+ Odgovori na temu
Stranica 11 od 11 PrviPrvi ... 9 10 11
Prikaz rezultata str. 201/220

Tema: Hrvatsko ratno zrakoplovstvo

Baš će ti Rusi prodat aligatora. Oa to im je vojna tajna. Sumnjam da imaju neku inačicu za prodaju.

Ovi su transportni znači. Ova dva.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Transportno-borbeni. Za desant valjda. Ovdje je video njegovog djelovanja po noći, neki islamisti su ga probali skinuti.

Rusija ce za dvije godine imati tek 20 aligatora, trenutno imaju par komada koje testiraju u Siriji, nego ja onako mastam.
    Moze i Apach americki, kad vec mastamo, je slabiji malo od Aligatora ali istocne komsije bi se ukenjali. Medjutim i to je SF. Nama su Kiowe premija.

Ovi izraelski Barak su dobri, malo me bunilo ono polovni ali izraelci su njega bas dobro ojacali elektronikom, to je prakticno moderan zrakoplov. Nema veze sto je F-16 kao takav zastario, jer ima dosta novijih modela. Dobra kupnja ipak.

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Ovi su transportni znači. Ova dva.
    To im je kao primarna zadaca, mislim da su ova dva probni balon kao zamjena za zastarjele ruske mi 8..

Ali ako nabacis na njega GAU top i par Hellfire raketa, on je transportno-borbeni helikopter.

A to tek za dvije godine.. iff..ja mislio to danas donirano.

Ne ide to tako brzo, prvo piloti na obuku pa onda rijesiti ostala pitanja, rezervni dijelovi, servisiranje itd.

Oni nama daju svoje rashodovano oruzje, nesto i ocekuju zauzvrat, hrvatske vojnike u Afganistanu, na Baltiku, i tako to.

Morali bumo do 2025. kupiti još 10 komada, zato su nam dali 2. Kaj ja znam, to je najmodernija moguća tehnika koja nam je svakak potrebna, ali mi se onak na prvu čini da se naše potrebe usklađuju s američkim projekcijama proizvodnje vojne tehnike...Mislim, već 20 godina nemamo srednjodometni PZO, da nas netko napadne iz zraka bilo bi kuku majko, a tu bumo iskrcali 250 milijuna dolara za 12 helikoptera. Ok, to mi se čini kao minus, ali opet, sigurno ćemo tom kupnjom dobiti plus za izvoz naše vojne opreme, neko ulaganje i novu donaciju.

Ugledni član st.anger avatar
    Datum registracije
    Jul 2012

O propaloj kupnji borbenih zrakoplova, zbog čega je do toga došlo, tko je kriv i što sada Hrvatska može učiniti razgovaramo s bivšom ministricom obrane, SDP-ovom Željkom Antunović.
    Dobra Antunovic.
    Posljednje uređivanje od st.anger : 11-01-2019 at 13:37
    27/40+
    rijeka SPEZIAL

Neprijateljska emigracija Puntar2.0 avatar
    Datum registracije
    Sep 2016
    Krstičević najavio mogućnost kupnje američkih F-16: Od SAD-a očekujemo da nam kao svojim strateškim partnerima daju najbolju ponudu koju sigurno nećemo moći odbiti
    'jedna od najbližih opcija'

Ministar obrane Damir Krstičević izjavio je u ponedjeljak da Hrvatska ide u novi proces nabave borbenih zrakoplova, pri čemu je kupnja američkih F-16 jedna od najbližih opcija, a od SAD-a očekuje da svom strateškom partneru uputi najbolju ponudu, "koju Hrvati sigurno neće moći odbiti".

"Ako pitate mene osobno koji je to model, to je platforma F-16. Želio bih da to budu novi zrakoplovi, da to bude manje komada i vodeći računa koliko sredstava imamo, i da je to realna priča za Hrvatsku", rekao je Krstičević novinarima nakon sjednice Vlade na kojoj je stavljena izvan snage odluka o nabavi izraelskog višenamjenskoga borbenog aviona F16 Barak.

Naglasio je da će prije svega sustavno pogledati sve moguće opcije. "Vjerujem da će i naš partner SAD učiniti sve da Hrvatskoj uputi najbolju ponudu. Imamo odgovornost za sigurnost Hrvatske, za sigurnost zračnog prostora. Vjerujemo da ćemo doći do aviona koji je dobar za Hrvatsku i koji si građani mogu priuštiti", istaknuo je Krstičević.

"Ovo s Amerikancima - to je jedna od opcija kojoj smo najbliže, no mi očekujemo od SAD-a da svom strateškom partneru - Hrvatima da najbolju ponudu koju Hrvati sigurno neće moći odbiti", kaže Krstičević.

Kazao je da su zainteresirani za F-16 Block 70/72 - "manji broj, postupno korak po korak, očekujući da će cijene biti dobre za Hrvatsku".

No, nikoga ne smije eliminirati, a radi se o procesu u kojem odlučuje državni vrh. "Cijeli državni vrh treba razmotriti sve i odabrati ono što je najrealnije za Hrvatsku", dodao je Krstičević.

Istaknuo je da razgovara s kolegama ministrima obrana država koje su nedavno kupile američke zrakoplove, no nije želio spekulirati koliko bi novi zrakoplovi Hrvatsku mogli stajati.

"Teško mi je sada spekulirati, trebamo imati odgovornost za naše novce da dobijemo najbolji omjer cijene i kvalitete", kazao je dodavši kako je kroz proces nabave F-16 Barak Hrvatska ipak doznala kontrolne točke, ima nešto za usporedbu. Sada znamo cijene, rekao je.

Na upit je li u prijašnjem procesu bilo nekih skrivenih ponuda i je li se nudilo nešto "ispod stola", Krstičević je kazao da "kod njega toga nema".

"Ne, nikad ništa, moj sustav vrijednosti je drugačiji, sve što smo radili ja i moji suradnici bilo je iznimno transparentno, sustavno, s najboljom vjerom i sve u funkciji nacionalnih interesa Hrvatske", naglasio je.

Ocijenio je kako je Hrvatska u proces nabave borbenih aviona krenula ambiciozno s obzirom da taj proces traje nekoliko godina. "Upravo jer nas je teret u hrvatskom ratnom zrakoplovstvu i stanje s MIG-ovima tjerao da taj proces što prije definiramo", istaknuo je.

Krstičević smatra da sigurnost Hrvatske nije ugrožena, a Hrvatska je sigurna zemlja. Ponovio je da zbog propasti nabave F-16 Barak Hrvatska nema nikakve financijske obaveze niti štete za proračun, a svi troškovi odlazaka na sastanke bili su, kaže, u funkciji jačanja suradnje s Izraelom i "oni su jako mali za nas".

http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...mo-moci-odbiti

Strucnjaci, sto velite?
    ''Mi cemo lipo, ako oni hoce lipo. Ako nece, mi cemo radit svoj posa ''

Ne sviđa mi se takav način izražavanja, da su njegov izbor Ameri i da očekuje od njih da nam daju ponudu koju nećemo moći odbiti. Normalno bi bilo ići na javni natječaj pa vidjeti tko će dati bolju ponudu, s time da Amerima automatski ide jedan minus jer su nam minirali prethodnu nabavu. Ovo kaj priča Krstičević sliči na odnos mafijaša prema gostioničarima koje reketiraju.

Ako je svrha HRZ-a samo da obori putnički zrakoplov koji se oteo kontroli - onda bi to bilo bolje ukinuti i plaćati nekom drugom. Ako je pored toga, zadaća HRZ-a i učinkovita obrana zemlje, te odvraćanje, onda je ovaj prijedlog o 6 zrakoplova bedastoća. I 12 je bilo ispod minimuma, a ovo je komedija. U slučaju rata, koliko bi bilo spremnih za akciju (kvarovi, održavanje)? Što ako bi u ratu gubili 1 zrakoplov tjedno? Koliko bi se pilota uopće isplatilo imati za svega 6 aviona? Drugog PZO-a i nemamo, pa gdje bi sve stiglo tih 6 zrakoplova čuvati nebo, od Prevlake do Vukovara, a tko bi onda još i napadao na ciljeve na zemlji?
    Želio bi da nisam u pravu, ali mislim da će to biti manji broj zrakoplova, vjerojatno bez raketa dugog dometa (AA BVR, protubrodske, krstareće...), sa vrlo malo municije (kvantitet), a sve ostalo (obuka, simulator, dijelovi..) neće biti u paketu, nego će se plaćati ekstra. Offset - banana. Zrakoplovi će biti nešto lošiji, a cijena (bez ostalog "paketa") ista ili malo viša.

Složio bi sa ministrom da će to biti ponuda koju ne možeš odbiti - ajde reci "prijateljima" ("partnerima", "saveznicima") da nećeš.

Ako je tako onda se treba okrenuti Rusima. Ako nam Ameri uništavaju vojsku, treba ih odjebat.

naravno ja rezoniram klinački i znam da se to ne smije.

Datum registracije
    Sep 2016
    Koliko znam Slovaci su kupili ove nove, nekako mislim da nece biti drugacije ponude od cijene koju su oni platili. To je iluzorno, mada je ovaj potez Krsticevica mozda jedini manevarski koji ima, neznam sto mu sef stranke govori, i pod kakvim je pritiskom, na kraju ce ovo biti pripisano njemu.

Btw, vidim koliko vrijedi nas americki igrac, Kolinda.

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Ne sviđa mi se takav način izražavanja, da su njegov izbor Ameri i da očekuje od njih da nam daju ponudu koju nećemo moći odbiti. Normalno bi bilo ići na javni natječaj pa vidjeti tko će dati bolju ponudu, s time da Amerima automatski ide jedan minus jer su nam minirali prethodnu nabavu. Ovo kaj priča Krstičević sliči na odnos mafijaša prema gostioničarima koje reketiraju.
    Tu je dugorocno u pitanju ekonomija, bez nezavisne, koliko toliko jake ekonomije hrvatski suverenisticki prostor postati ce sve manji i manji. Gledam Grcku i bojim se.

Datum registracije
    Sep 2016
    Americko veleposlanistvo u Zagrebu je neaktivno vec nekih dva tjedana, sto je neobicno.

Imbecil.hr je dosao u posjed mailova koji dokazuju sljedece:
    Komplet drzavni vrh je znao da Amerika nece odobriti Barake.

Ne vjerovati imbexu. Velike igre su se igrale u miniranju nabavke i to ne staje, želi se i Krstičevića maknuti koji vraća HV iz pepela.

Citiraj Prvotno napisano od Puntar2.0 Vidi poruku
    Tu je dugorocno u pitanju ekonomija, bez nezavisne, koliko toliko jake ekonomije hrvatski suverenisticki prostor postati ce sve manji i manji. Gledam Grcku i bojim se.
    Ili obrnuto, bez suverenosti nema jake ekonomije. Bez slobode mišljenja i djelovanja hrvatskog čovjeka nema napretka.

Datum registracije
    Sep 2016
    Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Ne vjerovati imbexu. Velike igre su se igrale u miniranju nabavke i to ne staje, želi se i Krstičevića maknuti koji vraća HV iz pepela.
    Pa objavili su mail. Nisu toliki idioti da bi lazirali neki njihov mail, ili objavili bez provjere. Sjecas se kad je dospilo u medije ono oko arbitraze, i oko onog sudca Slovenca.

Vecernji je objavil pismo u kojem LM cestita Hrvatskoj na ulasku u drustvo posjednika F-16. Ocito postoji milijun mailova, a kolko sam ja pratil, u javnosti do americkog sluzbenog otkaza nije izasla nijedna obavijest da bi Ameri mogli spustiti rampu. Tek nakon otkaza su pusteni neki mailovi da se optuzi hrvatska strana za neuspjeh. Mislim da su Ameri do kraja bili neodlucni hoce li nam dati ili ne jer ne bi Izraelu ni dopustili ulazak na natjecaj da je bilo drugacije.

Naravno, lesinari koriste ovo da maknu Krsticevica jer je on jedini ministar koji nakon 16 godina jaca HV, a to se ne svida nasim dusmanima. Oni bi nekog Radosa, Antunovicku, Buljevica koji bi HV poslali u sume i od njih napravili vatrogasno-rendzersku postrojbu.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove