač aviona Slobodan Praljak.

+ Odgovori na temu

Tags for this Thread

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove