+ Odgovori na temu
Stranica 19 od 19 PrviPrvi ... 9 17 18 19
Prikaz rezultata str. 361/375

Tema: Hrvatsko ratno zrakoplovstvo

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Sa Amerima vec imamo ugovor/dogovor za Bradley, ako i to nije propalo?
    Ima tu više pitanja.
    Prvo ne znam u kakvom stanju stižu. Oni su na inačica korištena u "Pustinjskoj oluji". Ali, ako su ispravni, za nas bi to bilo sasvim dobro. Prema dogovoru, oni moraju proći modernizaciju (~ 6 komada godišnje), koja će trajati godinama. E sad, ako su ispravni, to i nije neki problem, jer ako bi došlo do nečega, mogli bi poslužiti i ovakvi kakvi jesu. Ali ako nisu funkcionalni, nego će nečemu moći poslužiti tek nakon modernizacije, onda je to loše, jer zapravo opet nemamo ništa, a dok se nad svima obavi modernizacija.....
    Drugo (nisam siguran - naišao na internetu) spominje se kako je to vezano uz našu kupovinu aviona, pa ako odaberemo neku neameričku ponudu - nema ni Bradley-a?!

To sa 6 komada godišnje zvuči kao sprdnja. Ima ih 80, to bi mogli u godini dana izremontirati da budu sposobni za dejstva.

Citiraj Prvotno napisano od Grunf Vidi poruku
    To sa 6 komada godišnje zvuči kao sprdnja. Ima ih 80, to bi mogli u godini dana izremontirati da budu sposobni za dejstva.
    Ako su oni bili konzervirani, pa su sada ispravni i funkcionalni (na razini kraja osamdesetih), to bi bilo dobro, pa čak i da se nikada ne moderniziraju. Međutim, ako je to bez modernizacije neispravna hrpa metala, onda je to bezvezarija. Npr. Rusija je Srbiji donirala 30 tenkova + druge oklopnjake, koji nisu neispravni, pa da tek trebaju ići na "modernizaciju".

Ma vidit ćemo, neka samo dođu Rafali pa da u regionu poteče hladan znoj sa čela, to bi bilo lijepo.

Nisam najbolje slušao, ali izgleda kako se neki MOST-ovac danas u Saboru bunio protiv "Rafala". Ono, valjda nagađa, kako je to Plenković dogovorio sa Macronom u paketu ove EU pomoći. Pa što onda, baš i da je?! Od milijun razloga za napadati Plenkovića, on se sjetio baš ovoga?! Nisam čuo, a što bi to on htio, što je bolje?
    Npr. DP navija za Amerikance, a MOST.....?

Evo na drugom forumu zanimljiva infografika, francuska očito, ali kaj je tu je.

Citiraj Prvotno napisano od goran2hr Vidi poruku
    Nisam najbolje slušao, ali izgleda kako se neki MOST-ovac danas u Saboru bunio protiv "Rafala". Ono, valjda nagađa, kako je to Plenković dogovorio sa Macronom u paketu ove EU pomoći. Pa što onda, baš i da je?! Od milijun razloga za napadati Plenkovića, on se sjetio baš ovoga?! Nisam čuo, a što bi to on htio, što je bolje?
    Npr. DP navija za Amerikance, a MOST.....?
    I ja sam se to pitao. Od svega MOST ovac pita jel bilo pogodbe oko Rafala ( jel se tako kaže).

Inače je taj Troskot oko referendumske inicijative bio čudan. Počeo bi se bez nekog razloga ludo cerekati. Bez nekog razloga.

Kako se odjednom pojavio tako ne nestao dok se nije pojavio kod Mostovaca. Čudna neka figura.
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

dok god ne bude bombardovanje Srbije i Čačka, ne zanima me, te ptice nemaju nikakvu vrijednost ako ne bombarduju Vulina i Vučića i skupštinu Srbije. samo radikalne poteze priznajem, ako ovo ima za cilj da nam izmuzu pare ne zanima me. ja volim samo kada se dimi i praši, u protivnom čisto pranje love. bolje propustit onih par jedrilica bijelog, nego se zamarat avionima, barem će ljudi biti sretni, kao i u slučaju bombardovanja Vulina.

S Rafalima bi mogli nositi nuklearne bombe koje možemo proizvesti u Krškom.

Jan se zaljubio, podijelio same desetke Rafalu.

Mike Pompeo dolazi slijedeći tjedan u Hrvatsku. Baš me zanima kakve ponude nosi u vezi aviona.

Navodno nam Franci daju Rafale na kredit, poček jedna godina i onda otplata milijardu eura na 10 godina.

Ameri udarili kontra ponudu, uz avione nude ulazak BAE u Đuru Đakovića, donaciju i modernizaciju Bradleya tam i donaciju MLRS sustava.

Znači riješili bi više muha jednim udarcem, ali bi nas koštalo oko 1,7 milijarde dolara. Ali bi BAE proizvodil u Đuri, tu bi zaposlili dosta ljudi.

Ovak na prvu bih radije američku ponudu sad.

Sta ti je BAE?

ja u to ne vjerujem ništa dok ne vidim. Pompeo bi mogao doću ucjenjivati Hrvatsku zarad Srbije jer je sad Srbija na američkoj uzici, oni su natjerali Kolindu da pozove Vučića da sere po Hrvatskoj kad ne može nigdje drugo.

Tako da, plašim se ove posjete..
    .....kad bi mladost znala...kad bi starost mogla.....

Ja ne sumnjam u stare hrvatske saveznike, Ameri nikada svoje saveznike nisu izdali i prodali <3

Citiraj Prvotno napisano od crni bombarder Vidi poruku
    Sta ti je BAE?
    Vojna firma, British aerospace, koja proizvodi Bradleya, Eurofighter Typhoon, a surađivala je i sa Šveđanima na doradi Gripena. Moćni igrači, 100.000 zaposlenih diljem svijeta.

+ Odgovori na temu

Pravila pisanja poruke

• Ne možeš otvoriti novu temu
  • Ne možeš ostaviti odgovor
  • Ne možeš stavljati dodatke
  • Ne možeš uređivati svoje postove