+ Odgovori na temu
Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6 14 15 16
Prikaz rezultata str. 301/311

Tema: Hrvatsko ratno zrakoplovstvo

Mi smo dobili u otplati klirinškog duga ruske Mi17- ke. I to oko 15 komada ako se ne varam u zamjenu za mislim 300 milijuna dolara duga.

Gdje su sad ti helikopteri.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    ............

Doći će 10, 4 za početak pa ćemo još do kupiti 6 ili 8 kako budu ruski izlazili iz upotrebe polako. Tih 4 će doći prije povlačenja ruskih helikoptera. Smislena nabava.
    Govorimo zapravo o letećim "autobusima".

Zamijeniti veći broj helikoptera, za manji broj helikoptera, koji imaju manji kapacitet od prethodnika, manji dolet, a još su i skuplji - svakako je smislena nabava.
    Uz to, za te "stare" imamo obučene pilote i sposobnost održavanja.

No, manje je više, a ništa je najviše. A i BH izgleda bolje od Mi17, onako baš fora.

Osobno, bio bi čak i za to, da gutamo ovakva "prijateljska" ....., tipa takvih "smislenih nabavki", LNG-a na Krku i tsl., kada bi zauzvrat imali konkretnu političku potporu (npr. 3 entitet za BiH Hrvate, pritisak na Srbiju, proglašenje IGP, potpora zabrani ulaska ilegalnim imigrantima...), ali od toga - banana.
    Posljednje uređivanje od goran2hr : 13-12-2019 at 14:26

Citiraj Prvotno napisano od Inkvizitor Vidi poruku
    Mi smo dobili u otplati klirinškog duga ruske Mi17- ke. I to oko 15 komada ako se ne varam u zamjenu za mislim 300 milijuna dolara duga.

Gdje su sad ti helikopteri.
    Još uvijek se koriste. U planu je zamjena istih sa BH, ali u manjem broju (u konačnici RH bi imala manje helikoptera nego danas, a manji bi bio i kapacitet zamjenskih). Zanimljivo će biti i kada (ako) se doznaju detalji, oko tog posla (gdje će se održavati, razina opremljenosti, cijena obuke itd.). Zaboravio sam točan iznos, ali znam da mi se obuka pilota za Kiowe, činila preskupom (iako su to bili ljudi već obučeni na vrlo sličnim helikopterima - https://hr.wikipedia.org/wiki/Bell_206). A ovo će biti prelazak na nešto sasvim novo, pa koliko će to tek "prijatelji" naplatiti?

Upravo tako, glumimo pudlice a oni nas non stop lupaju po repu.

Sta je konkretno Hrvatska dobila od ovog mahanja repom i slusanja Amerike? nismo dobili vrhunske Barak F16, ako je to dobitak... sta jos? Hrvati u BiH su prevashodno zrtva americke politike. Sta jos?

Zasto ne bi zadrzali i te 17-ke, recimo. Zasto mi moramo baciti ono sto imamo, uzeti skuplje i kvantitetom manje, a da bi se kao dopali USA. Zbog cega? Zasto ne mozes imati i BH i Mi-17 i Mi-8, koliko god stari bili i dalje su kako rece kolega "leteci autobusi" u upotrebljivom stanju.

Zato sto smo jebeni konjusari i sto nas vode briselske i vasingtonske kujice.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Još uvijek se koriste. U planu je zamjena istih sa BH, ali u manjem broju (u konačnici RH bi imala manje helikoptera nego danas, a manji bi bio i kapacitet zamjenskih). Zanimljivo će biti i kada (ako) se doznaju detalji, oko tog posla (gdje će se održavati, razina opremljenosti, cijena obuke itd.). Zaboravio sam točan iznos, ali znam da mi se obuka pilota za Kiowe, činila preskupom (iako su to bili ljudi već obučeni na vrlo sličnim helikopterima - https://hr.wikipedia.org/wiki/Bell_206). A ovo će biti prelazak na nešto sasvim novo, pa koliko će to tek "prijatelji" naplatiti?
    Mijenjat će se 1 za 1. Imamo 10 Mi 17 i 14 Mi 8. Mi 17 izlaze iz uporabe, stari su, mijenjaju se novijima, boljim i potrebnijima. Imamo 14 Mi 8 letećih autobusa, trebaju nam i desantni helikopteri. Brži, naoružaniji od letećih autobusa kojih imamo već dovoljno.

Kivni ste svi na Amere kao da su nam kruh ukrali, a donirali nam 2 helikoptera. Prije toga njih 16. Svi se ponašate kao razmažena derišta. Čim im roditelji daju više bombona oni se sve gore ponašaju.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    Mijenjat će se 1 za 1. Imamo 10 Mi 17 i 14 Mi 8. Mi 17 izlaze iz uporabe, stari su, mijenjaju se novijima, boljim i potrebnijima. Imamo 14 Mi 8 letećih autobusa, trebaju nam i desantni helikopteri. Brži, naoružaniji od letećih autobusa kojih imamo već dovoljno.

Kivni ste svi na Amere kao da su nam kruh ukrali, a donirali nam 2 helikoptera. Prije toga njih 16. Svi se ponašate kao razmažena derišta. Čim im roditelji daju više bombona oni se sve gore ponašaju.
    Čudna mi je logika kako se misli izbaciti moderniji Mi17, a sačuvati stariji Mi8?! Molim Vas poveznicu na tu informaciju? Također i kakvo to ekstra naoružanje BH ima u odnosu na Mi17? Da li će "hrvatski" BH uopće imati opciju nošenja nečeg specijalnog? Oba imaju nevođene rakete i mitraljeze, a nešto ekstra nismo u stanju nabaviti niti za Kiowe.

Koliko je meni poznato, oni misle zamijeniti 24 transportna helikoptera (Mi8 + Mi17) sa 10 BH (inače manjeg kapaciteta). Plus, masni troškovi osnovne cijene (ne bojte se da će u to biti uračunata i ona 2 "besplatna"), preobuke pilota, održavanja u stranim zemljama....

Oni nama "bombone" otimaju, a daju nam nešto drugo. Slobodno usporedite HV sa kraja devedesetih i ovo što imamo danas, blagoslovljeno naputcima, "donacijama", bratskom pomoći... Osobno, najgore od svega mi je što su toj ekipi u "sustavu" isprali mozak, tako da njima više nisu primarni interesi hrvatskog naroda (uostalom kao i vlasti), nego materijalni dobici (ne pitaju se tko to plaća) i služenje stranim interesima. Vrhunac mi je bila "hrvatska" časnica koja na TV-u priželjkuje da krene u napad na IRAN!?

Iran je stari hrvatski neprijatelj.

[QUOTEKivni ste svi na Amere kao da su nam kruh ukrali, a donirali nam 2 helikoptera. Prije toga njih 16. Svi se ponašate kao razmažena derišta. Čim im roditelji daju više bombona oni se sve gore ponašaju.[/QUOTE]
    Grunfe , jesi li razmislja da se politicki aktiviras. Ubacis se u "diplomatiju " i napravis karijeru. Bas bi ti stalo

Pala jedna Kiowa. Jedno tijelo izvučeno iz mora, za drugim se traga.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Tužna vijest. Pokoj vječni daruj im Gospodine.

katastrofa, još jedna žrtva naših pederčina koje se zavlače u šupak amerikancima. počivao u miru.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove